Skocz do zawartości

Zalety i wady Forum SAT Kuriera


yacgery
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na tej stronie zapraszam wszystkich do jak najbardziej obiektywnej oceny naszego Forum: np.istniejących działów, tematów, estetyki stron, a nawet pracy naszych Moderatorów. Myślę, że zachowacie właściwy umiar szczególnie podczas stosowania krytyki, czyli że uwagi będą miały charakter przede wszystkim merytoryczny, ale też i etyczny. Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie w to zaglebiac,bo pare osob by to dotknelo,a chyba nie chodzi o kolejne wywolanie konfliktu.Owszem jak cos nie pasuje,mozna odejsc.Jednak mimo wszystko jest przyzwoicie,a gdzie indziej tez jest podobnie/roznie...Nie ma for idealnych.Mysle,ze ten watek nie ma wiekszego sensu,bo pewne osoby,jak i zasady tutaj sa niereformowalne,wiec niech lepiej jest jak jest i wszysko niech sie dalej toczy swoim zyciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Wielu nie podoba się choćby, to że nie wolno zaczynać tematów o piractwie, czy w ogóle tego wątku poruszać. Inni często oskarżają modów o to, że bez powodu kasują posty, czy usuwają je do kosza, jeszcze innym wadzi w ogóle sama obecność moderatorów. Jednak są użytkownicy, którzy mimo wszystko dają wiele z siebie dla tego forum i myślę, że te wszystkie pojedyńcze niezadowlenia są rekompensowane przez miła mimo wszystko atmosferę tego miejsca. Ja bardzo chętnie tu zaglądam.

Natomiast na prowokacje najlepsza jest pełna olweka, ktoś chce się wyrzyć, fajnie - niech robi to na boisku, a nie tutaj :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle,ze ten watek nie ma wiekszego sensu,bo pewne osoby,jak i zasady tutaj sa niereformowalne,wiec niech lepiej jest jak jest i wszysko niech sie dalej toczy swoim zyciem.

 

Akurat uważam, że ten wątek ma sens, tym bardziej, że insynuujesz, że do poprawy coś jest ale nie warto "walczyc" o zmianę na lepsze. Nie wiem o jakim konflikcie jest mowa, bo ludzie na poziomie zawsze potrafią ze sobą rozmawiac.

Mnie na tym forum jest dobrze, bardzo wiele rzeczy się podoba. Wcześniej bywałem tu częstym gościem i się sporo nauczyłem wyszukując fachowe rady. Jestem zadowolony, gdy znajdę co trzeba a i na życzliwośc wielu ludzi nie można narzekac. Podziwiam wszystkich, którzy tak wiele czasu poświęcają tej tematyce, widac, że jest to ich pasja. Po zarejestrowaniu się zacząłem też trochę pisac, czasami prowokuję ludzi, żeby można było o czymś podyskutowac, bo o dyskusję tutaj na forum powinno chodzic. Może niepotrzebnie na początek "zaczepiałem" Moderatorów, ale i oni nie powinni mi wytykac, że jestem tu nowy i że chcę nabijac posty. Ten licznik to nie ja wprowadziłem i jak dla mnie jest zupełnie nie potrzebny. Emotikony wyglądają ciekawie, ale czy na prawdę u wszystkich buziek na czuja można określic jakie jest ich zabarwienie emocjonalne. Zdecydowana większośc forumowiczów korzysta zaledwie z kilku i to tych samych. Może by tak opis.

Myślę, że podchodząc do rzeczy rozsądnie można zawsze napisac wiele rzeczy na plus, ale i poruszyc sprawy do dociągnięcia. Oby nie wpadac w skrajnośc. Stąd podałem ten temat, żeby chwalic co dobre i krytykowac co niedoskonałe jest i to zarówno w stopniu ogólnym, jak i szczegółowym. Ludzie mądrzy na pewno wyłapią co dobre, a co złe i zrobią z tego dobry użytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O której puszczą tę reklamę, bo zdaje mi się, że jej nie widziałem :D

 

Edycja RafiX: Myślisz, że na forum siedzą wróżbici i Ci napiszą dokładnie o której godzinie?

