Skocz do zawartości

Poszukiwani autorzy dobrych tekstów do magazynu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie będziemy ukrywać, że w związku z ew. przejściem na cykl miesięczny będą nam potrzebni nowi tzw. "pisarze", więc ogłaszam konkurs na najlepsze materiały/teksty/opisy sprzętu itd , które mogłyby zostać wydrukowane w magazynie SAT Kurier.

 

Jest wielu wolnych strzelców, twórców domowych stron internetowych o tv-sat i mediach , mających pewien potencjał, ale męczą się przepisując od nas lub kopiujący z innych serwisów. Wydaje się, że nie tędy droga i w związku z tym chetnie p[beep]rniemy takie osoby i damy możliwość pisania i tworzenia magazynu.

 

Prosimy o poważne zgłoszenia, sugestie - samo CV i list motywacyjny to troszkę za mało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale męczą się przepisując od nas lub kopiujący z innych serwisów.

A czyż SatKurier nie inaczej robi?

Tez info bierze z parabola.cz ,satnews.it itp. itd.

Swoja droga to przydało by sie aby np. autor newsa umieszczanego w Kąciuku Hackera nie podpisywał sie jakimis dziwnymi nickami tylko Imieniem Nazwiskiem lub samym Imieniem jak sie boi ujawnic.

Fajnie by było jakby na gazeta.pl autor podpisywał sie "James Bond :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale męczą się przepisując od nas lub kopiujący z innych serwisów.

A czyż SatKurier nie inaczej robi?

Tez info bierze z parabola.cz ,satnews.it itp. itd.

Swoja droga to przydało by sie aby np. autor newsa umieszczanego w Kąciuku Hackera nie podpisywał sie jakimis dziwnymi nickami tylko Imieniem Nazwiskiem lub samym Imieniem jak sie boi ujawnic.

Fajnie by było jakby na gazeta.pl autor podpisywał sie "James Bond :lol:

 

a moze ty u siebie też byz się podpisywał z imienia i nazwiska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Newsy na Kąciku Hackera specjalnie są podpisywane dziwnymi ksywkami ze względów bezpieczeństwa autorów.

 

Powiem tak: gdyby któryś miał groźby telefoniczne lub mailowe od ruskich to szybko pojąłby, że lepiej się tym nie chwalić zanadto.

 

A z parabolą.cz współpracujemy już na stałe, zresztą nie tylko z nimi, ale z innymi słowiańskimi serwisami, po izraelski http://www.satil.co.il też!

 

Szukamy tych co próbują nas naśladować, czasami kopiując newsy z paraboli lub innych stronek - mamy zresztą ubaw po pachy, gdy ktos nie zna miesięcy po czesku i wychodzą brednie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze ty u siebie też byz się podpisywał z imienia i nazwiska :)

Wystarczy iż sie podpisujemy z Imienia,a nie jakimis dziwnymi nickami.

 

 

Janusz Sulisz napisał:

Szukamy tych co próbują nas naśladować, czasami kopiując newsy z paraboli lub innych stronek - mamy zresztą ubaw po pachy, gdy ktos nie zna miesięcy po czesku i wychodzą brednie.....

Kopiowanie nie jest złe,pod warunkiem podania zródła.SK podobnie robi.

Z tymi miesiacami to sie przyznam iz ja nie umiałem,bo nigdy czeskiego sie nie uczyłem,ale nauczyłem sie juz miesięcy i paru słowek :lol: .Wiec jak pisze to w jakis stopniu to tłumaczenie mi idzie.Domyslam się gdzie naczelny takowy błąd spotkał.W Satkurierze "wena twórcza" tez autorów czasami ponosi ,można czasami się nie zle uśmiac z newsa pisanego chyba dla jaj..Życzę powodzenia,może kogos znajdziecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- samo CV i list motywacyjny to troszkę za mało!

Jak złapię natchnienie i czas, to walnę artykuł dla SATKuriera i prześlę go do Was faxem. Spodoba się, to skorzystacie - nie to pójdzie sobie precz. Żaden z tych powyższych papierków Wam nie wyślę. Po co ?. Idzie przecież o artykuł. :wink:

P.S.

Pisuje sobie czasami - do lokalnej. :oops::oops:

Z czasem teraz u mnie krucho. Robota. Zaniosłem szyby na działkę do altanki. Namachałem się coniemiara i myślałem, że na tym już koniec. Wiecie co ? - dostałem w nagrodę łopatę do pokopania sobie gleby. Okropne są te nasze żony - ech!, tylko czasami :lol::D:wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważną kwestię poruszył tu Krzysiek_PL - podawanie źródeł.

