Skocz do zawartości

Shoutbox


Krisss16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Shoutbox wraca w nowej formie. Jest też dostępna jego bardziej rozbudowana wersja - wejście przez link Chat na górze na prawo od loga.

 

Uwagi:

 

- tylko test - zobaczymy co z tego wyjdzie, nie wiem czy nie będzie generować zbyt dużo zapytań do bazy danych

- na razie jest widoczny dla gości (tylko widoczny, nie mogą oczywiście pisać) - jeśli okaże się, że baza danych w ciągu dnia nie wyrabia - wyłączę to i zobaczymy czy nadal będą problemy

- shoutbox pojawia się tylko na stronie głównej (nie widzę sensu pojawiania się jego na podstronach - mogę to oczywiście zrobić - w końcu jestem hackerem :lol:(żarcik) - ale musicie mnie do tego przekonać dobrymi argumentami)

- w shoutboxie widać ostatnie 25 wypowiedzi. Po wejściu do archiwum widać ostatnie 100. Reszta leci w kosmos - nie wiem czy jest sens składania powyżej 100 w bazie danych po prostu...

- w shoutboxie tym razem działają polskie znaki i emotikony, a także niektóre BBCodes (bez img)

- w shoutboxie działa cenzura - tak samo jak na forum :]

- wypowiedzi pokazują się z poślizgiem, max. 10 sekund, bo co tyle odświeża się automatycznie zawartość Shoutboxa

- uwagi wpisywać w tym temacie

 

Jeśli baza przestanie wyrabiać - będę reagować w ciągu dnia - możliwe są więc dziś przestoje na forum. Na razie wszystko jest w normie, ale trzeba zobaczyć w ciągu dnia, jak będzie dużo osób ;) Obserwujcie i informujcie, jeśli coś będzie nawalać w tym temacie.

 

Dodam, że shoutbox nie marnuje dużo transferu - jest oparty na technologii Ajax - nie generuje więc dużo ruchu - jedyne, co może męczyć - to baza danych. Na serwerze nałożone jest ograniczenie ilości zapytań do bazy na godzinę. Jeśli będzie zbyt dużo - forum padnie na 60 minut. Pierwszy krok jakby co - wyłączę widoczność dla gości. Jeśli nadal będzie źle - szukam czegoś lepszego. Pierwszy shoutbox całkiem odpadał przekraczał limit bazy w 20 minut :o Nie było szans na jego poprawę, więc jest inny model ;)

 

Shoutbox jest głównie po to, aby nie pisać na forum postów po jednym/dwa zdania - wystarcza przejść do shoutboxa i sobie pisać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Jaką masz wersję IE. Ja mam IE7, może wina leży właśnie w tej wersji, o ile też masz IE7. Na Mozilli faktycznie wszystko ładnie śmiga. Aż się dziwię, o co może chodzić. Może Mr. Orbita jeszcze coś poprawi. W sumie to, ja sporadycznie korzystam z Mozilli, jakoś miłość do IE nie rdzewieje w moim przypadku :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Jak mawiała moja pani polonistka Nawet papier toaletowy wie, że żeby żyć trzeba się rozwijać. A forum właśnie się rozwija. @KwiatekK zawsze trzeba próbować czymś ludzi przyciągnąć i zachęcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...