Jump to content

Instalacje i konwertery Unicable/SCR: 10 pytań i odpowiedzi

Recommended Posts

Właśnie słyszałem że konwerter unicebel II który jest w Cyfrowy Polsacie jest niby zaprogramowany jeśli zostanie kupiony na wolnym rynku niby trzeba go zaprogramować. 

Dziękuję za odpowiedź. A jak wygląda sytuacja przy inny konwerterach np opticum czy inverto unicebel plus 2-3 wyjścia też trzeba konfigurować konwerter czy wystarczy tylko dekoder wtedy evobox pvr skonfigurować? 

W dniu 22.10.2019 o 21:32, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:

Jest możliwość zakupu oddzielnie czaszy za 39 zł i konwertera Unicable za 69 zł. W przyszłości taka konfiguracja w razie potrzeby ułatwi dołączenie kolejnego sprzętu do jednej anteny poprzez rozgałęziacz sygnału SAT (spliter). To nowszy typ urządzenia, który umożliwia jednoczesne podłączenie różnych konfiguracji dekoderów za pomocą jednego kabla na zewnątrz np. 2x EVOBOX PVR i 4 x EVOBOX LITE.

Witam.

Czy dalej istnieje możliwość zakupu konwertera Unicable ? Jak jest obecnie cena?

Czy istnieje możliwość dokupienia do już zawartej (2 dni temu) umowy z dekoderem Evobox PVR?

Posted (edited)
9 godzin temu, rafale_k napisał:

Witam.

Czy dalej istnieje możliwość zakupu konwertera Unicable ? Jak jest obecnie cena?

Czy istnieje możliwość dokupienia do już zawartej (2 dni temu) umowy z dekoderem Evobox PVR?

Tak jak pisze @maks27, jeżeli masz taką możliwość to jest to wyszczególnione w załącznikach do umowy. Koszt tego unicable 2, który polecam to 69 zł.

Ten konwerter unicable 1 taniej.

Masz na zakup 18 miesięcy od dnia przedłużenia umowy, jeżeli jest taka możliwość, a raczej powinna być.

Edited by gonzales
Posted (edited)
1 godzinę temu, gonzales napisał:

Tak jak pisze @maks27, jeżeli masz taką możliwość to jest to wyszczególnione w załącznikach do umowy. Koszt tego unicable 2, który polecam to 69 zł.

Ten konwerter unicable 1 taniej.

Masz na zakup 18 miesięcy od dnia przedłużenia umowy, jeżeli jest taka możliwość, a raczej powinna być.

Znalazłem zapis w swojej umowie:

Cytat

WARUNKI OFERTY (część szczegółowa) dla Usługi Telewizja
W ramach Promocji Abonent otrzymuje:
- Uprawnienie do skorzystania z wymiany obecnie posiadanego konwertera w cenie promocyjnej 69 zł, na zasadach określonych w Regulaminie Promocji „Wymiana konwertera w zestawie do odbioru Telewizji satelitarnej w APS”. UWAGA: aby korzystać ze wszystkich funkcji dekodera EVOBOX PVR, konieczne jest dostosowanie instalacji antenowej. Informacje o rekomendowanych instalacjach antenowych dostępne są na www.cyfrowypolsat.pl

Nie mogę znaleźć na stronach CP natomiast regulaminu tej promocji.

Znalazłem  tylko tutaj:

ale co oznacza zapis:

Cytat

Ważne!

Kwota 69zł to opłata tylko za montaż konwertera Unicable.

Czyli montaż konwertera zakupionego przeze mnie? Nie bardzo rozumiem.

Edited by rafale_k
literówka
Posted (edited)

Według mnie, idziesz do APS i kupujesz za 69 zł konwerter, który potem samodzielnie montujesz (lub monter jeżeli jest dla Ciebie niezbędny, ale to pewnie dodatkowy koszt).

Nie bardzo wiem, czego nie rozumiesz. Możesz kupić konwerter taniej niż na wolnym rynku, bo podpisałeś umowę i operator jako dodatkowy bonus umożliwia Tobie dokonanie takiego zakupu w atrakcyjnej ofercie. Nie szukaj dodatkowych regulaminów promocji, bo wszystko masz już razem z ostatnią umową.

Edited by gonzales
Posted (edited)

Witam. Ja miałbym pytanie takie: Jaki konkretnie typ konwertera Unicable II oferuje teraz operator CP w cenie 69 zł i promocji "Uprawnienie do skorzystania z wymiany obecnie posiadanego konwertera w cenie promocyjnej 69 zł, na zasadach określonych w Regulaminie Promocji „Wymiana konwertera w zestawie do odbioru Telewizji satelitarnej w APS”? Czy to jest np.: taki model? IDLU-32UL40-UNBOO-OPP Oczywiście zaprogramowany po kanałach CP?

f117157a4bc490d22dbe25deed16

Edited by Barti
Poprawiono pozycję obrazka w poście. Obrazki najlepiej jest zamieszczać pod treścią swojego postu, a nie obok niej. Poprawia to znacznie czytelność postu.
  • 1 month later...
Posted (edited)

Pytanie. Mam konwerter unicable. 1 złote i 3 zwykle łącza. Złote mam rozgałęzione na 2 dekodery Evobox Lite i ustawione "Konwerter SCR" i wybrane "Dekoder 3" i "Dekoder 4" - jakość sygnału 82% na obu. Evobox PVR nie mogę ustawić. Tam mam jeden kabel. Działa, jak ustawię "Uniwersalny" i jakość sygnału 65%. Jak wybiorę SCR i "Dekoder 2" to jakość jest 85%, ale przerywa obraz i nie ma wszystkich kanałów. Jak to ustawić?

Edited by Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
  • 1 month later...