Skocz do zawartości

Telewizje Kablowe, a 4K


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@kingofsouth, nie temat tabu, po prostu wszyscy mają to gdzieś. Obraz dobry i mało kogo obchodzi dlaczego

 

 

 

[mention=55]Pawop[/mention]

W pierwszym lepszym Euro RTV AGD jest blisko 100 telewizorów HD z przekątnymi od 20 do 55 cali. I to nie Manty, tylko Sony, Samsungi, Philipsy, LG, Sharp

Nie zgodzę się z Tobą, rok temu kupowałem telewizor i W MM zrobiłem sobie rekonesans. TV HD w rozmiarach powyżej 32 cali praktycznienie było. Jeden czy dwa modele sprzed roku czy dwóch.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
7 minut temu, Pawop napisał:

Obraz dobry i mało kogo obchodzi dlaczego emoji6.png

W  sumie racja mam  Eleven Sporst 1 4K do 2021 i traktuje go jako Super jakość HD.

Oglądanie go na dużym ekranie to czysta przyjemność.  Może kiedyś się doczekam F1 w prawdziwym 4K :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KOCUREK1970 napisał:

 

Techniczny skandem będzie tak długo, jak długo nie będzie dobrej oferty filmowej (nie każdy zainteresowany 4K żyje sportem).

 

 

 

Film, serial to obecnie streaming.

UHD+ HDR  treści jest już dużo, a cały czas przybywa.

Częściej słychać o nowych serwisach czy tego typu produkcjach niż samych kanałach 4K.

Sport owszem na kanałach linearnych czy wydarzenia na żywo jako uzupełnienie oferty.

C+ 4K jest obecnie dźwignią reklamy jak pisze @kingofsouth i trudno się dziwić.

Taki NASA raczej klienteli nie przyciągnie, ale exsclusive C+ już tak.. 

Rozsądnym wyjściem byłby serwis streamingowy bazujący na treściach z C+, nawet w droższej cenie niż obecna paczka C+ w kablówkach..Nie każdy ma dostęp do oferty telewizji sat.I w sumie każdy byłby w jakiś sposób zadowolony.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lukimann napisał:

Film, serial to obecnie streaming.

UHD+ HDR  treści jest już dużo, a cały czas przybywa.

Sprawdź jednak które z nich są masterowane w 4K a nie 2K ;)

6 godzin temu, bugmenot napisał:

No w sklepie internetowym Euro jest tak jak napisałem. Wiadomo, że sklepy stacjonarne to niestety od dłuższego czasu 15 modeli z czego 90% Samsungi.

Sprawdź z którego roku są te modele, bo możesz się zdziwić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
9 minut temu, djadijos napisał:

Sprawdź jednak które z nich są masterowane w 4K a nie 2K ;)

 

Na pewno seriale Amazona , Netflixa  co mają być w 4K są w 4K , bo są w nim produkowane. :D

Mowa o ich oryginalnych produkcjach.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouth

Jak to wygląda jeśli chodzi o C+ ?

Mam na myśli tytuły, które nie są oryginalnymi produkcjami tejże stacji 

.......

Streaming live w 4K jest obecnie technicznie możliwy, czy faktycznie trzeba tylko liczyć na C+ w wersji liearnej?Zastanawia mnie sprawa Eleven, może być tak, że Vectra stosuje inne kodeki niż np Orange.

Obejrzałem kilka spotkań na początku obecności kanału u pomarańczowych i widać było różnicę między upscalingiem a 4K.

 

 

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lukimann napisał:

Streaming live w 4K jest obecnie technicznie możliwy, czy faktycznie trzeba tylko liczyć na C+ w wersji liearnej?Zastanawia mnie sprawa Eleven, może być tak, że Vectra stosuje inne kodeki niż np Orange.

Obejrzałem kilka spotkań na początku obecności kanału u pomarańczowych i widać było różnicę między upscalingiem a 4K.

Tak świadczy usługę masowo m.in. Korbank (platforma avios), tj IPTV unicast. Oczywiście wymaga to nakładów na łącza.

 

To nie problem technicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Pewnie dlatego Sony w tym roku wypuściło świeże Bravie full HD + HDR (taka ciekawa kombinacja).

Dyskusja zaczęła się od tego, że 4K jest popularne bo rzekomo telewizorów HD już nie ma i wszyscy są "zmuszeni" kupować 4K, a to jest oczywista nieprawda i tyle.

Teraz sprawdziłem jeszcze Mediaexpert i masz tam 237 modeli UHD i 158 HD ;). Tak więc kto chce kupić HD może kupić taki, a kto chce 4K kupi 4K...

 

Dodatkowo, różnice między takimi samymi właściwie modelami np. LG z matrycą FHD i 4K to 400-500 zł, więc po co ktoś miałby dopłacać do TV 4K jakby nie zamierzał z niego korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, djadijos napisał:

Bo w sklepach już cięzko o dobre modele HD

j.w. Nie napisałem,że nie ma,tylko,że ciężko w sklepach stacjonarnych już o inne modele niż 4K tych lepszej jakości. Promuje się mocno 4K. Marketing. I tym samym ciężko o dobry model HD.

 

12 minut temu, bugmenot napisał:

Aha. Pewnie dlatego Sony w tym roku wypuściło świeże Bravie full HD + HDR (taka ciekawa kombinacja).

