Skocz do zawartości

Satkurier.tv - kanał TV Magazynu SAT Kurier


Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku z pewnością nie - koncesja. W przyszłości - prawdopodobnie tak i rozważane są różne opcje, jednak najwygodniejsze byłoby "przyklejenie się" do którejś z platform. To jednak przyszłość - pisałem, że najpierw musimy przygotować dużą ilość materiałów, być może znaleźć sponsora strategicznego dla tego projektu i dopiero można próbować się dogadać z jakimś operatorem/nadawcą.Tak więc @Matti - niespodzianka to niestety nie emisja satelitarna, a coś innego.

 

Jak radzicie sobie z Octoshape? Czy ktoś ma/miał jakieś problemy? Jeśli tak - jakie konkretnie (jeśli błędy - jakie numery). Pytam, bo jest prawdopodobne, że pozostaniemy przy nich jeśli chodzi o przekaz w sieci (tylko trzebaby zwiększyć bitrate, bo 400 kbit/s to chyba zbyt mało - to jest delikatna sprawa, bo z jednej strony jakość, z drugiej przy dużym bitrate mniej osób będzie mogło oglądać przekaz z uwagi na słabsze łącza internetowe - to jeszcze dla nas kwestia do rozważenia/dyskusji).

 

Z dostrzeżonych przez nas problemów wiemy też, że konieczna będzie zmiana koloru logo - czerwony przy dużej kompresji niszczeje - na LCD na hali targowej wygląda to świetnie, ale w sieci... hmmm... :roll: Może białe-półprzeźroczyste ;) Białe logo SAT Kuriera było na okładce magazynu drukowanego 6/2008 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak radzicie sobie z Octoshape? Czy ktoś ma/miał jakieś problemy?

Nie działa mi opcja fullscreen. Gdy chcę ją wybrać, coś tam się dzieje na pełnym ekranie (obraz tylko w górnym, lewym rogu) i po chwili wywala błąd WMP.

 

Pytam, bo jest prawdopodobne, że pozostaniemy przy nich jeśli chodzi o przekaz w sieci (tylko trzebaby zwiększyć bitrate, bo 400 kbit/s to chyba zbyt mało - to jest delikatna sprawa, bo z jednej strony jakość, z drugiej przy dużym bitrate mniej osób będzie mogło oglądać przekaz z uwagi na słabsze łącza internetowe - to jeszcze dla nas kwestia do rozważenia/dyskusji).

Zawsze można zaoferować 2 wersje - np. 400 i 800 kbit/s ;) I na przykład ta druga za opłatą np. 1,22/miesiąc płatne SMSem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Przejrzałem tylko tak od oka temat... i nie zauważyłem, żeby ktoś pisał na temat by satkurier.tv pojawił się jako oddzielne pasmo w jakimś już istniejącym programie. To się wydaje być bardziej sensowne według mnie. Program mógłby być początkowo nadawany np. w Patio TV czy iTV (są to małe stacje i na pewno ucieszą się, że ktoś będzie chciał im zapełnić ramówkę - i raczej bają większy zasięg niż można by uzyskać z satelity Amos :) ). Potem by można spróbować np. w TVN Turbo...

 

Nie za bardzo widzę sensu tworzenia całego programu, gdyż nie jest to szeroka tematyka i jestem przekonany, że program byłby zapełniony samymi powtórkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Widzę, że w temacie nic od pół roku się nie dzieje. Czyżby pomysł nadawania przez satelitę upadł?

Któryś z forumowiczów napomknął o radiu ale temat nie został podjęty. Pomysł mówienia o radiu w telewizji może wydawać się poroniony ale czemu nie. Można by produkować cotygodniowy program, który byłby emitowany w radiu. Gazeta Prawna robi coś takiego. Dogadała się z kilkunastoma rozgłośniami regionalnymi, które ten program emitują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa kanału TV nadal funkcjonuje, poczynione zostały dalsze liczne zakupy sprzętu (choćby ostatnio mikrofony - dosłownie niecały miesiąc temu), przypuszczam, że na tegorocznej edycji wystawy SAT Krak tak jak w ubiegłym roku coś pojawi się w sieci, a kwestia emisji satelitarnej jest nadal otwarta - prowadzimy rozmowy z potencjalnymi partnerami.

 

Emisja audycji radiowej jest całkiem dobrym pomysłem, ale sens tego byłby tylko wtedy, gdyby emisja była szeroko dostępna, tj. wiele rozgłośni by to emitowało. Kiedyś, gdy było jeszcze dużo stacji lokalnych (zanim nastąpił okres licznych przejęć przez RMF Maxxx i Eskę), to pojawiały się na antenach mniejszych stacji programy niektórych czasopism - teraz byłoby ciężko coś takiego wprowadzić w podobnej formie, bo nie ma potencjalnych nadawców magazynu w takiej formie. Ale wyprodukowanie czegoś takiego jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

i tu powstaje problem-HB 13 i Astra 19 odpadają ze względu na koszt, Amos ze względu na to że większość Polaków ma nastawione na 13 E tudzież na 19 E ewentualnie zez; więc optymalnym rozwiązaniem byłaby transmisja w necie, ale tu wymagana będzie przepustowość łącza przynajmniej 2 Mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wstrzymać się z dyskusją póki nie pojawi się jakieś konkretne info, bo póki co kompletujemy sprzęt i szukamy wsparcia, nic poza tym. Transmisja w internecie wcale nie wymaga 2Gb łącza :shock: Skąd ten wniosek? :shock: Od tego są dostawcy typu Octoshape, aby zapewnić przepustowość, a my wysyłamy tylko jeden strumień i łącze poniżej 10 Mbit/s (upload) spokojnie wystarcza do tego celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...