Skocz do zawartości

Spotify – serwis muzyczny


Gość kingofsouth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Spotify obecnie w bezpłatnej subskrypcji na okres 2 lat w ramach obecnej umowy na telefon komórkowy w sieci Orange. :)

Na tej podstawie jakiś czas temu zarejestrowałem się w serwisie Spotify, jednak do tej pory ani razu z niego nie skorzystałem. I nie wiem, czy w ogóle skorzystam. Zdecydowanie wolę muzykę w postaci fizycznych plików na moim dysku, a nie muzykę w "chmurze", dostępną jedynie przez Internet. :roll:

Poza tym, aplikacja Spotify na system Windows, nie wiedzieć czemu, ogromnie spowalnia mojego dość żwawego jeszcze laptopa. :roll: Dlatego też nie korzystam z niej wcale i rozważam jej odinstalowanie. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotify to nr. 1 dla mnie, a Deezer nr. 2. Tidal zupełnie mi nie odpowiada. Co prawda w Deezer wprowadzili takie małe karaoke, ale Spotify ma świetną integrację z MusixMatch i przydaje się przy imprezach :mrgreen: Spotify też chwalę za możliwość zrobienia sobie radia, które współpracuje z RaspberryPi i to z tak jakby RDS, czyli wyświetlaczem i zdalnym sterowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy się w to nie wkręciłem, mam pełno płyt - jadę starodawnymi metodami :P

 

Jak to jest? Załóżmy, że instaluję na smartfonie, kupuję Premium i dalej co?

- muzykę mam szukać sam, czy potrafi zaczytać np. to co mam na karcie pamięci i dalej już na bazie tego dobierać podobne/nowe od tych artystów?

- jak z jakością? czy przy transferze mobilnym będę w stanie z tego normalnie korzystać w trasie i jednocześnie nie katować się jakimś 128 kbit/s?

- zapisuje muzykę na pamięć smartfona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Spotify obecnie w bezpłatnej subskrypcji na okres 2 lat w ramach obecnej umowy na telefon komórkowy w sieci Orange. :)

Na tej podstawie jakiś czas temu zarejestrowałem się w serwisie Spotify, jednak do tej pory ani razu z niego nie skorzystałem. I nie wiem, czy w ogóle skorzystam. Zdecydowanie wolę muzykę w postaci fizycznych plików na moim dysku, a nie muzykę w "chmurze", dostępną jedynie przez Internet. :roll:

Poza tym, aplikacja Spotify na system Windows, nie wiedzieć czemu, ogromnie spowalnia mojego dość żwawego jeszcze laptopa. :roll: Dlatego też nie korzystam z niej wcale i rozważam jej odinstalowanie. :roll:

 

Przecież muzykę ze Spotify można pobrać na telefon z poziomu aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Będę z wami szczery dla mnie najbardziej się liczy ta funkcja. Tego nie posiada konkurencja.

 
2018-02-10_200727.jpg

 

Da się pobrać ma telefon i słuchasz wtedy w trybie Ofline. 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież muzykę ze Spotify można pobrać na telefon z poziomu aplikacji.

 

Tak, czytałem też, że taka możliwość jest. Tylko co wówczas z tak zapisaną muzyką? Zapisywana ona jest normalnie w plikach dźwiękowych? Pliki pewnie są zabezpieczone? Da się zapisaną tak muzykę skopiować np. do komputera i na nim słuchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę z wami szczery dla mnie najbardziej się liczy ta funkcja. Tego nie posiada konkurencja.

 

2018-02-10_200727.jpg

 

Da się pobrać ma telefon i słuchasz wtedy w trybie Ofline. 

Wystarczyło wrzucić wycinek zrzutu ekranu, a nie cały ;)

 

 

Tak, czytałem też, że taka możliwość jest. Tylko co wówczas z tak zapisaną muzyką? Zapisywana ona jest normalnie w plikach dźwiękowych? Pliki pewnie są zabezpieczone? Da się zapisaną tak muzykę skopiować np. do komputera i na nim słuchać?

