Skocz do zawartości

TechniSat HD z dyskiem


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

Ciekawi mnie ten odbiornik. Wygląda ciekawie i wynika z opisu, ze całkiem nieźle radzi sobie z Cyfra+ i CP. Czy będzie jakiś test w najnowszym SatKurierze? Tylko ta cena jest odstraszająca :shock:

 

Oto opis z Hollex'u:

 

Możliwości TechniSata DigiCorder HD S2:

- Odbiór kanałów nadawanych w High Definition

- Obsługa rozdzielczości do 720p i 1080i

- Cyfrowe wyjście video&audio HDMI z HDCP

- Analogowe wyjście video component

- Obsługa standardów MPEG2&MPEG4&H.264/AVC

- Kompatybilny z systemami DVB-S i DVB-S2

- 2 gniazda CI

- Alfanumeryczny wyświetlacz VFD

- Pamięć do 4000 kanałów

- Wbudowany dysk od 160GB do nawet 500GB 9opcja)

- Oddzielne listy kanałów ulubionych, telewizyjnych i radiowych

- Elektroniczny Przewodnik Programów - EPG

- Blokada rodzicielska i timer, telegazeta

- Obsługa DiSEqC1.0 i 1.2 oraz USALS

- Wszystkie funkcje obsługiwane z pilota zdalnego sterowania

- Port RS-232 dla programowania przy pomocy komputera

 

Wyjścia:

1 x HDMI z HDCP

1 x Component (Y, Pb,Pr)

2 x SCART

1 x RCA (Cinch) video

2 x RCA (Cinch) analogowe audio

S/PDIF - cyfrowe optyczne wyjście audio (optyczne i RCA)

RS232 – do programowania odbiornika z PC.

 

LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszytskich ekspertów i odgrzewając nieco temat proszę o poradę (mam nadzieję, że w dobrym dziale piszę, jesli nie to proszę o przeniesienie gdzie trzeba)

Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Technisata DigiCoder HD S2 i zauważyłem pewne problemy.

1. Na swojej instalacji antenowej mam jeden talerz skierowany na Hot Birda (konwerter Quad) + zez (Twin) na Astrę drugi talerz skierowany jest na Amosa + zez na Siriusa. Z Quada sygnał podawny jest na dwa inne odbiorniki i na dwa wejścia Technisata. Na 1 wejście sygnał idzie przez DISEqC z konfiguracją 1 - HB, 2 - Sirius, 3 - Amos, 4 - Astra. Odbiornik jak tylko podłączony jest sygnał z Astry nie widzi innych satelitów na wejściu antenowym 1 (komunikat "Brak sygnału). Co ciekawe na wejsciu 2 sygnał jest. Przy wykasowaniu Astry wszystko działa jak nalezy. Czy za taki stan rzeczy odpowiada wadliwy przełącznik.

2. Czy normalnym jest, że przy Astonie 2.17 i dwóch sygnałach antenowych odbiornik jest w stanie nagrywać i dekodować inny program kodowany tylko z tego samego transpondera. Przy wyborze innego transpondera program nagrywany jest dekodowany a na oglądanym wyskakuje komunikat "Program kodowany. Dostęp warunkowy SECA (100)".

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia w menu "Ustawienia LNB" były zgodne ze stanem faktycznym tzn:

DISEqC - "Włączyć"

Ilość sygnałów "2"

A/A Hot Bird

B/A Sirius

A/B Amos

B/B Astra

I przy takim ustawieniu występowały problemy. Przy wyłączeniu Astry i ustawieniu na:

A/A Hot Bird

B/A Sirius

A/B Amos

B/B brak satelity

 

Problem zaniku sygnału z Hot Birda nie występuje. Przy załączonej Astrze sygnał z pozostałych satelitów wraca po wyłączeniu i ponownym włączeniu tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też doszedłem do wniosku, ze coś może być z przełącznikiem, choć z podpiętym Golden Interstarem pracował bez zarzutu. Jak pogoda pozwoli przełącznik do wymiany.

 

A powracając do kwestii samego tunera - rozumiem, że to jest normalne, iż nagrywane i oglądane jednocześnie mogą być tylko dwa programy z tego samego transpondera (nawet z użyciem 2 strumieniowego Astona).

