Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego każdy z nadawców kanałów przedstawiłby swoje argumenty dlaczego to akurat jego kanał powinien zająć jedno z nielicznych miejsc w Naziemnej Telewizji Cyfrowej. ;)

Dla wielu TV Trwam to także bardzo kontrowersyjna telewizja i Ci zapewne też znaleźliby argumenty przeciwko TV Trwam.

Mi zależy tylko na tym, aby argumenty za czy przeciw były zgodne z rzeczywistością.

 

Tak, każdy mógłby przedstawić swoje argumenty, ale czy spośród tych kanałów, które razem z TV Trwam startowały w konkursie widzisz takie stacje, które oferuję podobną różnorodność programową, tj."Poczynając od programów religijnych, które stanowią tam największą część, poprzez programy publicystyczno-społeczne, nadawane najczęściej wieczorem (nie zawsze zajmujące się tematami ściśle politycznymi), informacyjne (oprócz Informacji Dnia także watykański Octava Dies), poradnikowe (np. Drogowskazy Zdrowia), interwencyjne ("Po stronie prawdy"), motoryzacyjne ("Jazda Próbna"), wędkarsko-łowieckie ("Z wędką nad wodę", "Na tropie"), młodzieżowe (np. "Kalejdoskop Młodych"), a kończąc na rozmaitych transmisjach (m.in. z podróży Ojca Świętego Benedykta XVI, czy Europejskiego Spotkania Młodych Taize)."?

Kontrowersje wokół TV Trwam i Radia Maryja wymyślano różne, najróżniejsze, ale jak dotąd KRRiT nie zdecydowała się w żaden sposób ukarać nadawców obu stacji (tj. Prowincję Warszawską Redemptorystów i Fundację Lux Veritatis), czyli że zarzuty mediom tym stawiane to zwykłe pomówienia, powtarzane najczęściej przez tych, którzy tychże stacji prawie nigdy nie oglądają.

 

@andyg

TV 6 nie dostał miejsca w Naziemnej Telewizji Cyfrowej w wyniku konkursu. W tym wypadku nadawcy komercyjni, którzy do tej pory nadawali kanał w analogu dostali po dwa miejsca w drugim multipleksie. Pierwsze miejsce na kanał z analogu, a drugie na inny własny kanał.

 

To też jest zła decyzja KRRiT. KRRiT powinna przyznać miejsca tylko stacjom już nadającym o możliwie wysokim poziomie programów i dbając przy tym wyborze o pluralizm. No, a tak to dali nam jakieś produkty telewizjopodobne, typu TV6, Puls 2 (powinni zmienić nazwę na Łowickie Pasy i wszystko będzie sie zgadzać :D ), czy Polsat Sport News (z tej grupy jest to kanał najlepszy, żeby nie stwierdzić, że bezkonkurencyjny, ale równie dobrze mogli dać Orange Sport, dawniej OS Info). W takich chwilach to nogi same cię niosą pod siedzibę KRRiT, transparenty same się rozwijają, a usta same się otwierają, aby krzyczeć zarzuty pod adresem KRRiT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavl6 - nie agituj. Te "pomówienia" były przeze mnie słyszane osobiście dlatego nie wykorzystuj okazji do tego by wybielać TV Trwam. Co do miejsca w multipleksie - przy obecnych władzach w KRRiT nie spodziewam się tego by TV Trwam dostało koncesję. Przy innym układzie politycznym z kolei inne organizacje nie mogłyby liczyć na koncesje. Takie jest już życie, że każdy przepycha swojego. Mnie obecność TV Trwam w DVB-T nie wadziłaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@pavl6

Kolego nie chcę wdawać się w dyskusję czy TV Trwam bardziej zasługuje na miejsce w Naziemnej Telewizji Cyfrowej niż inni nadawcy, którzy też nie dostali tego miejsca. Chciałem tylko nadmienić, że pozostali nadawcy są w takiej samej sytuacji, jak TV Trwam, a podawanie nieprawdziwych argumentów przez określone media może tylko spotęgować kontrowersje wokół TV Trwam, o których wspomniałem powyżej. Czy te kontrowersje mają rację bytu to nie mnie oceniać. Dla mnie sprawa wygląda tak, użyję kolejnego kolokwializmu, że wszystko już jest pozamiatane i jeśli TV Trwam zależy na miejscu w Naziemnej Telewizji Cyfrowej to powinna postarać się o nie w niekontrowersyjny sposób. Co by nie mówić o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji to jest to organ konstytucyjny i to co uznają za właściwie trzeba przyjąć do wiadomości. Była możliwość odwołania się. TV Trwam tak też uczyniła, ale nie wyszła z tego zwycięsko i tyle.

