Skocz do zawartości

Satkurier.tv - kanał TV Magazynu SAT Kurier


Rekomendowane odpowiedzi

Może lepiej pieniądze dla Amosa przeznaczyc na co innego. Najlepszym wyjściem byłaby chyba transmisja w internecie. Jeśli nie na żywo to może jako audycje w YouTube lub podobnej stronie( może na stronie głównej SK?).

Najciekawsze z nich wydawać w formacie DVD lub VCD na płycie jako dodatek do Satkuriera drukowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam jedną z moich pięciu anten na stałe skierowaną na Amosa, z zezem na Thora.

:P

burli

Tylko, że nie mam tunera cyfrowego. A na wydatek rzędu 400 zł studenta raczej nie stać.

Tania antena, konwerter i odbiornik to teraz koszt około 200 zł, trochę mniej piwa i będziesz miał na zestaw, a zresztą piszesz na TV-SAT forum po prostu szkoda słów…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powime tak!

 

Piszemu tataj o różnych akanałach i otych które nadaja z odległych sateli!

I one zawsze znikaja z ekranów po kilku miesiącach!

 

Więc jesli niechcecie skończyć MojaTV... to radze zainwestowac w TP na HB lub Astrze!

 

Ewentualnie dołączyć do CP i C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tania antena, konwerter i odbiornik to teraz koszt około 200 zł, trochę mniej piwa i będziesz miał na zestaw, a zresztą piszesz na TV-SAT forum po prostu szkoda słów…

Byle szmelc będzie problemy sprawiał. Jeśli już, to kupię jakiegoś Fergusona, który nawet słaby sygnał odbierze. A nie chciałbym, żeby przekaz stacji SatKuriera mi zrywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenariusz dwóch programów jest już od dawna napisany - kwestia techniczna nakręcenia i obróbki materiłau na potrzeby programu. jest nawet czołówka programu, są ludzie, któryz to zrobią prawie zawodowo!

 

Co prawda, liczyliśmy na współpracę z jakimś konkretnym nadawcą (Polsat, TVN) lub kanałem (TVN Turbo lub ich nowy kanał tematyczny od tego tematu - nazwijmy go sobie roboczo TVN Hi-Tec).

 

Jednak nie ma co sie porywać z motyką na słońce (nie myślę tu o Polsacie!), więc chcemy ruszyć z tzw. minimum, czyli uruchomić raz w miesiącu przekaz podobny do Dr Dish TV, a potem może ktoś się odezwie. mamy mozliwości, ale umówmy się - na robieniu programów TV, nie wspominając o kanale TV, to my sie nie znamy i jesteśmy tego w pełni świadomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie ma co sie porywać z motyką na słońce (nie myślę tu o Polsacie!), więc chcemy ruszyć z tzw. minimum, czyli uruchomić raz w miesiącu przekaz podobny do Dr Dish TV, a potem może ktoś się odezwie. mamy mozliwości, ale umówmy się - na robieniu programów TV, nie wspominając o kanale TV, to my sie nie znamy i jesteśmy tego w pełni świadomi.

Jeśli chodzi o wizję programu, to mogę pomóc. Mam już kilka pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie i fajne :lol::lol: - może i wygląda na to, że wtóruję jak inni, ale tak naprawdę, to sam pomysł mi się spodobał.

Mam małe pytanko, jak będzie wyglądał program tego kanału? Wiadomości i artykuły programowe będą automatycznie wskakiwały na antenę równoległe ze słowem pisanym w SATKurierze. Czy też będą z tzw zamierzonym opóźniaczem. Wcześniaki programowe przed słowem drukowanym są też w to wkalkulowane ?. Wiem, że to dziś, może być trudne do udzielenia tak jednoznacznej odpowiedzi. Janusz zawszę wierzę w Twoje możliwości :lol:

:wink: -serdecznie pozdrawiam- :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy kanał w Polsce o tematyce tv-sat,to mogło by się udać? potencjał w postaci wiedzy macie ogromny więc materiał na program jest

teraz tylko szukać jakiegoś inwestora strategicznego, zarazić go .........

pomysłem i od zamiaru do realizacji już nie daleka droga,albo może ......

jakimś pomysłem było by porozumieć się z którymś z nadawców o .......

dzielenie się z nim emisją ,np wy swój program nadawalibyście od 22....?

to znacznie obniżyło by koszty a program by był szerzej dostępny........

