Skocz do zawartości
support458

Instalacje i konwertery Unicable/SCR: 10 pytań i odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Polecam artykuł, który wielu z Was, pomoże zrozumieć temat technologii Unicable w dekoderach Cyfrowego Polsatu i nie tylko...

Od siebie dodam:

Jak możemy wykorzystać dCSS?

Do instalacji antenowej z konwerterem lub multiswitchem dCSS możemy podłączyć maksymalnie:

• 2 x EVOBOX (dCSS) + 4 x dekoder MR (SCR) lub 2 x PVR (SCR)
  • 2 x EVOBOX (dCSS) + 1 x EVOBOX (SCR)
  • 1x EVOBOX (dCSS) + 1 x Ultrabox (dCSS wymaga ręcznego wpisania częstotliwości UB w menu konfiguracji jednokablowej) + 4 x dekoder MR (SCR) lub 2 x PVR (SCR)

Wszystkie dekodery rodziny HDxxxx mają wsparcie dla  technologii Unicable SCR, czyli mogą również współpracować w instalacji z konwerterem dCSS.

Dekoder HDxxxx wykorzystuje jedną z częstotliwości SCR. W konfiguracji anteny do wyboru są cztery częstotliwości.

Dekoder PVR HD 7000 ma możliwość konfiguracji dwóch częstotliwości SCR, a sygnał należy doprowadzić do dwóch wejść antenowych.

Wykaz częstotliwości Unicable z przypisanymi profilami konwerterów, w konwerterze dCSS zaprogramowanym dla EVOBOX PVR

Sygnał z anteny z konwerterem Unicable łączymy z sygnałem naziemnej telewizji DVB-T poprzez sumator (zwrotnicę) np. taką lub taką i dalej poprzez rozgałęziacze TV/SAT np. taki do dekoderów lub telewizorów.

Jeśli potrzebujemy rozdzielić sygnał naziemny na TV, a SAT na dekoder, wtedy instalujemy gniazdko końcowe np. takie.

Edytowane przez support458

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytałem, bardzo ciekawy, czekam na więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie zestawu antena+konwerter (Unicable), który można zakupić od Cyfrowego Polsatu.

Czy ten model konwertera będzie akurat działał zarówno z Evobox jak i dekoderem 4K od NC+? Mam akurat jeden kabel idący z anteny do mieszkania i chciałbym za pomocą technologii unicable podłączyć oba dekodery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie. Opisane to masz w treści kryjącej się pod linkiem @support458 w drugim słowie jego wpisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi