Skocz do zawartości

Shoutbox


Krisss16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej obrazowo - ok. 50 przeładowań SB = wysłanie 1 postu jeśli chodzi o transfer, tak więc są to ilości śladowe. Mogę wyłączyć SB z głównej - zostanie wtedy tylko na zakładce Chat. Wprowadzanie blokady odświeżania = przepisywanie połowy SB na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowałem modyfikację, która pozwala na wyłączenie wyświetlania shoutboxa dla wybranych użytkowników - jeśli ktoś bardzo nie chce go widzieć na głównej - może zgłosić się do mnie - zrobię modyfikację i nie będzie go widział po wejściu na forum (ale nadal będzie mógł do niego wejść przez Chat). Pozostali mają shoutbox domyślnie włączony. Mam nadzieję, że to będzie Salomonowe rozwiązanie i wszyscy będą zadowoleni ;)

 

Nie usunąłem problemów z IE, bo nie namierzyłem jeszcze co je powoduje - jak ktoś zauważy coś nieprawidłowego przy korzystaniu z IE na shoutboxie - proszę informować. Póki co na IE shoutbox sam pojawia się i znika kiedy chce :shock:

 

PS: Jak myślicie - zostawić wyświetlanie shoutboxa dla gości jak teraz? Czy może zrobić całkiem niewidocznego? Dziś w sumie dwa razy na bardzo krótko forum się potknęło (tj. ilość zapytań do bazy przeskoczyła limit, ale na szczęście szybko się odblokowało - czyli jest na granicy, ale dziś była niedziela - wiele osób ma wolne, więc ogólnie było tłoczno...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykryty problem z polem "wiadomość:"

 

Pod IE i Firefoxem bez problemowo (WindowsXP).

 

Pod Operą i Safari nie widać pola (WindowsXP). To samo Safari pod MacOS X

 

Wszystkie przeglądarki w najnowszych wersjach. Windows XP z SP2 w wersji Home w domu i Pro w firmie. Mac OS X (bodajże 14).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyłeś mnie, bo jak wczoraj pisałem o 10:00 to było właśnie z Opery pod XP SP2, a teraz piszę z Opery z Visty. Może różne wersje - ja siedzę na Operce 9.5 weekly build 9656 (nie polecam dla lubiących stabilną pracę - to wersja Alpha ;) ). Podrzuć informację o wersji Opery z jakiej korzystałeś (i z Safari też wersję).

 

Gdyby ktoś coś zauważył jeszcze podejrzanego - alarmować w tym temacie i podawać jak najwięcej informacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opera:

 

Wersja: 9.21
Kompilacja: 8776
Platform: Win32
System: Windows XP
Java: Sun Java Runtime Environment version 1.6
XHTML+Voice
Wtyczki nie wczytano

 

Safari:

 

v 3.0.4. (523.12.9)

 

nie ma niestety teraz czasu sprawdzic pod MacOS`em jak sie maja sprawy. W domu jak bede mial chwile z penetruje Ubuntu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Temat powraca, ponieważ powrócił shoutbox. Kilka informacji:

 

Są aktualnie dostępne trzy skrypty pod phpBB3

 

