Skocz do zawartości

Ograniczenie handlu w niedzielę


shark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie założyć temat, który ma w dniu dzisiejszym swoją premierę.

Jak już wiemy temat wśród Polaków jest podzielony. Chcąc wyłączyć z tego politykę, osobiście widzę w tym sporą szanse na większą aktywność sportową u Naszej młodzieży zamiast przesiadywania w centrach handlowych pod pretekstem np. zabicia czasu. Zawsze uważałem, że jak ktoś ma zrobić zakupy, to zrobi je bez problemu od poniedziałku do soboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centra i tak są otwarte, tylko większość " atrakcji" jest zamknięta, centra gdzie są  siłownie, kawiarnie, restauracje czy kina i tak będą oblegane ;)

Na całej tej akcji, najwięcej zyskają sklepiki na stacjach benzynowych, gdzie niedługo zaczną sprzedawać mięso i pieczywo :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie każe nikomu w handlu pracować. Zatrudniając się każdy wiedział z czym to się wiąże. Poza Ci ludzie nie pracują w każdą niedziele, a za niedziele pracujące mają wolne w innym dniu tygodnia.

Dlaczego pracownicy handlu mają być uprzywilejowani i to też nie wszyscy? Co z pracownikami gastronomii, muzeów czy stacji benzynowych? W czym oni są gorsi, że ich ustawa nie obejmuje?

Zakaz beznadziejny i prędzej czy później zostanie zniesiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

Praca praktycznie w każdą niedzielę miesiąca , poza jednym weekendem bo tak sobie umyślił pracodawca to nic przyjemnego. Wynagrodzenie ok, praca przynosząca satysfakcję.

Ruch klientów w Salonie rozłoży się na inne dni tygodnia.Już teraz, perspektywa wolnych niedziel  w kwietniu(poza 1 pracującą) cieszy mnie i moją rodzinę.Tyle w tym temacie.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Dlaczego pracownicy handlu mają być uprzywilejowani i to też nie wszyscy? Co z pracownikami gastronomii, muzeów czy stacji benzynowych? W czym oni są gorsi, że ich ustawa nie obejmuje?

Zakaz beznadziejny i prędzej czy później zostanie zniesiony.

Racja kolego. Co z osobami pracującymi w Amazonie, LG i takich kołchozach? Jak wolna niedziela to dla wszystkich. :D

Szczególnie to widać pod Wrocławiem. Za to się powinni zabrać, tutaj nabijamy kasę zagranicznemu kapitałowi. My tylko magazynami stoimy.

Cantra logistyczne, a produkcja znikoma. :/

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu pracowników sklepów dyskontowych już bym wolał pracować w niedzielę niż iść do roboty w nocy w niedzielę na poniedziałek na 0:45(pisały coś o tym media). Jest w ustawie wiele luk, które wymagają uzupełnienia.

Jedno jest pewne, słupki niedzielnych programów podskoczą telewizjom. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Jedno jest pewne, słupki niedzielnych programów podskoczą telewizjom. ;)

