Skocz do zawartości

Strong 6860


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem wcześniej Philipsa 6010 i Mediasata 1530.

 

Co do szybkości przełączania kanałów to najszybszy był Mediasat, później Philips a najwolniejszy jest Strong. Ma za to najwięcej funkcji, można samemu trochę pokombinować...

 

Ale jeżeli ktoś ogląda dwie trzy rzeczy na raz (tzw. syndrom szybkiego kciuka :lol: ) to nie polecam tego tunera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Strong, poza tym przełączaniem kanałów, jest sprzętem dużo lepszym z mniejszymi ograniczeniami. Poczytaj recenzję Stronga, tam jest wiele szczegółów. Philips to bardzo prosty odbiornik, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 dni posiadam Stronga 6860 i odkryłem bardzo poważną wadę, NIE MOŻNA NA NIM ODBIERAĆ WEKSZOśCI KANAłóW RADIOWYCH o jakich informuje C+ w swojej ofercie.(...)

Wydaje mi się też, że na podstawie Prawa Konsumenckiego mogę rozwiązać umowę z C+ na podstawie niezgodności towaru z ofertą. Nikt nie informuje o tym że większości kanałów radiowych nie można odbierać na tym tunerze.

 

Proszę was o jakąś odpowiedź, być może jest więcej osób w podobnej sytuacji.

Kolega bzdury wypisuje, tunek na HB znajduje ~400 programów radiowych w tym wszystkie polskie.

 

Owszem, domyślna lista programów pokazuje 10 programów radiowych ale łatwo to obejść. Wystarczy po wyszukaniu programów niekodowanych z providerem "CYFRA" ponownie zapuścić wyszukiwanie programów niekodowanych ale tym razem bez providera.

 

Zapuszczenie na początku z providerem CYFRA jest o tyle istotne że ładuje domyślną "krótką" listę "ulubionych" z której szybko można zrobić własną listę "fav2". Natomiast wyszukiwanie po całości daje listę ponad 600 kanałów z których 4/5 jest od razu do wykasowania.

 

Problem polega na tym że puszczono mi ten tunek na tv FULL HD Panasonic i była tragedia(smugi ciągnęły się kilometrami a obraz rozmyty)oglądałem na lcd LG i było już lepiej ,ale było to przez zwykłe euro . Dlatego pytałem czy ktoś ma go podpiętego do lcd przez component który jest wyprowadzony na euro. Wiem ,że najlepiej samemu sprawdzić ale do domu nikt na sprawdzenie nie da, a dwie czy trzy opinie dają już jakiś obraz-pozdrawiam

- przy lepszym odbiorniku dowolnego rodzaju nie należy korzystać z CVBS w SCARCie tylko przestawić sygnał w menu na RGB. O żadnych smużeniach nie ma mowy.

 

- przy zwykłym odbiorniku TV można korzystać z CVBS w SCARCie (laik nie zauważy różnicy) ale dobrze jest we wtyczce włączonej do TV wyjąć piny 1,3,19 które podają sygnał z TV do SAT co często daje przeniki na kierunek SAT

 

-jak ktoś ma wątpliwości co do powyższego i chce korzystać koniecznie z CVBS to niech się podłączy na CINCHe tam kable są z reguły dobrze ekranowane.

 

Powyższe zasady do klasyka. Przy LCD dochodzi jeszcze to że większość tanich telewizorów LCD kiepsko radzi sobie ze skalowaniem, deinterlacingiem i ma słabe panele więc nie należy się dziwić że obraz z tunka lepiej wygląda na klasycznym kineskopie.

 

Edycja pitter: połączone dwa posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy korzystał ktoś z dwóch satelit poprzez Diseqc w strongu??

 

Tzn jakie przełączniki używaliście, co polecacie do odbioru Astry i Hotbirda.. Mam dwa osobne talerze (aktualnie działam na 70cm od Cyfrowego Polsatu)... a do Stronga dostałem drugi talerz... więc trochę żal by leżał w szafie :)

 

A i jak wygląda obsługa takich dwóch satelit przez dekoder?? tzn przełączanie pomiędzy antenami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Tuner obsługuje DiseqC więc sam przełącza się między satelitami, jeśli w menu ustawisz odpowiednio porty przełącznika.

