Skocz do zawartości

Instalacje i konwertery Unicable/SCR – pytania i odpowiedzi


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To nie konwerter nagrywa a dekoder. Jak sprawdzić konwerter czy działa poprawnie? Podpiąć miernik.

Domowym sposobem może być metoda włączenia 3 nagrań i oglądania 4 i sprawdzenie czy się poprawnie nagrało. Jest też w ustawieniach dekodera (np evoboxa PVR) możliwość sprawdzenia częstotliwości konwertera dla danego kanału TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 11.05.2019 o 17:16, kolos22 napisał:

Jak sprawdzić czy konwerter Unicable CP działa i nagrywa z wszystkich częstotliwości poprawnie????? Kiedy rozpoznać, że jest coś nie tak??? 

Wciśnij nagrywanie na trzech różnych kanałach w tym samym czasie,a oglądaj czwarty kanał,i wtedy zobaczysz czy wszystko działa jak należy.Dotyczy dekodera Evobox.Dokładnie jak poleca @roberttosat.

Edytowane przez ARTIPAPK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Polaryzacja pionowa – zakres 10,7–11,75 GHz; napięcie: 14V sygnał 0kHz
  • Polaryzacja pionowa – zakres 11,75–12,75 GHz; napięcie: 14V sygnał 22kHz
  • Polaryzacja pozioma – zakres 10,7–11,75 GHz; napięcie: 18V sygnał 0kHz
  • Polaryzacja pozioma – zakres 11,75–12,75 GHz; napięcie: 18V sygnał 22kHz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie do znawców tematu.
Czy konwerter dcss od cyfrowego polsatu otrzymany przy podpisaniu umowy czyli chyba taki jak ten :

https://hollex.pl/konwerter-unicable-ii-inverto-32-tunery-5278-evobox-p-969.html
będzie działał w następującej konfiguracji?
dekoder ultrabox+ 4K z nc+
dekoder pace na kartę cameleon z nc+
dekoder evobox pvr lub podstawowy z serii 5500s z cyfrowego polsatu.
Wszystko to razem z konwerterem plus rozgałęźnik np. https://hollex.pl/rozgaleznik-signal-tvsat-rsat-3-p-169.html podłączone w całości do 1 tv.
Jeśli według Was to się nie sprawdzi proszę o link z właściwym sprzętem do takiego zestawu lub link z opisem jak to zrobić, skonfigurować tak aby w pełni korzystać z dobrodziejstwa unicable.
Może ktoś się natknął w sieci na takie lub podobne zestawienie konwertera unicable dcss z tunerami nc+ i cyfrowego polsatu.
Do tej pory dekodery nc+ chodzą na konwerterze twin ale jeszcze bez dekodera polsatu, który mam zamiar nabyć z umową plus wspomniany konwerter dcss .

 

Edytowane przez jagoda3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z tym konwerterem pracuje prawidłowo Evobox PVR, 4K ultraBOX+ jak i 3 dekodery serii HDxxxx. Pace PVR nie obsługuje trybu Unicable. W nc+ unicable wspierane jest przez dekodery: 4K ultraBOX+, wifi Premiumbox+, mediaBOX+, turboBOX+, tzw. mydelniczki (np. newBOX+) i stary nbox recorder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przedłużyłam umowę i mam teraz evobox pvr i evobox lite. Chciałam w APSie kupić zestaw antenowy polsatu ale mam wątpliwość. w zestawie jest konwerter unicable z jednym wyjściem i pani mi powiedziała, że konwerterów unicable  z 3 wyjściami w promocji nie ma. Ze montuje się ten z jednym wyjściem a w domu stosuje się rozgałęźnik. Powiedzcie czy to prawda. Odnioslam wrażenie że coś kręci, bo najpierw udowadniała,  że żadnych voucherów na akcesoria nie mam. Gdybym umowę załatwiaław punkcie a nie przez DUK to miałabym, potem jednak gdy powiedziałam,  że złożę pisemną reklamację okazało się że jednak mogę nabyć akcesoria  ale konwerter wyłącznie z jednym wyjściem za 69. Nie wiem czy go brać czy szukać dalej. Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw, o którym piszesz, czyli antena satelitarna + Unicable + 2 Legacy dostępny jest do wyczerpania zapasów i salon już mógł nie mieć go na stanie. Możesz skontaktować się z innym punktem przez wizytą telefonicznie: https://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/gdzie-kupic.cp

 

Jest możliwość zakupu oddzielnie czaszy za 39 zł i konwertera Unicable za 69 zł. W przyszłości taka konfiguracja w razie potrzeby ułatwi dołączenie kolejnego sprzętu do jednej anteny poprzez rozgałęziacz sygnału SAT (spliter). To nowszy typ urządzenia, który umożliwia jednoczesne podłączenie różnych konfiguracji dekoderów za pomocą jednego kabla na zewnątrz np. 2x EVOBOX PVR i 4 x EVOBOX LITE.

