Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W niedzielę (ok. 16) oraz wczoraj (ok. 13) zauważyłem przy jakimś programie dokumentalnym nadawanym na TV Trwam nowe oznaczenie - nowy znaczek oznaczający ograniczenie wiekowe... od 14 lat... :>

Dla mnie to on wyglądał jakby był robiony w paincie, no ale to tylko moja refleksja... :lol2:

To nie nowość :smile: ten wątek już kiedyś był chyba poruszany na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś Radio Maryja obchodzi 18. urodziny. Transmisja od rana w TV Trwam i RM. Jeżeli ktoś chce zobaczyć, jak to wygląda naprawdę, to zapraszam do oglądania. Ciekawsze wypowiedzi odwiedzających: Pani mówi- Ja RM słucham cały czas, mam radio w kuchni, w pokoju i w piwnicy :lol2: ; Inna pani- Zawsze jak włączam radio to albo różaniec, albo koronka, ciągle jakaś modlitwa, cały czas się modlę, aż nie mam czasu grzeszyć :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to były ogólnie inne oznaczenia. Każdy znaczek był w kółeczku, dla wszystkich zielone kółeczko, za zgodą rodziców trójkąt w żółtym kółeczku, dla dorosłych kwadrat w czerwonym kółeczku. Trzeba także zaznaczyć że znaczek pojawiał się tylko przez pierwsze kilka minut audycji i po reklamach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać po taśmie samoprzylepnej na kartonach, że to Ferdki. :]

 

Mnie zastanawia inna sprawa. Kiedyś TV Trwam nie mogła emitować reklam z racji swojej koncesji, więc obchodzono ten problem puszczając ogłoszenia (np. SKOK-u Stefczyka). Ale odkąd ruszyła telefonia wRodzinie, na antenie normalnie widać jingiel reklamy, a po nim reklamy wRodzinie. To chyba nie jest legalne działanie ze strony o. Rydzyka? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery dekodery poproszę

 

Dla tych, którzy nie zmieścili się do kościoła, przygotowano dwa ogromne namioty z telebimami. Przed wejściami panie rozdawały wszystkim małe [beep]rowe bereciki. - Przypiąć do płaszczyka proszę, można sobie wybrać kolor - zachęcała Teresa Gołębiewska, jedna z wielu słuchaczek radia, które pracowały przy obsłudze uroczystości.

 

Tuż obok sprzedawano dekodery TV Trwam. Pełny zestaw kosztował 405 zł, sam dekoder trochę mniej - nieco ponad 380 zł. Większość słuchaczy kupowała od razu po kilka - żeby było dla rodziny.

W namiotach można było wypić gorącą herbatę i kupić startery sieci “wRodzinie”. Kolejki były ogromne, po kilku godzinach nie było już niektórych modeli telefonów. Ale studenci ochoczo sprzedawali karty. Można też było dostać płyty z nagraniem pielgrzymek Jana Pawła II i kupić wiele książek. Obok siebie leżały: “Biblia dla najmłodszych”, “Przepisy siostry Anastazji”, “Internet dla seniorów” i “Dlaczego Unia Europejska jest zgubą dla Polski”.

 

Na telebimach pielgrzymi oglądali transmisję z mszy św i koncertu.

 

Nie oddamy krzyża

Podczas uroczystej mszy św. goście dziękowali Radiu Maryja za kolejny rok działalności. - Osiemnaste urodziny to w świeckiej kulturze symbol dojrzałości - mówił podczas mszy św. konsultor generalny zgromadzenia, o. Jacek Dembek. - Ale Radio Maryja już dawno osiągnęło dojrzałość konieczną do aktywnego uczestnictwa w życiu Kościoła i narodu.

 

Nie zabrakło też akcentów politycznych. Homilię wygłosił abp Andrzej Dzięga. W kazaniu nawiązał do niedawnego wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który nie pozwolił wywiesić krzyża we włoskiej szkole. - Tylko pod tym znakiem Polska jest Polską, a Polak Polakiem - mówił hierarcha. - Czyżby Trybunał Praw Człowieka zmienił się w Trybunał Ograniczania Sumień?

W imieniu Jarosława Kaczyńskiego radiu dziękował Przemysław Gosiewski. - W mediach liberalnych jest tyle fałszu i nieprawdy - mówił poseł PiS. - Dlatego tak bardzo potrzebna jest nam wielka misja Radia Maryja.

 

Toruńska rozgłośnia działa od 1991 roku. Początkowo nadawała tylko kilka godzin dziennie, a zasięg obejmował najbliższe okolice Torunia i Bydgoszczy. Dziś Radia Maryja można słuchać nie tylko w Polsce, ale i na świecie. - Uczestniczę w cudzie - mówił podczas mszy św. o. Tadeusz Rydzyk.

Żródło: http://www.pomorska.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy TV Trwam to Kościół? Nie. Poza tym przeglądając program RM doszedłem do wniosku, że 80-90% programu to modlitwy, a w TV Trwam większość to programy i filmy o tematyce religijnej, albo nawet tylko troszkę zahaczające o religię. Więc co wam w tym przeszkadza? A o datki na działalność prosi nie tylko RM, dzieje się tak od dawna, o wsparcie prosiła np. nieistniejące już TV Niepokalanów i pewnie większość mediów katolickich. A wy macie ciągle o to pretensje tylko do RM. Co jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puki co platforma TVP nie wystartowała (przynajmniej całkiem) i być może nie wystartuje, więc po co się głowić. Jednak myślę, że możliwe, iż TV Trwam przestałaby rozprowadzać zestawy, a przejęłaby to TVP, ale to tylko moje wywody, a nie realny świat :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...