Skocz do zawartości

Strong 6860


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 dni posiadam Stronga 6860 i odkryłem bardzo poważną wadę, NIE MOŻNA NA NIM ODBIERAĆ WEKSZOśCI KANAłóW RADIOWYCH o jakich informuje C+ w swojej ofercie.(...)

Wydaje mi się też, że na podstawie Prawa Konsumenckiego mogę rozwiązać umowę z C+ na podstawie niezgodności towaru z ofertą. Nikt nie informuje o tym że większości kanałów radiowych nie można odbierać na tym tunerze.

 

Proszę was o jakąś odpowiedź, być może jest więcej osób w podobnej sytuacji.

Kolega bzdury wypisuje, tunek na HB znajduje ~400 programów radiowych w tym wszystkie polskie.

 

Owszem, domyślna lista programów pokazuje 10 programów radiowych ale łatwo to obejść. Wystarczy po wyszukaniu programów niekodowanych z providerem "CYFRA" ponownie zapuścić wyszukiwanie programów niekodowanych ale tym razem bez providera.

 

Zapuszczenie na początku z providerem CYFRA jest o tyle istotne że ładuje domyślną "krótką" listę "ulubionych" z której szybko można zrobić własną listę "fav2". Natomiast wyszukiwanie po całości daje listę ponad 600 kanałów z których 4/5 jest od razu do wykasowania.

 

[/color][/size]

 

 

Wyjaśniałem to już szczegółowo kilka postów wyżej, więc nie będę się powtarzał. Mam listę około 400 kanałów radiowych, i co z tego :!:

kiedy na razie ten tuner wielu z nich nie odtwarza.

Włącz sobie kolego Program 1 Polskiego Radia, a później przełącz na 2, 3, 4, to usłyszysz co ten tuner odbiera. Przez sekundę słychać właściwy kanał a po chwili słychać na wszystkich tylko sygnał programu 1. Dzieje się tak z wieloma inny mi programami które nadawane są w paczkach. Słychać tylko pierwszy program z listy. I NIE PISZ MI TU żE WSZYSTKO JEST O.K. , BO NIE JEST.

Mam nadzieję że faktycznie w połowie grudnia poprawią to oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, zakupilem w/w dekoder cyfry +, wszystko ladnie podlaczylem i pasek z poziomem sygnalu jest zielony ( 87%), natomiast pasek z jakoscia wynosi 0%. Kontrolka na dekoderzeod sygnalu sie nie swieci, nie odbiera mi zadnych kanalow... moze ktos mial podobny problem i moglby pomoc, z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Ja miałem fachowca, co podłączał za 50zł i nie miał nic poza swoja mądrą głową i wyczuciem... Miernik był dla niego nieznanym urządzeniem i tak ustawił, że 5 razy poprawiał i już nie miał sił do tego... Oddał kasę i się więcej nie pokazał. Natomiast myślę, że jak chce się mieć porządnie zrobione ustawienie anteny to warto dać te 100-150zł. U mnie już od paru ładnych lat nic nie było poprawiane (no nie licząc wymiany konwertera w lipcu br) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie ustawiłem sam. Nigdy wcześniej nie miałem anteny w ręku i w ciągu 1-2h miałem zamontowaną antenę (razem z wierceniem w murze, kręceniem, etc.). Ustawienie anteny na cyfrę to banał. Gorzej było z n. Miałem 30% jakości i lipa. Musiałem znowu się bawić, ale teraz jest wsio wpariadkie.

Nie słuchajcie tych, którzy mówią, że lepiej jest wydać 150zł na montera. NIE JEST LEPIEJ. Samemu - oszczędzasz czas (bo zanim on przyjedzie to Ty już będziesz miał zamontowaną), pieniądze, a przy okazji uczysz się czegoś nowego!

TO NAPRAWDĘ ŁATWE. Bez mierników, kompasów, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

No szczególnie jak montujesz zeza to jest bardzo łatwe, a przy okazji z balkonu można sobie spać...

 

Myślę, że każdy sam wybierze, co dla niego lepsze. A wiadomo, że każdy specjalista Ci to powie, iż ustawienie antenty za pomocą miernika jest bardziej precyzyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja Was nie rozumiem gadacie tak jakbyście nie wiedzieli jak to jest jak sie ma firme.

 

Znajoma jak potrzbowała to też jej załatwiłem gościa co przyjechał (10km) z drabiną miernikiem za 2000zł (był tak precyzyjny że nawet skręt konwertera potrafił mieć wpływ na odczyt i od razu rozpoznawał satelitę) ułożył kabel po elewacji na 4m wysokości (około 15m). I z tego co pamiętam jakoś 75zł w kablem i wysięgnikiem wyszło wszystko tylko koleś nie zostawił zandego rachunku więc firmy nie ma. A jak się ma firmę to wtedy trzeba połowe oddać państwu sięc zamiast 75zł masz 150zł i mnie to w ogole nie dziwi i Was też nie powinno a jak podatki to wiecie jak to jest.......

