Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego nie dodadzą EPG na satelicie? Może czasem bym coś obejrzał, ale nie chce mi się sprawdzać specjalnie programu dla tego kanału. Jedyna pozycja, która wiem, o której się zaczyna to Apel Jasnogórski o 21. Kanał jaki jest taki jest, ale potrzebny jest dla starszych ludzi. Planowali jeszcze kanał dla młodzieży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Trwam zaczynają doskwierać opłaty za MUX-1: Apel o. Rydzyka o wsparcie dla TV Trwam w MUX 1.

 

A podobno miał na opłaty i stać go. KRRiT ta decyzja o przyznanie im koncesji, odbije się jeszcze nie raz czkawką. :P

 

Czy wy myślicie, że o. Rydzyk apeluje o wpłaty tylko wtedy, kiedy stoi nad przepaścią? Gdyby jego apele miały zwiastować rychłe bankructwo któryś z jego dzieł to już dawno by wszystkie upadły. Przecież on ciągle mówi, że nie ma pieniędzy i żeby wpłacać. No i ciągle ludzie wpłacają. Ile wpłacą, tyle zostanie zrobione, ale nie sądzę, żeby na opłaty za MUX nie starczyło. Już prędzej opóźnią budowę świątyni w Toruniu.

 

Od 14 września w Tv Trwam serial USA 2014 Głos serca: Zagubić i odzyskać http://www.filmweb.pl/serial/When+Calls ... 014-698875

 

O jakiej porze i w które dni tygodnia będzie emitowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Trwam to powinny być takie seriale jak Ojciec Tadeusz, znaczy Ojciec Mateusz, Siostry, Plebania, Siła wyższa, Ranczo. Dlaczego Trwam takich seriali nie produkuje i pozwala na to TVP to nie wiadomo. Nie można tego tłumaczyć kosztami produkcji, dlatego że wierni widzowie tej stacji by na pewno pomogli to sfinansować i wielokrotnie przebili te koszty swoimi wpłatami. Więc rzucam taki pomysł, a szefostwo stacji niech go łapie. Od razu mówię, że nie oczekuję gratyfikacji i nie roszczę sobie praw do tego pomysłu. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Trwam nie jest stacją rozrywkowo-serialową, ale katolicko-społeczną. Tak więc cieszę się, że emituje takie filmy i seriale jakie są obecne na jej antenie, a nie serialiki, które do religijności odnoszą się głównie tym, że niektórzy bochaterowie mają strój religijny, a niektóre sceny toczą się w miejscach religijnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założeniem nadawcy jest emisja wartościowych treści zgodnych z koncesją. Od nabijania oglądalności za wszelką cenę są inne stacje. Zresztą co obchodzi oglądalność stację, która nie bierze udziału w badaniu oglądalności? Widzę, że jak zwykle propozycje "unowocześnienia" Kościoła, czy stacji katolickich padają ze strony osób typu polecający serwis ateista.pl :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pavl6, czy Ty jesteś rzecznikiem Ojca Rydzyka? Skąd możesz tyle wiedzieć o 'założeniach nadawcy'? Założenie jest to samo, co w przypadku stacji komercyjnych: pieniądze - czy to od reklamodawców, czy z emertytur starszych babek, whatever... Rydzyk też człowiek i musi jeść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O. Rydzyk ma co jeść. Jak pisała "Gazeta Wyborcza" ma pensję za wykłady w WSKSiM (tysiąc ileś miesięcznie). A co do założeń nadawcy - wystarczy obserwować, gdyby w założeniu nadawcy było trzepanie kasy na takich serialikach, jakie wymieniono, to by to robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seriale w wykonaniu TV Trwam nie dają gwarancji zwrotu. Oglądalność jest niejasna, widownia to jakieś 50-60+, czyli dawno nie mieści się w grupie komercyjnej - milionowe inwestycje w serial, który nawet gdyby sytuacja TV Trwam była inna, to i tak ryzyko. Nie jeden nadawca się już sparzył, jednak przynajmniej robił to z pieniędzy wydzielonych na ten cel, a tutaj jak widać są problemy z pokryciem kosztów emisji sygnału, więc sytuacja co najmniej dramatyczna. Takiej kupić produkcję zagraniczną, gdzie godzina kosztuje kilkaset dolarów, niż produkować tyle samo, z tym, że za kilkaset tysięcy złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Trwam ma chyba większą oglądalność za granicą, wśród imigrantów, niż u nas w kraju. Stara Polonia z USA bogata jest i posyła im chętnie datki. Przebywając (m.in.) w Miami, spotkałem kilku rodaków i prawie każdy poruszał temat tego kanału i radia. Szczególnie osoby starsze. Wyrażały ogromne zdziwienie, gdy mówiłem że nie popieram tego nadawcy i uważam za szkodnika. Prawie każdy miał w domu dostęp via sat.

