Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest taki, że Fundacja Lux Veritatis nie chce odtajnić treści tej decyzji.

 

Ale na prawdę nie chce odtajnić, czy "nie chce odtajnić", tak jak to było z informacją o długości spłacania pożyczki, o którą FLV pytała KRRiT i twierdziła, że nie dostała, a ostatnio pani Kochanowicz powiedziała, że wszystko zostało odtajnione i że FLV poinformowała KRRiT o długości w wiadomości zwrotnej, po której KRRiT już o nic nie pytała.

 

Jakby nie było,nie przyznanie miejsca TV Trwam jest decyzją z podtekstem politycznym.Dali miejsce nadawcom bez kanału a stacji działającej na rynku od kilku lat to już nie.Nie jestem ich widzem ale wolałbym widzieć TV Trwam niż kolorowe pasy.

 

To jest w ogóle kpina, że przyznano miejsce stacjom, które, aby spłacić opłatę koncesyjną muszą mieć ją rozłożoną na 114 rat (TTV, Polo TV ), albo na 80, czy 90 kilka(ATM)! A czemu TV Trwam nie mogłaby mieć w razie czego rozłożonej opłaty na raty? Wg sprawozdania KRRiT za 2001 rok, nawet Polsat za PSN będzie płacił w 3 ratach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Ale na prawdę nie chce odtajnić, czy "nie chce odtajnić"

Padło pytanie ze strony Ojca Tadeusz Rydzyka, a Przewodniczący Jan Dworak odpowiedział. Ojciec Tadeusz Rydzyk w żaden sposób nie zaprzeczył. Gdyby każdy z nas miał wgląd w tę decyzję wiele rzeczy można byłoby wyjaśnić i być może te nasze dyskusje byłyby zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@bogdan425, jaką demokrację na miły Bóg? :)

 

Toż pomijając fakt, że demokracja to najgorszy z systemów, bo skoro wszyscy rządzą, to de facto nie rządzi nikt, to gdzieś Ty się przejawów wspomnianego systemu doszukał w otaczającym nas świecie?

 

To, co możemy w Polsce zaobserwować, to co najwyżej proteza demokracji i to w dodatku wykonana z ołowiu.

 

Na dodatek, to wcale nie siły polityczne stoją na drodze do rozwoju RM i TV TRWAM, tylko zupełnie inni ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Owszem, w pewnym sensie siły polityczne wyskakują jak króliki z kapelusza ludzi, o których mówię, ale to trzeba by było prześledzić historię świata, tak od połowy XVIII wieku.

 

To są ludzie ponadpartyjni, w ogóle ponad systemowi i co gorsza zupełnie areligijni, więc nasze wartości są dla nich warte tyle co nic.

 

Co najsmutniejsze, to niestety teraz właśnie jest ich czas i pracowali na to od zarania swego istnienia.

 

Mało więc można cokolwiek poradzić, jeśli coś postanowią.

 

Polecam portal Michalkiewicza, gdzie znajdziesz więcej konkretów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak! Ty rozbierzesz całą KRRiT na pierwiastki wraz z uszczegółowieniem z jakiej wywodzą się z "przynależności" i z jakiego klucza - i zrozumiesz wtedy, jakie to jest dziecinnie proste. Tylko tyle, bo robi się acz bardzo politycznie i to w Wielkim Tygodniu.

A przecież nie warto tej nuty dalej ciągnąć.

By nie przestroić obowiązujące tu zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Na dodatek, to wcale nie siły polityczne stoją na drodze do rozwoju RM i TV TRWAM, tylko zupełnie inni ludzie.

To Ci ludzie jacyś głupi są. Po co stać na rozwoju skoro można było uniemożliwić w ogóle powstanie Radia Maryja oraz TV Trwam? A przecież mają takie duże możliwości. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Wiking, coś Ci powiem, jest taka zasada, żeby nie drażnić niepotrzebnie sił, które nas przerastają, bo to kończy się zazwyczaj dość nieślicznie, delikatnie mówiąc. ;)

 

W Europie funkcjonuje cała masa kanałów o tematyce religijnej, ale żaden z nich nie podjął takiej walki z siłami, o których wspominałem, jak właśnie RM i TV TRWAM.

