Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O. dyrektor robi posługę kapłańską. Politykowaniem zajmują się specjalnie wybrani do tego dziennikarze TV Trwam i Radia Maryja

"Nie działa mi dekoder telewizji Trwam."

Mi tam działa, działał i będzie działał na wieki wieków. Amen. :lol:

-------------------------------

Jutro zapewne przez większość dnia będzie transmitowana 20 rocznica powstania RM z Torunia. Podczas uroczystości m.in. zostanie zaprezentowana nowa telefonia komórkowa "W naszej rodzinie". Podobno w Radiu Maryja mówili, że ma być internet mobilny i inne tego typu bajery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O. dyrektor robi posługę kapłańską. Politykowaniem zajmują się specjalnie wybrani do tego dziennikarze TV Trwam i Radia Maryja

 

Ale to są jego tzw. dzieła na telewizja i radio - to on jako osoba odpowiedzialna ma wpływ na to co jest emitowane na stacji telewizyjnej czy radiowej.

Ta stacja może tylko w połowie jest misyjna.

Powinna tak jak inne podmioty płacić wszystkie podatki (nawet opłaty koncesyjne) - nie można jednych faworyzować kosztem drugich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O. dyrektor robi posługę kapłańską. Politykowaniem zajmują się specjalnie wybrani do tego dziennikarze TV Trwam i Radia Maryja

 

Powinna tak jak inne podmioty płacić wszystkie podatki (nawet opłaty koncesyjne) - nie można jednych faworyzować kosztem drugich.

 

A skąd to wiesz , może ci to powiedzieli w TVN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię usługi dla wielu stacji polskich i polskojęzycznych, więc takich informacji nie musi mi żadna stacja podawać, coś Ty się tak uczepił tego TVN.

Swego czasu sama KRRiT informowała że Radio Maryja ma status stacji misyjnej więc zwolniona jest z opłat koncesyjnych za korzystanie z naziemnych nadajników radiowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą zastanawia mnie, dlaczego ojciec Rydzyk przez tyle lat nie zadbał o dostępność swojego kanału na Hot Birdzie, tylko związał się z Astrą. Na HB miałby więcej widzów w PL i za granicą.

 

Według mnie chodzi w tym o to, żeby "grupa docelowa" "Tv Trwam" przypadkiem nie mogła odebrać "TVN24" ( :D ), a tak bardziej poważnie, to gdyby "Tv Trwam" było na "Hot Birdzie", to zapewne od razu wszystkie platformy by go dodały do swoich list kanałów i fundacja Pana Rydzyka (ja tak samo uważam go bardziej za biznesmena, niż duchownego) nie mogłaby już zarabiać na sprzedaży zestawów tv sat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O. dyrektor robi posługę kapłańską. Politykowaniem zajmują się specjalnie wybrani do tego dziennikarze TV Trwam i Radia Maryja

 

Ale to są jego tzw. dzieła na telewizja i radio - to on jako osoba odpowiedzialna ma wpływ na to co jest emitowane na stacji telewizyjnej czy radiowej.

Ta stacja może tylko w połowie jest misyjna.

Powinna tak jak inne podmioty płacić wszystkie podatki (nawet opłaty koncesyjne) - nie można jednych faworyzować kosztem drugich.

 

Radio jest własnością ojców redemptorystów, nie wiem, jak z Fundacją Lux Veritatis. Co do misyjności, to jakieś kilka procent to programy publicystyczno-informacyjne, a reszta to programy religijne, kulturalne i inne. Radio Maryja rzeczywiście nie płaci opłat koncesyjnych, ale głównie dlatego, że nie nadaje reklam. Gdyby np. Polsat nie emitował reklam, to też by tą stację raczej zwolnili z opłat koncesyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benedykt XVI za pośrednictwem sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej wystosował list z okazji 20. rocznicy powstania Radia Maryja. Napisał m.in. o: nieocenionym wkładzie w misję Kościoła i w nową ewangelizację, do której tak często wzywa Magisterium Kościoła. Podziękował również (zarówno RM, jak i TV Trwam) za „nierozerwalną więź ze Stolicą Apostolską”, przejawiającą się w transmisjach wszystkich zagranicznych pielgrzymek papieskich, środowych audiencji ogólnych, modlitwy "Anioł Pański" z Ojcem Świętym, wiadomości Radia Watykańskiego oraz ważniejszych wydarzeń z życia Stolicy Świętej i Kościoła powszechnego. (źródło: http://www.piotrskarga.pl/ps,8518,2,0,1 ... macje.html)

