Skocz do zawartości

Reklamacje w Polsat Box


PINOL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanko:

Czy reklamację w Cyfrowym Polsacie można złożyć telefonicznie?

Z informacji podanych na stronie: :arrow:http://www.cyfrowypolsat.pl/strefa-abonenta/icok-postepowanie-reklamacyjne-obowiazujace-w-cp.cp wynika, że tak, ale chcę się upewnić.

Najprawdopodobniej będę musiał złożyć reklamację w związku z przedłużeniem przeze mnie wczoraj wieczorem mojej umowy z Cyfrowym Polsatem i faktem, że konsultant DUK najwyraźniej zrobił mnie w bambuko... :/ Dlatego właśnie pytam. O sytuacji z moją nową umową napisałem też w odpowiednim wątku.

Jeśli reklamację złożę telefonicznie to dostanę jakieś jej potwierdzenie, np. mailem?

Jak długo trwa rozpatrywanie takiej reklamacji? Zależy mi na czasie, bo 3 czerwca br. wchodzi mi już kolejny okres rozliczeniowy, a chciałbym, jeśli to możliwe, aby temat był załatwiony jeszcze przez tą datą. :roll:

Wybaczcie te pytania, ale po raz pierwszy w historii mojej "przygody" z Cyfrowym Polsatem przytrafiła mi się taka sytuacja. :?:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobną przygodę z jakieś 2-3 lata temu.Warunki umowy przedstawione przez konsultanta były inne niż na umowie.Kwota zawyżona na ten pakiet,którego nie chciałem.Ale na szczęście miałem nagraną rozmowę na dyktafon w telefonie.Wysłałem im tą rozmowę w pliku do CP i postraszyłem że dodatkowo wyślę jeszcze do rzecznika praw konsumentów. W zapisie rozmowy było imię i nazwisko konsultanta oraz jego,,obietnice ".Terminem się nie przejmowałem.W tydzień i rozpatrzyli reklamację.Oddzwonili i przeprosili .Tłumacząc że był jakiś błąd w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:

Czy reklamację w Cyfrowym Polsacie można złożyć telefonicznie?

Z informacji podanych na stronie: :arrow:http://www.cyfrowypolsat.pl/strefa-abonenta/icok-postepowanie-reklamacyjne-obowiazujace-w-cp.cp wynika, że tak, ale chcę się upewnić.

Najprawdopodobniej będę musiał złożyć reklamację w związku z przedłużeniem przeze mnie wczoraj wieczorem mojej umowy z Cyfrowym Polsatem i faktem, że konsultant DUK najwyraźniej zrobił mnie w bambuko... :/ Dlatego właśnie pytam. O sytuacji z moją nową umową napisałem też w odpowiednim wątku.

Jeśli reklamację złożę telefonicznie to dostanę jakieś jej potwierdzenie, np. mailem?

Jak długo trwa rozpatrywanie takiej reklamacji? Zależy mi na czasie, bo 3 czerwca br. wchodzi mi już kolejny okres rozliczeniowy, a chciałbym, jeśli to możliwe, aby temat był załatwiony jeszcze przez tą datą. :roll:

Wybaczcie te pytania, ale po raz pierwszy w historii mojej "przygody" z Cyfrowym Polsatem przytrafiła mi się taka sytuacja. :?:(

 

Witaj. Przykro mi, że spotkała Cię taka sytuacja. Nasz konsultant na pewno nie miał złych intencji. Tak jak piszesz, reklamację możesz złożyć telefonicznie zgodnie z powyższym artykułem, kontaktując się z naszą infolinią pod numerem 699 00 2222. Podczas rozmowy zostanie Ci podyktowany numer sprawy, który jednocześnie jest potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Termin rozpatrzenia reklamacji to 30 dni kalendarzowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i niestety, po raz pierwszy w historii mojej "przygody" zostałem zmuszony do złożenia reklamacji. :/

Dnia 3 czerwca br. miała wejść w życie moja nowa umowa z Cyfrowym Polsatem. Umowa na okres 12 miesięcy, w tym pierwsze 3 miesiące bezpłatne, w tym również 3 pierwsze miesiące Pakietu VOD bezpłatnie.