Skoro więc włodarz RM i TV TRWAM nie rozumie realiów w których przyszło mu żyć, to niechaj teraz nie płacze, że ktoś mu coś tam utrudnia.

 

To by było nawet dziwne, żeby ktoś poza Chrześcijanami, nadstawiał drugi policzek by mu w niego przyłożyć, zamiast trzasnąć na odlew.

 

Tym bardziej, że jak mówiłem, owi ludzie są zupełnie areligijni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wspominałem o wypowiedzi pani Kochanowicz o tym, że jej zdaniem FLV wysłała do KRRiT wszystkie dokumenty, właśnie opublikowano stenogram, więc mogę ją zacytować:

"Dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis Lidia Kochanowicz-Mańk:

 

Muszę się odnieść do wypowiedzi pani dyrektor z Krajowej Rady, ponieważ mówi nieprawdę. Powtarzaliśmy to już kilkakrotnie oraz przedstawialiśmy kserokopie dokumentów. Wezwali nas państwo jeden raz, prosząc o informację odnośnie do warunków spłaty pożyczki, jaką Fundacja wykazała w swoim bilansie. Po czterech dniach – mając czternaście dni na odpowiedź – udzieliliśmy państwu pisemnej odpowiedzi mówiąc państwu, że ponieważ dokument oczywiście ma charakter poufny, jak każdy dokument handlowy wystąpiliśmy do prowincji o odtajnienie dokumentu w tym zakresie i otrzymaliśmy na to zgodę. Zacytowaliśmy dokładnie paragraf tej umowy, który mówił o tym, w jakim terminie tę pożyczkę należy spłacić. Dokładnie ten paragraf państwu zacytowaliśmy i przekazaliśmy pismo w ciągu czterech dni od państwa wezwania. Na naszą odpowiedź nie było już od państwa żadnej innej informacji, czy to jest dla państwa wystarczające, czy niewystarczające, czy może chcielibyście odtajnić cały dokument. Uważaliśmy, że nasza informacja była dla państwa wystarczająca i czekaliśmy na rozstrzygnięcie. Pani dyrektor, także nie jest prawdą, że Fundacja odmówiła odpowiedzi i powołała się na poufność dokumentu, bo otrzymaliście państwo dokładnie taką informację, o jaką pytaliście. Dziękuję." (29.03.2012 na posiedzeniu KIiNT)

 

5 czerwca w Brukseli ma się odbyć wysłuchanie publiczne w sprawie nieprzyznania TV Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym: http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=1143367

Tu trochę danych: http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=1142560

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, że Fundacja Lux Veritatis nie spełnia formalnych wymogów. Gdyby było inaczej, a nie raz dawał to do zrozumienia przewodniczący Dworak, to TV Trwam dostałaby koncesję. Nawet na tej ostatniej komisji przewodniczący Dworak powiedział, że TV Trwam może startować w najbliższym konkursie na miejsca po Telewizji Polskiej, ale Fundacja Lux Veritatis musi spełnić wymagania formalne, których nie spełniła w czasie pierwszego konkursu.

Jakie to są wymagania, których nie spełniła Fundacja? Nie wiadomo. Wszystko jest wyjaśnione w decyzji, które nie chce odtajnić Fundacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRRiT twierdzi, że FLV nie spełniła wymogów formalnych, FLV twierdzi, że spełniła. KRRiT twierdzi, że FLV nie chce odtajnić, FLV twierdzi, że nie ma nic do ukrycia. Po co te przepychanki? Gdyby KRRiT chciała, to by dała koncesję, inne stacje, m.in. TTV, ATM jakoś przeszły, mimo, że spłatę opłaty za koncesję trzeba im rozkładać na wiele rat, a pan Dworak twierdził, że nie ma mowy, żeby ktoś, kogo nie stać na utrzymanie MUX-u na nim był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FLV twierdzi, że nie ma nic do ukrycia.

Może i nie ma, ale na odtajnienie decyzji do tej pory nie zgodziła się.

