Skocz do zawartości

Tidal – serwis muzyczny


Gość kingofsouth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kingofsouth

Muszę przyznać, że ten Tidal całkiem przyjemną usługą jest. :cool:

 

image.jpg

 

image.jpg

Edytowane przez kingofsouth
Wydzielono post jako nowy, odrębny wątek i przeniesiono do odpowiedniego działu forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni są na skraju upadku finansowego, więc się pchają gdzie tylko mogą żeby ktoś się zahaczył, został i zaczął płacić. Link: https://www.gsmmaniak.pl/786818/tidal-problemy-finansowe/

 

Na plus na pewno możliwość wykupienia droższego abonamentu z możliwością odsłuchiwania plików w jakości Hi-Fi (Flac).

 

Spotify ma nad nimi ogromną przewagę, a ich aplikacja jest bardziej dopracowana oraz jest dostępna praktycznie na wszystko.

 

U nas ten serwis jest znany tylko i wyłącznie dzięki jednej fioletowej sieci i gdyby nie dodawali tego za darmo do abonamentu to myślę, że większość by nie wiedziała o istnieniu takiej platformy.

 

Także nie ma się czym jarać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Spotify ma nad nimi ogromną przewagę, a ich aplikacja jest bardziej dopracowana oraz jest dostępna praktycznie na wszystko.

Mam również Spotify Premium i masz rację, usługa jest lepsza. Tidal to również teledyski.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem chyba wszystkie główne serwisy tego typu: Deezer, Google Muzyka, Spotify, Tidal. Według mnie Spotify ma najlepszą bibliotekę. Jedynie co jakością nagrań nie grzeszy, bo mogłoby to brzmieć zdecydowanie lepiej. Jednakże większość i tak słucha na "pchełkach" za 2 zł dołączanych do telefonów, więc i tak nie usłyszą różnicy ;)

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Spotify Premium , to nie Tidal niestety. Najbardziej mi brakuje tego, że ta usługa nie jest na konsoli. Mam PS4 podłączone do kina domowego i tak słucham muzyki.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że fajna usługa. Ja chyba z 3 lata korzystałem z Tidala (dawniej Wimpa) w NC+ a obecnie dalej z niego korzystam w T-Mobile. Oczywiście swoim loginem mogę się logować na aplikacji Tidal zarówno w kompie, telefonie jak i na dekoderze NC+. Nie wyobrażam sobie życia bez dobrej muzy, a jak podają właściciele Tidala, ilość utworów na Tidalu pozwala na ponad 110 lat ciągłego słuchania :) Bardzo często pełne albumy pojawiają się przedpremierowo, zanim trafią do sklepów płytowych. Dodatkowo jest mnóstwo polskiej muzyki, czego brakuje w innych serwisach.

Edytowane przez jupiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Z tego co kojarzę serwis ten był blisko związany z Jay-Z , Kanye West , ale chyba ta współpraca dobrze się nie układała. ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tidalu jest opcja premium Hi-Fi (jakość CD ok 1100kbps) za 20 zł dla studentów. Korzystam od 2 lat i bardzo polecam. Jakość znakomita (oczywiście na dobrym sprzęcie słychać różnicę pomiędzy mp3, a FLAC), za pomocą Chromecast można przesłać audio/video do TV i stamtąd audio do wzmacniacza, czy amplitunera.

Jest też aplikacja na Android TV.

Ja mam podpięty telefon do AVR za pomocą stacji dokującej.

Muzykę, czy też wideoklipy można pobrać na telefon i później odsłuchać offline - super do słuchania w samochodzie poprzez Bluetooth.

Edytowane przez abiele
Przeniesiono post do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A czy twórczość jednego z najlepszych i bardzo popularnych artystów, do którego mam duży szacunek oraz który jest bardzo utalentowany, ma świetne i życiowe piosenki również można tam znaleźć? Mowa oczywiście o nikim innym jak o… Zenonie Martyniuku?  :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...