Jak już wspominałem w wątku dotyczącym ofert przedłużeniowych Cyfrowego Polsatu, we wzorze umowy, który otrzymałem mailem, jest niezgodność co do bezpłatnych miesięcy. Wynika z niego, że wszystkie miesiące mam mieć płatne. :shock:

Gdy wczoraj sprawdziłem w ICOK, co i jak to okazało się, że na moim koncie wciąż figuruje moja poprzednia umowa (która również była typu 12/3), a po nowej ani śladu. W związku z tym zadzwoniłem na infolinię główną celem wyjaśnienia sytuacji. Pani konsultantka po sprawdzeniu wszystkiego oznajmiła mi, że moja umowa jest jeszcze w trakcie przetwarzania, choć sama przyznała, że umowa powinna wejść w życie 3 czerwca br. W związku z tym utworzyła zgłoszenie reklamacyjne w tej sprawie i na moją prośbę podała mi numer sprawy, który sobie zapisałem. Poprosiłem ją jeszcze o sprawdzenie, jakie warunki mam zapisane w umowie i mi potwierdziła, że umowa jest na 12 miesięcy i pierwsze 3 miesiące są  bez opłat.

 

Mój tato dwa dni po mnie również przedłużał swoją umowę, również w trakcie rozmowy z konsultantem DUK otrzymał nową umowę na 12 miesięcy, w tym pierwsze 3 miesiące gratis i też do tego Pakiet VOD bez opłat przez pierwsze 3 miesiące.

Wzór aneksu, jaki otrzymał na maila, również zawierał te same nieprawidłowości, co mój. Mój tato, podobnie jak ja, ma również okres rozliczeniowy od 3 czerwca. Co gorsza, po sprawdzeniu w dniu wczorajszym, czyli 3 czerwca właśnie, konta mojego taty w ICOK, okazało się, że jego umowa, w przeciwieństwie do mojej, weszła jednak w życie, z tym że brak jest w niej darmowych miesięcy! Mało tego, w pierwszym miesiącu została też naliczona opłata za Pakiet VOD, który też miał być prze pierwsze 3 miesiące bez opłat. W sumie od pierwszego miesiąca naliczono mojemu tacie 90 zł! A miało być 80 zł, ale pierwsze trzy miesiące miały być w ogóle bez opłat.

W związku z zaistniałą sytuacją mój tato również zgłosił sprawę na infolinii i przez konsultanta zostało zrobione zgłoszenie reklamacyjne i podany został jego numer mojemu tacie.

 

Zarówno mi, jak i mojemu tacie konsultant powiedział, że na rozpatrzenie reklamacji jest 30 dni czasu i że rozpatrywaniem zajmuje się departament reklamacji.

 

I teraz rodzi się pytanie:

Jak długo w rzeczywistości trwa rozpatrywanie takiej reklamacji? Bo rozumiem, że te 30 dni to jest czas maksymalny. Jest szansa, że reklamacja zostanie rozpatrzona wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przez nieścisłości w umowie(brak bezpłatnego CP GO) wypowiedziałem uzgodnienia za pomocą maila po czym zadzwoniłem na infolinię i sprawdziłem czy jest wszystko zarejestrowane  bo na rozpatrzenie reklamacji musiałby czekać tak jak Ty -do 30 dni i złożyłem ponownie wypowiedzenie w APS, u mnie było o tyle łatwiej że ta nowa umowa jeszcze nie weszła w życie a Ty jednak przeciągałeś sprawę i teoretycznie jedziesz na nowej,ale z tego co wynika płatnej umowie :!: i teraz to trudno wyczuć czy da się z tego wykręcić bez czekania na decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja nie odstępowałem od umowy dlatego, że wcześniej, jeszcze przed jej wejściem w życie również dzwoniłem na infolinię i to kilka razy i za każdym razem mówiono mi, że umowa jest w trakcie przetwarzania, potwierdzano mi też, że jej warunki to umowa na 12 miesięcy, w tym 3 pierwsze bez opłat i że mam się nie martwić, bo na "tysiąc procent" tak właśnie będzie. :roll: Jak widać, jest inaczej...

