Skocz do zawartości

VU+ Uno 4K SE – głowica


suchy0070s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad zakupem dekodera VU+ Uno 4K SE, lecz u niektórych sprzedawców jest info że posiadają głowicę DVB-S2 FBC a u innych, że DVB-S2X FBC. Czy to możliwe że były montowane różne? Czy prawdą jest też, że dekoder VU+ Uno 4K będzie gorszym zakupem niż VU+ Uno 4K SE ze względu na gorszą głowicę DVB-S2 FBC??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Vu Uno 4K zmieniłem na Vu Uno 4K SE ze względu na możliwość montażu dysku wewnątrz dekodera. Pasuje dysk 2,5 cala sata.

 

Vu Uno 4K SE ma jeszcze wyświetlacz i wejście HDMI. Można zgrywac z urządzeń podłączonych po HDMI.

 

Poza tymi różnicami oba tunery mają taką samą podwójna głowice DVB-S2 FBC. W obu w razie co można glowice wymienić w przyszłości na DVB-S2X jeśli będzie.

 

Sam musisz podjąć decyzję na czym ci zależy. W obu dekoderach obraz taki sam bardzo dobry.

Dreambox 920 ma kilka glowic do wyboru. Każda ma swoje plusy i minusy.

 

Głowice DVB-S2X ma Vu Zero 4K ale tylko pojedynczą bez FBC. Vu Zero 4K trochę problematyczny dekoder jak do polskich platform. Głowica nie jest wymienna.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VU+ Uno 4K SE mają tylko głowice DVB-S2 FBC, głowice DVB-S2X FBC były planowane dla tunerów VU+ 4k ,ale nie mają dopracowanych sterowników i na planach ,jak na razie,się skończyło .

 

Nie do końca z tego powodu - przede wszystkim są problemy u jednego z podwykonawców z produkcją jednego scalaka (w obecnym w sprzedaży numerze SatKuriera w tekście dotyczącym dekoderów Vu+ i Dreambox jest wymieniony konkretny model brakującego scalaka), na którego zapotrzebowanie przerosło możliwości produkcyjne.

 

Co do tego czy VU+ Uno 4K, czy VU+ Uno 4K SE:

  • z jednej strony - wersja SE w większości technikaliów jest nieco lepsza (wspomniany wyświetlacz, montaż dysku wewnętrznego czy wejście HDMI) i jest łatwiej dostępny
  • z drugiej strony - model tańszy z niewiele gorszą specyfikacją i trudniej dostępny, który lepiej się sprawdza w mniejszych przestrzeniach takich jak szafki telewizyjne (choćby ze względu na mniejsze wymiary czy jedno z USB po boku zamiast obu z tyłu*)
  • pilotami bym się nie sugerował (choć w tekście z ostatniego SatKuriera ten w modelu SE uznano za lepszy, bo mniej brudzący się; choć ja uważam, że pilot z modelu Zero 4K/Uno 4K SE jest po prostu zbyt przeciętny) - kwestia gustu :wink:.

 

* - oba USB z tyłu w porównaniu do przynajmniej jednego z boku bądź przodu uważam za wadę; dodatkowe przedłużki na pendrive'y to zło :evil: (choć czasami niestety konieczne). Np. u mnie Uno 4K jest obok PS4 w szafce z systemu popularnej sieci sklepów meblowych i przy delikatnym odchyleniu Uno 4K (które nie odłącza kabli antenowych, które są dobrze podłączone) bez większych problemów wchodzi pendrive Toshiby i po przywróceniu dekodera do pozycji sprzed odchylenia mieści się w przerwie pomiędzy PS4 i Uno 4K. Jakbym zdecydował się na zmianę na model z SE, to: 1) nie zmieściłbym tam dekodera, 2) bez zła znanego jako przedłużki by się (niestety) nie obyło :twisted:.

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukis90el

W ostatnich czasach,Firma VU+ "lubi" przerzucać odpowiedzialność na innych , za swoje niepowodzenia .Głowica DVB-S2X FBC. dla modeli 4k ,była zapowiadana ponad pół roku temu ,przez taki okres czasu można ich naprodukować więcej niż jest Chińczyków :) . Jak mówi porzekadło ,"Jak nie wiadomo o co chodzi,to przeważnie chodzi o pieniądze " i cenę za takie głowice .