Każdy przełącznik powinien działać dobrze z tym tunerem. Ja obecnie używam Viper'a. Nie na Strongu, a na Fergusonie, ale myślę, że będzie działał także ze Strongiem bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden mały szczegół w tych dekoderach ;-) Jeśli chcesz dodać nowy kanał którego nie ma na liscie muszisz użyć funkcji USUŃ WSZYSTKI KANAŁY i od nowa dokonac instalacji automatycznej 8)

 

Czyli jak dojdzie jakiś nowy kanał nie wiem np. Comedy Central, to żeby go odbierać to trzeba kasować listę i na nowo wszystko???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nie potrzeba. Można użyć opcji szukaj kanałów z wybraną opcją transponder. Nie można natomiast pojedynczo kasować kanałów (poważny błąd oprogramowania) tylko całą listę główną.

 

Można sterować które kanały są wyświetlane na listach ulubionych... w menu wybierz swoje programy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że niecierpliwie wyczekuję aktualizacji oprogramowania napisałem mail do działu technicznego. Oto co napisałem:

Mam pytanie odnośnie dekoderów STRONG SRT 6860. Czy pojawi się do nich jakaś aktualizacja w najbliższym czasie poprawiająca szybkość działania (przełączanie kanałów), problem z radiem (nie wszystkie działają jak trzeba) oraz problem z formatem RGB na EURO-SCART, poprawnie działa tylko tryb CVBS (na pozostałych są albo przebarwienia, albo szumy... - może wina kabla z zestawu...?), bardzo słabe EPG (dwa programy na danym kanale), na niektórych kanałach w ogóle brak EPG, BRAK USUWANIA KANAŁÓW (pojedynczych, da się całą listę wywalić tylko). Obecnie posiadam wersję oprogramowania => 7.16.12-07130100, boot v2.2(a).

Oto jaką otrzymałem odp.

Odpowiadając na Pana e-mail informuję, iż na drugą połowę grudnia 2007r. planowane jest wprowadzenie poprawki do oprogramowania dekodera STRONG. Poprawka będzie do pobrania z satelity poprzez opcję AKTUALIZACJA w MENU dekodera. Najważniejsza zmiana w nowym oprogramowaniu to poprawa dostępu do programów radiowych (w tym Music Choice'y). Z poprawą prędkości działania dekodera będzie bardzo trudno ponieważ procesor użyty w dekoderze działa w taki a nie inny sposób.

Co do jakości obrazu, to zalecam używanie sygnału RGB, który daje najlepszą jakość. Jeśli są problemy z odbiorem, to być może jest to winą kabla EURO. W każdym razie nie mieliśmy dotąd reklamacji dotyczacych kabli w zestawach Strong.

Mam nadzieję, że rzuciło to nieco światła na kilka spraw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam starego pionieera BCT 1530 (ze zmienionym oprogramowaniem - nie tym od Cyfry +) nawet jeszcze nieźle śmiga, ale coraz częściej zawiesza mi się. Czy warto zamienić go na tego nowego stronga ? Mam pytanie, czy stong ma również narzuconą listę przez cyfrę plus, czy mogę sobie dowolnie dodawać kanały ? Jaki jest obraz z tego dekodera na telewizorkach LCD? Zastanawiałem się nad nowym Philipsem Hd lub PVR HD ale uważam, że pobieranie miesięcznej opłaty jest złodziejstwem w biały dzień. Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, nie wyzbywaj się Pioneera a szczególnie 1530! Wieszanie to wina softu, zmień na najnowszy i powinno być OK. A już w szczególności nie zamieniaj go na pstrąga :lol: (Jeśli się chcesz go pozbyć to najlepiej sprzedać na wtórnym rynku za ok.300zł) A jeśli chodzi o obraz to z forów wynika jednoznacznie że Pioneery mają bardzo dobry, znacznie lepszy od Fergusonów, podejrzewam że też co najmniej nie gorszy od Stronga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Z satelity w menu tunera, jest możliwość zmiany softu za pomocą HotBirda :wink: Dawno się nie bawiłem Pioneerem, ale chyba jest to ostatnia pozycja w menu i tam już wszystko można łatwo zrobić, bo cała instrukcja kolejno pojawia się na ekranie TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...