:arrow:https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?p ... ht=#100930

 

Przydałoby się zmienić nazwę wątku, bo widzę, że to tylko i wyłącznie o mnie chodzi. Trzeba mieć również odwagę cywilną odpisać mi na PW, a nie bawić się w zakładanie takich tematów publicznie na forum.

 

 

@yacgery, jestem tutaj Modem już ponad rok. Przez ten czas naczytałem się kilkadziesiąt tysięcy postów, jednocześnie analizując, czy są one zgodne z Regulaminem Forum. Różne wypowiedzi czytałem, niektóre ciekawe, niektóre mniej. Każdy mnie też inaczej spostrzega, na pewno więcej mam wrogów niż sympatyków, ale niestety takie jest życie Moderatora na forum. Decydując się na tą funkcję wiedziałem, że mogę być narażony na ataki i docinki innych. Naprawdę tego się nie boję, więc wal śmiało co Cię boli. Na pewno nie wykorzystam swoich możliwości, by Ci to wynagrodzić jakąś "złą" dla Ciebie decyzją ;)

 

Jednak nadal uważam, że Twoja wypowiedź nie była żartem, a zadałeś pytanie i oczekiwałeś na konkretną odpowiedź. Być może pytanie zadałeś z pośpiechu, bez przemyślenia tego. Ciekaw jestem jaką odpowiedź byś uzyskał od "zwykłych" użytkowników. Pewnie jakby Ci podobnie odpisali, to nie czułbyś się tak oburzony. Czasami też trzeba umieć się przyznać do swoich błędów, a nie odwracać w dodatku kota ogonem (robisz to w tym temacie, zamiast pisać od razu o co chodzi, bo nikt zapewne nie wie, po co jest ten temat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli o mnie chodzi,to nie o Ciebie chodzi (Rafix) :D:D:D Wg mnie jestes chyba najlepszym ze zwyklych modow,a przynajmniej najsprawiedliwszym z nich(nie licze tu Pawla-za krotko).Kazdy ma swoje sympatie i antypatie wsrod zarowno modow,jak i userow.Jednak niektorzy sie z tym nie kryja,co w przypadku modow jest dziwne,a wrecz naganne.Nie chodzi tu bynajmniej o moja osobe.Widze tu wiecej takich relacji.

Samo forum jest dobre,ale przez niektore ograniczenia jak chocby mowienie o softach alternatywnych,braku mozliwosci podawania innych linkow niz Hollex bardzo wiele traci.Czesto nawet jak sie chce komus pomoc,to poza PW nie mozna tego zrobic,a pozniej cala masa swiezakow zadaje pytania na PW,zamiast jasno cos wyjasnic,pomoc wlasnie na forum DLA WIELU,a nie jednego.Zasady zasadami,ale ograniczenia nie sa dobre dla rozwoju poczatkujacych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli o mnie chodzi,to nie o Ciebie chodzi (Rafix) :D:D:D Wg mnie jestes chyba najlepszym ze zwyklych modow,a przynajmniej najsprawiedliwszym z nich(nie licze tu Pawla-za krotko).

Nie myślałem, że tak mnie spostrzegasz :oops: Dzięki :)

 

(...) braku mozliwosci podawania innych linkow niz Hollex bardzo wiele traci.

@michal218, nie wiem czy wiesz, ale Hollex jest sponsorem tego Forum, dlatego jest taki zapis w Regulaminie. Przyznaję, bywa to czasami uciążliwe, ale zobacz jak wygląda sytuacja z tej drugiej strony. Masz swój sklep internetowy, sponsorujesz forum na którym pojawiają się linki do Twojej konkurencji. To właśnie tylko o to chodzi ;)

 

