Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o problemy z sygnałem TV Trwam, istotnie jest problem. Typowe instalacje z zezem na antenie "Polsatu" 70-brak sygnału. Antenki 60,też. Zez na Corabce 80 już pracuje. Lokalizacja, południowo-wschodnia część kraju. Może w końcu coś dotrze do nadawcy.Trwa jedynie wciskanie ściemy w radiu M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się tak - pokrycie po przeniesieniu na Astrę 1L z 1H powinno się w praktyce poprawić, ponieważ Astra 1L ma wiązkę "szerszą", wszystko jest do obejrzenia na ses.com. Dziś TV Trwam można było obserwować testowo z innego transpondera - 11,186 V 22000 5/6 (@Piotrekk wyczaił - dzięki ;) ). Teraz już przekazu nie ma, ale jest tam nadal samotna plansza testowa - możecie zerknąć i porównać jak jest z sygnałem między 12,603 H 22000 5/6, a 11,186 V 22000 5/6 (oczywiście chodzi o osoby, którym trafiły się jakiekolwiek problemy). Ja ze swojej strony także nie zaobserwowałem pogorszenia, ale jakaś logiczna przyczyna tego stanu rzeczy musi być, ponieważ zbyt dużo osób to potwierdza...

 

Jednocześnie mogę potwierdzić, że ogólnie sygnał z 12,603H nie należy do najmocniejszych na 19,2°E (nigdy nie należał), ale nie jest też najsłabszy, teoretycznie gorsze wyniki mam choćby na 12,663H (ale nadal - sporo limitu do ew. problemów z odbiorem). Chcę przez to powiedzieć, że jeśli sypie się sygnał TV Trwam z 12,603H, to powinny być też problemy z innymi przekazami. Przekaz TVP z 10,862H jest natomiast wyjątkowo mocny, możliwe, że jest najmocniejszy u nas ze wszystkich transponderów z 19,2°E... Musiałbym trafić jakąś instalację z takim zgrzytem, żeby to pobadać dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może znowu w grę wchodzi "kolizja" z transponderem z innego satelity jak w przypadku 13E i 16E. Między 16E a 19,2E dużej odległości nie ma, a na 16E jest podobny transponder - 12605 H, tylko SR tutaj jest inne i wynosi 27500. Ale kto wie, jeśli konwerter będzie zbierał jakieś szczątkowe sygnały z innej pozycji, może pojawi się jakieś zakłócenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale możliwe, że będą mieli cały TP na Astrze, bo na tym nowym tp, gdzie dziś były testy jako provider zgłasza się TV Trwam. Z drugiej strony trudno byłoby uwierzyć, że FVL z dwoma stacjami tv i jedną radiową potrzebny by był cały tp. No chyba, że zamierzają komuś wynajmować po takiej cenie, żeby mieć z tego dodatkowe zyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ojciec szykuje nie tylko nowy kanał? Może wystartuje z własną platformą cyfrową? "Wsadzi" tam wszystkie programy z DVB-T, niektóre zakoduje i będzie oferował zestaw sat z kartą na zasadzie "free to view" albo z "małą" opłatą roczną. Interes będzie się kręcił - babcie będą kupowały zestaw ojca z powiedzmy 3 stówki, zamiast dekodera DVB-T za 99 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie wszyscy dostrzegli ironię w moim poprzednim poście. Zamiast wędrówek po transponderach co roku powinni spełnić wszystkie formalne wymogi, aby mieć realne szanse na dostanie miejsca w naziemnej tv cyfrowej, wtedy kto będzie chciał to sobie Trwam poogląda na przysłowiowym kawałku drutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz czasem, dlaczego Polacy ukuli powiedzonko, że: "nie ma nic za darmo", czy, że: "nawet ksiądz się za pieniądze modli" ?

 

Coś niefortunnego stało się z polskim Narodem i ten proces ciągle postępuje, więc może dobrze, by ktoś wreszcie przeciął ten obrzydliwy stan i dał coś za darmo w dobrej jakości obrazu i dźwięku?

 

Wcale nie obraziłbym się, gdyby to zapoczątkowała TVP, ale skoro nie ma na to ochoty, to niech zrobi to za nich ktoś inny, choćby i ojciec Tadeusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plansza testowa nie jest związana z planowanym kanałem, provider to Rohde&Schwarz i jest to standardowa plansza SES Astra, taki sam test z tym samym providerem jest na 11,656V, w przeszłości były także na innych świeżo uruchamianych transponderach. Transponder nie jest w całości dla TV Trwam - odpowiada za niego SES, tak jak za 12,604H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dobra, dobra

teraz mamy postaw się, a zastaw się

 

będą robić wszystko by pokazać że jednak mają pieniądze

czyli za transmisje meczu piłkarzy zapłacą stare babcie w ramach darowizny - brawo

 

tylko ja mam jedno zastrzeżenie, mianowicie słabą jakość techniczną TV Trwam

nie wyobrażam sobie transmisji w dobrej jakości na tym kanale

 

E:

do tego trwam jest słabo dostępna, bo nadają na astrze i w niektórych sieciach kablowych

 

mam nadzieję że ta transmisja o ile w ogóle się odbędzie będzie kolejnym argumentem na NIE, w sprawie dołączenia tego kanału do MUX1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...