 

@Karol:

Nie zgadzam się z tobą. Tego typu seriale oglądają głównie ludzie starsi. Nie bez powodu TVP chciała rozszerzenia badań grupy docelowej. TV Trwam jest idealna do takich produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700 tys. zł. Brawo. Trzeba mu oddać,że potrafi ludzi przekonać, czyli musi tworzyć stację wartościową i odpowiadającą ich potrzebom.. Zmiana charakteru stacji niewiele im przyniesie,a może zredukować wpływy z datków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Telezak ... 83860.html

 

http://wyborcza.pl/1,75478,14970810,TV_ ... yniki.html

Badanie pokazuje także, kto ogląda TV Republikę. Stacja przyciąga przed ekrany podobną liczbę mężczyzn (46,5 proc. widzów) i kobiet (53,5 proc.). Dla porównania - TV Trwam ma znacznie bardziej kobiecą publiczność (62,5 proc. jej widzów). [oto dlaczego kilka postów wyżej pisałem o babkach]

 

26 proc. widzów nowego kanału to osoby w wieku 20-49 lat (podobnie jest w TV Trwam), a 35 proc. widzów Republiki ma od 50 do 64 lat (TV Trwam - 27 proc.). Telewizja o. Rydzyka przyciąga natomiast więcej starszych widzów powyżej 65. roku życia (w TV Republika to 36 proc. jej widowni, a w TV Trwam - 43 proc.).

 

I jeszcze genialne zdjęcie:

bilde?NewTbl=1&Site=DW&Date=20120318&Category=FOTOSTORY&ArtNo=318009998&Ref=PH&Item=1&MaxW=670&MaxH=600&border=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę tylko jedną starszą panią.

 

Dokładnie. Poza tym co mają do TV Trwam jakieś babki trzymające flagi NSZZ "Solidarność"? :D

 

@Karol - jeśli przekrój wiekowy i płciowy widzów wszystkich stacji oceniasz na podstawie podobnych danych (kilku krótkich filmików w internecie nie przedstawiających żadnych badań, jakichś wypowiedzi osób wyrażających swoje zdanie na temat widzów danej stacji, nie popartych jakimiś konkretnymi badaniami, a także jednego badania widowni przeprowadzanego na potrzeby i wśród widzów pewnej dużej kablówki) to gratuluję :D. Ja jednak wolałbym opierać swoje opinie o jakieś poważne dane, niezależnie od tego czy chodzi o TVN, TV Trwam, czy Tele5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że nikomu tam o żadną oglądalność nie chodziło nigdy. Tu chodziło żeby być, żeby TRWAĆ na MUX i to wszystko. To była sprawa polityczna, udowodnienie swoich racji, wpływów. To wszystko - coś jak walka niektórych o dzieci nienarodzone, bo jak się już urodzą to zainteresowanie nimi spada. Tu też chodziło o walkę dla samej walki ciemiężonych, poszkodowanych o miejsce. A jak miejsce na MUX jest, to już nie ma co sobie głowy zawracać programem, oglądalnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karol - jeśli przekrój wiekowy i płciowy widzów wszystkich stacji oceniasz na podstawie podobnych danych (kilku krótkich filmików w internecie nie przedstawiających żadnych badań, jakichś wypowiedzi osób wyrażających swoje zdanie na temat widzów danej stacji, nie popartych jakimiś konkretnymi badaniami, a także jednego badania widowni przeprowadzanego na potrzeby i wśród widzów pewnej dużej kablówki) to gratuluję :D. Ja jednak wolałbym opierać swoje opinie o jakieś poważne dane, niezależnie od tego czy chodzi o TVN, TV Trwam, czy Tele5.

Badanie na klientach UPC jest drugim po Nielsenie, aktywnym badaniem telemetrii oraz preferencji telewidzów w Polsce - chociaż fakt, tylko jednej telewizji kablowej. Nie na lepszej alternatywy. Wystarczy mieć swój rozum - telewizja, która kręci programy wyjaśniające obsługę telefonu komórkowego z 3-4 calowym, monochromatycznym wyświetlaczem, raczej nie bierze się za poważne produkcje. Ale popełniłem błąd, fakt - grupa 50-60+ oraz @pavl6 :censored: I nie oczekuj badań. Po co je robić? :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo zgadzam się z Karolem. Nie jest żadnym odkryciem,że TV Trwam oglądają głównie ludzie starsi. Profil stacji jest do nich skierowany. Nie uważam tego za coś złego. Tak po prostu jest. To nie jest telewizja atrakcyjna dla młodego pokolenia, no sorry, wiem co preferuje młodzież. Sam choć czuję się Katolikiem nie oglądam tej stacji za wiele, raczej przełączam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wislok pozwolę się nie zgodzić bo w grupie moich znajomych (młodych ludzi) dalszych czy bliższych TV Trwam nie jest stacją której się wstydzą. Ja sam jestem młody i lubię dla równowagi zobaczyć Wiadomości na TVP i Informacje Dnia na TV Trwam Czy programy "Po stronie prawdy", "Z wędką nad wodę" i inne. Oczywiście fakt, faktem że stacja jest kierowana dla starszej publiczności (dlatego b. dobrze że znalazła się w DVB-T). Oczywiście że młodzi ludzie sympatyzujący z lewicą nie będą fanami tej stacji, natomiast ludzie związani z prawicą mogą sympatyzować z tą telewizją, mimo iż czasami się do tego nie przyznają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...