Skocz do zawartości

Shoutbox


Krisss16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Standardowo - odśwież całą stronę. Ja przez cały dzień tego komunikatu nie widziałem ani razu i nie wiem czym jest on wywoływany, ale spookojnie - do wszystkiego dojdziemy z czasem - autor stale poprawia shoutbox. Poprzednio korzystaliśmy z wersji Alpha, teraz z RC1. Będziemy aktualizować skrypt na bieżąco i kolejne błędy będą zapewne znikać (a w ich miejscu pojawią się zapewne inne :lol2: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firefox ale jaka wersje to już nie wiem. Uruchomiłem kiedyś samo aktualizacje i przy każdym wyłączaniu kompa lądują sie aktualizacje... Do tej pory nie miałem większych problemów w pisaniu w shutbox tylko w ostatnich dniach pojawiał sie problem w czytaniu pojawiał sie

 blad xml

tez nie mam pojęcia co może on oznaczać... teraz wszystko jest cacy wiec juz nie ma problemu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Po całym dniu eksperymentów na localhoście wrzuciłem shoutbox na serwis. Proszę zgłaszać wszelkie zauważone nieprawidłowości w tym temacie, zwłaszcza w kwestii działania forum po instalacji - czyli czy nie przekraczamy ograniczeń bazy danych. W razie czego mam jeszcze możliwość wykonania pewnych manewrów zmniejszających obciążenie.

 

Póki co wstępnie widzę, że nie ma większych problemów. Shoutbox obsługuje Unicode, wspiera wszystkie BBCode, jakie mamy wrzucone na forum (proszę używać rozsądnie, bo jak ktoś będzie walił filmikami z YouTube lub dużymi obrazkami to będziemy takie wypowiedzi kasować, a przy nagminnym powtarzaniu tego mimo uwag - będą ostrzeżenia!). Zapamiętywanych jest ostatnich 100 wypowiedzi (lub maksymalnie 3 dni - jeśli w ciągu trzech dni było mniej rozmownie - zostaną teksty z 3 dni, nic więcej). Jedna wypowiedź może mieć maksymalnie 500 znaków (być może to zmniejszę). Shoutbox jest widoczny wyłącznie dla użytkowników zarejestrowanych. Odświeża się automatycznie co 60 sekund lub przy wysłaniu wypowiedzi. Czyli jak ktoś pisze aktywnie, to sam sobie będzie odświeżać przy pisaniu (jest też przycisk do wymuszenia odświeżenia treści), a jak nie - to nie będzie obciążać ani bazy danych forum, ani swojego łącza. Nie przewiduję możliwości indywidualnego wyłączania skryptu dla wybranych użytkowników. Jak zapewne widać użyłem innego skryptu niż poprzednio i oby się sprawdził ;) Nie powinno być niespodzianek z przeglądarkami, bo skrypt nie korzysta z ajaxu. Shoutbox jest dostępny na obydwu stylach: subsilvber2 i prosilver - na stronie głównej i nigdzie więcej.

 

Znane ograniczenia:

- nie można wysłać wiadomości o treści "0" :P

- część przycisków nie jest przetłumaczona

- na podglądzie emotikon kilka obrazków nie zgadza się z ich faktycznym wyglądem, kilku emotikon brakuje

- ilość wiadomości odświeża się tylko przy przeładowaniu całej strony

 

Mam także na oku dobrą modyfikację do szybkiej odpowiedzi, ale nie jestem przekonany, czy jest sens instalowania tego - byłoby na to dużo chętnych? Bo w praktyce to przyśpiesza on wysyłanie odpowiedzi raptem o jeden klik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nadal czekam na czat prawdziwy i wiadomo co

Na fuzje :?:

 

Shout Box jak na razie działa bardzo dobrze. Miejmy nadzieję, że będzie tak cały czas. Ogólnie był to bardzo dobry pomysł, ponieważ można się na chwilę oderwać od czytania i pisania postów i użerania się z nagminnym łamaniem Regulaminu :twisted:, pisząc sobie, ale już o wiele lużniej :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...