 

@andyg

TV 6 nie dostał miejsca w Naziemnej Telewizji Cyfrowej w wyniku konkursu. W tym wypadku nadawcy komercyjni, którzy do tej pory nadawali kanał w analogu dostali po dwa miejsca w drugim multipleksie. Pierwsze miejsce na kanał z analogu, a drugie na inny własny kanał.

 

To też jest zła decyzja KRRiT. KRRiT powinna przyznać miejsca tylko stacjom już nadającym o możliwie wysokim poziomie programów i dbając przy tym wyborze o pluralizm. No, a tak to dali nam jakieś produkty telewizjopodobne, typu TV6, Puls 2 (powinni zmienić nazwę na Łowickie Pasy i wszystko będzie sie zgadzać :D ), czy Polsat Sport News (z tej grupy jest to kanał najlepszy, żeby nie stwierdzić, że bezkonkurencyjny, ale równie dobrze mogli dać Orange Sport, dawniej OS Info). W takich chwilach to nogi same cię niosą pod siedzibę KRRiT, transparenty same się rozwijają, a usta same się otwierają, aby krzyczeć zarzuty pod adresem KRRiT.

Jeśli nie mylę się to sposób zagospodarowania pierwszych trzech multipleksów Naziemnej Telewizji Cyfrowej ustaliła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, w której zasiadały osoby powiązane z ugrupowaniami prawicowymi, które to znów utożsamiane są z TV Trwam, a także obecnie stają "w obronie" TV Trwam. Być może nie przemyślano dobrze sprawy i ustalono zasady, które stały się niekorzystne między innymi dla TV Trwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sytuacja informacyjna się nieco wymknęła spod kontroli - w temacie w mediach zabierało głos za dużo osób nie mającej wiedzy o mediach i dlatego się namieszało. Ale jednocześnie zauważcie, że przeciętny człowiek, niezorientowany tak jak my tutaj - w to uwierzy.

 

Dla przeciętnego człowieka jasne wytłumaczenie sytuacji wygląda tak: są trzy główne drogi rozsiewcze emisji kanałów: naziemna, satelitarna i kablowa. We wszystkich trzech emisja może być analogowa lub cyfrowa (na satelicie analog już porzucono).

 

Obecna sytuacja TV Trwam:

- naziemny analog: nie nadaje, nigdy nie nadawali, nie mają koncesji, nie mieli koncesji

- naziemna cyfrówka: nie dostali koncesji

- satelitarna cyfrówka: nadają z Astry, mają koncesję

- kablówki analog/cyfra: emisja w kablówkach zależy od decyzji samego operatora, czyli przykładowo Vectra sama decyduje, czy chce nadawać TV Trwam i jak, tak samo Multimedia, UPC, czy inne sieci

 

Sprawa rozgrywa się o koncesję na naziemną emisję cyfrową. Jeśli TV Trwam dostałaby koncesję na naziemną emisję cyfrową DVB-T, to:

- naziemny analog: bez zmian

- naziemna cyfrówka: pojawiliby się

- satelitarna cyfrówka: byli, są i będą

- kablówki analog/cyfra: bez zmian, decyduje operator, ponieważ Art 43. 1. powiada, że obowiązek emisji jest tylko dla kanałów, które nadawano naziemnie analogowo, a TV Trwam tak nigdy nie nadawano.

 

Jeśli TV Trwam koncesji na emisję naziemnie cyfrowo nie dostanie, to:

- naziemny analog: bez zmian

- naziemna cyfrówka: bez zmian w porównaniu z sytuacją obecną, czyli ich nie ma i nie będzie

- satelitarna cyfrówka: byli, są i będą, bo koncesja na emisję naziemną cyfrową nie ma wpływu na obecność koncesji satelitarnej, która pozostaje w mocy

- kablówki analog/cyfra: bez zmian, decyduje operator

 

Czyli otrzymanie koncesji na naziemną emisję cyfrową wpływa tylko i wyłącznie na obecność w... naziemnej telewizji cyfrowej. Kanał znikąd nie zniknie, bo zasady dystrybucji w ramach innych dróg nie zmieniają się. Oznacza to, że w kablówkach będzie jak był - ani w większej ilości, ani w mniejszej. Same kablówki decydują, czy dany kanał u nich będzie, czy nie, nie licząc tzw. "must carry", ale TV Trwam zasada "must carry" nie obejmowała, nie obejmuje i nawet jak koncesję dostanie - obejmować nie będzie (Art 43. 1. ustawy o radiofonii i telewizji). Kanał nie straci koncesji na emisję cyfrową w 2013, bo naziemnej i tak nie ma (więc co ma stracić), a satelitarną ma i mieć będzie. Kanał z analogu nie zniknie, bo w naziemnym analogu i tak go nigdy nie było i nie ma. Nie zmieni się koncesja z cyfrowej na analogową, bo nie ma gdzie, a zresztą w ogóle coś takiego nie da się zrobić, jakieś bzdury.

