Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podnoszenie jakości nadawania nie ma żadnego uzasadnienia w stosunku do TV Trwam, jak i wobec jakiejkolwiek innej telewizji.

Powiedział, co wiedział. Wypomnieć Ci te słowa w wątku o AXN? Tam to dopiero jest płaczu o piksele. I według mnie to wszystko jak najbardziej ma uzasadnienie, ponieważ w dobie cyfryzacji pniemy się do przodu, nie wiem jak bardzo trzeba być ślepym, żeby nie dostrzec, że jakość przekazu (szczególnie programów ze studia) odpowiada jakości emisji małych stacji kablowych. W tej kwestii nie zmieniło się nic od początku istnienia TV Trwam.

 

Jeśli chodzi o kanały SD, to jest cała masa kanałów, które mają dużo gorszą jakość niż TV Trwam. Więc podnoszenie argumentu, że coś jest nie tak nie ma żadnego sensu. Nie będę się wdawał w szczegóły, które kanały nadają źle, jednak upraszczając nieco sprawę można śmiało powiedzieć, że Trwam nadaje całkiem przyzwoicie, jak na polskie realia, a kanałów zdecydowanie gorszych jest dość dużo.

No to dziwne, bo ja tych gorszych kanałów jest jak na lekarstwo, szczególnie koncesjonowanych u nas. Choć nie każdy uwierzy, spora część nadawców downscaluje obraz z HD do SD, a wszelkie piksele wynikają jedynie z niskich parametrów na satelicie, jednak w TV Trwam widać, że na wiele wpływa słabej jakości tor emisyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karol, odrobina obiektywizmu nie zaszkodziłaby mam nadzieję nawet Tobie, spróbuj zatem porównać tylko dwie stacje a mianowicie TV TRWAM i TV REPUBLIKA.

 

O ile kiedyś, miałem poważne zastrzeżenia do profesjonalizmu TV TRWAM, to obecnie naprawdę się podciągają i materiał studyjny (statyczny) jest nawet co do jakości obrazu niekoniecznie najgorszy.

Gorzej jest oczywiście z materiałem dynamicznym, jako że bitrate na tym kanale jest niestety śmiesznie niski, co dotyczy również strumienia audio, ale to już pewnie chodzi o cięcie kosztów, FLV niestety bowiem nie grzeszy nadmiarem gotówki.

 

Zobacz jednak jak blado w stosunku do tej telewizji wypada TV REPUBLIKA, która goni w piętkę nie tylko pod względem technicznym, ale niestety i merytorycznym.

 

Wystarczy obejrzeć przekazy tej stacji z terenu, albo relacje z jakichś uroczystości (przekaz dynamiczny), gdzie jakość kompresji audio/video praktycznie kompletnie dyskwalifikuje ten materiał.

Nierzadko zdarzają się też wpadki, w postaci przycięć i to jedno-dwu sekundowych, co również praktycznie dyskredytuje tę stację w oczach widzów.

 

Jest więcej przykładów takich stacji, ale na razie skupmy się na powyższym.

 

ps.

Tu linki dla porównania parametrów:

http://www.sat-charts.eu/service,192E,T ... ,4310.html

http://www.sat-charts.eu/service,130E,T ... 17033.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku niby co ty porównujesz? Bitrate, może ID strumieni?? (po co te parametry?).

Jak się nie znasz na zagadnieniach technicznych to się za to nie zabieraj..

Porównuj sobie liczby, może dojdziesz

do 31Mbit - i to wiele nie pomoże. Najwięcej od materiału zależy, przy takim bitrate.

A przycięcia to może wina twojej instalacji? :D Śmiem podejrzewać że tak.

I jak ktoś ma tu być obiektywny to prędzej Karol a nie ty.

 

W SD przy dobrym enkoderze nie musi być nawet 2Mbit by jakość obrazu była lepsza niż w większości polskich stacji SD. Polecam popróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najsamprzód muszę się wytłumaczyć. Oczywiście pisząc, że nie można się czepiać żadnej telewizji za jakość miałem na myśli to, że nie ma żadnych przepisów i norm, które by opisywały minimalne wymagania dotyczące jakości emisji programów telewizyjnych i to zarówno tych tradycyjnych SD, jak i HD. Wobec tego nadawcy robią co chcą i nadają jak im się podoba i nic im zrobić nie można, niestety. Oczywiście teoretycznie nadawca będzie się starał, żeby jakość była ok. i treść też była atrakcyjna, ale to w teorii. Są kanały, gdzie nadawca w ogóle się nie interesuje jakością. Są też kanały, gdzie jakość dla odbiorcy nie ma specjalnego znaczenia.

 

Jeśli chodzi o TV Trwam, to nie będę się wypowiadał jeśli chodzi o całokształt, bo oglądam czasem tylko niektóre programy, raczej gadające głowy, czasem informacje. W każdym razie jakość jest co najmniej wystarczająca, przynajmniej tego, co czasem obejrzę, co nie znaczy, że nie mogłoby być lepiej.

