Skocz do zawartości

Red Carpet TV


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wszystkie emitowane przez nich filmy są w domenie publicznej - pokazują co raz więcej nowych filmów, z lat 80 i 90.

Ostatnio oglądałem film "Okno na podwórze Hitchcocka", a zdaje się, że jego filmy nie mają wolnych praw. W kilku momentach na kilka sekund pojawiało się na dole ekranu logo którejś z amerykańskiej stacji... Zakładam, że to są pirackie emisje ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem na Edusacie/Red Carpet żadnych filmów amerykańskich/jakichkolwiek innych w wersji takiej jak na Polonii 1 (słaba jakość obrazu, włoski dubbing).

To co aktualnie emitują czasem widać, że jest w wersji HD, ale tak jak mówiłem, chyba wykorzystują ripy HDTV z amerykańskich stacji.

Z całkiem nowych filmów oglądałem również ten: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mister_Johnson - po obrazie widać, że wideo natywne w HD.

Edytowane przez raimundo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te stare filmy przypominają trochę początki kanału TCM,na którym niegdyś dużo klasyków emitowano.Filmy z lat 40,50,60.Widzę że w ramówce jest nawet serial Bonanza :-)

Jeszcze niech Flipa i Flapa wrzucą.Szkoda że brak tego kanału na Hotbirdzie.

Edytowane przez ARTIPAPK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma rady i trzeba podać wszystko jak na tacy... :P

1. Nadawcą RCTV jest Edusat Chanel (przez jedno "n" - nie pytajcie, czemu tak) i to tej spółki szukamy.

2. Nowym właścicielem ww. spółki jest KLL Sp. z o.o. z Warszawy (można to sprawdzić, pobierając wyciąg z KRS - najlepiej z oficjalnej strony ems.ms.gov.pl).

3. Udziałowcem KLL jest z kolei p. Kułak (można to sprawdzić jak wyżej).

4. Nie trzeba wielkiego rozeznania w branży, by nazwisko Kułak skojarzyć z grupą MNI.

5. Grupa MNI to m.in. spółka Telestar, nadawca TO!TV.

Mam nadzieję, że pomogłem. :]

Edytowane przez wot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MWE prowadziło rozmowy na temat przejęcia Edusatu, ale niestety prawdopodobnie oferta innego kupującego z Warszawy okazała się atrakcyjniejsza od naszej…

Gdybyście przejęli ETV (obecnie Red Carpet TV), to jakie mielibyście plany wobec tak niszowego, biednego i bardzo słabego kanału? :huh:

 

Przecież to padnie pół roku po odpaleniu nadawania satelitarnego, albo będzie lecieć na bitrate 1 Mb/s, jak Rodin TV.

Nikt nie twierdzi, że Red Carpet TV pojawi się na satelicie. To że koncesja im to umożliwia, to nie znaczy, że tak musi się stać. Chyba że taki Cyfrowy Polsat by się zainteresował. Oni lubią dodawać takie mniej popularne twory.

 

Kanał będzie bardzo niszowy i ciekawe, co z tego wyjdzie. Pomysł trafiający w gust niektórych.

Tematyka gwiazd i celebrytów nie jest wcale taka niszowa. Gdyby za tym stał większy budżet oraz poważniejszy nadawca oraz sama telewizja wystartowałaby kilka lat wcześniej, to na pewno ugraliby coś na rynku. Przecież portale plotkarskie mają takie wzięcie, że czasem nawet poważne media ich cytują. Do tego Polacy lubią śledzić wbrew pozorom życie osób, których pewnie nawet nigdy w swoim życiu i tak nie poznają osobiście czy nie zobaczą ich na żywo.

 

Red Carpet TV będzie niszowy głównie dlatego, że ten kanał jest tanio robiony oraz to, że jest dostępny tylko i wyłącznie w sieciach kablowych niż satelitarnych. Nawet jakość tego kanału jest rodem z lokalnych stacji TV.

Niszowy ≠ tani. Taki Golf Channel wygląda na telewizję z większym budżetem i też jest niszowy, ale tylko dlatego, że dyscyplina, którą pokazuje nie jest tak popularna jak piłka nożna, żużel, siatkówka. Polacy lubią gwiazdy i celebrytów, a to nie jest taka nisza. Co do kwestii technicznych oraz dostępności, to zgoda.

 

 

.

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...