Skocz do zawartości

Satkurier.tv - kanał TV Magazynu SAT Kurier


Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

Ja tam nawet Syriusza niedługo będę odbierał u siebie. Niestety wszystko się opóźnia przez reklamacje tunera. Po co mi wymieniać antenkę na nową, jak sprzęt od C+ nie daje takich możliwości odbiorczych. Natomiast na 8900HD mam już inny zestaw satelit :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz antenki :) ? Pochwal się :D

 

 

 

Ja miałem kiedyś Cyfrowy polsat. Jeszcze jak się nazywał Polsat coś tam. I miałem akurat model Thomsona, nie sagema. Totalne [beep]o było ale odbierał kanały z Thora, Siriusa, Eutelsata itp. Oprogramowanie miał doskonałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba mieć co nadawać a później zastanawiać się gdzie :) Dla projektu SatKurier.tv najlepszym sposobem dystrybucji będzie umieszczanie materiałów online + okazjonalne transmisje przez satelitę przy okazji SatKrak. Niby jak miałaby wyglądać ramówka tego kanału? W kółko będą leciały testy tunerów, konwerterów, poradniki jak ustawić antenę, obrotnicę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Narazie mam 90cm i na niej idzie Eutelsat 16*E, Eurobird 9*E/Eutelsat 10*E (łapie sygnał nawet nieźle) oraz 90cm (ta będzie wymieniona na 120cm Triaxa z mocowaniem na 4 konwertery) i będą tutaj Astra 1/Hot Bird/Astra2/Eurobird/Syriusz.

 

Dobra dość OT, wracamy do tematu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie Paweł widzę masz ;D Też tak chcę xD

 

 

A co do ramówki to fakt. Nie ma co tutaj do przedstawiania, może niech zrobią coś w stylu tvn24 ? Czyli podział na różne informacje. Zapewne non stop coś się dzieje, powstaje nowy program, zostaje kodowany itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze aby program w koncu wystartowal i jesli bedzie wrazliwy na sugestie widzowto wroze mu sukces...w koncu pewna luka na rynku polskim zostanie wypelniona...producenci sprzetu sat oraz DVB-T beda zamieszczac coraz wiecej reklam a mam na uwadze to ze ten segment rynku rozwija sie dynamicznie PANOWIE WLODAZE SATKURIERA RUSZAJCIE Z EMISJA !!! poczatki sa zawsze trudne ale macie w NAS wsparcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Oglądam Satkurier.tv. Szczerze powiedziawszy spodziewałem się, że od ostatniego Sat Kraka i słynnej prezentacji systemu emisyjnego, myślałem, że wprowadzone zostanie kilka poprawek. A tak to widzę po prostu system identyczny do tego, którego używała TV Biznes. Wykonanie relacji też nie najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satelita to dalsza perspektywa - najpierw to trzeba mieć zawartość, żeby mieć coś, co przyciągnie widzów. W tej chwili dopiero zbieramy materiał. Następnie jak zapełnimy bibliotekę to składa się wniosek o koncesję i można działać. Póki co to zabawa, poznawanie tajników systemu emisyjnego itp. Nie każdy ma szansę taką jak ja, czy koledzy redakcyjni - Mariusz, czy Przemek - żeby móc zapoznać się z obsługą aparatury i oprogramowania emisyjnego. Te doświadczenia z pewnością przydadzą się w przyszłości :D Przy okazji w efekcie pokazów na wystawie SAT Krak i naszych eksperymentów powstaje Satkurier.tv ;)

 

Co do samej emisji - w ciągu dnia nadawaliśmy konferencje z zeszłego roku. Gdy skończyliśmy zapis konferencji Polska w obliczu cyfryzacji - podmieniliśmy materiały z zeszłego roku na nią (do 18 zajmował się tym głównie jeden z kolegów redakcyjnych, a teraz bawię się ja :D ). Zdjęcia wyświetlane w lewym górnym rogu (najlepiej widać je na LCD na hali targowej - w internecie nie miałem okazji zerknąć, ale bitrate i rozdzielczość zapewne robią swoje) są oczywiście z tego roku. Teraz zrobiłem jeszcze małe poprawki w TitleBoxie (usunięte tło z logo, logo półprzeźroczyste, inne drobne poprawki). Na dzisiaj dość - jestem jeszcze na terenie Centrum Targowego, skąd piszę, ale zaraz znikam i zostawiam przekaz w obecnym stanie. Ciąg dalszy jutro ;)

 

Mamy zarejestrowaną w tej chwili także ok. godzinę wywiadów z wybranymi wystawcami i uczestnikami konferencji, przygotowanych w targowym studio, ale będziemy to wrzucać od jutra - każdy materiał wymaga pewnej obróbki przed wpuszczeniem w playout, a emisji na żywo nie ryzykujemy ;)

 

Jutro zarejestrowane zostaną kolejne konferencje.