Edytowane przez tomek6680t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek6680t - teorie spiskowe zostawmy na boczny tor :wink:. A tak na serio - nie wykluczałem problemów z softem (VU+ Zero 4K [a przy okazji także DVB-S2X na VU+] jest jeszcze na wczesnym etapie rozwoju i zdarzają się problemy wieku dziecięcego), ale problemy produkcyjne też są. Podwykonawcą akurat tego problematycznego chipa jest Broadcom, który własnych fabryk nie ma i produkcję swoich chipów też zleca przedsiębiorstwom zewnętrznym - więc raczej podejrzewam problemy w zastosowaniu lean management przez Broadcom (koncepcja, w myśl której działa się na bieżąco; w przypadku przedsiębiorstw produkcyjnych - produkuje się na bieżąco i stara się unikać tworzenia jakichkolwiek zapasów). Zresztą sugeruję lekturę ostatniego SATKuriera (choć np. problemy z CI+ w Dreamboxach to raczej przeszłość), Mr. Orbita (pod cywilnym imieniem i nazwiskiem) to dokładnie tam opisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukis90el

Ja szanuje wiedzę i doświadczenie innych . Ale dopiero dziś wyszły nowe poprawione sterowniki dla uno4k/uno4kse/ultimo4k

(nie ma dla Solo 4k)

 

- suport Dual DVB-S2X FBC tuners
- diseq timing

A "sprzedający" tunery ,zapowiadają  już wkrótce ,pojawienie się tych głowic w sprzedarzy . W sumie jest (było) dwóch producentów głowić DVB-S2X FBC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywnym dostawcą demodulatorów FBC jest tylko Broadcom (głowicy FBC na klockach od STM nie widział nikt poza nimi samymi, a SiLabs ma S2X, ale bez FBC, zresztą użytą w Zero 4K, nikogo innego produkującego demod S2X FBC w tym momencie nie kojarzę). Vu+ sprzedał swoją wersję historii (DM ich wyprzedził), pewnie jakby się ich zapytać czemu teraz poprawki w sterownikach, to odpowiedzą: nie było sprzętu, to po co robić :P Faktem jest, że póki co BCM43508x wprowadził tylko DM, żaden inny producent się za to nie zabrał i dopiero Vu+ będzie drugi, choć też w ogóle za FBC mało kto się zabiera - na wolnym rynku jeszcze GigaBlue w UHD Quad 4K no i Evobox PVR oraz 4K UltraBOX+, ale wszystko oczywiście bez S2X (BCM45208). Faktycznego powodu pewnie nie poznamy, bo nikt kto zawalił się nie przyzna :)

Warto dodać, że w ogóle jest chwilowo bieda z głowicami Vu+, AB-Com nie ma też naziemnych, na których dostawę czekamy już dość długo i jest to irytujące. Tu się brakiem chipów wytłumaczyć nie mogą, więc "nie ma, bo nie ma" :) Nie ma też nadal zapowiadanego PVR KIT do Zero 4K.

 

Do Uno 4K SE w każdym razie tunery S2X FBC oczywiście będą, więc najlepiej z zakupem się wstrzymać aż w końcu dotrą. Jako że Uno 4K (bez "SE") też ma obsługiwać głowice S2X to już wybór co ma być ostatecznie zależy od zapotrzebowania. Jak zauważyłem w tekście w magazynie Uno 4K i Uno 4K SE mają ten sam procesor, tyle samo RAM i Flash. Różnice tak jak @lukis90el wskazał to głównie: szufladka na HDD, wyświetlacz, wejście HDMI, wyrzucono analogowe wyjście AV. Ale znowu Uno 4K już wyparował ze sprzedaży i jeśli zakup to albo komuś został na stanie (pewnie są jeszcze miejsca) albo używka i dojdzie koszt głowicy, a jak się poczeka na nowe tunery S2X do Uno 4K SE, to będzie gotowiec i wydaje mi się, że finansowo nie wyjdzie na korzyść starszego modelu (nówki).

