Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

No i co z tego, że procedura będzie trwała kilka miesięcy? Czy inni z tego powodu ucierpią??? To są normalne procedury! A jeśli okaże się, że np. splajtuje spółka TVN? Dlaczego organy państwowe próbują myśleć za tych, którzy są im polityczno-ideowo niewygodni??? Dla mnie jest to wyłącznie POLITYCZNA decyzja a nie MERYTORYCZNA! Nie widzę żadnych argumentów, które tłumaczyłyby obecny sytuację i decyzję KRRiT. Nie chodzi mi wogóle o TRWAM tylko jakąkolwiek tv. Obecne zachowanie wspomnianej KRRiT wskazuje na WYŁĄCZNIE polityczne działanie, a mi się to nie podoba i nie chcę żyć w takim kraju, gdzie mniejszość decyduje o większości...

Jakaś ciągłość oferty w Naziemnej Telewizji Cyfrowej musi być. Czy uważasz sytuację, w której połowa multipleksu jest pusta (gdy Naziemna Telewizja Cyfrowa w pełni funkcjonuje) za normalną? Dopóki procedura wyboru nowego nadawcy nie zakończy się w Naziemnej Telewizji Cyfrowej będą świeciły pustki. Włączanie jakiegoś kanału, co roku, na pół roku w Naziemnej Telewizji Cyfrowej nie ma sensu.

PS. Kolego nikt Cię nie trzyma w Polsce. W każdej chwili możesz wyjechać. ;) I nie wiem, gdzie widzisz sytuację, w której mniejszość decyduje o większości. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie platformy cyfrowe decydują o kanałach z konkursu tylko nadawcy, czy wystartują i KRRiT wybiera. Znów robicie OT. Nie potraficie podać żadnych argumentów za dla tej stacji w DVB-T i dlatego próbujecie wszystkich na około szkalować.

Jakość kanału słaba. 16/9 wprowadzono dopiero teraz, a wszystkie kanały w DVB-T mają obowiązek tak nadawać. Realizacja słabiutka, moim zdaniem dlatego nie wybrano tego kanału.

Ale wiadomo, Polska. Do wszystkiego trzeba dorobić spiskową teorię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że w tym wątku udzielają się ci co chcą TV Trwam w NTC. Ja jestem przeciwny. Jest wiele świetnych kanałów które powinny trafić do mux1.

Powiem że nie było żadnych MERYTORYCZNYCH powodów by umieszczać ten kanał w mux1. Gdyby taka decyzja zapadła byłaby wyłącznie decyzją POLITYCZNĄ.

 

Są merytoryczne powody. Różnorodność programowa. Od programów religijnych, które stanowią tam największą część, poprzez programy publicystyczno-społeczne, nadawane najczęściej wieczorem (nie zawsze zajmujące się tematami ściśle politycznymi), informacyjne (oprócz Informacji Dnia także watykański Octava Dies), poradnikowe (np. Drogowskazy Zdrowia), interwencyjne ("Po stronie prawdy"), motoryzacyjne ("Jazda Próbna"), wędkarsko-łowieckie ("Z wędką nad wodę", "Na tropie"), młodzieżowe (np. "Kalejdoskop Młodych"), a kończąc na rozmaitych transmisjach (m.in. z podróży Ojca Świętego Benedykta XVI, czy Europejskiego Spotkania Młodych Taize).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Trwam utrzymuje się z darowizn, wiec ja się pytam jak nie będzie darowizn to jak o. Rydzyk poniesie koszty jakie ponosi każdy nadawca w multipleksie.

Przecież inni nadawcy nie będą finansować stacji w danym multipleksie, a jeśli zabranie kasy na opłaty za reemisje to zagrożenie może być w postaci wyłączenia multipleksu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Trwam utrzymuje się z darowizn, wiec ja się pytam jak nie będzie darowizn to jak o. Rydzyk poniesie koszty jakie ponosi każdy nadawca w multipleksie.

Tu sie zgodzę, na miejsce w multiplexie mają szanse jedynie kanały komercyjne, a TV Trwam do takich się nie zalicza. Inną kwestią powinna być jakakolwiek odpowiedź, chodźby odmowna uzasdniająca konkretnym przepisem prawnym, dlaczego nie wyrażono zgody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być nawet nazistowską stacją, jeśli nie stać ich na zapewnienie finansowania w multipleksie (koszty są wysokie) to nie ma prawa taka stacja znalesc się w NTC aby nie zagrażało to funkcjonowaniu multipleksu. Dziś np. z darowizn wystarczy na opłatę multipleksu ale za kilka miesięcy może zabraknąć i co wtedy ??

