Skocz do zawartości

Satkurier.tv - kanał TV Magazynu SAT Kurier


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się po co ten temat? Wszyscy uparli się na tego Amosa. Nie liczyłbym w ogóle na jakikolwiek start satelitarny. Tutaj nie potrzeba sponsora, bo nikt inteligentny nie zainwestuje w nierentowny projekt. A ten taki jest. Chyba już lepsze DVD albo stream internetowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany związane z wystawą nie są połączone z digi-tv.pl - to inny projekt i jego start planujemy w ciągu najbliższych 3 - 4 tygodni.

 

A co do Amosa - chyba już o tym wspominałem - mamy z nimi całkiem dobre układy ;) Dlatego ten system satelitarny padł jako propozycja, ale czy przekaz będzie na satelicie, czy nie będzie i jeśli tak, to gdzie - na te pytania odpowiedzi nie znam. Póki co skupiamy się na zakupie sprzętu. Jeszcze w tym tygodniu do redakcji trafi kamera HD (w końcu jaki sens w tych czasach jest nagrywać w SD?), w drodze serwer wideo z oprogramowaniem umożliwiającym montaż w czasie rzeczywistym - pokazy tego rozwiązania były na SAT Krak 2007. Z podobnych systemów korzystają m.in.: TV Biznes, czy Podróże TV. Firma zajmująca się przygotowywaniem takich rozwiązań prezentowała kilka tygodni temu dla naszej ekipy możliwości oprogramowania. Niestety nie uczestniczyłem w prezentacji osobiście, ale redakcyjni koledzy byli w szoku co da się zrobić z materiałem filmowym w dosłownie ułamkach sekund ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie każdy odbiera Amosa, a każdy by chciał ten program zobaczyć. You Tube też nie jest dobrym rozwiązaniem, ze względu na jakość obrazu. Oprócz tych dwóch źródeł, przydał by się jeszcze dobrej jakości plik avi lub mp4 do ściągnięcia z internetu. Zważywszy na to, że łącze 1 mb i większe to już standard, to było by najbardziej dostępne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czyzby wynajecie pojemnosci na satelicie Sirius4 bylo drozsze(i to znacznie?) od wynajecia pojemnosci na satelitach Amos? Wydaje mi sie choc moge byc w bledzie,ze pozycja orbitalna 4W jest w Polsce bardziej popularna(tym samych chyba drozsza bo to przeciez ogladalnosc napedza koniunkture kanalom FTA) niz pozycja 5E...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiedzy Hot Birdem a Amosem jest pozycja 5E na ktorej stacjonuje Sirius4...moim zdaniem bylby to najlepszy wybor

 

 

Dokładnie. Myślę że Sirius byłby najlepszym satelitą do nadawania. Co prawda utrzymanie będzie większe ale będzie cieszyć się większą oglądalnością przez widzów. Bo z tego co wiem to chyba Amos jest gdzieś za thorem. Pamiętam jak kiedyś moja obrotka kręciła do thora po Siriusu i dalej koniec xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...