Nie do końca. Ten kto ma wolne niedziele dobrze wie , że w telewizji nie ma nic ciekawego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam, że wcześniej pracowałem nocki od niedzieli. Teraz muszę specjalnie czekać do północy, bo w myśl nowych przepisów nie będę mógł wcześniej zacząć pracy (nawet jakbym chciał, a wolałem jechać wcześniej na nockę do pracy by wcześniej skończyć). Jak już tak związkowcom z Solidarności na "dobru" pracowników, to wystarczyło w kodeksie pracy zmienić, że zamiast mieć co czwartą niedzielę wolną od pracy jak jest obecnie (przysługuje to chyba w każdej dziedzinie, nie tylko w handlu), dać te minimum dwie wolne niedziele w miesiącu każdemu pracownikowi. Choć w moim przypadku te niedziele tak nie przeszkadzały. Miałem za nie inny dzień wolny w tygodniu (zwykle przypadający na piątek), ale jak coś potrzebowałem załatwić w środku tygodnia to miałem wolne np. w wtorek za niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieni się klimat polityczny ( władza) to zmieni się prawo, faktycznie prawo jest do d***, bo są lepsi i gorsi, pracownicy magazynowi , czy na stacjach paliw muszą pracować w niedzielę, a biedronek już nie, nie tylko kasjerzy mają wolne, ale też dostarczający towar czy ochroniarze pracujący tylko w weekendy, łącznie kilka tys. pracowników straci pracę, pamiętam jak w byłej pracy, żeby naginać prawo odnośnie wolnych niedziel zmiany zaczynały się w sobotę o 22:00 ,w sklepach to nie przejdzie, bo kto by robił zakupy o 4 nad ranem, ale jakiś sposób niedługo znajdą... Już tęgie głowy prawników Lidla, czy JM nad tym pracują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja również uważam, że tego dnia będzie częściej oglądana niż w niedziele pracujące. Jak potwierdzą się nie tylko moje przepuszczenia to wzrosną napewno koszty wyświetlania reklam - może będzie ich mniej, albo wprost przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszym pomysłem byłoby, gdyby wynagrodzenie pracowników ( np. supermarketów) było wyższe za pracę w weekend, ustalone prawnie, wtedy firma sama by ustaliła czy opłaca im się zatrudniać tylu pracowników w weekendy, a Ci którzy chcieli by dorobić w ( jedynie) wolne weekendy mogli by zarobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na zakazie handlu w niedziele zyskają nie tylko sklepiki typu Żabka czy monopolowe, ale również Czesi do których Polacy m.in. z Katowic, Opola, Wrocławia, Wałbrzycha czy Jeleniej Góry będą jeździć na zakupy. W szczecińskiej Galerii Kaskada otwarte będą jedynie KFC, McDonald's i tyle.

 

Zresztą zakaz handlu w niedziele jest również w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, gdzie tam jakoś nikt na to nie narzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Tu nie chodzi o narzekanie. Czemu zakaz handlu a taki ludek w Amazonie ma robić? To nie jest produkcja. Angol siedzi w domu i się śmieje, że mu Polak wysyłkę robi.

Wiecie ile my kasy robimy w takkich magazynach dla Niemca? Jesteśmy tanim narodem z tanią ukraińską siłą roboczą co we Wrocławiu to szczególnie widać. :/

Tak na marginesie nie pracuje w takim "kołchozie" i całę częscie mam pracę od poniedziałku do piątku. Mieszkam w rejonie gdzie magazyny rosną jak grzyby po deszczu.

Mieliśmy kiedyś Diorę, sprzęt RTV produkowała i nic z tego już nie ma. Wszystko zni[beep]iśmy co nasze. :(

Magazyny, centra handlowe dookoła.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za choć zwolennikiem parti nie jestem a krzyczą zawsze ci co wszystko się nie podoba, mam teraz czas w niedziele by odpocząć, pracuję w centrum dystrybucji i mam chociaż wolne niedziele. I zawsze się znajdą tacy co się nie podoba  bo przyzwyczaili się, to proszę zastąpcie te panie w sklepach przy kasach i w galeriach itp. Inne państwa mogą odpocząć dlaczego nie my? macie po to sklepy do 23-24 godziny, a że wam się nie chce to nie nasz problem. Zawsze jest czas tylko wystarczy go zorganizować a da się. Bez urazy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie, żeby z Wrocka ludzie latali do czech bo kajzerki :D, jedynie baaardzo przygraniczne miejscowości, a co do drugiego to kwestia mentalności społeczeństwa, u nas większa część kraju po kościele idzie po zakupy :D :D, należało najpierw przez pół roku ograniczyć godziny otwarcia sklepów ( 12-18 albo 10-16 ) a nie tak od razu zamknięte, mi to nie przeszkadza bo i tak nie robię zakupów w niedzielę, ale te tłumy w pt i sobotę jak przed świętami oraz ciągle zapowiedzi z głośników w sklepach ze będzie godzinę dłużej otwarty bo w niedzielę zamknięte to już paranoja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W służbie zdrowia - wg regulaminu - niedziela lub święto jest w godz. 6-22. Np. pielęgniarka będąc na nocnym dyżurze sobotnio-niedzielnym (19-7), pracuje w niedzielę tylko w godz. 6-7, a na dyżurze niedzielno-poniedziałkowym od 19-22. Od 22-6 jest praca w nocy, traktowana jak w każdy inny dzień tygodnia. Zdajecie sobie sprawę, jak "fajnie" wygląda "rodzinne" Boże Narodzenie gdy żona lub matka idzie do pracy w Wigilię i w drugi dzień świąt?

Podobnie jest w innych służbach.

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...