Przecież nadają z Astry a koszt wynajmu tr. jest wyższy niż na takim Hot Birdzie a to tylko dlatego aby własne zestawy sprzedawać do odbioru TV Trwam, czyli chyba nie za bardzo im to wyszło, kto pomyślał kupił sobie zestaw taniej. I to że TV Trwam nie ma w żadnej polskiej platformie satelitarnej to wina tylko włodarzy TV Trwam.

 

Ja się tak z ciekawości pytam co za [beep] twierdzi że TV Trwam otrzyma analogowa koncesje, jeśli owe już nie są przyznawane od kilku lat.

TV Trwam zawsze nadawała satelitarnie i cyfrowo, była dostępną w sieciach kablowych i IPTV i to się nie zmieni. Po prostu propaganda aby tylnymi drzwiami dostać się do NTC, a idiotyczni czy to dziennikarze czy politycy nie wspominając o osobach popierających o. Rydzyka, daje się manipulować. I na tym polega problem że taki ksiądz uważa polaków za idiotą co wystarczy im ciemnotę wciskać i oni we wszystko uwierzą !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są merytoryczne powody. Różnorodność programowa. Od programów religijnych, które stanowią tam największą część, poprzez programy publicystyczno-społeczne, nadawane najczęściej wieczorem (nie zawsze zajmujące się tematami ściśle politycznymi), informacyjne (oprócz Informacji Dnia także watykański Octava Dies), poradnikowe (np. Drogowskazy Zdrowia), interwencyjne ("Po stronie prawdy"), motoryzacyjne ("Jazda Próbna"), wędkarsko-łowieckie ("Z wędką nad wodę", "Na tropie"), młodzieżowe (np. "Kalejdoskop Młodych"), a kończąc na rozmaitych transmisjach (m.in. z podróży Ojca Świętego Benedykta XVI, czy Europejskiego Spotkania Młodych Taize).

Są też powody, aby Trwam nie dostał miejsca w NTC. Wspominałem już o tym czyli propagowanie rasizmu, antysemityzmu, ksenofobii, faszyzmu i nienawiści.

Jako przykład rasizmu niech posłuży przywitanie prze Rydzyka czarnoskórego misjonarza:

Tak, to jest żart i wiele razy mielony, ale rasistowski i nie zaprzeczaj, ani kto inny bo tylko się ośmieszycie. Tu kolejny przykład siania nienawiści, tym razem do mediów: http://www.youtube.com/watch?v=L9XQO9JNqL8&feature=related. To na pewno jest głoszenie ewangelii.

Wszystko pewnie spreparowane, zmontowane przez złe media.

Pewnie zaraz polecą gromy, że jestem oglądaczem ogłupiających, manipulujących mediów, a guzik prawda, bo styl TVN'u nie podoba mi się i nie oglądam kanałów ITI, ale z zupełnie innych przyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki, przynajmniej dowiedziałem się u źródła że piszecie bzdury :lol2: Gośc gada tak sobie, ja bym pewne sprawy nazwał dosadniej, jemu jako zakonnikowi nie wypada ;)

Myślałem, że on jakieś niestworzone rzeczy mówi, a to tylko średniej jakości żarty+krytyka (zresztą zasłużona) wiadomej telewizji, wiadomej gazety i Owsiaka :lol2:. Nie wszyscy muszą ich chwalić, może jakieś wady też mają :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś ciągłość oferty w Naziemnej Telewizji Cyfrowej musi być. Czy uważasz sytuację, w której połowa multipleksu jest pusta (gdy Naziemna Telewizja Cyfrowa w pełni funkcjonuje) za normalną? Dopóki procedura wyboru nowego nadawcy nie zakończy się w Naziemnej Telewizji Cyfrowej będą świeciły pustki. Włączanie jakiegoś kanału, co roku, na pół roku w Naziemnej Telewizji Cyfrowej nie ma sensu.

PS. Kolego nikt Cię nie trzyma w Polsce. W każdej chwili możesz wyjechać. ;) I nie wiem, gdzie widzisz sytuację, w której mniejszość decyduje o większości. ;)

Co mnie straszysz wyjeżdżaniem?

To kompletnie bez sensu co piszesz! Po pierwsze jak na razie nie brakuje zainteresowania platformą i "dziury" na niej nie grożą, po drugie dlaczego jakoś KRRiT objęła troską wyłącznie jedną TV a nie pozostałe?

Czy nie widzisz śmieszność swoich argumentacji?