Edytowane przez Specjalista Cyfrowy Polsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2019 o 18:28, dana56 napisał:

Przedłużyłam umowę i mam teraz evobox pvr i evobox lite. Chciałam w APSie kupić zestaw antenowy polsatu ale mam wątpliwość. w zestawie jest konwerter unicable z jednym wyjściem i pani mi powiedziała, że konwerterów unicable  z 3 wyjściami w promocji nie ma. Ze montuje się ten z jednym wyjściem a w domu stosuje się rozgałęźnik. Powiedzcie czy to prawda. Odnioslam wrażenie że coś kręci, bo najpierw udowadniała,  że żadnych voucherów na akcesoria nie mam. Gdybym umowę załatwiaław punkcie a nie przez DUK to miałabym, potem jednak gdy powiedziałam,  że złożę pisemną reklamację okazało się że jednak mogę nabyć akcesoria  ale konwerter wyłącznie z jednym wyjściem za 69. Nie wiem czy go brać czy szukać dalej. Pomóżcie

Konwerter wart zakupu natomiast nad czaszą się nie zastanawiaj tylko ją olej i kup poza CP czaszę 80-90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 29.12.2019 o 11:20, debe napisał:

Witam

Chciałbym za pomocą konwertera z Polsatu dcss rozdzielić sygnał na:

2 x EVOBOX (dCSS) + 3 x dekoder MR (SCR)

 

Jakiego rozdzielacza najlepiej użyć aby wszystko działało poprawnie?

 

Np. takiego https://hollex.pl/rozgaleznik-signal-tvsat-rsat-6-p-138.html

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich. Mam takie pytanie chodzi mi o podłączenie dekodekoderu evobox Pvr i evobox lite mam zamiar kupić konwerter unicabel 2 inverto z jednym wyjście i mam zamiar zamontować rozgałęźnik i teraz moje takie pytanie bo niby trzeba konwerter czy dekoder z konfigurować czy nie tylko wystarczy połączyć dekodery przez rozgałęźnik do takiego konwertera i będzie wszystko działać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze w ustawieniach dekodera (ustawienia-->Antena-->Konfiguracja anteny) zmienić typ konwertera na (Konwerter SCR) oraz przypisać odpowiednie pasmo dla każdego dekodera np. Dekoder 1 - 1210 MHz, Dekoder 2 - 1420 MHz, Dekoder 3 - 1680 MHz, Dekoder 4 - 2040 MHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam dwa abonamenty polsatu i problem z podłączeniem konwertera Inverto Unicable II, mianowicie wg instrukcji z infolinii CP ustawiłem jeden Evobox PVR na tryb konwertera 'Konwerter-DCSS-CP ( Evobox 1), a drugi Evobox PVR na 'Konwerter-DCSS-CP (Evobox 2)'. Nie ma sygnału, ani na jednym ani na drugim, czasem wskoczy, ale zaraz znika, a jak już jest to kanałów nie ma za dużo. Jak zmienie tryb konwertera na SRC i ustawie dekoder 1 1210Mhz do dekoder 2 1420Mhz i na drugim analogicznie dekoder 3 i 4 to wszystko działa, ale multiroom nie ma kanałów.

Było podejrzenie, że moze splitter jest uszkodzony, ale podlaczylem bezposrednio kabel od pierwszego Evoboxa PVR do konwertera, bez żadnych splitterów i na 'Konwerter-DCSS-CP ( Evobox 1)' zachowuje sie tak samo jak wcześniej. Czy coś źle robie ?

 

I jak to jest z tym programowaniem konwertera Unicable II, sprzedawca zapewnił mnie, że nie ma czegoś takiego jak programowanie pod konkretny dekoder, tylko go sie podłącza i programuje się dekoder. Czy to prawda?

Edytowane przez EvilRogue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...