Jump to content

Grupa TVN Discovery Polska – dyskusja ogólna

Recommended Posts

A jest tyle wolnych transponerów? Nie zapominajmy, że jak kanały ZPR Media przejdą na pojemność Cyfrowego Polsatu, to zwolni się trochę miejsca. Podliczając, to byłoby to 12,5 Mbps (biorąc pod uwagę maks. bit rate, który wynosi 2,5 Mbps) z tp. 10. Dwa z nich nadają na tp. nc+, więc tego nie liczę.

Te 12,5 Mbps może nie jest wystarczające dla nawet dwóch kanałów od Discovery, które w większości nadają w HD, ale jest to zawsze coś. Jednak wydaje mi się że Discovery wciąż będzie korzystać z pojemności nc+. Chyba że przeorganizują to tak, że jeden z nich będzie zawierać same kanały tej grupy. Wtedy przynajmniej będzie jakiś porządek.

Kanały HD od Discovery+Eurosport to 9 & 2SD (one mogłyby iść na 11393). Czyli na te 9 będzie potrzeba dwóch tp (a nie trzech tp jak to wcześniej napisałem). :)

@Emil: Sądzę, że TVN przejmie uplink Discovery w HD. :)

To dużo. Ja bym stawiał 2+1. Tylko żeby nie okazało się, że tym nowym będzie któryś tp. NC+.

Wystarczy 11258, którego nc+ się pozbyło i jeszcze jeden, na przykład 11075 lub 11096. :) Edited by SatExpert

Niektóre kanały Discovery są nadawane z transponderów CP.

Pewnie zostanie jak jest, ale mogę się założyć, że prędzej czy później kanały ZPR Media przejdą na transpondery Cyfrowego Polsatu.

Niektóre kanały Discovery są nadawane z transponderów CP.

Pewnie zostanie jak jest, ale mogę się założyć, że prędzej czy później kanały ZPR Media przejdą na transpondery Cyfrowego Polsatu.

Myślę, że wszystkie kanały od Discovery zostaną skupione w jednym miejscu. :)

a z 11393 oprócz kanałów ZPR i Puls2 to również kanały od MWE polecą. :mrgreen:

MWE dobrze żyje z NC+ więc zapewne tam się przeniosą. :-) TVN nie potrzebuje dodatkowego bagażu na swoich tp bo potrzebuje miejsca pod swoje przekazy i paczki Discovery. :-)

Zapewne Grupa TVN też docelowo będzie uplinkować i nadawać z Wa-wy paczkę Discovery na region EEMA którym to zarządza Katarzyna Keli z Wa-wy. :-)

Edited by pablo21

Nie jest to nowa informacja, bo już ówczesny SNI to rozważał, ale tego nie zrobili lub po prostu nie zdążyli.

Tylko na jakiej giełdzie mieliby to sprzedać, skoro TVN już od dawna na niej nie jest?

• 3 weeks later...

Discovery, właściciel TVN, zamknie swoją siedzibę w Londynie. Możliwe, że przeniesie ją do Polski.

https://businessinsider.com.pl/media/discovery-przeniesie-swoja-siedzibe-do-polski/v606nf2

Niedawne przedłużenie umowy o pojemności na HotBirdzie z Eutelsatem oraz poszerzenie o kilka transponderów to chyba zamierzony cel na przyszłość.

Grupa TVN jako własność Discovery przejmie siedzibę i nadawanie oraz uplink na sat całej paczki Discovery na Europę, Afrykę i inne za które dotychczas Londyn odpowiadał.

Polka Katarzyna Keli zarządza tutaj i mają infrastrukturę i doświadczenie w siedzibie Grupy TVN przejętej przez Discovery. No i od razu cięcie kosztów. To wszystko przemawia w tym kierunku. :-)

Siedziba w Wa-wie a licencje blisko po sąsiedzku u Czechów. :-)

Edited by pablo21
  • 2 weeks later...

Wydaje mi się że pierwszą zmianą, efektem przejęcia powinno być stworzenie polskiej wersji Eurosport News. Oprócz kanału newsowego mogłaby to być też antena zapasowa dla kanałów E1 i E2.

I dzisiaj taka antena zapasowa by się przydała. Na obu E tenis (w planie na E2 było kolarstwo ale olali i ciągnęli tenis) a tymczasem Kwiatkowski znowu wrócił na pozycję lidera. A wczoraj leżał i stracił żółtą koszulkę. Niby Eurosport to Home of Cycling a zawsze jak jest tenis, bilard albo darty to olewają kolarstwo. :)

Tłumaczyli w jednej z odpowiedzi na swoim facebooku, że nie mogą przełączyć się na kolarstwo w chwili, gdy tenis jest przerwany z racji deszczu itd. bo nie wiedzą jak długo potrwa ta przerwa. Stąd odpalenie powtórek tenisa i oczekiwanie na wejście live, bez transmisji kolarstwa.

znaczy się zwalniają na potęgę, osoby ze środka twierdzą że już co najmniej 50 osób zwolnili i to dopiero początek, ciekawie jak ma to się do wizji rozwoju platformy nc+ skoro zamiast zatrudniać to zwalniają?

O to musisz zapytać Groupe CANAL+, bo to oni rządzą nc+. TVN/Discovery jedynie zbiera kasę ze swoich udziałów. Nie zdziwię się jak po prostu sprzedadzą odsprzedadzą te 32% i tyle będzie z tej "współpracy".

A to że do takich zmian dochodzi, to nic zaskakującego. Nie będą przecież przepłacać czy dublować stanowisk, skoro to jest zbędne. Standardowe praktyki w korporacji.

ja obstawiam że usuną kanały typu TVN Style czy TVN Turbo, które pokrywają się z ich stacjami i w niedalekiej przyszłości zastąpią je swoimi, tak jest taniej, po za tym nie będą sami sobie robić konkurencji.