 

TL;DR - jakbym już miał wybierać Uno 4K, czy Uno 4K SE: brałbym Uno 4K SE jak się pojawią głowice S2X z już zamontowaną. Sama S2 FBC gorsza szczególnie nie będzie poza brakiem S2X (kwestia przyszłościowa).

 

PS: Pilota dawanego do tej pory nienawidzę :P Tego z błyszczącym plastikiem - momentalnie się palcuje i jest nie do doczyszczenia, bo znowu widać próby czyszczenia, robią się mikroryski i już nie jest jak nówka. Wolę matowe, ale faktycznie nie są wyróżniające się - takie bardzo zwykłe. To już kto co lubi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vu Uno 4K można kupić z drugiej ręki za 600 - 700 zł. Także ż gwarancją +/- roczną.

Kwestia ceny za głowice DVB-S2X FBC żeby wstawić do dekodera za tą co jest.

 

Jak ktoś może sprawdzić czy Vu Uno 4K / Vu Uno 4K SE na głowicach DVB-S2 FBC odbiera transmisje MIS z 5W.

 

Vu Zero 4K od początku premiery miał problemy a to z kartą Cameleon a to modułem NC+ CI+. Dodatkowo dochodzi kwestia USB w tym dekoderze. Jest jedno i ma parametry 5V i 0,5A. To za mało żeby podłączyć coś więcej niż karte wifi.

 

Osobiście mam Vu Uno 4K SE kupiłem świadomie.

 

Do Vu Solo 4K nie będzie głowic DVB-S2X brak możliwości wstawienia.

Vu się nie szarpnie i nie zrobi takiej głowicy dla tego dekodera. Inne złącze niż w Vu Uno 4K / Vu Uno 4K SE.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tuner z tą wersją przyszedł do nas dopiero pod koniec zeszłego tygodnia. Na razie stwierdziliśmy tyle, że nie chodzą Multistream, samo S2X działa (33°E), coś więcej dopiero uda się sprawdzić pewnie po długim weekendzie... Wstępnie wydaje się, że dopiero muszą to ogarnąć twórcy image, bo głowica potrafi być źle rozpoznawana (jako 45208).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@meggi44 - zerkałem w zeszłym tygodniu - nie, nadal nie ma Multistream. T2-MI to kwestia programowa, zapewne już teraz się da, tylko robiąc wewnętrzne strumieniowanie lub coś w ten deseń (nie testowałem, nie mam czasu, ale słyszałem jednak, że jest to wykonalne).

 

@asiafan - czułość pewnie jest nieco mniejsza, ale nie demonizowałbym. Wprawdzie DVB-T2 nie ma na czym sprawdzić, ale znam sporo osób jadących na stickach USB dla DVB-T w Polsce i sobie chwalą, że działa OK. Bliskość do nadajnika nie jest kluczowa, a po prostu ile sygnału wydusisz z instalacji.

PS: Odpowiem Ci na PW, tylko jestem zakopany robotą, jak się nieco ogarnę, to odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asiafan - miałem swego czasu podłączony tuner dvb-t na usb pod tuner na linux - E2.

 

Taki tuner dvb-t:

93365d9634b5adf58ebf99f93f182119.jpg

 

i taki:

 

PCTV 74E

 

New-PCTV-PicoStick-74e-USB-TV-Tuner-for-

 

Odbiór polskich i czeskich kanałów na Dolnym Śląsku bezproblemowy.

Narzekać nie mogłem.

 

Co do innych tunerów dvb-t/dvb-t2 w zależności od producenta i tego czy w samym sofcie z E2 są sterowniki.

Jedne działają lepiej drugie gorzej.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czechy  przechodzą  na  DVB-T2  . Dlatego  pytam czy jest jakiś  dongle  usb z obsługą T2.  Vu+ się  bardzo ceni jeśli chodzi o  głowice a  nie mają w ofercie hybrydy   sat+dvb-t2  w 1  jak DM900

 

Tak  w ogóle to porównuje   UNO 4k Se  do tego

 

https://hollex.pl/odbiornik-ax-4kbox-hd51-s2x-p-954.html

 

Tutaj dokupujemy  głowice  T2  i lata.  Całośc  840zł.  Tyle że jest to Opticum  a w DE  jako  Mutant.  Niby te same bebechy  i nie wiem czy  ten Opticum to nie jest made in China.  Moja obrotnica Opticum po 3 lata przeszła na emeryture. A co jeśli przy zakupie tego  AX HD51 np nagle po 3 latach tuner  mi od tak zgaśnie.Dodatkowo   po rozmowie z jednym właścicielem AXHD51   mówił  mi że  CI+ Polsatu zanika mu fonia. 

