Skocz do zawartości
  • 0

Montaż anteny 90 cm na 14 piętrze


keramik
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Chciałbym poradzić się odnośnie montażu anteny aluminiowej Corab 90 cm na uchwycie bocznym ok 80cm do bocznej ściany wnęki loggi na 14 piętrze przy ścianie szczytowej południowej. Do barierki nie chciałbym tego montować, gdyż nie ma za bardzo jak chwycić a i tak długość uchwytu do barierki byłaby podobna jak tego do ściany.

 

Uchwyt + kołki 12x80:

 

https://satsklep.pl/pl/p/Uchwyt-anteny-satelitarnej-z-rury-48-mm-boczny-L800-prawy%2C-Art.nr-01.106-/1156

 

 

Załączam szkic poglądowy jak to miałoby wyglądać.

 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/608ae7566aa23b8b

 

 

 

Pytanie czy to zda egzamin ?

Edytowane przez keramik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Aha, ciekawe info. Wezmę chyba tą Fubę albo Emme Esse. Fuba wydaje się ładniejsza i praktyczniejsza. Podają nawet wytrzymałość obciążeniową przy wietrze ok 80 m/s = 192kg :) A jakie konwertery polecacie ? Dekoder 2 głowicowy na razie Vu+ Duo2. Chciałbym zrobić zeza na Astrę też i zastanawiam się czy dwa konwertery typu single dać czy dwa twin czy może monoblock ? Dając 2 konwertery typu twin miałbym przewod na przyszłość gdyby zachaiało mi się PVR

 

Aż szkoda przepłacać. Montuje 80 i 90 Corab na m.in. na Przymorzu i Brzeźnie w Gdańsku, gdzie wiatr hula i nigdy nie miałem z nimi problemu. Fuba czy Emme Esse również są stabilne, ale nie ukrywajmy, że o wiele droższe. 

Corab kiedyś był dobry, ale zaczął kombinować z redukcją kosztów, zmniejszając sztywność konstrukcji przez redukcję materiałów.

 

Nie zgadzam się, że corabowskie anteny straciły sztywność. Wieszam je na wieżowcach w Gdańsku i nie sprawiają żadnych problemów przez tyle lat. Żadnych problemów ze stabilnością czy sygnałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po pierwsze nie każdy wieżowiec ma 14 pięter. Antena na dachu, a antena na balkonie to dwie różne sytuacje.

Po drugie, wystarczy zważyć czaszę anteny 90cm Corab sprzed dwóch lat i aktualną, wtedy orientacyjnie dowiesz się o ile jest cieńsza blacha. Zresztą nie zmierzam niczego udowadniać, każdy robi jak uważa.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Teoretycznie montowana antena powinna być w idealnym stanie. Każda zmiana w czaszy może zmienić ogniskowanie.

Połóż antenę na idealnie równej powierzchni i sprawdź czy przylega idealnie do podłoże po całości obwodu.

Osobiście próbowałbym zwrócić antenę do sprzedawcy, akurat ten model trochę kosztuje więc powinien być idealny.

Trzeba było sprawdzić przesyłkę przy kurierze i odmówić przyjęcia ze względu na uszkodzenie.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zgadza się, nie sprawdziłem bo opakowanie było ok. Sprzedawca chce reklamować u producenta. Ciekawe czy to wada produkcyjna czy nie.


A taka wgniotka ma duży wpływ na odbiór ? Załóżmy że antena leży równo na podłodze i poza tym wszystko gra. Sprzedawca za bardzo się nie poczuwa a reklamacje u firmy kurierskiej trwają wiadomo ile. Pocieszające jest to że jest to kant a nie środek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zgadza się, nie sprawdziłem bo opakowanie było ok. Sprzedawca chce reklamować u producenta. Ciekawe czy to wada produkcyjna czy nie.

A taka wgniotka ma duży wpływ na odbiór ? Załóżmy że antena leży równo na podłodze i poza tym wszystko gra. Sprzedawca za bardzo się nie poczuwa a reklamacje u firmy kurierskiej trwają wiadomo ile. Pocieszające jest to że jest to kant a nie środek

 

Dając pond 400 zł za antenę, Twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dając pond 400 zł za antenę, Twój wybór.

No wiem niestety teraz mogę walczyć ze sprzedawcą albo olać temat. Przez neta skusiłem się bo miał wszystko co potrzebowałem i może to był błąd. 

Sprzedawca wyśle nowe lustro. Zobaczymy jak dojdzie. Zawsze jest rękojmia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...