Czy jedynym argumentem w dyskusji, kiedy ich już brakuje, jest propozycja wyjechania z Polski? Sam wyjedź i tamte kraje uzdrawiaj swoimi rewelacyjnymi pomysłami. Ciekawy jestem ilu znajdziesz zainteresowanych? Pit***lisz o trosce o dziurach w kanałach a nie widzisz, że koncesje dostają zupełnie egzotyczne stacje pozatym z FORMALNYMI błędami we wnioskach. To trochę tak jakbyś rozpaczał nad rozjechaną gąsienicą a nie interesował się losem cierpiącej matki.

Mówiąc krótko czy się komuś podoba czy nie to TV TRWAM ma ogromną rzeszę odbiorców a traktuje się tę tv jakby była pomysłem grupki 100 osób, która nie potrafi nawet poprawnie napisać i złożyć wniosek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pantera_774

Tu chodzi o to czy TV Trwam będzie stać na opłaty za nadawanie w NTC.

Pozostali nadawcy nie będą finansować części kosztów jakie są przydzielone na dany kanał TV.

TV Trwam jest stacją misyjną więc nie wolno jej nadawać reklam, główne źródło finansowania to darowizny, więc to nie jest źródło które gwarantuje odpowiednie wpływy aby było stać na opłaty, gdyż jednym razem się uda otrzymać odpowiednią ilość dotacji a inną może zabraknąć.

Co pewien czas o. dyrektor apeluje o dotacje bo wpływy z dotacji maleją, co wiele razy zagrażało funkcjonowaniu TV Trwam.

Potrzebne jest stałe źródło dochodów gwarantujące comiesięczne opłaty za korzystanie z miejsca w NTC

 

I nie obrażaj się, ale ja wole stacje religijną która porusza nie tylko tzw. chrześcijaństwo, ale także islam, buddyzm, judaizm itp.

Byłby to dobry pomysł aby szerzyć to co w każdej religii jest pozytywne, stacje która zajmuje się wyłącznie aspektami religijnymi i społecznymi, a nie politycznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że ci zadufani w sobie komentatorzy (co to mają najlepsze rady, sa tacy otwarci, światli, itd...) zapominają o (jakby nie patrzeć) dziesiątkach tysięcy starszych schorowanych i wyalienowanych z dzisiejszego świata ludzi, którzy widzieliby tą stację w łatwo dostępnej formie odbioru.

Nikt tu przecież nie namawia do oglądania tej stacji, raczej chodzi o przesłanki (mgliste) dotyczące odrzucenia projektu bo jak na razie oprócz lichych enuncjacji niektórych , obecnych tu "ekspertów" nie znamy logicznego wyjaśnienia KRRiT (oczywiście w świetle różnych hopsztosów stosowanych wobec innych podmiotów).

Wiadomo, że miejsca było mało (a przegranych więcej niż beneficjentów), ale do licha burza powstała po tym jak powstały podejrzenia o politycznym potraktowaniu konkursowiczów. I to właśnie warto wyjaśnić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pantera_774

Tu chodzi o to czy TV Trwam będzie stać na opłaty za nadawanie w NTC.

Pozostali nadawcy nie będą finansować części kosztów jakie są przydzielone na dany kanał TV.

TV Trwam jest stacją misyjną więc nie wolno jej nadawać reklam, główne źródło finansowania to darowizny, więc to nie jest źródło które gwarantuje odpowiednie wpływy aby było stać na opłaty, gdyż jednym razem się uda otrzymać odpowiednią ilość dotacji a inną może zabraknąć.

Co pewien czas o. dyrektor apeluje o dotacje bo wpływy z dotacji maleją, co wiele razy zagrażało funkcjonowaniu TV Trwam.

Potrzebne jest stałe źródło dochodów gwarantujące comiesięczne opłaty za korzystanie z miejsca w NTC

 

I nie obrażaj się, ale ja wole stacje religijną która porusza nie tylko tzw. chrześcijaństwo, ale także islam, buddyzm, judaizm itp.

Byłby to dobry pomysł aby szerzyć to co w każdej religii jest pozytywne, stacje która zajmuje się wyłącznie aspektami religijnymi i społecznymi, a nie politycznymi.

 

Nie mam powodów do obrażania się. Każdy ogląda to co mu odpowiada. Lubisz poznawać inne religie - proszę bardzo. Polecam świetne programy na BBC HD. Co prawda nie zajmują się sensu stricte religijną stroną ale sporo można się o tym dowiedzieć. Poza tym Religia TV - tam też jest możliwość poznawania odłamów chrześcijańskich i innych religii.