Ja ze swojej strony w każdym razie życze sukcesu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Amosem możemy mieć dobry układ co do transmisji nie tylko własnego programu, ale nawet kanału tematycznego. Co więcej, Amos byłby gotów przyjąć na siebie .....pakiet samorządowych kanałów regionalnych, np. Cracovia czy Resovia, które zachęcałyby do odwiedzenia, pokazywały imprezy kulturalne itd. Wkrótce lokalne władze będą musiały zacząć o tym myśleć - o pokazaniu regionu na zewnatrz i to jest okazja... pytanie kto z tego potrafi skorzystać i dać na to pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Januszu pomysł jak najbardziej jest na miejscu i na czasie. Sam mam już od dawna jedną z anten skierowaną na Amosa.Jeżeli budżet Satkuriera wytrzyma czemu nie spróbować.Firma ma nową siedzibę więc nowe horyzonty nowe możliwości popieram i mysle że doświadczenie i możliwosci userow będzie można też wykorzystać. Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także o tym myśleliśmy, ale zauważcie, że wersje językowe DrDish TV są przygotowywane bezpośrednio w Niemczech - musielibyśmy tam kogoś posłać. Do tego mielibyśmy ograniczony wpływ (tzn. zerowy) na to co tam jest emitowane. Tak będziemy mogli przedstawić tunery dostępne u nas w Polsce, pokazywać to co się dzieje u nas na rynku 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Amosem możemy mieć dobry układ co do transmisji nie tylko własnego programu, ale nawet kanału tematycznego. Co więcej, Amos byłby gotów przyjąć na siebie .....pakiet samorządowych kanałów regionalnych, np. Cracovia czy Resovia, które zachęcałyby do odwiedzenia, pokazywały imprezy kulturalne itd. Wkrótce lokalne władze będą musiały zacząć o tym myśleć - o pokazaniu regionu na zewnatrz i to jest okazja... pytanie kto z tego potrafi skorzystać i dać na to pieniądze.

 

Janusz, bede obserwowal te twoje marzenia, bo wiem doskonale, ze cie na nie nie stac, po prostu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy pomysł. A może tak jak już ktoś wspomniał spróbować zachęcić do takiego projektu jakiegoś nadawcę. Taka TV Puls ma tyle czasu antenowego i zamiast emitować po raz nie wiem już który "Szpital na peryferiach" czy powtarzać tyle razy np. "Puls wieczoru" może woleliby coś takiego. Ludzie zainteresowani tematyką satelitarną na pewno czekali by na każdy odcinek, a może przy okazji TV Puls zyskała by nowych reklamodawców-producentów sprzętu satelitarnego, których chyba zainteresowały by bloki reklamowe przed i po programie oraz w przerwach. Dodatkowym atutem TV Puls jest nadawanie także naziemnie. Z drugiej strony słyszy się o zmianach w TV Puls, odświeżeniu ramówki. :roll: No i władze nadawcy muszą uwierzyć, że grono widzów takiego programu byłoby spore i wierne :) . Trzeba wyszukać jak najwięcej atutów (jak fakt iż takiego programu jeszcze w Polsce nie było) i przedstawić potencjalnym nadawcom. "Sat kurier" to niewątpliwie ludzie z pasją i jeśli coś takiego może się udać to trzeba próbować. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stać, czy nie stać?! mareznia, tak marzenia, ale uwielbiam takie wyzwania, bo sie lubią spełniać!

 

Gdybym Tak podchodził, to drukowanego SAT Kuriera też by nie było, bo zaczynaliśmy od 500sztuk w 1997 roku na ksero, a i tak skopiowali. Ciekawe, kto teraz ma oryginał tamtego wydania pierwszego SAT Kuriera 1/1997?

 

A program zrobimy w końcu, jak nie sami i nieudolnie, to z kimś, może TVN (dostali ofertę, ale obrosli w piórka, to kto wie), może ktoś inny - wkrótce chętnych na tzw. content nie zabraknie!! Mieć kamerę to nie sztuka, tylko mieć co przed nią pokazać lub poinformować, to już gorzej - zwłaszcza w Polsce. Stąd króluje PAP-ka i TVN24....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...