Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobre! :D Jeżeli będą systematycznie zwiększać ilość audycji z tłumaczem migowym, mogą stać się bardziej misyjnym kanałem niż TVP1 czy 2, które emitują takie audycje tylko kilka razy dziennie. Z tego powodu większość niesłyszących albo w ogóle nie ogląda telewizji albo skupia się na kanałach premium z napisami, bo patrząc na to, co oferuje im na tym polu TVP, można od razu zrezygnować: same seriale + programy informacyjne. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliby dać Informacje Dnia z tłumaczem migowym. Choć mi to nie robi żadnej różnicy, bo puki co dobrze słyszę, ale to pokazuje, że TV Trwam idzie do przodu, z czego się bardzo cieszę. A propos transmisji z Bydgoszczy, podobno O.Rydzyk skrytykował tam inne media za nagłośnienie jakiejś sprawy jakiegoś księdza, który po jednym kieliszku siadł za kierownicę. Nie wiem, czy przypadkiem zdania, które przeczytałem w jednym z portalów informacyjnych nie są wyrwane z kontekstu, dlatego chciałbym się zapytać, kogoś kto oglądał, o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście media trochę zmanipulowały wypowiedź bo akurat sam oglądałem i powiem że o.Rydzyk nic takiego nie powiedział.Media muszą mieć temat a w RM łatwo uderzyć.A teraz z zupełnie innej beczki-studio w którym zapowiadane są programy i czytani ofiarodawcy,uległo małej zmianie-teraz za plecami prowadzącego jest niebieska animacja i wygląda to całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie nieźle, ale cudownie :D . Ogólnie pod względem graficzno-wizualnym ostatnimi czasy TV Trwam poszła do przodu. A tak przy okazji 18 rocznicy RM - jest już dostępny na stronie film, z wypowiedziami znanych ludzi na temat RM. Wojciech Reszczyński (publicysta, ja go znam z jedengo z programów publ. z TV Puls, który już nie jest emitowany) powiedział, to c oi ja ostatnio odkryłem i zamierzałem wam to napisać ,ale zapomniałem. W RM 70% stanowią audycje religijne, a tylko jakieś 5-15% publicystyka i informacje, więc ocenianie tego radia po tych kilkunastu procentach jest błędem. Również i w TV Trwam przeważają treści religijne i społeczne. Zapraszam do obejrzenia filmu: http://www.tv-trwam.pl/index.php?section=radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec Taduesz Rydzyk, szef Radia Maryja, nie ma powodów do zadowolenia, bo... absolwenci jego wyższej uczelni pracują dla krytykowanej przez niego telewizji TVN. Nazywa ich zdrajcami.

Telewizja TVN od lat na antenie mediów ojca Rydzyka przedstawiana jest jako jedno z najgorszych mediów w Polsce. Zapewne dlatego, ze dziennikarze tej stacji nie boją się informować o kontrowersjach wokół ojca Tadeusza Rydzyka oraz jego projektów

.

 

Podczas osiemnastych urodzin Radia

Maryja szef stacji ponownie odniósł się do TVN. Tym razem swoim wiernym słuchaczom zafundował anegdotę o zdrajcach. Tak przynajmniej nazwał absolwentów swojej wyższej uczelni medialnej, którzy postanowili podjąć pracę

w TVN. - Wiecie jak to boli jak ktoś zdradza? Ale na szczęście tylko trzech - powiedział ojciec Rydzyk na spotkaniu ze słuchaczami.

 

To nie pierwszy atak na konkurencyjne media. Kilka dni temu szef Radia Maryja twierdził, że w mediach (z wyjątkiem Radia Maryja, TV Trwam

i Naszego Dziennika) pracują ludzie, których zadaniem jest manipulacja ludźmi i rozpowszechnianie bzdur wyssanych z palca. Dziennikarzy TVN nazwał "upadłymi aniołami", m.in. za informowanie na przykład o przestępstwach popełnianych przez księża.

Źródło: Media2.pl

 