Nie obraź się ale myślę, że dzisiątki tysięcy jak nie setki woli dowiedzieć się więcej o swoim wyznaniu i uczestniczyć w nim poprzez stację tv, która o tym mówi, relacjonuje i przedstawia katolicki punkt widzenia. KAŻDE wyznanie, zgodnie z obowiązującą konstytucją w Polsce, ma do tego prawo. Mogą to zrobić mahometanie, buddyści, jehowici, katolicy, prawosławni itd., itd. Jeżeli mnie nie interesuje oferta i sposób przedstawiania świata przez SUPERSTACJĘ to po prostu nie oglądam jej, ale to nie znaczy, że oni, jeśli spełniają warunki otrzymania koncesji, nie mieliby mieć prawa do otrzymania koncesji! Nawet TVN, którego uważam za szczyt braku obiektywizmu. W warunkach otrzymania koncesji NIGDZIE nie ma mowy o tym, że jednym z najważniejszych warunków otrzymania jej jest posiadanie "stałego źródła finansowania". Zatem odwoływanie się do tego przez koncesjonodawcę jest łamaniem prawa i podstawowych praw obywatelskich! Takie jest moje zdanie w tej sprawie.

Nie mi decydować o tym co i jak będzie nadawała TV TRWAM. To wyłącznie sprawa nadawcy. Jeżeli dziesiątki tysięcy, a może nawet i setki tysięcy ludzi jest zainteresowana oglądaniem tej oferty programowej, a ktoś robi wszystko żeby to uniemożliwić, nawet łamiąc prawo, to to jest po prostu DRAKA. I nie ważne czy mówimy o TV TRWAM czy SUPERSTACJI czy spółce TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też powody, aby Trwam nie dostał miejsca w NTC. Wspominałem już o tym czyli propagowanie rasizmu, antysemityzmu, ksenofobii, faszyzmu i nienawiści.

Jako przykład rasizmu niech posłuży przywitanie prze Rydzyka czarnoskórego misjonarza:

Tak, to jest żart i wiele razy mielony, ale rasistowski i nie zaprzeczaj, ani kto inny bo tylko się ośmieszycie. Tu kolejny przykład siania nienawiści, tym razem do mediów: http://www.youtube.com/watch?v=L9XQO9JNqL8&feature=related. To na pewno jest głoszenie ewangelii.

Wszystko pewnie spreparowane, zmontowane przez złe media.

Pewnie zaraz polecą gromy, że jestem oglądaczem ogłupiających, manipulujących mediów, a guzik prawda, bo styl TVN'u nie podoba mi się i nie oglądam kanałów ITI, ale z zupełnie innych przyczyn.

 

Pierwsze zdarzenie oglądałem na żywo w TV Trwam i uważam, że skoro nawet ten czarnoskóry misjonarz śmiał się z tego żartu, to nie ma co na siłę mieszać do tego rasizm (tj. zespół poglądów głoszących tezę o nierówności ludzi, a wynikająca z nich ideologia przyjmuje wyższość jednych ras nad innymi). Ot biali okazali się wrażliwsi od samego zainteresowanego.

Drugie to nie jest sianie nienawiści. Ojciec dyrektor wyraził swój stosunek do niektórych mediów (negatywny) i strach przed dominacją takich mediów w Polsce. Wspomniał też o Woodstoku, wyraził opinię potwierdzoną nagraniami. Jeżeli to jest sianie nienawiści, to takie zdanie też nim jest (zdanie zmyśliłem przed chwilą):"Jesteś złodziejem! Widziałem, jak przed chwilą ukradłeś jabłko. Oddaj to jabłko. To nieładnie kraść. Każdy z nas musi starać się być jak najlepszym, to wtedy i świat stanie się lepszy!". To zdanie ma podobny wydźwięk, jak wypowiedź o. Rydzyka.

 

Mogą być nawet nazistowską stacją, jeśli nie stać ich na zapewnienie finansowania w multipleksie (koszty są wysokie) to nie ma prawa taka stacja znalesc się w NTC aby nie zagrażało to funkcjonowaniu multipleksu. Dziś np. z darowizn wystarczy na opłatę multipleksu ale za kilka miesięcy może zabraknąć i co wtedy ??

Przecież nadają z Astry a koszt wynajmu tr. jest wyższy niż na takim Hot Birdzie a to tylko dlatego aby własne zestawy sprzedawać do odbioru TV Trwam, czyli chyba nie za bardzo im to wyszło, kto pomyślał kupił sobie zestaw taniej. I to że TV Trwam nie ma w żadnej polskiej platformie satelitarnej to wina tylko włodarzy TV Trwam.