"1" - jest zainstalowany teraz. Moim zdaniem najlepszy, bo nie przekombinowany. Ma to, co każdy shoutbox powinien mieć, jest rozbudowana konfiguracja (łącznie z uprawnieniami), na działa na IE6, IE7, FF i Operze. Wymaga pewnych poprawek jeśli chodzi o wygląd, ale i tak jest nieźle. Dopasowywuje się do szerokości strony. Wady: na IE autor miał problem z przewijaniem wiadomości, więc zastosował obejście - wyświetla się obecnie 7 ostatnich wiadomości (mogę zmieniać tą wartość), a reszta jest na kolejnych stronach. Im więcej wyświetlę na 1 stronie, tym bardziej shoutbox się rozciąga... W Operze i na FF są paski przewijania i wartość wyświetlanych na jednej stronie wiadomości jest większa. Shoutbox radzi sobie z emotikonami, cenzurą słów, oraz częścią BBCodes (te które nie działają są ładnie zabezpieczone). Moim zdaniem najlepszy, dlatego jest zainstalowany. W nocy przeszedł testy wytrzymałościowe i nie spowodował problemów z działaniem forum, ale prawdziwy sprawdzian czeka go jutro wieczorem, gdy będzie dużo użytkowników. Póki co najgorzej jest z tym brakiem przewijania na IE przez co zastosowane jest obejście, ale autor nadal rozwija ten skrypt - może go kiedyś poprawi w kierunku poprawy działania z IE. Skrypt nie znika na IE tak jak ten stary shoutbox z czasów phpBB2.

 

"2" - przesadnie rozbudowany, pozwala na cuda - tworzenie prywatnych pokoi, banowanie, a nawet grę w kości ( :shock: ). Niestety mocno obciąża bazę danych, nie ma łatwego zabezpieczenia przeciw pisaniu gości (osób niezarejestrowanych), źle działa na Operze i właściwie jest przystosowany głównie do pracy w osobnym oknie. Można go "przykleić" do forum, ale będzie wyglądać o wiele gorzej niż "1". Właściwie po testach nie widzę sensu korzystania z niego.

 

"3" - brak konfiguracji, brak możliwości ukrycia przed osobami niezalogowanymi (bez kombinowania, bo jakby się uprzeć, to można zrobić wszystko), wymaga dużych poprawek pod względem wyglądu (patrz: screen na dole) - właściwie wyświetlanie trzebaby całkiem przerabiać. Na IE7 i Operze pracuje, ale nie wiem czy na IE6. Brak zabezpieczeń przeciw spamowaniu, brak podziału na strony (po większej dyskusji shoutbox będzie się długo ładować), brak automatycznego kasowania starych postów ("1" to ma - obecnie ustawione na 48 godzin). Ogólnie za dużo wad...

 

Właściwie jest więc tak - albo "1" (czyli to co jest obecnie zainstalowane) albo nic - wtedy czekamy na jakiś inny bardziej dopracowany skrypt, a shoutbox na pewien okres znika. Proszę zgłaszać błędy w ciągu dnia - podejmiemy decyzję co z tym zrobić.

 

Screen z 3 (1 widać, więc screen zbędny, 2 szkoda czasu na screenowanie - nie biorę tego skryptu pod uwagę):

shoutboxdu5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, będzie taka możliwość na zasadzie podobnej jak poprzednio (tj. zainteresowani wyłączeniem ze strony głównej będą proszeni o zgłoszenie się do mnie na PW). Docelowo zrobię też jakąś boczną furtkę, żeby te osoby mogły wejść na shoutbox w inny sposób (bo aktualnie nie ma takiej możliwości i wyłączenie SB ze strony głównej dla wybranych użytkowników spowodowałoby, że nie mieliby oni żadnej możliwości zajrzenia tam), ale niestety trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość, bo jestem zawalony robotą... Być może wygeneruję nieco czasu w ten weekend, ale ciężko powiedzieć, bo zbliża się deadline numeru 3/2008 SAT Kuriera. W każdym razie zajmę się tym tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne z winy shoutbox'a zakończył się tuż przed chwilą problem z prawidłowym działaniem Forum (trwał kilkanaście minut).

 

Zrzut ekranowy: beztytuubk3.th.jpg

 

Edycja 22:03: Kolejny problem z działaniem serwera. Czyżby "czat" generuje dzisiaj zbyt dużo zapytań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przy kolejnej próbie wysłania wiadomości pojawił sie identyczny komunikat , a to oznacza ze nie mogę wysłać wiadomości na shoutbox. Myślałem ze może to przypadek ale trzeci próba mnie utwierdziła to zbyt wielka technologia dla mnie :roll::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...