Mam tylko teraz nadzieję, że tę moją i mojego taty reklamacje rozpatrzą pozytywnie i wyprostują te nasze umowy tak, jak mają być, bo jak nie to nie wiem, co wtedy zrobię... :roll: Nie mam zamiaru płacić za pełne 12 miesięcy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie uznają bo innej opcji raczej nie ma- konsultant z Tobą uzgodnił, jest zapis rozmowy, zapewne zapłacisz ten miesiąc, może nawet następny a darmowe dostaniesz później. Tylko co z VOD :?: Teoretycznie powinieneś za nie płacić, bo ich nie ma jak wypowiedzieć po okresie promocyjnym, którego de facto nie masz :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego radziłem Ci odstąpić od tej umowy, bo z doświadczenia wiem, że jeszcze niejeden kwiatek Ci wyskoczy w przyszłości przy ręcznym naprawianiu błędów w systemie informatycznym CP.

Zawsze Ci uznają Twoje roszczenia wynikające z ustaleń z konsultantem DUK, ale musisz być czujny.

Rozpatrywanie reklamacji potrwa dłużej niż kilka dni. Nie łudź się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, ja z pewnością nie liczę na to, że rozpatrzenie mojej reklamacji nastąpi jeszcze w tym tygodniu, a nawet następnym. Ale może nie będzie to aż 30 dni? :roll:

A te odstępowanie od umowy to jest chyba więcej zachodu, bo trzeba "naskrobać" pismo, własnoręcznie je podpisać i wysłać zwykłą pocztą listem poleconym do siedziby Cyfrowego Polsatu. I też czekać na jego przetworzenie. A co wtedy z moim wypowiedzeniem umowy, które wcześniej złożyłem i które wycofałem podczas rozmowy z konsultantem DUK? W takiej sytuacji trzeba złożyć nowe? I znowu wycieczka do APS-u w tym celu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te odstępowanie od umowy to jest chyba więcej zachodu, bo

(1.)trzeba "naskrobać" pismo, własnoręcznie je podpisać i wysłać zwykłą pocztą listem poleconym do siedziby Cyfrowego Polsatu. I też czekać na jego przetworzenie.

(2.)A co wtedy z moim wypowiedzeniem umowy, które wcześniej złożyłem i które wycofałem podczas rozmowy z konsultantem DUK?

(3.)W takiej sytuacji trzeba złożyć nowe? I znowu wycieczka do APS-u w tym celu?

1. wystarczy mail na ICOK

2. się anuluje 

3.TAK-np. w APS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj późnym wieczorem zajrzałem sobie na moje konto w ICOK, patrzę i widzę, że moja nowa umowa weszła już w życie. Jednak z takimi samymi nieprawidłowościami, jak u mojego ojca, czyli opłata naliczona i pobrana już za pierwszy miesiąc (sic!). Dlatego też dzisiaj zamierzałem ponownie zadzwonić na infolinię i to zgłosić i być może zrobić w tej sprawie drugie zgłoszenie reklamacyjne. Ostatecznie jednak nie było to konieczne, bo Cyfrowy Polsat chyba sam mnie "wyczuł". ;)

 

Otóż, dzisiaj późnym popołudniem otrzymałem telefon z departamentu reklamacji Cyfrowego Polsatu. Swoją drogą, co za ładna nazwa: "departament". Tak po amerykańsku... :>:P

Miły konsultant po weryfikacji mojej skromnej osoby ;) przeszedł do sprawy związanej ze zgłoszoną wcześniej przeze mnie reklamacją odnośnie problemów z umową, którą niedawno przedłużyłem. Konsultant poinformował mnie, że wystąpił błąd po stronie Cyfrowego Polsatu i dlatego właśnie jest taka sytuacja z tą umową. Powiedział mi, że zgodnie z warunkami mojej obecnej, nowej umowy, pierwsze 3 miesiące mam całkowicie bez opłat. Konsultant poinformował mnie, że mam to tak zostawić, że mam nic nie płacić i że mam czekać, bo trwa naprawianie tego błędu i jak tylko Cyfrowy Polsat upora się z nim to wszystko zostanie skorygowane i wyprostowane. Konsultant przeprosił mnie za zaistniałą sytuację i przyznał, że wina leży po stronie Cyfrowego Polsatu. Powiedział, że w wkrótce wszystko zostanie skorygowane.

Zapytałem się konsultanta, jak długo to może potrwać to powiedział mi, że w ciągu kilka dni problem powinien być rozwiązany.

Tak "w razie czego" konsultant podał mi też swoje imię i nazwisko, które ja sobie zapisałem wraz z datą i godziną naszej rozmowy. Na początku rozmowy konsultant poinformował mnie, że nasza rozmowa jest nagrywana.