 

Od czasu, jak list ujrzał światło dzienne, jakby ucichła krytyka w stosunku do o. Rydzyka i jego dzieł :D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To marek113 z moich stron,bo ja jestem spod Jędrzejowa:)

Tutaj ktoś napisał,żeby Trwam nie działało na wieki wieków. Powiem tak: Nie odpowiada Ci nie oglądaj. Ale nie odbieraj prawa do oglądania innym. Oglądacie ten swój TVN24,tam tyle mówią o wolności,o tolerancji.Właśnie bądźcie tolerancyjni dla osób o innym światopoglądzie,dlaczego te media mają mają być zwalczane czy na marginesie. Mam tutaj na myśli odmowę przyznania miejsca na MUX-ie dla TV Trwam. Ktoś z góry decyduje,że ten kanał jest zły. Niech to ocenią widzowie i niech mają do niego szeroki dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, ja również nie odbieram prawa do oglądania TVN czy Polsat, ale dajmy szansę na MUXie, aby TV Trwam również tam zagościła. Wydaje mi się, że komuś zależy, by TV Trwam nie znalazła się na multiplexie. Ja osobiście ściągam z Astry, ale wiele ludzi chętnie by oglądało TV Trwam naziemnie. Dajmy im szanse, a szczególnie osobom ochrzczonym, którzy chcą mieć katolicki kanał w MUXie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się zastanowić, to żaden z nich tak w 100% nie jest.

Religia TV jest, jak sama nazwa wskazuje kanałem religijnym, w głównej mierze chrześcijańskim, a nawet katolickim, ale nie ograniczającym się do tematyki związanej z jedną konkretną religią lecz także prezentującym treści związane z innymi.

TV Trwam również nie jest kanałem czysto katolickim, bo podobnie jak jego założyciel, nie wszystko postrzega zgodnie z powszechnie przyjętą ideologią Kościoła Rzymskokatolickiego, za co był, jest i będzie krytykowany.

Są ludzie, którzy wolą pierwszy, są ludzie którzy z różnych powodów wolą drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy im szanse, a szczególnie osobom ochrzczonym, którzy chcą mieć katolicki kanał w MUXie.

Problem w tym, że TV Trwam nie jest kanałem katolickim. Gdyby to był kanał katolicki to śmiem twierdzić, że nie byłoby sprzeciwów. Kanał ma mieć charakter społeczny czyli dla wszystkich. A niestety tak nie jest. Kanał wykorzystywany jest m.in. do gier politycznych i tu jest największy problem. Niech Rydzyk stworzy sobie prywatny kanał, nie działający jako społeczny i płaci kaskę za licencje, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że jest to kanał katolicki i pełni bardzo ważną funkcję społeczną. Rozumiem,że podważasz zdanie papieża Benedykta XVI??

Poza tym,TVP też jest wykorzystywana do gier politycznych i jakoś nie słyszałem ,żeby z tego powodu nie mieli miejsca w NTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to niby dlaczego nie miałbym podważać zdania papieża Benedykta XVI?

Mam do tego praw i tak też czynię. Jeśli papież uważa, że TV Trwam jest kanałem katolickim i pełni bardzo ważną funkcję społeczną to grubo się myli.