 

A ja powiedziałem ile kosztuje zryczałtowany koszt który Cyfra+ narzuca tak żeby się każdemu monterowi opłacało w regionie nieważne czy robi na czarno czy legalnie więc jest to 100-150zł zależnie od regionu.... Już nie mówiąc że taki monter nie pracuje 8h i ma roboty od groma tylko jak się coś trafi więc to przeważnie robota na boku.....

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś nie ma o tym totalnego pojęcia to przykręci nie na tej ścianie i skieruje antenę nie w tą stronę. Jak ktoś nie wie nic to lepiej niech się za to nie bierze.

 

Czego wy ludzi straszycie? Jak ktoś jest mężczyzną to nie jest dla niego problemem wywiercenie dziurki w ścianie. Zawsze można poprosić ojca/wujka/dziadka/sąsiada - na pewno pomoże. A co to za problem ustawić antenę. Jak ktoś siedzi na forum to na 100% ma internet ( :) ) więc może tam poszukać informacji - jest tego pełno i świetnie wytłumaczone. Jak ktoś chce to sobie poradzi. Nawet taki laik jak ja dał sobie rade, więc każdy może! A za zaoszczędzone 50-150zł może sobie chociażby kupić zestaw do zeza. Albo cokolwiek innego. Zamiast tak motywować ludzi to lepiej dalibyście jakieś rady james_b&PawelU1981!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze sam wyprodukuj sobie jedzenie,samochod itd.Bedzie jeszcze taniej...Daj tez zarobic innym,kazdy chce z czegos zyc :wink: Gdyby wszyscy tak oszczedzali na uslugach,to nikt nie korzystalby z fryzjera,szewca,czy nawet lekarza.Bez przesady,te 100 zl to chyba nie majatek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z was ma trochę racji...

 

Niektórzy wolą zapłacić i mieć wszystko zainstalowane, podłączone i tylko pilotem kanały pstrykać..

 

a innych nie przeraża wizja wizyty na dachu, balkonie, odrobina wiercenia, izolowania kabli... to drugie podejście na pewno daje więcej satysfakcji.. oczywiście wielu skłania się do tego wariantu z przyczyn ekonomicznych czyli finansowych.. ale nie wszyscy:) bo jak założysz sam to wiesz co i jak... kilka błędów pewnie popełnisz, ale potem nie trzeba dzwonić do serwisu i czekać tydzień, bo się coś obluzowało.. albo wtyczkę dziecko wyrwało :)

 

A co do zaleceń dot. montażu polecam:

http://www.cyfrowypolsat.pl/telewizja-satelitarna/tv-sat_instrukcja_montazu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze sam wyprodukuj sobie jedzenie,samochod itd.Bedzie jeszcze taniej...Daj tez zarobic innym,kazdy chce z czegos zyc :wink: Gdyby wszyscy tak oszczedzali na uslugach,to nikt nie korzystalby z fryzjera,szewca,czy nawet lekarza.Bez przesady,te 100 zl to chyba nie majatek?

 

Z usług fryzjera zamierzam korzystać bo jak będę wyglądał? :D

Podobnie lekarza bo się na tym nie znam.

Ale jak umiem sobie sam zamontowac antenę to w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Jeśli umiesz sam to nie mów, że inni też mogą. Ja np. jestem maniakiem tv-sat, ale anteny sam nie ustawię, bo zwyczajnie nie robię tego czego nie potrafię. Jakby tak każdy pseudofachowiec myślał, to mniej byłoby rozczarowań i partaczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano dokładnie. Chodzi mi tylko o to, że to jest nieskomplikowane jak obsługa cepa i żeby nikogo tym nie straszyć bo naprawdę nie ma czym. 100zł to nie majątek, ale po co je wydawać? No chyba, że się komuś rzeczywiście nie chce to ok. Ale zapewniam, że to dłużej potrwa niż założenie samemu (chyba, że montażystę odbierzemy od razu po kupieniu anteny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - wracamy do tematu!

 

Mam Stronga i NBoxa. Ponieważ też mi się nie chciało wymieniać konwertera na twina ( ;) ) podłączyłem nboxa do stronga przez wyjście antenowe. Działa częściowo - niektóre kanały nie mają sygnału. O co chodzi? Za słaby sygnał czy co?

 

 

EDIT

Sorry, nieaktualne. Działa :) Pokazało na początku ZŁY SYGNAŁ ale po chwili kanał się włączył i gra :) Sam nie wiem o co chodzi... Może jakieś pomysły?

 

EDIT2

Hmm. Ale nie działa HBO :) Brak sygnału...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...