 

Powiem tak - jeszcze raz zobaczę gdzieś skopiowane Zmiany na orbicie od nas, na jakimkolwiek boardzie, czy stronie - będzie dym. Mam już dosyć zabawy w ciuciubabkę z kopistami, którzy podają się za autorów. Tekst piszę w 100% ja i nie znoszę, gdy podpisywany jest innymi inicjałami/pseudo. Szacunek dla czyjejś pracy się należy, tym bardziej, że w zależności od dnia pisanie tego pochłania mi od dwóch do nawet i pięciu godzin (sprawdzanie, skanowanie, notatki, przepisywanie na czysto). My tłumacząc teksty zawsze podajemy źródła, bądź zaznaczamy, że jest to informacja własna i wymagamy tego samego od innych!

 

Co do serwisu parabola.cz - od dawna SK współpracuje z tym serwisem i wzajemnie wymieniamy się informacjami :D

 

@Krzysiek_PL - i u was wpadki się zdarzają i nie tylko chodzi o tłumaczenia z czeskiego - nie myli się tylko ten kto nic nie robi - ważne, aby się starać, co robimy i my i wy z pewnością w stopniu równym 8)

 

Wracając do tematu - też widzę w różnych miejscach w sieci czasami jakieś "lokalne" talenty - czas się ujawnić Panowie (i Panie mogą też ;) ). Warto spróbować - nie gryziemy, nie bijemy itp. Jeśli teksty będą poprawne treściowo (ortograficznie, składniowo) i merytorycznie, to z pewnością p. Sulisz się taką osobą zainteresuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum nie można rozwinąć skrzydeł - raczej wymienia się krótkie opinie, więc nie można na tyle zapoznać się ze stylem itp.

 

Po prostu zainteresowani niech coś skrobną dłuższego na konkretny temat - jak ktoś ma żyłkę do tego to sobie poradzi. Mile widziane zapewne doświadczenie, ale to niezbędne nie jest - liczy się talent. Zresztą z pewnością p. Janusz Sulisz powie jeszcze nieco co do wymagań - ja tu nie wnikam ;)

 

Tylko jak już coś będziecie pisać to pamiętajcie, że to magazyn techniki satelitarnej - polityka, religia, sport, muzyka itp. nas nie interesują :P:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek_PL - i u was wpadki się zdarzają i nie tylko chodzi o tłumaczenia z czeskiego - nie myli się tylko ten kto nic nie robi - ważne, aby się starać, co robimy i my i wy z pewnością w stopniu równym 8)

Wszędzie się zdarzają bo i na SatKurier również,wiele razy trafiłem na edycję newsa. :) .Tekst pierwotnie był inny,a po godzinie fragment w tekscie był porawiony.Więc błędy zdarzają się wszędzie.Tylko że na SkySunSat róznica jest taka iż nikt tam komercyjnie tego nie robi,czyli strona nie ma charakteru komercyjnego ani nikt na tym nie zarabia ( jak w przypadku SK).Więc możemy sobie trochę na więcej luzu pozwolić,oczywscie z zachowanie zdrowego rozsądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edycja nie koniecznie musi oznaczać błąd - czasem (jak choćby w wypadku Kuchnia.tv na głównej) jest to jakiś update w związku z nowymi wydarzeniami, lub jak w wypadku pewnego newsa, którego treści nie zdradzę, a leży w panelu admina - czeka na zatwierdzenie - przy zatwierdzaniu także pojawia się informacja o edycji 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Skysunsat nie mamy żadnych problemów czy prenetnsji- współpracujemy z każdym partnerem, nawet z tym, który może byc potencjalną konkurencja, bo wiedzy nigdy za mało. Sprawa jest chyba wyjaśniona i nie ma potrzeby robic "wojenki" o nic, czyli udowadniać sobie kto i dlaczego jest lepszy. Do błędów ja też umiem się przyznać i dlatego o tym piszę.