 

Nadawca w apelu na swojej stronie poprosił o pomoc w uzyskaniu miejsca w tzw. multipleksie i nie minął się z prawdą - starać się przecież mogą. Natomiast wszystkie inne wnioski wysnute dziś przez media z tego są w większości przypadków kompletnie z księżyca wzięte.

 

Tak wygląda ogólne sprostowanie informacji o TV Trwam z dnia dzisiejszego w mediach ;)

 

Natomiast podobnie jak @Wiking nie chcę debatować, czy TV Trwam miejsce należy się bardziej od innych, czy mniej. Niech robią co chcą, ja tu się pojawiłem w wątku bardziej z powodu tych "ciekawostek", które mi fruwają w mediach odkąd się obudziłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czyli otrzymanie koncesji na naziemną emisję cyfrową wpływa tylko i wyłącznie na obecność w... naziemnej telewizji cyfrowej.

Coś podobnego napisałem o 21:30 tylko trochę mniej wyraźnie. ;)

Nieobecność TV Trwam w Naziemnej Telewizji Cyfrowej wpływa tylko na to, że zasięg tego kanału nie powiększy się o zasięg naziemny.

Konkluzja jest taka, że ktoś zrobił aferę, a wiele mediów powtarza ją bez chwili zastanowienia. I jak tu wierzyć mediom? Jakimkolwiek? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dnia dzisiejszego nie zdawałem sobie sprawy (może nie zwróciłem uwagi), że są niejasności co do "must carry". :]

To jeden z "punktów zapalnych" tego całego zamieszania. Kolejne elementy to "elementy" nie mające zielonego pojęcia o czym mówią, a z tymi politykami... już na etapie uchwalania tych ostatnich "ustaw telewizyjnych" niektórzy takie farmazony wygadywali, że włos się jeżył nie tylko na plecach...

TV Trwam ma szansę na miejsce w MUX1, już za (na oko) półtora roku. Jednak obawiam się, że pewne stacje misyjne będą się próbowały utrzymać wszelkimi możliwymi metodami.

 

@Wiking - należy wierzyć tylko specjalistycznym mediom, które trzymają się swojej dziedziny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Trwam powinna być w DVB-T bawet całkowici przeciwnicy tej stacji Andrzej Rozenek (Ruch Palikota) w Krzywym zwierciadle stwierdził ze TV Trwam, powinna być w naziemnej DVB-T. I mówię to nie na podstawie medialnych regułek tylko zwykłego pluralizmu i faktu że nie będzie ktoś kupował sprzętu satelitarnego do jednego kanału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wiking BRAWO samego siebie cytujesz!! A co do TV Trwam mam nadzieję że nigdy nie zagości w naziemnej TV. Co niektóre osoby muszą zmądrzeć i uwierzyć że O.Tadzio to naciągacz i oszust który żeruje na starszych ludziach , a przykładów jest wiele.

 

Nie jestem katolikiem, ani tym bardziej widzem TV Trwam ale żeby posądzać kogoś trzeba mieć argumenty. Owszem, ma opinię złodziejaszka (jakich pełno w caałej Polsce) ale trudno to zweryfikować. Nie znasz go osobiście więc nie wyrokuj.

 

A naciągaczem nie jest. Doi co prawda kasę z emerytów i głebiej wierzacych ale to ich kwestia na co wydają pieniądze. Ich budzet ich pieniadze.

 

A co do obecnosci TV Trwam w NTC i całej tej burzy w szklance wody to wg. mnie pompowanie balonika. Trwam nie jest jakąś stacją z niebios (ale sie złożyło w kontekscie :lol: ) i dot. ją takie same prawa co inne stacje. Wygrał lepszy i cóż. Trzeba się pogodzić, a wierni widzowie niech sobie petycjują. Rozkład kanałów może się jeszcze zmienić, w PL wszystko jest możliwe.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja na ogół nie oglądam TV Trwam ale znam sporo ludzi co oglądają. A jak jest miejsce na dvbt dla dwóch stacji muzycznych to gadanie przez krrit o różnorodności oferty chyba nie jest na miejscu.

Skoro mamy być tolerancyjni to w drugą stronę także to działa nie tylko aby tolerować poglądy prounijne ale także inne zdania często nie pozbawione racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wiking BRAWO samego siebie cytujesz!! A co do TV Trwam mam nadzieję że nigdy nie zagości w naziemnej TV. Co niektóre osoby muszą zmądrzeć i uwierzyć że O.Tadzio to naciągacz i oszust który żeruje na starszych ludziach , a przykładów jest wiele.