 

Natomiast twierdzenie, że starczy bitrate 2Mb/s to mam kilka pytań do @lpm11 Przede wszystkim jakiego sprzętu używa. Bo według mnie jakiegoś kiepskiego, że niewiele widać. 2Mbity/s to starczą, ale w MPEG-4. Żeby w MPEG-2 było w miarę dobrze i lepiej niż na większości kanałów, to trzeba więcej niż 4Mb/s. no więc ja bym prosił kolegę, żeby sobie darował ewentualnie kupił jakiś dobry tuner. No ale może kolega ma jakąś szeroką wiedzę na temat telewizji i techniki telewizyjnej? No to poproszę o nakierowanie na właściwy wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja tego filmu zaczyna się od pożaru w którym gnie dziewczyna wraz z ojcem. Miejscowy ksiądz prowadzi własne śledztwo w sprawie ustalenia przyczyn tego tragicznego pożaru, które wcześniej zostało umorzone. To tak pokrótce by nie zdradzić jego zakończenia. A nóż-widelec jeszcze raz powtórzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za film ta "Rdza"? Ni huhuszka nic nie znalazłem, a nie chwaląc się potrafię szukać. A jeśli chodzi o EPG, to rzeczywiście szkoda. Ale ja sobie radzę w ten sposób, że włączam telegazetę, no i mogę sobie wtedy zobaczyć, co będzie w programie. Warto zaznaczyć, że choć taką mamy demokrację i pluralizm i pracę za głos oddany na właściwą osobę, i korupcję i w ogóle jest super świetnie, to jakoś gazety nie uwzględniają TV Trwam jeśli chodzi o program. No ale redaktorzy naczelni jeszcze młodzi i w pełni sił. Ksiądz im niepotrzebny, wystarczy wsparcie oficera prowadzącego :brawo: No dobrze, jak się zestarzeją i pochorują trochę, to zmienią zdanie. Ale wtedy redakcje przejmą młodzi i nowi ofocyjerowie ich poprowadzą. Czyli koło się zamyka. Niestety. A ma multipleksie to Trwam jeszcze długo nie będzie. Znajomy towarzysz mi mówił, że prędzej Lonia wstanie z grobu niż trwam będzie w muksie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gazety mają publikować program TV Trwam, jak nigdzie nie można znaleźć programu tejże stacji na 2 tygodnie do przodu, co jest regułą u dużych tv? Najpierw niech TV Trwam to poprawi, później można pomyśleć o tym, kto by ten program publikował. Stacja ma wiele fajnych programów, ale od strony promocyjnej leży po całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co najwyżej znajdowałem program TV Trwam na najbliższe... 2 dni. Ale co ciekawe, wrzucili sobie na stronę jakiś skrypt generujący program TV na kolejne dni (bo przecież po co pisać ręcznie). Już dotarłem do stycznia 2014 i program dalej się wyświetla :lol: Fakt, że nie ma co się na nim opierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gazety mają publikować program TV Trwam, jak nigdzie nie można znaleźć programu tejże stacji na 2 tygodnie do przodu, co jest regułą u dużych tv?

Trwam jest w Akpa, więc gdyby gazety chciały, to pewnie by znalazły. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że Trwam jest w Akpa, skoro nie dostarcza im odpowiedniej ilości programu? Gdyby nie to dziwne generowanie programu tv na ich stronie, historia byłaby ta sama - ramówka opublikowana co najwyżej na 2 dni do przodu. Tak było i tak jest.

 

Tak, jest generowany, ale to taka ramówka ogólna. Nie uwzględnia nawet ostatnich zmian w paśmie porannym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak TV Trwam ma nad czym popracować. Szczerze mówiąc, to mi brak EPG nie przeszkadza. Telegazeta wystarczy. Oczywiście łatwiej jest sobie ustawić nagrywanie mając dane EPG, ale... ja nie nagrywam tej stacji, tylko czasem oglądam. Przykładowo, jak Benedykt XVI odchodził na emeryturę i leciał helikopterem do Castel Gandolfo, to rodzinka włączyła któryś kanał TVP czy coś, ale ja uznałem, że skoro to wydarzenie dość specyficzne, to trzeba je obejrzeć z bardziej odpowiednim komentarzem. Komentarz w publicznej uznałem za heretycki i antykościelny i przełączyłem na Trwam. Ale pomijając wszystko inne, to EPG powinno być, tak samo jak program tej stacji w gazetach. I w ogóle ten kanał powinien już być w naziemnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak TV Trwam ma nad czym popracować. Szczerze mówiąc, to mi brak EPG nie przeszkadza. Telegazeta wystarczy.

Jeśli chodzi o Telegazetę to o niej można mówić tylko w kontekście kanałów publicznego nadawcy. Natomiast jeśli chodzi o teletekst Trwam to w dniu wczorajszym uruchamiały mi się tylko dwie strony - 100 i 500 (w dniu dzisiejszym bez zmian). :) No, i trzecia rzecz, to taka, że gdyby teletekst był lekiem na całe zło, to nie byłoby EPG. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jest, jeśli dobry film zmienia dyskusję. Czasami warto zadać sobie trudu, aby w programie telewizyjnym tej stacji pogrzebać i znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Czasem naprawdę są rodzynki. Teraz warto zainteresować się filmami dokumentalnymi, które akurat będą wyemitowane. Szkoda, że jak dla mnie, to trochę pora nieodpowiednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...