 

Uważam jednak, że pisanie dla sportu nie ma sensu...może wartałoby połączyć wysiłki, a nie robić 2 różne tłumaczenia z czeskiej paraboli? poszukujemy tych, którzy chcą pójść dalej, których bawi pisanie i są pasjonatami w tym co robią lub wiedzą o telewizji cyfrowej i mediach. Oferujemy jedynie pomoc, ale nie szukamy na siłę. Kto zechce to się zgłosi i spróbuje sił na poważnie, a nie dla sportu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Skysunsat nie mamy żadnych problemów czy prenetnsji- współpracujemy z każdym partnerem, nawet z tym, który może byc potencjalną konkurencja, bo wiedzy nigdy za mało. Sprawa jest chyba wyjaśniona i nie ma potrzeby robic "wojenki" o nic, czyli udowadniać sobie kto i dlaczego jest lepszy. Do błędów ja też umiem się przyznać i dlatego o tym piszę.

 

Uważam jednak, że pisanie dla sportu nie ma sensu...może wartałoby połączyć wysiłki, a nie robić 2 różne tłumaczenia z czeskiej paraboli? poszukujemy tych, którzy chcą pójść dalej, których bawi pisanie i są pasjonatami w tym co robią lub wiedzą o telewizji cyfrowej i mediach. Oferujemy jedynie pomoc, ale nie szukamy na siłę. Kto zechce to się zgłosi i spróbuje sił na poważnie, a nie dla sportu!

Co mam rozumie przez to? a szczególnie przez to zdanie?

Uważam jednak, że pisanie dla sportu nie ma sensu...może wartałoby połączyć wysiłki, a nie robić 2 różne tłumaczenia z czeskiej paraboli?

Jesli o to co mysle to nie nalezy sie do mnie zwracac a do.... :)

Ja jestem "szeregowym "uzytkownikiem. Nie mnie decydowac,akurat pisane dla sportu na SkySunSat ma sens,poniewaz nie ma (przynajmniej ja się nie spotkałem z takim forum) poruszane są teamty nie dostepne w sieci polskiej ( mowa o internecie) ktyóre bardziej skupiło by sie na technice niż na "klepaniu" czy CP właczy xx progam a Cyfra+ doda progam yy.Tam nie kazdy znajdzie dla siebie miejsce, :)

A co do strony głowenej to jak widac,newsy dodaje sie bardziej dla przyjemnosci :).A nie dla konkurencji z kimś ( np. SatKurier).Swoją droga,to móglby SK nawet pozytecznie skorzystac z wiedzy SkySunSat,na forum jest od groma poruszanych tematów technicznych ( odbiór róznych satelitów na róznych sprzetach ,np. rózne konwertery,odbiór z róznych miejsc w Polsce,a co jak dowiodło,czasami ta teoria niemożliwosci odbioru jakiegos satelity została obalona :) itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważną kwestię poruszył tu Krzysiek_PL - podawanie źródeł.

 

Powiem tak - jeszcze raz zobaczę gdzieś skopiowane Zmiany na orbicie od nas, na jakimkolwiek boardzie, czy stronie - będzie dym. Mam już dosyć zabawy w ciuciubabkę z kopistami, którzy podają się za autorów. Tekst piszę w 100% ja i nie znoszę, gdy podpisywany jest innymi inicjałami/pseudo. Szacunek dla czyjejś pracy się należy, tym bardziej, że w zależności od dnia pisanie tego pochłania mi od dwóch do nawet i pięciu godzin (sprawdzanie, skanowanie, notatki, przepisywanie na czysto). My tłumacząc teksty zawsze podajemy źródła, bądź zaznaczamy, że jest to informacja własna i wymagamy tego samego od innych!

 

Co do serwisu parabola.cz - od dawna SK współpracuje z tym serwisem i wzajemnie wymieniamy się informacjami :D

 

@Krzysiek_PL - i u was wpadki się zdarzają i nie tylko chodzi o tłumaczenia z czeskiego - nie myli się tylko ten kto nic nie robi - ważne, aby się starać, co robimy i my i wy z pewnością w stopniu równym 8)

 

Wracając do tematu - też widzę w różnych miejscach w sieci czasami jakieś "lokalne" talenty - czas się ujawnić Panowie (i Panie mogą też ;) ). Warto spróbować - nie gryziemy, nie bijemy itp. Jeśli teksty będą poprawne treściowo (ortograficznie, składniowo) i merytorycznie, to z pewnością p. Sulisz się taką osobą zainteresuje :D

 

Proponuję ten problem na początek rozwiązać starym i znanym sposobem znanym z wszelkich mediów- pod każdym z własnych artykułów umieszczać dopiskę typu "Wszelki prawa do kopiowania, itd. zastrzeżone". Nie wiem czy to bardzo pomoże, ale zawsze da jakiś argument jakby doszło do jakichś sporów o prawa autorskie.

