Skocz do zawartości
  • 0

PL tv sat w DE problem


RichyB
 Udostępnij

Pytanie

Witam, jestem laikiem, od wczoraj studiuje poradniki jak rozwiązać problem braku PL kanałów a mianowicie.

Kupiłem TV z zbudowanym dekoderem?odbiornikiem satelitarnym, po dziesiątkach prób różnych ustawień uzyskałem chwilowy odbiór Tele5,rmf maxxx i 4 innych kanałów PL kanałów radiowych. Lecz po kolejnych kombinacjach straciłem sygnał.

Próbowałem dodać transpondery lecz to nic nie dało (mogłem to zrobić źle).

Każda próba jest czasochłonna gdyż nie mam opcji skanowania ręcznego a automatyczne trwa o.k.20min.

Interesują mnie tylko niekodowane stacje które mi w zupełności wystarczą z tego co wyczytałem jest ich +/- 20 jeżeli odbierze mi 5 będzie sukces...Antena z ZEZEM skanowałem tylko HB, TV z obsługą DVB-C, DVB-S2, DVB-T2.

Prosiłbym aby ktoś mi napisał co jak ustawić. Jeżeli mam dodać transpondery proszę napisać które wartości gdzie wpisać:

http://pl.kingofsat.net/pos-13.0E-fta_pol.php korzystam z tej strony nie jestem pewny ostatniej wartości"Symbol(ks/s)" Częstotliwość oraz polaryzację oczytać idzie łatwo.

 

Przy ustawieniu LNB na najniższym, znalazło mi za 1 razem PL Radia, mam opcje wpisania ręczenie pojedyńczego LNB (najniższa wartość) oraz podwójnego (dual) niski NLB oraz wysoki NLB lecz nie wiem co tam wpisać, NLB Power mam opcje 13V,18V, 13V/18V lub wyłączony, szukam na łamanym 13/18. Moduł skanowania: Standart,Sieć,W ciemno(z ang)<-- na tym wydaje mi się ,że mi znalało TELE 5. 

 
3896224300_1519637349_thumb.jpg

6877061900_1519656329_thumb.jpg2671205500_1519656337_thumb.jpg7297059800_1519656338_thumb.jpg2714656200_1519656344_thumb.jpg2197981200_1519656354_thumb.jpg
 

To są wszystkie opcje dostępne w moim TV raz jakimś cudem wyklikałem ,że miałem ustawić lokalizacje po mieście, nie było żadnego PL więc zaznaczyłem Monachium w którym przebywam wydaje mi się,że ta opcja nie ma znaczenia i jest tylko jak przywracam ustawienia fabryczne.

Przykład pomocnej odpowiedzi :)   : Kraj: PL/DE?, SAT: HB,Modul skanowania: Standart/inne itd abym mógł dobrze przepisać te wartości i być może mógł się cieszyć namiastką PL telewizji.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Pierwsza ważna sprawa: jeśli masz antenę z zezem i masz wszystkie elementy podpięte, to w polu DiSEqC 1.0 nie możesz mieć "żaden". Najczęściej w Polsce robi się instalacje, gdzie Hot Bird jest na porcie 1 lub A. Nie wiem czy tam masz robione przez kogoś lokalnego - wtedy mógł dać odwrotnie, ale fakt, że czasami coś Ci zaskakuje - sugeruje, że chyba jednak A lub 1...

 

Typ LNB masz aktualnie niemal na 100% źle - ma być 9750/10600, nie 10700. 22KHz zobacz, czy masz ustawienie "Auto". Kraj Polska.

 

Gdy już to opanujesz to wtedy spróbuj z dodawaniem transponderów, generalnie nie wiadomo ile jakości powinien pokazywać TV przy dobrze ustawionej antenie, bo skalowanie tych pasków jest różne w różnych urządzeniach. Jeśli przestawiasz antenę, to trzeba to robić bardzo delikatnie i patrząc na paski jakości (o ile nie masz miernika), próbując wydusić jak najwięcej. Jeśli antena była już ustawiana przez jakiegoś speca, to nie ruszaj, bo łatwo rozjechać, a bez doświadczenia i bez miernika będzie trudno znów trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziwne się stąło, po raz kolejny przywracałem ustawienia fabryczne puściłem skanowanie przy wartościach:

Przy pierwszej instalacji dałem Kraj niemcy

Moduł skanowania: Skanowanie nie..... <-to mi się nie rozwija,przy ustawieniach po ang było (Blind)

LNB 9750/10700

13V/18V

Diseqc 1.0 na LNB 4 

pierwszy raz wskoczyło mi 2300kanałów w tym PL które o dziwo działają...

4.FunTv

4.fun gold hits

4.fun dance

TVP Info HD <--strasznie tnie

Vox music

Eska rock tv

Silesia

TBN Polska

Polo Tv

Tyle wyszukałem na liście.

Zapomniałem dodać mieszkam w takim mini bloku ta antena jest wspólna nie mam do niej dostępu, powinna być ustawiona dobrze, bo sąsiedzi odbierają swoje kanały ale nie wiem czy z własnych dekoderów,opłacanych czy wbudowanych.

z cało kształtu straciłem tylko Tele 5 polska, niektóre kanały angielsko języczne np MTV.

Lista transpondenów spadła z 240 do 161.

Żeby nie zepsuć obecnego stanu rzeczy dodał bym tylko to Tele 5 bo jest to chyba ostatni dostępny niekodowany kanał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena wspólna = niemal na pewno główna pozycja to Astra, więc:

- DiSEqC może być 2 lub 4

- LNB jednak 9750/10600 - ustawiając 10700 części kanałów, które mogłyby być - nie będą lub będą się ładować ze złymi parametrami - to zmień.

 

Jeśli nie masz skanowania ręcznego, to trudno będzie coś pojedynczego dodać... Najwyżej jeśli w moduł skanowania masz coś innego niż standard. W ogóle co to za model TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Taniocha Sharp Full HD LED TV 102cm (40 ), LC-40FG3142E , no puściłem z głupia na 10700. Przeleciałem tą liste tych 2000 kanałów i mam wszytko PULS mi nie odbiera ale nawet nie wiem czy to PL bo nic więcej nie pisze.

Moim głównym błędem było chyba zaznaczenie lokalizacji Polska zamiast Niemcy oraz nie ustawienie Diseqc na 4 przynajmniej na tym mi znalazło,teraz puściłem skanowanie astry może nie stracę tych kanałów co już mam teraz tylko dołożę do listy coś interesującego.

Tak czy inaczej dzięki za pomoc 2dni roboty ale działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...