Jeśli tak to się zawiodłem - oczekiwałem więcej od tego tunera (oglądnie C+ i nagrywanie HBO). Przywołany już Golden Interstar DSR 9000 CI PVR dawał możliwość nagrywania i jedoczesnego oglądania dwóch zakodowanych programów z dowolnych transponderów.

 

Wymieniłem przełącznik i teraz wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Twoje pytanie to nieporozumienie. Nie chodzi to o problem, tylko o technikę nagrywania. Ponieważ Technisat nagrywa materiał od razu w formie rozkodowanej, to w czasie nagrywania nie możesz oglądać innych kanałów kodowanych. Z następującymi wyjątkami:

- możesz nagrywać i oglądać jednocześnie różne kanały kodowane z tego samego transpondera pod warunkiem posiadania modułu PowerCamPro i karty Cyfry+,

- możesz nagrywać i oglądać jednocześnie różne kanały kodowane Cyfry+ niezależnie z różnych transponderów pod warunkiem posiadania np. dwóch różnych modułów np. Aston 2.18 + PowerCamPro lub np. Aston 2.18 + ZetaCamBlue) oraz splitter kart SmartWi z dwiema kartami. Koszt takiego układu jest wysoki.

Dużą zaletą posiadania nagrań rozkodowanych jest to, że będziesz mógł je obejrzeć, kiedy będziesz chciał. Konkurencyjny Humax iCord HD nagrywa w formie zakodowanej, jeśli oglądasz inny kanał kodowany. W takim przypadku nieobejrzane nagrania po zmianie kluczy Cyfry+ na przełomie miesiąca są bezpowrotnie tracone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ronnie

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Potraktowałem jako problem po przeczytaniu:

groups.google.com/group/pl.rec.telewizja/browse_thread/thread/30421ebf184822d0/53059f8a615cd71b

 

W teście SAT Kuriera dość dokładnie opisana technika nagrywania Humaxa iCorda ale ani słowa o Technisacie-jedynie to, że hdd włącza się tylko na czas zapisu.

W moim przypadku dwa moduły, splitter odpadają.A moje wymagania są niewielkie(?) :

0.Instalacja prosta-twin lub unicable (co bardziej mi się podoba ) jeden satelita (HB)

1.Nagrywanie przynajmniej jednego kanału (nagranie może być zakodowane) przy jednoczesnym oglądaniu dowolnie wybranego.

2.Nagrywanie jednego kanału wtedy musi byś rozkodowane ( podczas mojego wyjazdu) i niezawieszenie się w tym czasie.

3.Bardzo dobra jakość obrazu HD i SD ( muszą być wyjścia: component i RGB no i normalka, że HDMI)

Pozostałe sprawy mnie nie interesują ( jakość listy, porty: USB, RS LAN i inne gadżety).

 

Wracając do Technisata to dzisiaj przeczytałem na hollex.pl :

 

"UWAGA!!!

Aktualnie oprogramowanie nie pozwala na jednoczesne nagrywanie i oglądanie dwóch kanałów kodowanych z różnych częstotliwości (można kodowany i FTA lub dwa kodowane z jednego transpondera). Czynione są starania, aby umożliwić nagrywanie dwóch kanałów kodowanych z różnych częstotliwości z jednego modułu CI."

 

Tylko ciekawe kiedy to nastąpi

 

Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie i odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

mam ten odbirnik 9 mieś ma pg4 ac3 ma szypki start karta+i moduł w hd odbiera super nie muli testuje go dotej pory odbiera kodowane P :!: NIEKTURE :?:

 

Witam.

Z tego opisu wynika że ten Technisat nie ma USB a szkoda bo nie ma możliwości exportu nagrań na komputer, no jak za tą cenę to powinno być chociaż usb.

pozdrawiam.

MA USB AC3 SZPKI START :crazy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam.

Z tego opisu wynika że ten Technisat nie ma USB a szkoda bo nie ma możliwości exportu nagrań na komputer, no jak za tą cenę to powinno być chociaż usb.

pozdrawiam.

 

 

Nagrania możemy wrzucać na komputer na dwa sposoby:

- poprzez port USB - kopiowanie nagrania na nośnik USB, następnie z nośnika na komputer

- za pomocą programu MediaPort (połączenie komputer - dekoder przy pomocy skrętki)

- można podłączyć dekoder do sieci domowej, w opcjach "kopiowanie rekordów" w urządzeniach zew. mamy do wyboru kopiowanie na dyski komputerów podłączonych do sieci (do folderów wcześniej udostępnionych)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...