Skocz do zawartości
  • 0

Problem z Hotbird razem z DVB-T i Astrą 19,2


roberttosat
 Udostępnij

Pytanie

Witam.

Problem rozwiązany ale może ktoś napisze w czym był problem i może to komuś pomoże.

 

Najpierw co zastałem u gościa. Antena naziemna z symetryzatorem podłączona do konwertera QUAD + DVB-T https://www.eltrox.pl/konwerter-inverto-quad-naziemna.html  i następnie 3 gniazdka SAT-TV (nieużywane) a w jednym pomieszczeniu sumator SAT-TV https://www.eliptor.pl/p637,sumator-rtv-sat-blue-line-dbl-2-1.html i rozdzielenie sygnału naziemnej bezpośrednio do TV a sygnału SAT do dekodera PACE PVR nc+.

 

Życzeniem klienta było minimalnymi kosztami uzyskać na dekoderze PACE Astrę 19,2, więc padło na zez na antenie 80 i wpięcie się do aktualnego kabla do dekodera. Diseqc został wpięty pomiędzy sumatorem a konwerterem na Hotbirda. W momencie przełączenia na dekoderze PACE na Astrę naziemna przestawała działać, jak było na Hotbirdzie to naziemna działała. Logiczne i tu było wszystko ok bo i tak jednocześnie nie oglądał sat i naziemnej.

 

Problem pojawił się przeglądając kanały. Okazało się, że nie działa m.in. TVPInfo HD. Po sprawdzeniu wycięło sygnał na 10719 i 10796 z tych co zauważyłem. Co ciekawe na mierniku sygnał był ok i TVPInfo działał. Zapasowy dekoder jakiś Opticum (ustawiony z diseqiem) - TVPInfo nie działał.

 

Sprawdzałem na trzech diseqc różnych producentów. Efekt taki sam. Pomijając diseqc wszystko działało jak trzeba zarówno na PACE jak i na Opticumie.

 

Jako, że instalacja aktualnie jest wykorzystywana tylko na jednym TV to problem rozwiązałem w ten sposób: naziemna została odłączona od QUADa i wpięta za pośrednictwem sumatora SAT-TV pomiędzy Diseqca a sumator przy TV. Wszystko działa jak należy ale na pozostałych 3 gniazdkach pozostał tylko HotBird.

 

Pytanie w czym może tkwić problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Uszkodzony (lub źle wykonany) konwerter. Coś nie tak z izolacją wejść, wbudowanym sumatorze. Jeden sygnał zakłóca drugi. Trudno powiedzieć w jaki sposób, przyczyn może być kilka, np. harmonijne.

W ogóle prawidłowe połączenie powinno być w następującej kolejności: LNB - przełącznik - sumator.

Aby zminimalizować bajzel w kablach, można spróbować z urządzeniami typu "przełącznik + sumator w jednym".

Przy łączeniu pasm nie trudno się wyłożyć, czy to przez wadliwe urządzenia, czy błąd w połączeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podłączenie musiałem dostosować do istniejącej już instalacji. gdybym ją robił od zera to na bank na 4 punkty zrobiłbym to na multiswitchu.

 

Jedno mnie zastanawia, mianowicie dlaczego miernik pokazywał sygnał na 10719 w porządku i TVPInfo działało a na PACE czy OPTICUMIE nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...