Gdyby KRRiT chciała, to by dała koncesję

Nie może, gdyż Fundacja Lux Veritatis nie spełnia wymogów formalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej ciągniesz temat, który jest bez sensu, dopóki fundacja Lux Veritatis nie zgodzi się na odtajnienie decyzji. Reszta to plotki, domysły i podsycanie nastrojów rodem z tabloidu, które można powtarzać w nieskończoność, ale oparte na emocjach, na podejrzeniach, a nie na dowodach. Jeszcze tylko na tym forum brakuje drugiego faktu, pudelka czy tvn 24. Mnóstwo emocji, podejrzeń o stronniczość i tego typu argumentacją możesz przekonać tylko tych, którym niepotrzebne są racjonalne argumenty (czyli niestety jak uczą specjalniści od marketingu - większość :(). Ja niestety wolałbym się zająć rzetelną częścią - czyli oficjalną decyzją, a bez niej takie oskarżanie KRRiT o cokolwiek jest bezpodstawne. Pokazujesz tylko, że EMOCJONALNIE ufasz bardziej Lux Veritatis niż KRRiT i z góry przyjmujesz ich punkt widzenia jako własny. Ja byłbym pod tym względem bardziej wstrzemięźliwy, co nie znaczy, że jestem całkiem przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pytam czy TV TRWAM to stacja tzw. głos kościoła katolickiego w Polsce czy to zwykła prywatne przedsięwzięcie które nie jest oficjalnym, głosem Kościoła Katolickiego w Polsce ?

 

Bop jeśli to jest OFICJALNY GŁOS KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO W Polsce to jestem ZA tym aby ta stacja nadawała w NTC (ze względu to to iż wtedy owa stacja przedstawia punkt widzenia wszystkich katolików i i religii jaka wyznają, nauczając i edukując jednocześnie poszerzając wiedzę na temat wiary katolickiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że decyzja ws. odmowy przyznania miejsca na multipleksie wyjaśniłaby wszystko ale jak TV Trwam ją odtajni to nie będzie już pola do przepychanek. A tak teatrzyk trwa nadal a słuchalność i oglądalność rośnie.

Byłaby koncesja na nadawanie naziemne, byłby spokój, nie ma koncesji, nie ma spokoju. KRRiT powinna takie rzeczy zawczasu przewidzieć.

Co to? Szantaż?

 

I tak TV Trwam będzie w NTC. Kwestia czasu. Ale jak można na tym ugrać większą oglądalność i słuchalność to czemu nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pytam czy TV TRWAM to stacja tzw. głos kościoła katolickiego w Polsce czy to zwykła prywatne przedsięwzięcie które nie jest oficjalnym, głosem Kościoła Katolickiego w Polsce ?

 

Bop jeśli to jest OFICJALNY GŁOS KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO W Polsce to jestem ZA tym aby ta stacja nadawała w NTC (ze względu to to iż wtedy owa stacja przedstawia punkt widzenia wszystkich katolików i i religii jaka wyznają, nauczając i edukując jednocześnie poszerzając wiedzę na temat wiary katolickiej.

 

Wiem, że na Radiem Maryja nadzór sprawuje 8-osobowa rada programowa, powstała na polecenie Episkopatu Polski, ale nie wiem, jak to jest z TV Trwam. Podejrzewam, że może być podobnie. Mogę jedynie potwierdzić, że wszystkie treści religijne, które są przedstawiane, są zgodne z nauczaniem Kościoła katolickiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Trwam to stacja komercyjna tak samo jak na przykład ReligiaTV. Właścicielami (którzy wedle prawa nie są właścicielami tylko zarządcami) nadawcy TV Trwam czyli Fundacji Lux Veritatis są dwie prywatne osoby w postaci redemptorystów Ojca Tadeusz Rydzyka oraz Ojca Jana Króla. A fundacja tylko z tego względu, że redemptoryści nie mogą posiadać majątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ta stacja była nie katolicka, to nie używałaby takiej nazwy, aby taką nazwę mieć musi być zgoda Kościoła. Religia TV nie jest stacją katolicką i nie może używać takiej nazwy. Religia TV to stacja w której są wątki różnych religii, a więc nie idzie to w parze z katolickimi mediami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...