Skocz do zawartości

Ograniczenie handlu w niedzielę


shark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że niektórzy nadal chcą pouczać innych jak należy żyć. Do tej pory nie było przymusu robienia zakupów w niedzielę, więc jak  ktoś nie chce to po prostu ich nie robi i jemu żaden zakaz nie jest potrzebny, jak ktoś nie chce pracować w niedzielę to może zmienić pracę.

@Bloo411- a może idź my w drugą skrajność - zamknijmy stacje benzynowe bo w sobotę można zatankować do pełna i jeszcze do kanistra, albo wyłączmy prąd i wodę, w końcu są świeczki, a wanna wody na weekend każdemu wystarczy. Ciekawe że jakoś nikt nie zauważa że pracując w nd masz wolne w tygodniu i nie musisz brać urlopu żeby móc cokolwiek załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Bloo411- a może idź my w drugą skrajność - zamknijmy stacje benzynowe bo w sobotę można zatankować do pełna i jeszcze do kanistra, albo wyłączmy prąd i wodę, w końcu są świeczki, a wanna wody na weekend każdemu wystarczy. Ciekawe że jakoś nikt nie zauważa że pracując w nd masz wolne w tygodniu i nie musisz brać urlopu żeby móc cokolwiek załatwić.

 

Nie mam nic przeciwko.

Na całe szczęście przedsiębiorcy już znajdują furtki i omijają ten bezsensowny komunistyczny wymysł.

 

 

Będą za bardzo kombinować, to "nasz kochany rząd" będzie też wprowadzał poprawki w tych przepisach, bo nie sądzę, aby siedzieli z założonymi rękami. Poza tym, w moim odczuciu większość ludzi, która przyjeżdża do galerii handlowych w niedziele, to ludzie tzw. zwiedzający, którzy przyjeżdżają całymi rodzinami, bo inaczej nie potrafią lub nie chcą spędzić czasu wolnego razem.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal podczytuje swoje zdanie. Bardzo dobrze, że w niedziele wszystko co możliwe jest pozamykane.

Nad jeziorem gdzie dzisiaj byłem wspólnie z rodziną, widać było życie. Sklepiki z napojami i jedzeniem były otwarte i problemu nie było.

Tutaj chodzi wyłącznie o galerie i sklepy wielkopowierzchniowe, aby rodziny „nie włóczyły się”, a korzystały z innych atrakcji. A jest ich wierzcie mi wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na całe szczęście przedsiębiorcy już znajdują furtki i omijają ten bezsensowny komunistyczny wymysł.

 

Mam nadzieje, że poleci ta głupota na śmietnik historii tak jak to było u naszych bratanków z Węgier.

Też tak myślę :)

Ale to od razu nie nastąpi dopiero za rok  lub dwa lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam ten zakaz handlu w niedziele jakoś specjalnie nie doskwiera. Zawsze można zakupy zrobić np. dzień wcześniej. W zasadzie żaden to problem.

Zakaz ten jednak sprawił, że uprzywilejowana tutaj została tylko jedna grupa pracowników. Pracowników sklepów i marketów właśnie. Pozostali muszą tyrać dalej w "piątek i świątek", niedziele także. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ezequiel93

Taa i kupić dwa razy drożej niż w dużych sklepach. 

 

Niestety, to prawda. "Lewiatan" w miejscowości, w której mieszkam, jest tego żywym przykładem. :?

Dlatego nie dziwię się wcale, że ludzie lgną do marketów i dyskontów, skoro tam jest znacznie taniej.

W związku z tym, jak już wspomniałem, w potrzebne produkty lepiej zaopatrzyć się już w sobotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...