 

Tak to i ja mogę sobie napisać, że Jurek Owsiak to naciągacz i oszust, który żeruje na uczuciach Polaków. I co? I nic, bo to tylko moje słowa, niepoparte żadnymi argumentami, bo akurat nie chce mi się wygrzebywać faktów, świadczących przeciwko niemu, a poza tym nie chcę robić off-topicu.

 

TV Trwam powinna być w DVB-T bawet całkowici przeciwnicy tej stacji Andrzej Rozenek (Ruch Palikota) w Krzywym zwierciadle stwierdził ze TV Trwam, powinna być w naziemnej DVB-T. I mówię to nie na podstawie medialnych regułek tylko zwykłego pluralizmu i faktu że nie będzie ktoś kupował sprzętu satelitarnego do jednego kanału

 

No, jeżeli nawet przedstawiciel Ruchu Palikota tak uważa, to znaczy, że każdy, kto jest przeciw, jest bardzo nietolerancyjny (rydzykofobia?).

 

Wygrał lepszy i cóż.

 

No właśnie o to chodzi, że wygrał gorszy. Chyba mi nie wmówisz, że TTV, który ledwo wystartował (tylko dlatego, że wspomógł ich TVN), czy ATM Rozrywka, który w ogóle nie wystartował, albo Polo TV są o niebo lepszymi kanałami od TV Trwam i prezentują o wiele większą różnorodność programową? TV Trwam ma bardziej różnorodną ofertę programową, niż stacje, które zostały wepchnięte do NTC, poczynając od programów religijnych, które stanowią tam największą część, poprzez programy publicystyczno-społeczne, nadawane najczęściej wieczorem (nie zawsze zajmujące się tematami ściśle politycznymi), informacyjne (oprócz Informacji Dnia także watykański Octava Dies), poradnikowe (np. Drogowskazy Zdrowia), interwencyjne ("Po stronie prawdy"), motoryzacyjne ("Jazda Próbna"), wędkarsko-łowieckie ("Z wędką nad wodę", "Na tropie"), młodzieżowe (np. "Kalejdoskop Młodych"), a kończąc na rozmaitych transmisjach (m.in. z podróży Ojca Świętego Benedykta XVI, czy Europejskiego Spotkania Młodych Taize).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Trwam był neutralny politycznie i bardziej obiektywny w tej dziedzinie to na 99% znalazłby się w MUX1. Nie oszukujmy się - jako telewizja sympatyzująca z opozycją nie miała szans by wejść do DVB-T. Przecież KRRiT nie będzie podcinać gałęzi na której sama siedzi. Koncesje dostały stacje nie zahaczające zbyt głęboko w politykę.

Trochę szkoda bo Trwam wydokowałby starszych ludzi w kwestii odbioru Naziemnej Telewizji Cyfrowej, ale z drugiej strony biorąc pod uwagę że byłaby to stacja która wmawia ludziom teorie o rozpylonym helu to już wole PoloTV...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym helu to słyszę tylko od internetowych trolli. Nigdzie indziej. A sugestie że ta stacja wmawia to ludziom to wyssane z brudnego palucha KŁAMSTWO. Powtarzasz tylko zasłyszane opinie bez żadnej weryfikacji - jesteś takim rezonatorem. A ktoś inny powtórzy to od Ciebie. Nie będę tu się rozpisywał, bo to nie to forum. A po drugie - z trollami nie dyskutuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od razu poruszą. Nie rozumiem tego zamieszania. Trwam nie wygrała konkursu i to tyle. Będą mieli jeszcze szanse w przyszłości. Dlaczego od razu po rozstrzygnięciu konkursu nie protestowali?

Politycy opowiadający takie banały są śmieszni.

Oj protestowali protestowali, koncesji nie dostali już jakiś czas temu i były protesty, teraz nie wiem dlaczego ponownie ta sprawa wyszła, może było jakieś odwołanie od poprzedniej decyzji rozpatrzone negatywnie.

A tak w ogóle to się nie dziwcie - protesty w tej sytuacji to rzecz normalna, już widzę co by się działo gdyby PiS nie przyznał koncesji TVNowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zrozum, był to konkurs i został rozstrzygnięty i teraz jest musztarda po obiedzie. TVN miał zagwarantowaną koncesję bo nadawali w analogu. Wystartowali też w tym konkursie, nie dostali kolejnego miejsca i jakoś nie było lamentów i gadania o ograniczaniu wolności słowa. Jak trwam chce to może zacząć nadawać z 13E i będą mieli dużo większy zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...