 

P.S. Jeśli chodzi o artykuły do SK- mógłbym czasem jakiś artykuł machnąć, jeżeli akurat będę sporo wiedział o czymś, ale raczej stałe pisanie odpada. Po prostu- brak na tyle czasu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napis dodałem niedawno. właśnie po jednej wojence o kopiowanie. Jak widzę bestialsko skopiowany news to jestem bezlitosny :twisted:

 

Co do SsS - wiedza piszących tam osób jest na bardzo wysokim poziomie (mam na myśli zwłaszcza forum). Bardzo dobry projekt. Nie ukrywam, że mi bliżej właśnie do bardziej technicznego podchodzenia do przekazu SAT, ale DX-erów w Polsce nie mamy dużo i tworzenie kolejnego forum jak SsS jest pozbawione sensu - trzeba mieć pewność, że znajdą się użytkownicy gotowi tematy DX poruszać - jak widać u nas jest z tym kiepsko (patrz dział DX), a nawet na reaktywowanym SDTV jest tak sobie, dlatego forum ma tematykę bardziej ogólno-satelitarną i tak raczej zostanie 8) (no najwyżej jak kiedyś napłynie tu więcej satelitarnych szperaczy ;) ). Może gdybyśmy ruszyli wcześniej, byłoby inaczej - teraz już luka na rynku jest zapełniona przez SsS, a my pozwalamy na dyskusję bardziej ogólną i szerszą.

 

Co do "korzystania z wiedzy" hmmm... zależy jak to rozumieć, ponieważ bez zgody autorów nie wykorzystamy ich tekstów. Jeśli Panowie z SsS byliby zainteresowali to zawsze mała współpraca jest możliwa i ich teksty mogą się w wydaniu drukowanym pojawić (stosownie podpisane), ale to już bezpośrednio z p. Januszem trzeba się kontaktować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może być to nieco zaskakujące, ale swoją pracą osiągnęli sporo, forum się rozwinęło i zawiera sporo ciekawych informacji związanych z DX-ingiem, mimo iż w praktyce nawet tam nie jest dużo DX-erów (choć jak na Polskie warunki to już sporo, bo ogólnie jest to u nas w Polsce rzadki gatunek niestety :( ). Panuje tam przyjazna atmosfera (tak jak u nas 8) ), a zresztą kilka razy miałem przyjemność rozmawiać z jednym z twórców SsS (może mnie nie kojarzyć, bo wtedy korzystałem z innego nicka jeszcze) - mam nadzieję, że się nie pogniewa jak napiszę, że to równy gość jest ;) Pozdrawiamy Humi9 :D

 

Gdybym teraz przykładowo w dziale DX potworzył podkategorie dla poszczególnych satelitów, stałyby puste zapewne - kto się tym interesuje, jest już na SsS i u nas skończyłoby się to jak na reaktywowanym SDTV - że byłaby jedna, może dwie aktywnie działające w tym temacie osoby i działy świeciłyby pustkami :( Dlatego póki co stawiamy na dyskusję bardziej ogólnikową.

 

Żeby zrobić coś naprawdę pożądnego tematycznie w kwestii specjalistycznej DX, musielibyśmy znaleźć większą grupę ludzi tym zainteresowaną - aktualnie to już chyba nie jest możliwe (chyba, że porozumielibyśmy się z SsS i nastąpiłoby połączenie, ale wątpię, aby Panowie z SsS byli czymś takim zainteresowani - tworzą własny projekt i pewnie chcieliby się tego trzymać).

 

Dobra koniec tego filozofowania :P My tu nie o tym, tylko o zaproszeniu do współpracy wolnych strzelców :wink: Próbować zawsze można - jak już pisałem, nie bijemy, nie gryziemy, nie kopiemy, a mieć własne nazwisko pod tekstem to fajna rzecz - ja to się kilka dni chwaliłem wszystkim znajomym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, trzeba szukac. Poza Januszem nie widze dobrych pisarzy w tej gazecie. Facet klasa sama w sobie, potem dlugo dlugo nic.

 

Edycja Mr. Orbita: Kariena NaNO na forum będzie króciutka coś mi się wydaje :twisted:

 

Edycja Mr. Orbita: Nie myliłem się, po przeczytaniu wszystkich Twoich postów - BAN. Dla zadymiarzy nie ma miejsca na tym forum. Nie próbuj wracać, bo będę banować za każdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...