TV Trwam nie ma miejsca w NTC z innego powodu niż ten, który wymieniłem powyżej. To było moje zdanie i podtrzymuję je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego niektórzy wyolbrzymiają pojedyncze przypadki stronniczości w nielicznych programach informacyjnych i publicystycznych, które nie zajmują zapewne więcej niż 5% ramówki. A pisanie o wykorzystywaniu TV Trwam do gierek politycznych to poważne nadużycie niepoparte faktami. Piszę to będąc świadomym zawartości programowej, bo jako człowiek, który zawiódł się na formacji politycznej mocno kojarzonej z mediami toruńskimi, nie mam powodu, aby idealizować je, a oglądam dość regularnie.

 

Niech Rydzyk stworzy sobie prywatny kanał, nie działający jako społeczny i płaci kaskę za licencje, itd.

 

O. Rydzyk płaci za licencję TV Trwam pełną kwotę, tzn. płaci Fundacja LuX Veritatis, która jest właścicielem stacji, a o. Rydzyk nie ma powodu, bo nim nie jest, jest tylko prezesem zarządu fundacji.

 

TV Trwam również nie jest kanałem czysto katolickim, bo podobnie jak jego założyciel, nie wszystko postrzega zgodnie z powszechnie przyjętą ideologią Kościoła Rzymskokatolickiego, za co był, jest i będzie krytykowany.

 

Że kto niby krytykuje? W przeszłości pojawiały się jakieś pojedyncze głosy, ale powołano Radę Programową (dla RM i TV Trwam) i wszystko ucichło.

"(...)Ojciec Święty Benedykt XVI wyraża swą radość z faktu, że dzięki Radiu Maryja i związaną z nim Telewizją „Trwam”, Jego Podróże Apostolskie, Audiencje środowe i inne wystąpienia mogą być odbierane w Polsce w języku ojczystym. Jest to wyraźny wkład w przybliżanie Misji Piotrowej w waszym Kraju i wśród waszych Rodaków na obczyźnie.

 

Nie bez znaczenia pozostaje również działalność chrześcijańsko-społeczna waszego Radia. Znany i religijnie cenny jest wspólnotowy wymiar słuchaczy Radia Maryja, rodzin, młodzieży, a zwłaszcza wspaniały i jedyny tego rodzaju fenomen Podwórkowych Kółek Różańcowych gromadzących ok. 150 tysięcy dzieci w różnych częściach świata, które wyrażają swą miłość do Matki Zbawiciela poprzez regularną, codzienną modlitwę różańcową. Z myślą o formacji młodzieży i w trosce o katolickich dziennikarzy działa już od 10 lat w Toruniu Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, a prasowy wymiar dziennikarstwa reprezentuje znany w Polsce dziennik. (...)Ojciec Święty Benedykt XVI, dziękując Wam za 20 lat ofiarnej misji ewangelizacyjnej, prosi Boga, za przyczyną Matki Najświętszej, Patronki Radia Maryja, aby to dzieło przenikania wiary do sumień ludzkich, prowadzone przez Zgromadzenie Zakonne Redemptorystów w Polsce i na świecie, zaowocowało trwałym zwycięstwem dobra nad złem i przyczyniło się do dobra wielu chrześcijan i całego waszego Kraju.

 

W tym duchu, łączę się i ja w radości, jaką przeżywacie, i pozdrawiam wszystkich uczestników uroczystości oraz radiosłuchaczy.

 

Watykan, 1 grudnia 2011 r.

+ Tarcyzjusz Kardynał Bertone

Sekretarz Stanu " (http://naszdziennik.pl/przeslanie-ojca- ... a-xvi.html - tu jest całość, nawet w kilku językach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to niby dlaczego nie miałbym podważać zdania papieża Benedykta XVI?

Mam do tego praw i tak też czynię. Jeśli papież uważa, że TV Trwam jest kanałem katolickim i pełni bardzo ważną funkcję społeczną to grubo się myli.

TV Trwam nie ma miejsca w NTC z innego powodu niż ten, który wymieniłem powyżej. To było moje zdanie i podtrzymuję je.

A mógłbyś podać ten powód??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...