Skocz do zawartości

VU+ Zero 4K


shevchenko1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako początkujący użytkownik w świecie dekoderów z Linuksem na pokładzie chciałbym zadać kilka pytań.

Z samym system spod znaku pingwina mam nieprzerwaną styczność od 2006/2007r. Do dziś użytkuję go w domu jako główny system na laptopie, routerze czy teraz w dekoderze ;)

Posiadam moduł CAM CI+ od nc+ (Cayman). Użytkowałem go do niedawna w telewizorze Samsung UE32M5572. Współpraca układała się średnio. Niby nic nie zrywało, nic nie cięło, ale jakość obrazu, szybkość przełączania kanałów oraz skromna ilość ustawień zmusiła mnie do zakupu dekodera z Linuksem na pokładzie.

Kilka dni temu nabyłem dekoder VU+ Zero 4K z wgranym i skonfigurowanym najnowszym softem VTi w wersji 13.0.9.

Z uwagi na to, że lubię poznawać i testować różne rzeczy chciałbym sprawdzić inny soft na tym dekoderze.

Myślę, że zacząłbym od OpenATV.

Pytania:

1. Czy wystarczy pobrać z tej strony: http://images.mynonpublic.com/openatv/current/ obraz, wrzucić na pendrive, zrobić flash, dograć wtyczkę "ciplushelper", listy kanałów i gotowe?

2. Czy wtyczka "ciplushelper" znajduje się w repozytorium bezpośrednio w OpenATV? Czy trzeba ściągnąć ją z otchłani internetu?

3. Czy jeśli nie korzystam z sharingu, multiroomu to muszę wgrywać oscam, softcam? Do czego te wtyczki właściwie służą i czy są niezbędne?

4. Czy jeżeli wykonam backup obecnego obrazu wrzuconego w dekoder to żeby go przywrócić wystarczy przeprowadzić procedurę jak dla zwykłego flashowania?

Z góry dziękuje za odpowiedzi!

Edytowane przez shevchenko1987
Dla uogólnienia zmieniono tytuł wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z uwagi na wcześniejszy powrót z pracy i brak zajęcia skusiłem się by podjąć wyzwanie i postawić samemu OpenATV. Pobrałem wersję 6.1, wrzuciłem na pendrive. Następnie flash, wstępna konfiguracja, skanowanie satelity, dogranie ciplushelper, list kanałów i voila. Wszystko zadziałało :)

 

Ogólnie OpenATV wydaje się być bardziej ludzkie w porównaniu do VTi. Menu jest lepiej dostosowane do zwykłego Kowalskiego. W VTi wg. mnie jest trochę chaotycznie.

 

Minus jaki póki co dyskwalifikuje OpenATV to brak odbioru kanału Canal+ NOW 4K. Widać tyle: https://satkurier.pl/uploads/58733.jpg (źródło: https://satkurier.pl/news/166276/test-canal-now-4k-na-nowych-vu-dm920-i-technisacie-z-ci-wideo.html?news_page_id=2).

 

Na tym zdjęciu, gdy redakcja Satkuriera robiła testy problem dotyczył także VTi. Dzisiaj ów problem jest już nieaktualny, gdyż na tym sofcie Canal+ NOW 4K działa dobrze. Mam nadzieję, że deweloperzy szybko się uporają z problemem Canal+ NOW 4K, gdyż na innych nadawanych w tej technologii stacjach - FTA - obraz i dźwięk działają poprawnie. 

 

Możliwe, że na OpenATV 6.2 problem już nie występuje, ale nie odważyłem się zainstalować.

Póki co wróciłem na backup VTi 13.0.9.

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego instalujesz 6.1 jak jest 6.2?Spróbuj  multibootem będziesz mógł eksperymentować.Tylko musi być przyzwoity pen bo ja maiłem wcześniej taki że notorycznie mi się nie montował poprawnie w boxie.Teraz zmieniłem i jest ok.Jak sonfigurowałeś oscam pod kartę?Wtyczka czy sam?Jak sam to gratulacje szybko ogarnięty temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego instalujesz 6.1 jak jest 6.2? (...) Jak sonfigurowałeś oscam pod kartę?Wtyczka czy sam?Jak sam to gratulacje szybko ogarnięty temat.