Odtwarzanie jest możliwe tylko ze Spotify. W końcu to w ramach tej subskrypcji i aplikacji pobierasz. Jak chcesz mieć normalne pliki i nimi się bawić, to musisz oczywiście samodzielnie się tym zająć, poprzez pobieranie z YouTube czy innych miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy się w to nie wkręciłem, mam pełno płyt - jadę starodawnymi metodami :P

 

Jak to jest? Załóżmy, że instaluję na smartfonie, kupuję Premium i dalej co?

- muzykę mam szukać sam, czy potrafi zaczytać np. to co mam na karcie pamięci i dalej już na bazie tego dobierać podobne/nowe od tych artystów?

- jak z jakością? czy przy transferze mobilnym będę w stanie z tego normalnie korzystać w trasie i jednocześnie nie katować się jakimś 128 kbit/s?

- zapisuje muzykę na pamięć smartfona?

Układasz swoją playlistę, dodajesz płyty i słuchasz. Nie da się przekopiować z karty pamięci utworów. A jak dodasz coś samemu to będą propozycje "podobne gusta". Możesz też słuchać playlist innych użytkowników, dzielić się itp.

Jakość jest wysoka, a nawet bardzo choć chyba tylko Tidal ma Hi-Fi. Na smartfonie nie słuchałem Spotify tylko Deezera i przy internecie Aero nawet można znośnie słuchać w aucie z głośnika w telefonie.

Muzykę zapisuje i robi to jako odtwarzanie offline, ale co 30 dni musisz jakby połączyć się na nowo, aby nie stała się ona niedostępne do słuchania offline, czyli jakby potwierdzić subskrypcję, bo offline tylko dla użytkowników premium jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Spotify jest super usługą, ale w wersji Premium to trzeba odrazu napisać. Można za pomocą FB mieć konto zwykłe z reklamami co 30 minut, ale to nie jest to. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam za premium prawie za darmo. Co pół roku około jest premium za 0.99 zł na 3 miesiące. Dużo jest ofert na allegro i można kupić premium w dobrej cenie. Ja kiedyś miałem muzykę ponad 2 tysiące na smartfonie tylko teraz nic nie mam używał Spotify, potem FM jak coś chce nowego. Jak Chce oglądać nowości z wideo to YouTube.

Na mnie jest Spotify jest super. Ja płacę 0.99 zł miesięcznie mi wychodzi.

Barti

Nie musisz brać konto przez Facebooka, normalnie wziąc. Tylko nie długa będzie pomocja znowu 3 miesiące w cenie 0.99 zł lub kopowac premium na allegro lub innych akcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Taaa, i jeszcze wiązać to z kontem na Facebook'u... Chore! :crazy:

Takie czasy niestety. Teraz wszystko pod FB się podpina.

Ja jeszcze pamietam kasety magnetofonowe i walkmany. Tak sie słuchało 2Pac'a :cool:

Edytowane przez kingofsouth
Nadal mam sprawny walkman i koło 200 kaset :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti

Nie musisz brać konto przez Facebooka, normalnie wziąc. Tylko nie długa będzie pomocja znowu 3 miesiące w cenie 0.99 zł lub kopowac premium na allegro lub innych akcjach.

 

Jak już wspomniałem w moim pierwszym poście w tym wątku, ja aktualnie mam aktywną subskrypcję serwisu Spotify w opcji Premium. Mam ją bezpłatnie w ramach obecnej, dwuletniej umowy na telefon komórkowy w Orange. :) Tyle, że obecnie z niej nie korzystam. Tę umowę z Orange mam jeszcze do listopada br, więc wraz z nią tę subskrypcję Spotify Premium. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak żaden streaming nie zastąpi płyty CD czy winylu. Zwłaszcza, że te nie są nawet dostępne w bezstratnym FLAC-u. TIDAL próbował, ale widać jak sobie radzi w porównaniu do Spotify czy nawet Apple Music.


Taaa, i jeszcze wiązać to z kontem na Facebook'u... Chore! :crazy:

Może najlepiej odciąć się w ogóle od całego Internetu? ;)
 

PS. Błędnie użyty apostrof. Powinieneś o tym wiedzieć, skoro poprawiasz ortografię postów u innych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Ale i tak żaden streaming nie zastąpi płyty CD czy winylu.

Zgadzam się z tobą , ale ja już mam za dużo płyt CD w aucie i żonę to już denerwuje. ;)

W takim przypadku Spotify się idealnie sprawdza, Biblioteka muzyczna jest bardzo bogata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...