Skocz do zawartości

Telewizje Kablowe, a 4K


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Arkon napisał:

Wracając do tematu, ciekaw jestem jakie kanały dodadzą kablówki w najbliższym czasie. Nie liczę na szybki rozwój 4K, ale kilka wartościowych kanałów by się przydało typu TVP 4K, PSP 4K czy National Geographic lub Planete, że o Canal+ nie wspomnę. Na razie jest słabiutko.

No zgoda..  Z tym , że to było faktycznie UHD a nie dopisany znaczek HD jak ma to miejsce przy niektórych programach.

Programów od groma a obraz pozostawia wiele do życzenia.

Z resztą Full HD zobaczyć można w formie aplikacji, oby podobnie nie okazało się przy 4K..

Jeśli chodzi o kablówki "wygra" operator , który jako pierwszy udostępni C+ 4K drogą kablową.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
4 minuty temu, lukimann napisał:

Jeśli chodzi o kablówki "wygra" operator , który jako pierwszy udostępni C+ 4K drogą kablową.

Za 2 - 3 lata to najwcześniej.  Nie spodziewaj się  ,że to będzie szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Jeśli chodzi o kablówki "wygra" operator , który jako pierwszy udostępni C+ 4K drogą kablową.

Kablówki są ograniczone terytorialnie, więc jak kablówka X doda C+4K, a Ty masz dostęp do Y, to nic nie poradzisz.
Ważniejsze teraz dla kablówek będzie rozszerzanie VOD i kanałów na żądanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kingofsouth napisał:

Za 2 - 3 lata to najwcześniej.  Nie spodziewaj się  ,że to będzie szybciej.

Chyba sobie raczysz żartować?

Klient mając do wyboru kila kanałów 4K pomijając wartość merytoryczną i jakościową do tego szybki Internet do odpalenia aplikacji już będzie napalony na dosłownie 1 kanał w nc+...

Z resztą klienci pewnie i tak " wymusza" UHD w aplikacji C+ prędzej czy później.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Nie żartuję. Nie uswiadczysz Canal+4K u operatora kablowego przez najbliższe kilka lat. 

Czy to ci się podoba czy też nie. 

Wymusić to możesz pierwszeństwo na drodze  ;)

Tak samo jak NC+ dogaduje się z kablowkami na udostępnianie swoich kanałów Canal + w aplikacjach mobilnych tak samo zobaczysz Canal+4K w kablu.  

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lukimann napisał:

Z resztą klienci pewnie i tak " wymusza" UHD w aplikacji C+ prędzej czy później.

 

2 minuty temu, kingofsouth napisał:

Wymusić to możesz pierwszeństwo na drodze  ;)

Jest coś takiego jak prawo popytu i podaży dodatkowo związane z postępem technologicznym. Satelita umiera i żeby przeżyć NC+ bez oferowania internetu i telefonii jak CP musi wprowadzać nowości także w internet. Sorry,ale nie każdy chce instalować talerz.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@djadijos,masz rację będą nowe usługi typu myCanal, ale to nie znaczy, że Canal+4K pojawi się w Vectrze,UPC, Multimedia czy u innego operatora w kablu. Bo tak nie będzie. Streaming oczywiście, ale nie kablówka.

Francuzi od kilku lat ograniczają ofertę Canal+ w kablu. Brak Canal+Now jest tego przykładem.  No i do tego Canal+4K. 

O aplikacji Canal+Sport Online nie  wspominam ;)

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

[mention=34577]djadijos[/mention], co znaczy nie tak prędko według ciebie? Może napisz optymistyczną wersję koledze [mention=28489]lukimann[/mention]

Bo moja wersja trochę go przeraziła i nie dowierza ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
Teraz, djadijos napisał:

Na pewno nie w tym roku, raczej też nie następny.

To podobnie uważamy, że 2 lata to minimum. No a to taką konsternacje wywołało jak napisałem ile to będzie trwało  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kingofsouth napisał:

Francuzi od kilku lat ograniczają ofertę Canal+ w kablu. Brak Canal+Now jest tego przykładem.  No i do tego Canal+4K. 

O aplikacji Canal+Sport Online nie  wspominam

Tylko że jak Polsat wejdzie w 4K i da Polsat Sport 4K do kablowek to NC+ będzie ciężko piszczec. Ogólnie do 4K to raczej na DVB-S2X przejdą już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kingofsouth napisał:

[mention=34577]djadijos[/mention], co znaczy nie tak prędko według ciebie? Może napisz optymistyczną wersję koledze [mention=28489]lukimann[/mention]

Bo moja wersja trochę go przeraziła i nie dowierza ;)

@kingofsouth

Przeceniasz C+4K.

Chociaż coś w tym jest, rynek płatnej telewizji już jest nasycony i nc+ może bać się odpływu klientów.Wiec może i masz rację.?

Tonący brzytwy się chwyta.

Opinie samych abonentów typu, że za dużo powtórek , sportu nie napawają optymizmem 

Za rok,  dwa może będzie to lepiej dopracowany produkt.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@djadijos , jeśli było miejsce podczas MŚ w Rosji na dwa kanały 4K :

  1. TVP 4K
  2. Canal+4K

To jest jeszcze potencjał na drugi kanał NC+ 4K na satelicie , a to już by było coś. Jestem dobrej myśli. :D

Jeśli mam być szczery mnie nie interesują kanały pseudo 4K. Produkowane na masową skalę typu: TVN 4K , Polsat 4K,  TVP Info 4K  i inne tego typu bzdury.

Oczekuje produkcji danego wydarzenia sportowego , serialu, filmu odpowiednim do tego sprzętem. A jak Polsat się za to zabierze mam lekkie obawy ,że tak będzie.

"Pierwsza miłość" w 4K czemu nie Wrocław moje miasto.  Tak na marginesie to Canal+ kolejny serial w 4K będzie produkował, a w  Polsacie cisza.  ;)

 

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
5 minut temu, djadijos napisał:

grupa ATM która jest producentem ich seriali ma taki sprzęt.

Wiem, bo mieszkam niedaleko ATMu. 

Dlatego napisałem, że czekam na "Pierwsza miłość " w 4K. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...