Z tego co widzę Sony jako jedyni praktycznie mają w ofercie takie tv, inni mało modeli mają FHD + HDR. Sony zresztą chyba jako jedni z ostatnich próbowali do końca rozwijać 3D w TV. Japońce się łatwo nie poddają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bugmenot napisał:

Aha. Pewnie dlatego Sony w tym roku wypuściło świeże Bravie full HD + HDR (taka ciekawa kombinacja).

Dyskusja zaczęła się od tego, że 4K jest popularne bo rzekomo telewizorów HD już nie ma i wszyscy są "zmuszeni" kupować 4K, a to jest oczywista nieprawda i tyle.

Teraz sprawdziłem jeszcze Mediaexpert i masz tam 237 modeli UHD i 158 HD ;). Tak więc kto chce kupić HD może kupić taki, a kto chce 4K kupi 4K...

 

Dodatkowo, różnice między takimi samymi właściwie modelami np. LG z matrycą FHD i 4K to 400-500 zł, więc po co ktoś miałby dopłacać do TV 4K jakby nie zamierzał z niego korzystać.

 

Nie chcę się powtarzać, ale muszę. Zacznijmy od tego, że większość telewizorów do 3 tys ma HDR tylko teoretycznie. W praktyce, zero HDR ze względu na niską, maksymalną jasność wyświetlanych obrazów.  Poza tym nie tylko Sony. Nawet LG w odbiornikach za 1200zł pisze o HDRze. https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-43lk5900.bhtml

 

Podsumowując; w większości przypadków, HDR w odbiornikach telewizyjnych jest bujdą na resorach. 

 

Samsung 65NU7172 poprawnie rozpoznaje sygnał w formacie HDR10. Niestety, na tym jego możliwości w zasadzie się kończą, bowiem jasność rozczaruje miłośników jasnego HDR-u:

  • 190 cd/m2 na 5% planszy oraz
  • 255 cd/m2 na 10% planszy.

Co gorsza, charakterystyka jasności w trybie HDR była zdecydowanie zbyt ciemna, co oznacza, że telewizor nie pokazywał żadnej szarości z właściwą jasnością. http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/samsung-65nu7172-test.html 

 

Co do 4k, to mamy do czynienia z podobną lipą jeśli chodzi o matryce IPS RGBW.

 

Do tego LG zastosowało dość wredną sztuczkę. W wielu telewizorach tej firmy mamy do czynienia z matrycą IPS M+, która nie spełnia wszystkich standardów 4K. O co chodzi? Na każde 4 piksele tylko jeden ma wszystkie 3 kolory. Pozostałe piksele mają tylko dwa kolory plus biały subpiksel. Eksperci wyliczyli więc, że pozioma rozdzielczość wynosi nie, jak wymagają standardy 4K 3840, a 2880. A to dość duża różnica.

 

Tutaj więcej na ten temat. Wprawdzie tekst z 2015r, ale do dzisiaj nic się nie zmieniło. Zatem lepiej zwracać uwagę, czy nie ma się do czynienia z matrycą IPS RGBW. https://kjhank.pl/inwazja-falszywych-ultra-hd-czyli-3k-w-natarciu/

 

Przykład pierwszy z brzegu. Obecnie sprzedawany model. Ostatnia linijka rubryki ze specyfikacją matrycy. https://www.displayspecifications.com/en/model/5b7a14b6 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

HDR HDRem , ale mnie interesuje to bym miał wiedzę co jest w 4K a co nie jest. Obawiam się ,że nadawcy będą wykorzystywać niewiedzę Polaków w tym temacie i upscaling będzie na porządku dziennym.  :/

Jak wytłumaczyć powstanie kanału WPolsce.pl 4K? Niech się nadawca pochwali ile ma kamer 4K?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bugmenot napisał:

@Pawop

Jeśli ktoś zamiast wydać np. 2000 zł na dobre full HD 55", kupuje budżetowy telewizor 4K, to znaczy, że jednak na tym 4K mu zależy ;).

Albo się po prostu nie zna na tym :) Ile razy jestem w sklepie z elektroniką i widzę kogoś wybierającego telewizor to główne kryteria jakimi się kieruje oprócz ceny to "ma być duży i ma mieć te wszystkie bajery".

Wchodzę na stronę internetową jednego z największych sklepów z elektroniką w naszym kraju. Na pięć telewizorów z grupy Hitów sprzedaży czy Bestsellerów cztery to tv z 4K. Jeden z nich to jakaś Toshiba 55 cali w 4K za 1600 zł albo LG 50 cali 4K za tą samą kwotę. Nic więc dziwnego, że sprzedaż telewizorów 4K stoi na takim poziomie skoro są tak tanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ciężko i są tańsze ;).

Patrząc w Euro na telewizory tej samej klasy jeśli chodzi o parametry, ale rożniące się rozdzielcznością to np:

 

Sony KDL-49WE750 (FHD) - 2299 zł

Sony KD-49XF7596 (4K) - 2499 zł

 

Toshiba 55L3763DG (FHD) - 1115 zł

Toshiba 55U6763DG (4K) - 1401 zł

 

itd, itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@Arkon, masz rację oferta 4K kablówek obecnie jest słaba i nie widac , by sie to miało zmienic.  Jest jeszcze jedna kwestia. ;)

Vectra nie wprowadziła kolekcji VOD 4K darmowej dla swoich abonentów. Jest kilka filmów , ale płatnych. W NC+ mam 167 pozycji , między innymi kolekcje BBC 4K ,  kilka seriali, koncertów oraz filmów.

Edit:

Ciekawe czy TV 4K za 1600 zł jest tak samo dobry jak ten za 4 tyś? :>

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...