Heh, to się porobiło. :D Zdrajcy! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie ciekawiło, gdzie można znaleźć pracę po tej jego uczelni medialnej. Bo raczej nie w TV Trwam! Tam pracują właśnie studenci - za darmo oczywiście, w ramach praktyk. I dzięki temu tak to się kręci - uczelnia napędza pracowników TV Trwam i Radiu Maryja. Ale gdzieś przecież po tej szkole ludzie muszą iść pracować! Więc gdzie? Do TVP, Polsatu albo TVN-u, ewentualnie jakichś mediów lokalnych. W innych stacjach praca jest dosyć niepewna, o czym mogli się przekonać dziennikarze TV Puls. O. Rydzyk powinien być świadomy tego, że absolwenci jego uczelni nie pójdą pracować do telewizji watykańskiej... Ciekawe jak nazwałby osobę, która pracuje w Religia.tv, telewizji należącej do Grupy ITI, czyli właściciela TVN-u? Też zdrajca? To niech zapewni potencjalnym zdrajcom pracę, a nie tylko hoduje ich na własnej piersi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwał ich zdrajcami, bo TVN jest takim głównym wrogiem RM i TV Trwam i raczej głosi poglądy całkiem odmienne do tych nauczanych w WSKSiM. :wink: Ja to ich w sumie nie rozumiem, bo po skończeniu szkoły powiązanej z RM nie miałbym zamiaru przechodzić do takiej stacji jak TVN. Tak w ogóle to te media są drobiazgowe - zmarło 15 osób z powodu świńskiej grypy, w tym 14 było chorych już wcześniej (a moi znajomi śmieją się, że pewnie zmarli ze strachu), a w tv już piszą o epidemii grypy, O.Rydzyk wspomniał o jakimś jednym księdzu, co jechał po jednym kieliszku, afera na całą Polskę, o 3 studentach-zdrajcach, to samo :lol: . A kto się zajmuje poważnymi sprawami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie pavl6, polskie media, a w szczególności TVN i GWno dostają spazmów, jeśli Rydzyk zrobi cokolwiek. Np. kichnie nie po ich myśli i już jest afera na cały kraj. Kiedyś swoją opinię o Radiu Maryja opierałem właśnie na takich mądralach z TVN, Polsatu i GWna. Aż sam zacząłem czasem słuchać i zupełnie inaczej to wygląda. Śmieszy mnie zarzut, że do Radia Maryja dzwonią słuchacze i wypowiadają czasem antysemickie teksty, i że to niby nie spotyka się z reakcją prowadzącego audycje. Tymczasem wielokrotnie słyszałem, jak prowadzący wchodził w słowo osobie opowiadającej jakieś dyrdymały i ją gasił. Zresztą durne teksty od słuchaczy/widzów można spotkać w takim samym stopniu w "Szkle kontaktowym", o Superstacji nawet nie wspominając. No ale z tego nikt afery nie robi, bo przecież TVN 24 oglądają "młodzi, niedokształceni z wielkich miast". Reszta to tłuszcza, hołota i [beep]ry. A już najbardziej rozbawił mnie wczoraj Durczok, mówiąc o ojcu Rydzyku w "Faktach" z takim zacietrzewieniem w głosie: "Właściciel koncernu medialnego". Szef redakcji głównego programu informacyjnego ITI mówi o "koncernie medialnym" Rydzyka :crazy: To jak w takim razie nazwać ITI, skoro to w Toruniu jest koncern medialny :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się jeszcze pytanie czy Ci dzwoniący antysemici to słuchacze RM czy może jakieś "wesołki" które akurat się nudzą. Może nawet jakieś fanboye TVN-u dzwonią by dokopać Rydzykowi a później upajają się materiałami w Faktach, Uwadze czy Superwizjerze? :)

Tak samo słynny Edward ze Szczecina dzwoniący do Szkła kontaktowego. Czy to był zwykły ludź? Jak wiadomo sztukę promowania swoich programów TVN ma opanowane do perfekcji. Ustawić taka rozmowę to pikuś. Ten telefon można chyba uznać za najbardziej rozpoznawalny w historii polskiej telewizji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie właśnie ostatnio rozśmieszyło, jak na którymś z portali przeczytałem, że w RM któryś z ojców skrytykował jakąś kobietę za antysemicką wypowiedź. Redaktorzy i czytelnicy nie mogli się nadziwić co to się stało, a to jest na porządku dziennym :lol2: . Zauważyłem też ostatnio, że ludzie którzy krytykują RM są na bardzo niskim poziomie (choć na forum SK jest ogólnie wyższy poziom niż gdzie indziej, więc tu takiego czegoś nie zauważyłem) intelektualnym, tak więc jeżeli oni są przeciwko O.Rydzykowi, to kto jest za nim? Wychodzi na to, że ludzie wykształceni i bardzo religijni (a niektóre media próbują nam wmówić, że to niewykształceni są religijni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do kilku waszych wypowiedzi:

1.o.Rydzyk powiedział o zdrajcach w kontekście nie tego że pracują w TVN(chociaż po części na pewno)ale chodziło mu o to że robili mu zdjęcia z ukrycia i nachalnie zaczepiali-"Tego cię uczyłem w mojej szkole?"-powiedział o.Rydzyk

2.Jeżeli chodzi o to że głównie studenci pracują w Tv Trwam,to muszę powiedzieć że to nieprawda.Studenci po prostu odbywają tam praktyki(WSKSiM jest pod tym względem znakomita,bo można się naprawdę wiele nauczyć)

3.Czemu Tv Trwam krytykuje TVN?Chyba nie muszę odpowiadać-TVN za każdym razem kłamie i manipuluje na tematy związane z RM i o.Rydzykiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o to że głównie studenci pracują w Tv Trwam,to muszę powiedzieć że to nieprawda.Studenci po prostu odbywają tam praktyki(WSKSiM jest pod tym względem znakomita,bo można się naprawdę wiele nauczyć)