Jeśli chodzi o początkujących, to nie jest wina tych ograniczeń. Powód jest taki, że Nowi nie chcą czytać forum, a wolą od razu założyć nowy wątek ze swoim problemem. W działach platform są przecież umieszczone na samej górze tematy z odbiornikami, w których zadaje się pytania. Ostatnio w najpopularniejszych działach umieściliśmy ogłoszenia "Popularne tematy" z linkami do najczęściej poruszanych problemów w danym dziale, żeby łatwiej było się poruszać - szczególnie nowym. Sądziliśmy, że dość mocno zmaleje liczba niepotrzebnie zakładanych tematów. Myliliśmy się, nikt tego nie czyta! Efektów nie ma, a Kosz mówi sam za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Znowu jakas menda usuwa moje posty w proznie,nawet nie do kosza...Nikogo nie obrazalem,regulaminu w sumie tez raczej nie lamalem.W ostatniej wypowiedzi byl zart..Jesli tak ma wygladac praca modow to sie pozegnam lada dzien z tym forum.Kiedy lamamlem regulamin,to lamalem i wiem o tym.Teraz jakis kolejny kmiot sie chce wykazac?Po...il takie forum,gdzie nie ma wolnosci slowa,w dodatku nie ma shoutboxa,wiec nie ma gdzie pisac na luzie.Moje wypowiedzi dotyczyly OE i filmu Rys na C+.Niech sie moze przyzna ten mod,ktory to usuwal.Juz nawet burliego o to nie podejrzewam,ale jesli to on,to ide stad w p...u.Mam dosyc przepuszczania postow obrazajacych z ortografami i podobnie moze nic nie wnoszacych(akurat nie te) do tematu.Zapanowala tu jakas prywata i widze ze nie ma tu sensu nic pisac.Zreszta i tak ostatnio bardzo rzadko to robie,bo wraz ze zmiana grafiki forum jeszcze bardziej schodzi na psy :locked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wada jest jedna brak irca

Twoje posty przeważnie ograniczają się do pytań - "kiedy będzie IRC", w dodatku nie stosujesz żadnej interpunkcji. Pytania, na które wielokrotnie udzielano Ci odpowiedzi. Jeżeli nie zmienisz swojego postępowania i nie zrozumiesz, że czasy, kiedy IRC było popularne już są za nami, osobiście wlepię Ci ostrzeżenie. Nie chcę więcej widzieć takich bezmyślnych postów!

 

Specjalna uwaga tylko dla Ciebie, odpowiedź, którą już wielokrotnie otrzymywałeś:

 

IRC'a NIE BĘDZIE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram decyzje.Te forum zrobilo sie wrecz prywatnym forum dla doslownie kilku osob.Reszta jest traktowana z gory i czesto usuwane sa ich posty do kosza,a tak jak np moje w kosmos.Takie sie tu [beep]two zrobilo,ze sie w glowie nie miesci.Jest jeszcze gorzej,niz pod koniec forum Medialinku.Bylo to takie przyjazne forum z mila atmosfera,a teraz jest gorzej niz na DVHK :evil: Praktycznie nie ma juz sensu wypowiadac sie na zadne tematy,zwlaszcza jezeli ma sie zamiar przy okazji zazartowac.Najbezpieczniej siedziec w dzialch Hyde Park i Ankiety.Niektorzy modowie to maja chyba depreche i biora psychotropy,a kiedy zapomna wziac,to wyladwuja sie na userach,wywalajac posty nie lamiace regulaminu.Jest to zalosne...ze z byle kogo tak latwo zamienic sie na wladce podworka.Przypomina to naszych politykow.Wspolczuje i powoli zegnam sie z forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marian mazur

 

Wizytę na forum zaczyna się od regulaminu - bez zgody administracji zakazane jest linkowanie do obcych serwisów/sklepów etc.

 

@michal218

 

Wyrażanie żali na publicznym Ci nie pomoże, a zakończyć się może ostrzeżeniem - regulamin forum się kłania. Uwagi zgłasza się na PW do moderatorów. Jednocześnie poprosiłem moderatorów, aby nie usuwano postów bez przeniesienia ich do kosza i bez wyjaśnień dlaczego podjęto taką, a nie inną decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam forum w nowej odsłonie jest ciekawsze , ale mam pytanie czy , będzie może zmiana języka forum . Chodzi mi o to czy nie mogło być polskich oznaczeń w opcji zapisz - wyślij?

 

Na początku sprawia to pewne trudności - nie każdy zna język angielski.

 

Mogło by to pomóc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...