 

Na  Duo2 4k  nie ma co czekać   .  1 czytnik  2x CI    i to samo co w Ultimo  czyli  głowice wymienne  8GB flasha  4 ram. Zapewne cena pińcet  .

 

Właśnie dlatego szukam czegoś   z DVBS2X   i  DVB-T2  do dokupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czechy  przechodzą  na  DVB-T2  . Dlatego  pytam czy jest jakiś  dongle  usb z obsługą T2.  Vu+ się  bardzo ceni jeśli chodzi o  głowice a  nie mają w ofercie hybrydy   sat+dvb-t2  w 1  jak DM900

 

Tak  w ogóle to porównuje   UNO 4k Se  do tego

 

https://hollex.pl/odbiornik-ax-4kbox-hd51-s2x-p-954.html

 

Tutaj dokupujemy  głowice  T2  i lata.  Całośc  840zł.  Tyle że jest to Opticum  a w DE  jako  Mutant.  Niby te same bebechy  i nie wiem czy  ten Opticum to nie jest made in China.  Moja obrotnica Opticum po 3 lata przeszła na emeryture. A co jeśli przy zakupie tego  AX HD51 np nagle po 3 latach tuner  mi od tak zgaśnie.Dodatkowo   po rozmowie z jednym właścicielem AXHD51   mówił  mi że  CI+ Polsatu zanika mu fonia. 

 

Na  Duo2 4k  nie ma co czekać   .  1 czytnik  2x CI    i to samo co w Ultimo  czyli  głowice wymienne  8GB flasha  4 ram. Zapewne cena pińcet  .

 

Właśnie dlatego szukam czegoś   z DVBS2X   i  DVB-T2  do dokupienia.

Bierz VU+ Uno 4K SE z podwójną głowicą DVBS2X FBC.

Do tego AX jak dołożysz HDD i drugą głowicę to cena ci się zbliży do Uno tak czy tak. No i nie masz FBC.

 

https://allegro.pl/hit-vu-uno4k-se-dvb-s2x-fbc-hdd-1tb-i7309710184.html

 

No chyba, ze ci nie zależy na HDD i FBC to AX jak znalazł.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam , Szanowni Panowie od kilku tygodni posiadam VU+UNO4K SE ,przetestowałem chyba wszystkie dostępne softy i zauważam że tylko VTI i jeszcze jeden ( nie pamiętam który ) soft widzi głowicę jako S2X , reszta jako S2 . W tej sytuacji tylko te dwa oprogramowania dają możliwość odbioru kanałów w S2X np. Eutelsat 33E  33.1°East  12597 V  DVB-S2X/8PSK   10058  25/36  MPEG-4 . Może się ktoś do tego odnieść ? .

 

Pozdrawiam .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Johan 56 napisał:

Witam , Szanowni Panowie od kilku tygodni posiadam VU+UNO4K SE ,przetestowałem chyba wszystkie dostępne softy i zauważam że tylko VTI i jeszcze jeden ( nie pamiętam który ) soft widzi głowicę jako S2X , reszta jako S2 . W tej sytuacji tylko te dwa oprogramowania dają możliwość odbioru kanałów w S2X np. Eutelsat 33E  33.1°East  12597 V  DVB-S2X/8PSK   10058  25/36  MPEG-4 . Może się ktoś do tego odnieść ? .

 

Pozdrawiam .

 

 

Sprawdź mi   5 west   czy odbierzesz  coś z Mediaset Premium  transponder   12585 H   35000 2/3 możesz zobaczyć   info card. Tylko powiedz czy zeskanuje  prawidłowo i będziesz mieć sygnał.

W marcu wystrzelą  nową satelite i nie wiem czy zostaną na wiązce  dotychczasowej czy ograniczą  na Włochy.  Znajomek   posiada  Octagona  4008 i odbiera . No ale chce wiedzieć czy inny sprzęt też odbierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...