Skocz do zawartości

jaką kartę DVB-T na USB kupić by odbierać wszystko ze śremu


klaus71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czyli taki tuner

http://www.komputronik.pl/Tunery_TV_FM/ ... ,id,41961/

powinien śmigać bezproblemowo?

pytam bo w kartach sat muszą być np. sterowniku BDA a najlepiej konkretny model karty (np. sky star 2) by wszystko śmigało gładko.

 

w kartach DVB-T też są różne chipsety ale z Waszych wypowiedzi wynika że nie robi to problemu? a może jednak np. sterowniki BDA są konieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunery cyfrowe DVB (nie tylko T ale też S czy C) dla PC, wydobywają z sygnału tylko dane, ich obróbką zaś zajmuje się programy do odbioru, a te do dekodowania obrazu MPEG stosują kodeki zgodne z DirectShow które zwykle korzystamy do Divxów itp są to kodeki programowe a nie sprzętowe więc moc obliczeniowa procesora się liczy, kiedyś za początkuów DVD dawali karty do sprzętowego dekodowania MPEG2 bo procesory sobie nie radziły, teraz je integruje się z w kartach graficznych, niestety obsługi MPEG-4 AVC jeszcze nie mają. Jedyne na co tuner TV może wpływać to sprawność i jakość w dostarczaniu danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor wątku zapewne pyta "Która karta DVB wyjęta z pudełka z użyciem dołączonej do niej płyty zapewni od razu odbiór MPEG2 i H264 AVC ze Śremu bez innych magicznych zabiegów typu ściągnij to i tamto a potem się zobaczy"

Wspomniana karta Asusa wg opisu ma dołączony program Cyberlinka Power Cinema znany z wbudowanej obsługi H264.

Niestety (mam złe przeczucia) instrukcja obsługi tej karty wspomina o programie z dopiskiem (opcjonalny) - czyli może być na CD w pudełku lub nie, ewentualnie jest okrojoną wersją właśnie bez obsługi H264.

Z innych niewiadomych można wspomnieć o timeshifting, który jak już jest to w przypadku H264 będzie miał brzydki dopisek (not ready yet).

Postraszyłem, może inni koledzy znajdą coś z napisem na pudełku "AVC full compatible" a nie "ready to AVC (in future)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie nie liczę że po wyjęciu z pudełka będzie działać z automatu.

bardziej mi chodzi o to by nie wtopić jakiejś karty DVB-T na USB która ma problemy sama z sobą. albo ma skopane kompletnie drivery.

 

rozumiem że w przypadku kart DVB-T drivery nie są potrzebne i bez problemu po wsadzeniu karty w slot USB zostanie ona zainstalowana przez windows.

następnie po wgraniu kodeków (ja już mam by dekodować kartą DVB-S2) wystarczy odpalić dowolny soft np. DVBViewer/SkyView i wszystko będzie działać? czy tak mam rozumieć tą bezproblemowość tunerów DVB-T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam

 

tez chcialem podpiac sie po temat i zapytac..czy ktos z uzytkownikow forum potrafi polecic jakas tania karte dvb-t na usb/pci która nie stwarza problemów z mpeg4 (avc, h264) ? Czy ktos ma jakis sprawdzony, pewny, przetestowany model??

@mateo.poznan ..ten Twoj Medion to jaki model? I jak wygladaja Twoje problemy z Mpeg4? Komp za słaby pod jakim względem. Jakiego masz procka?

 

Prosze o fachową poradę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
ja mam cos takiego http://www.allegro.pl/item516891257_lifeview_tv_usb_tuner_dvb_t_lv5t_wroclaw.html i działa swietnie z softem TOTAL MEDIA3 na TVP HD wszystko smiga kanały POT i TVP bez problemów jest tylko jeden minus antenka w zestawie mozna od razu wywalic na smietnik :jupi:

 

Tuner ok, tylko po co przepłacać, jak dokładnie taki sam tuner od MSI, konkretnie chodzi o MSI DigiVOX mini II (V3.0) kosztuje prawie połowę ceny LV5T? Sterowniki są identyczne, a nawet te ze strony MSI są nowsze. Tuner świetnie działa z DVB Viewer i kodekami Cyberlinka z Power DVD. Działa sprzętowe wspomaganie Purevideo HD na kanałach MPEG2 i AVC. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricki1980 -fakt ja smie twierdzic ze sa to te same tunerki od tego samego producenta a MSI i LV5T je importuja i sprzedawaja pod swoja marke :lol: .Kiedy ja kupywałem to były tylko te dostepne za jakies 70 zeta teraz mozna za 50 a nawet chyba nizej kupic :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt przepłaciłem ale jak bysmy czekali na obnizke cen sprzetu to nigdy bysmy nie kupili :lol2: ja ten tunerek kupiłem jakies 10 miechów temu i dałem za niego z przesyłka około 90 zeta i był to najtanszy tunerek pod usb z mpeg4 :/ teraz mozna kupic za 50 zeta a za 2 miesiace moga byc za 20 złotych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich. Mam Pytanie odnośnie cyfrowych tunerów do laptopów. Moi przedmówcy podają że tuner odbiera sygnał a dopiero komputer go dekoduje. I w tym momencie moje pytanie: Czy wystarczy wystarczy kupić na allegro najtańszy tuner z MPEG-2 zainstalować w komputerze enkoder MPEG-4 (H.264) i wtedy będę mógł odbierać programy w MPEG-4? Czy też muszę kupić taki tuner na którym jest "napisane" MPEG-4? Bo skoro dopiero komputer dekoduje sygnał cyfrowy to chyba tuner nie musi być z MPEG-4.

Dodam jeszcze, że chcę tym tunerem odbierać programy ze Śremu.

 

Proszę biegłych w tej dziedzinie o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretyczne tak jest tylko jeden problem a mianowicie nie kazdy soft dobrze wsolpracuje z karta tv dlatego nie polecam ci takiego rozwiazania tym bardziej ze sa gotowe karty z softem mpeg4 i sa tylko o pare zlotych drosza ja korzystam z LV5T http://www.allegro.pl/item531459687_cyfrowy_tuner_usb_dvb_lv5t_antena_f_vat.html ale pojawily sie te same tunery pod nazwa MSI ktore kosztuje okolo50 zlotych :D i polecam ci ten tuner ja z niego korzystam i jestem zadowolony (odbieram sygnał z SREMU

) :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodziło. Dzięki lary :smile:

Szczerze to wolał bym kupić jakiś Tuner na ExpressCard bo limit 4xUSB w laptopie powoli mi się kończy. Zastanawiałem się nad tunerami X3MTV-HE2500 oraz LifeView LV9H co o nich sądzicie, ma ktoś któryś z nich? A może lepiej kupić MSI, ale mam złe doświadczenia z tanią elektroniką z allegro, więc wolał bym dobrze zainwestować i dołożyć trochę więcej i niż mieć później problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do innych kart to nie polece ci zadnej bo zadnej innej nie mam a ta karte co ja mam w 100 % mozesz kupic nie ma z nia zadnych problemow odbiera naprawde dobrze a ze chinski wyrob no cuz moj lapek HP z ktorego pisze tego posta to tez MADE IN CHINA tylko nazwa znana :lol2: :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...