A czy praktyki to nie praca? Praca, w której w zamian za możliwość zdobywania doświadczenia, nie pobiera się wynagrodzenia. Na stałe w TV Trwam zatrudnione jest tylko kilka osób, m.in. prowadzący serwisy informacyjne. Gdyby była to większa grupa ludzi, to na napisach końcowych nie czytalibyśmy: Program przygotowali: Kasia, Tomek, Iza, Rafał, Kamil, tylko widzieli także ich nazwiska. I nie mówcie mi, że to taki zwyczaj, by ich nie podawać, bo prezenterzy wiadomości zawsze przedstawiają się z imienia i nazwiska. Po prostu, WSKSiM to świetne źródło taniej siły roboczej dla TV Trwam. Myślicie, że kto zrobił te wszystkie nowoczesne jingle? Ambitni studenci w ramach praktyk!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz pojęcia o mediach,piszesz że tv trwam zatrudnia kilka osób-same Informacje Dnia zatrudniają z tego co kiedyś pisali ok.30 osób-nie studentów,tylko absolwentów WSKSIM i nie tylko,którzy pracują w Warszawie.Do tego dziennikarze zatrudnieni w Toruniu oraz stali współpracownicy-łącznie daje to na pewno 100 osób-między kilka a sto jest duża różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie nie chcę się chwalić swoim nazwiskiem? :lol: Ja w praktycznie każdej produkcji TV Trwam w napisach końcowych widziałem tylko same imiona bez nazwisk i jakoś do takiego czegoś nie doszedłem. Poza tym ty karol91, jak i TVN macie dziwny sposób interpretacji zdań/wydarzeń - wyłapujecie co ciekawsze fragmenty i jeszcze "ciekawiej" je interpretujecie.

Styl TVN-u moim zdaniem wygląda czasami tak: Pan Kowalski powiedział:"Jestem (...)głupi", a w innej stacji, zacytowane pełne zdanie, brzmi:"Jestem zadowolony, że nie jestem głupi" :lol2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie pierwszy atak na konkurencyjne media. Kilka dni temu szef Radia Maryja twierdził, że w mediach (z wyjątkiem Radia Maryja, TV Trwam

i Naszego Dziennika) pracują ludzie, których zadaniem jest manipulacja ludźmi i rozpowszechnianie bzdur wyssanych z palca. Dziennikarzy TVN nazwał "upadłymi aniołami", m.in. za informowanie na przykład o przestępstwach popełnianych przez księża.

 

A więc prawda w oczy kole, zamiast przemilczeć to lepiej powyzywać... Nie tego Bóg uczył, nawet tak bardzo osób świeckich jak księża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W recepcji Radia Maryja pracują panie-wolontariuszki... W TV Trwam większość produkcji realizują studenci. Jasne, że na stałe nie jest tam zatrudnione kilka osób, tylko kilkadziesiąt - to był mój skrót myślowy, przyznaję się. Ojciec Rydzyk nie powierzyłby swoich mediów tylko bandzie amatorów. Ktoś nad nimi musi czuwać, ktoś jest odpowiedzialny za to co idzie na antenę, ktoś czuwa nad transmisjami satelitarnymi, itd. Nie zarzucaj mi, że nie znam się na mediach, bo conieco na ich temat jednak wiem. Byłem nawet świadkiem transmisji mszy św. z mojej parafii. I tam rzeczywiście nad transmisją satelitarną czuwał "pan Henio", ale już wszystkie osiem kamer w kościele obsługiwali studenci WSKSiM. A więc liczba studentów na praktykach przeważa liczbę pracowników na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda w oczy kole, zamiast przemilczeć to lepiej powyzywać...

 

No właśnie, widzów TVN-u prawda w oczy kole. I sam TVN też, bo zamiast przemilczeć kilka spraw, wyzywają niektórych. Przypomnę wam też jeszcze raz, że nadal skupiacie się na tych 15% ramówki TV Trwam, którą są programy informacyjne i publicystyczne, oraz polityka i na innych nieważnych sprawach, a zapominacie o całej reszcie. Poza tym karol91 skąd wiesz te wszystkie rzeczy? Pracujesz w TV Trwam jako wolontariusz, czy co? Bo przecież mogłeś sobie je zmyślić. A nawet jeżeli to prawda, to może wolontariusze czy studenci chcą pracować za darmo? Nie pomyślałeś o tym. Oni mają inny stosunek do RM i TV Trwam niż ty. No może oprócz tych trzech, którzy przeszli do TVN-u :lol: . Poza tym, zwykle przy jakiś katolickich przedsięwzięciach przynajmniej niektórzy ludzie pracują za darmo i jakoś nikt się ich nie czepia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...