 

Co do samej konferencji - to co teraz leci to tylko obraz z jednej kamery. Nagranie było prowadzone z dwóch kamer, więc docelowy efekt będzie inny niż to co jest teraz nadawane, ale chcemy już teraz pokazać coś nowego.

 

Co do wyglądu grafiki ekranowej - ten system wykorzystuje np.: kanał Podróże TV, być może także TV Biznes, ale powiem szczerze, że nie pamiętam. Jego idea opiera się właśnie na tego typu paskach informacyjnych na ekranie. Tak więc ma być. Oczywiście system pozwala na większe szaleństwa - firma WAMM Video Solutions na miejscu prezentuje bardziej zaawansowane konfiguracje TitleBoxa, a także przykład zastosowania systemu emisyjnego w HD - naprawdę warto zajrzeć do Krakowa - jeszcze jest okazja jutro i w sobotę ;)

 

PS: Na pierwszym przewijanym pasku od góry trafiły kilka chwil temu pozdrowienia dla społeczności forum dyskusyjnego SAT Kurier ;) To moja sprawka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co to zabawa, poznawanie tajników systemu emisyjnego itp. Nie każdy ma szansę taką jak ja, czy koledzy redakcyjni - Mariusz, czy Przemek - żeby móc zapoznać się z obsługą aparatury i oprogramowania emisyjnego. Te doświadczenia z pewnością przydadzą się w przyszłości :D Przy okazji w efekcie pokazów na wystawie SAT Krak i naszych eksperymentów powstaje Satkurier.tv ;)

Zróbcie jakiś materiał Behind the scenes czy też SatKurier.tv od kuchni :D Albo przynajmniej jakieś fotki na czym i jak pracujecie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emisja na żywo nie jest żadnym dużym wyzwaniem. Można by chociaż pokazać na żywo targi z kilku kamer. Macie coś takiego jak mikser obrazu? (nie pytam się ironicznie). To dobra rzecz jeśli chce się pokazywać takie rzeczy live. Różnego rodzaju konferencje podczas Sat Krak 2008 mogłyby być pokazywane na żywo. Przecież gości na targach wam nie ubędzie, a przynajmniej będziecie mogli pokazać się od lepszej strony.

 

Druga sprawa. Czy szanowny kolega Konrad mógłby pokazać sprzęt z jakiego korzysta przy emisji SKTV? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emisja na stałe w internecie zależy od decyzji Redaktora Naczelnego - ja wraz z Przemkiem i Mariuszem nadzorujemy testy ;) Na 100% po 18 będzie przerwa, bo do 18 ustaliliśmy emisję, później co będzie jeszcze nie wiem, ale 18 wyłączamy sprzęt na jakiś czas. Dalej będziemy eksperymentować wewnętrznie. Spróbujemy może nieco urozmaicić grafikę na ekranie - jakaś nowa templatka? Pomyślimy ;) Natomiast gdy zapadnie emisja co do wznowienia testów - dam znać na forum.

 

Satkurier.tv od kuchni - być może, w sumie kamery są - tylko pochodzić i pokazać co i jak - do przemyślenia, ale nic nie obiecuję, bo nie ukrywam, że straszny nawał pracy - musimy wykonywać zadania zlecone. Sprzęt być może pokażemy ;)

 

@Karol - wpadnij do Krakowa - Łukasz (nasz wspólny znajomy) nas odwiedził (ale niestety już musiał uciekać - tylko na jeden dzień), atmosfera fajna, pożartujemy sobie, byłoby wesoło ;)

 

Live nie ma nie dlatego, bo jest to technicznie niewykonalne - WAMM jest tak profesjonalnie przygotowany, że dzięki wielkiej pomocy z ich strony możemy praktycznie robić co dusza zapragnie, jesteśmy technicznie przygotowani do emisji na żywo, ale osobiście wolę obejrzeć to co wytworzę i wyciąć zbędne elementy zanim to poleci w TV ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy informacje:

1) W ramach satkurier.tv pojawiło się kilka wywiadów - są pokazywane zamiennie z konferencją. Jeśli się uda - dołączymy jeszcze przed zakończeniem testów uroczystość rozdania nagród SAT Krak 2008 i ew. dodatkowe wywiady.

2) Przekaz testowy zostanie przerwany jutro po godzinie 13:00.

3) Emisja testowa będzie wkrótce kontynuowana, o szczegółach poinformujemy w odpowiednim momencie, szykujemy kilka niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...