Bo 6.2 ma oznaczenie unstable i to mnie jakoś zblokowało, że system będzie się sypał. Odniesienie do Debiana Sid ;)

 

Wcale nie konfigurowałem oscamu. Zapytałem na innym forum to powiedziano mi, że pod moduł nie jest on wymagany i widocznie tak jest, bo ruszył bez problemu.

U mnie ani na najnowszym VTI nie działało C+Now4K ani na OpenATV. Nie wiem co jest grane. Jednym działa drugim nie działa. Dodam że wszystkie inne kanały z modułu i kanały 4K FTA działają bezproblemowo. Nawet CiPlushelpera wgrałam i nadal lipa.

Jak chcesz to mogę Ci podrzucić mój backup na którym działa. Sprawdzisz sobie ;)

Na tym boxie to chyba ogólnie były problemy z modułami.Przynajmniej tak mnie się o uszy obiło.I to chyba na jedynym z VU.

Dokładnie tak: https://satkurier.pl/news/166276/test-canal-now-4k-na-nowych-vu-dm920-i-technisacie-z-ci-wideo.html?news_page_id=2

 

Przy zakupie kierowałem się tym artykułem: https://www.parabola.cz/clanky/6339/vu-plus-s-podporou-vysokych-datovych-toku-a-dekodovani-pantelio-a-mts-tv/ i póki co się potwierdza, bo rzeczywiście działa ;)

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Oscam jest potrzebny żeby działała sama karta w czytniku dekodera.

2. Jak masz moduł z kartą np. NC+ / Polsat / Sky / HD Austria / HD+ / Tivusat poprostu wkładasz moduł wraz z kartą w odpowiednie wejście w dekoderze i oglądasz.

3. Do tego konfiguracja oscama jest zbędna.

 

Vu Zero 4K

 

9cc5ab63d48f3c3d.jpg

 

Ma jedno wejście na kartę i jedno wejście na moduł CI/CI+.

 

Na rynku są dostępne 4 ( słownie cztery ) dekodery 4K UHD z 2 ( słownie dwoma ) wejściami na moduł CI/CI+.

 

1. Vu Ulitomo 4K + 2 czytnik kart.

2. Dreambox 920 UHD + 1 czytnik kart.

3. Gigablue UHD Quad 4K + 2 czytniki kart.

4. Kathrein  926sw UFSconnect - brak czytników kart.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy, chyba wiem co robiłem ;) Dokładnie jest tak jak pisze kolega @tweed77. Niczego nie trzeba instalować i konfigurować dodatkowo. Po prostu działa :)


Open ATV 6.2 działa dobrze sam na nim jadę.

Szkoda, że nie masz CI+, bo byś sprawdził czy na tym image dobrze działa CANAL+ NOW 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy, chyba wiem co robiłem ;) Dokładnie jest tak jak pisze kolega @tweed77. Niczego nie trzeba instalować i konfigurować dodatkowo. Po prostu działa :)

Szkoda, że nie masz CI+, bo byś sprawdził czy na tym image dobrze działa CANAL+ NOW 4K.

Nie mam żadnego modułu tylko Camela.W takim razie z tymi modułami nie trzeba się martwić o konfiguracje i o wpisy by działało.Tylko ja myślałem o wpisach pod promocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadą korzystania z modułu CI/CI+ wraz z przypisaną kartą jest.

1. jeden kanał oglądasz - drugiego już nie pooglądasz - nie nagrasz.

2. dostawca treści może wprowadzić ograniczenia co do nagrywania.

Niestety, trzeba iść na kompromisy.

 

Na VU przy VTI podobno można nagrać zakodowany a następnie to otworzyć.

Też gdzieś widziałem takie informacje, ale jeszcze nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz sam moduł to do czego potrzebny Ci oscam ?

Jeśli używasz karty w slocie i modułu to wtedy tak raz że trzeba jakoś kartę skonfigurować dwa że trzeba zdefiniować co ma dekodowac karta a co moduł.

W oscam możesz przypisac sobie kanały jakie ma priorytetowo dekodowac karta a co ma ignorować.

Zaś w zadaniach CI właśnie dodajesz te ignorowane przez oscam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy na VU+Zero 4K próbowal ktoś odbióru kanałów w multistream metodą T2-MI z 4,8E  pakiet ukraiński ZENBUD? Czy jest to możliwe na jakimś image? Kanały transmisji multistream z pozycji 5W odbierane są prawidłowo na tym odbiorniku.

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu. Pytania należy zadawać we właściwych dla nich wątkach. Poza tym, mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...