 

Tak więc, nadal czekam na rozwiązanie tego problemu i na przywrócenie mojej obecnej, nowej umowy do porządku, czyli do warunków, jakie wynegocjowałem wcześniej z konsultantem DUK. Dla przypomnienia: umowa na 12 miesięcy, w tym pierwsze 3 miesiące całkowicie bez opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie. Przynajmniej nie przed 18:30, kiedy to wyjeżdżałem na nocną zmianę do pracy.

Gdy rozmawiałem z tym konsultantem z departamentu reklamacji to wspomniałem też właśnie o moim ojcu i powiedziałem, że z jego umową jest taka sama sytuacja i zapytałem się, czy mogę dać mojego ojca do telefonu to konsultant powiedział mi, że w sprawie jego reklamacji będzie się jeszcze ktoś kontaktował. Ktoś, kto prowadzi jego sprawę. Powiedział mi też, że mogę mojemu tacie przekazać informacje, jakie mi on udzielił odnośnie tej sytuacji z umową. Tak też uczyniłem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj zarówno ja, jak i mój ojciec, otrzymaliśmy z Cyfrowego Polsatu zwykłą pocztą pismo będące odpowiedzią na złożoną przez nas opisywaną tutaj wcześniej reklamację dotyczącą naszych przedłużonych niedawno umów.

Obie nasze reklamacje zostały rozpatrzone pozytywnie. W treści pisma poinformowano nas, że skorygowano kwotę abonamentu (o 115 zł u mnie, o 90 zł u mojego taty). Nie było więcej żadnej informacji o niczym. Nawet obecnych aneksów do naszych umów jeszcze nie otrzymaliśmy listownie.

W związku z tym zajrzałem dzisiaj do ICOK na konto moje oraz mojego ojca.

Niby wszystko się zgadza, opłata za okres od 3.06.2018r. do 3.07.2018r. została nam wyzerowana, a niesłusznie pobrane wcześniej kwoty powróciły na nasze konta jako wolne środki. W ICOK wygląda to u mnie teraz tak:

 

cp_icok_bartek.png?dl=1

 

 

Zastanawia mnie jednak coś innego. Czy z początkiem kolejnego naszego okresu rozliczeniowego, tj. od 3 lipca br., znowu nie zostanie naliczona ta sama opłata (u mnie już o 30 zł mniej, bo dzisiaj zgłosiłem już przez ICOK wyłączenie paczki HBO HD, którą otrzymałem bezpłatnie na 1 miesiąc przy ostatnim przedłużaniu umowy i teraz trwa przetwarzanie tej zmiany). :roll: Wyżej, w pozycji "Saldo bieżące" widać kwotę 115 zł. :roll:

Nie pamiętam właśnie, jak to było przy poprzedniej umowie, gdy byłem jeszcze w okresie darmowych miesięcy. :roll: Nie pamiętam, jaka kwota była w pozycji "Saldo bieżące". Pamiętam za to, że na dole, w pozycji "Historia należności" darmowe miesiące były oznaczone jako "Okres promocyjny", bez żadnych widocznych kwot, nawet zerowych. A teraz za okres od 3.06.2018r. do 3.07.2018r. widać kwotę 0,00 zł.

 

Tak patrząc na to wszystko, zastanawiam się, jak to będzie dalej po 3.07.2018r. :roll: Czy przypadkiem znowu nie pojawi się ta sama kwota do zapłaty i czy znowu nie zostanie ona pobrana z moich obecnych wolnych środków. :roll: Coś "czuję w kościach", że tak właśnie będzie i znów trzeba będzie dzwonić na infolinię i składać reklamację. :? A przecież trzy pierwsze miesiące mają być całkowicie bez opłat!

 

Nie wiem, zostawić to tak na razie i czekać, co się stanie po 3 lipca br., czy zadzwonić na infolinię wcześniej, aby się dowiedzieć? Tylko, czy to coś da, coś pomoże? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale ja kilka dni temu jak wspominałem zaktualizowałem umowę i na ICOK już jest:

Do zapłaty: 0,00 zł

Termin płatności do: 29.06.2018

Najwyżej jak ci znów wstawią opłatę i pobiorą z wolnych środków to zrób reklamację, ale nie bądź już uprzejmy bo to była by już przeginka z ich strony :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...