 

Należałoby przeanalizować, czy poziom darowizn dotychczas był wystarczający, czy może zdarzały się momenty, kiedy zagrożona była działalność spółki. Nie widzę powodów, przez które poziom darowizn miały spaść, a Fundacja Lux Veritatis będzie miała coraz więcej źródeł zysku, bo jak wybuduje Centrum Intertio Milenio, to dojdą zyski z aquaparku, hotelu, itd. Bardziej bałbym się o stabilność finansową właścicieli TTV, czy ATM Rozrywka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o finansowanie, to koncesje dostały podmioty, które maja mało kasy i nigdy jeszcze nie nadawały. TV Trwam ma kapitał 25 mln zł., i nadaje 9 lat. Jednym chyba z kryteriów był kapitał złotówek! Więc KRRiT dała ciała, a raczej zrobiła to perfidnie w stosunku do TV Trwam. Popieram protest i wkurzają mnie takie hasła jak w Satkurierze "Psychoza wokół TV Trwam"! Widać kto w co się wpisuje i jak do tego podchodzi. Żadna psychoza, tylko walka o sprawiedliwość! To tak jakby napisać, że nie ma cenzury na tym forum! Też się moderator z tym zgodzi, a pewna ilość forumowiczów nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze TV Trwam oficjalnie nie utrzymuje się z datków i może emitować reklamy. Problemem jest tylko brak reklamodawców. Niegdyś znalazło się kilku, w tym Mango lecz szybko zrezygnowali, być może przez przejęcie firmy przez TVN. Wychodzi na to, że TV Trwam sama w sobie generuje straty i do jej funkcjonowania dokłada właściciel, Fundacja Lux Veritatis.

 

Nie wiem czy ktoś podał linki do artykułów dotyczących nieumieszczenia TV Trwam w DVB-T więc ja to zrobię, w tym także link do riposty Ojca Rydzyka i odpowiedzi na poziomie "kłamstwo kłamstw" (wtf?).

 

http://wiadomosci.dziennik.pl/media/art ... wam.html,2

 

i odpowiedź:

http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=1141284

 

Dla mnie artykuł na stronie Radia Maryja to jak zwykle płacz i lament, by wzbudzić wśród "wiernych" sensację. Rydzyk oskarża KRRiT o blokowanie ewangelizacji, chociaż myślałem, że żyjemy już w kraju na tyle rozwiniętym, gdzie panuje wolność wyznania a ludzie chętni do chrześcijaństwa chodzą do kościoła, w szkole na lekcję religii i ewentualnie słuchają wszechobecnego w eterze Radia Maryja. I choć nie pochwalam wyboru Polo TV na kanał odpowiedni do nadawania w DVB-T, ale ewentualną porażkę tej stacji w konkursie można nazwać "blokowaniem rozwoju człowieka w wiedzy na temat dorobku polskiej muzyki" a przegraną TVN Meteo (też startowało do DVB-T) w uniemożliwianiu widzowi w oglądaniu bieżącej prognozy pogody....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o finansowanie, to koncesje dostały podmioty, które maja mało kasy i nigdy jeszcze nie nadawały. TV Trwam ma kapitał 25 mln zł., i nadaje 9 lat. Jednym chyba z kryteriów był kapitał złotówek! Więc KRRiT dała ciała, a raczej zrobiła to perfidnie w stosunku do TV Trwam. Popieram protest i wkurzają mnie takie hasła jak w Satkurierze "Psychoza wokół TV Trwam"! Widać kto w co się wpisuje i jak do tego podchodzi. Żadna psychoza, tylko walka o sprawiedliwość! To tak jakby napisać, że nie ma cenzury na tym forum! Też się moderator z tym zgodzi, a pewna ilość forumowiczów nie.

Święte słowa. Administrator, gdyby był obiektywny i nie trzymał żadnej ze stron od razu by zareagował na taki tytuł. Mija 4 dzień, a to dalej bez zmian, czyli jest mu to na rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"KinoPolska" ...sami widzimy jak obiektywne i fachowe są "analizy" KRRiT. Dobrze się stanie gdy poznamy metody pracy tych urzędników.

I nie chodzi tu o konkretne (pozytywne) rozpatrzenie wniosku Rydzyka, ale elementarną przyzwoitość urzędu tzn. podanie kryteriów, podstawy analizy, uzasadnienie decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...