Skocz do zawartości

CANAL+ 4K Ultra HD


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powinni dać sobie spokój z HDR. Papka marketingowa jeśli chodzi o telewizję na żywo. Co innego materiały z odtworzenia np z Netflixa. W przypadku live, więcej z tym problemów niż zysku. Poza tym, duża część telewizorów obsługuje HDR tylko na papierze ze względu na zbyt niską jasność maksymalną. Ludzie sobie wmawiają, że widzą HDR ponieważ nie mają pojęcia o co w tym biega. 

Przykład pierwszy z brzegu: 

Samsung 65NU7172 poprawnie rozpoznaje sygnał w formacie HDR10. Niestety, na tym jego możliwości w zasadzie się kończą, bowiem jasność rozczaruje miłośników jasnego HDR-u:

  • 190 cd/m2 na 5% planszy oraz
  • 255 cd/m2 na 10% planszy.

Co gorsza, charakterystyka jasności w trybie HDR była zdecydowanie zbyt ciemna, co oznacza, że telewizor nie pokazywał żadnej szarości z właściwą jasnością.  http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/samsung-65nu7172-test.html

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

HDR ma być na  Ekstraklasie , bo jest w nim produkowana. To co mamy obecnie to farsa tej transmisji. Nie da się tego oglądać, każdy ci to napiszę kto ma w miarę dobry TV.

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

Obraz jasny i trochę wyblakły to mam teraz, więc dekoder też ma coś do tego, nie mam jak porównać, bo najbliższy feed w 4k jest na 122e, a to już poza zasięgiem mojej anteny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Mam nagranie Ekstraklasy w 4K HDR na dysku dekodera i to jest transmisja. Obraz żywy piękne kolory.To co było wczoraj podczas transmisji Ekstraklasy to bylo i jest nieporozumienie.

Zresztą zobaczcie sobie planszę reklamową Canal +4K jaką ona jest teraz niewyrazna , blada.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

@ śmiechu warte
Poprostu walili im wszystko w HLG i jak ktoś nie zmienił sobie gammy to się przyzwyczaili do takiego obrazu który jest ciemny i mega nasycony kolorami, to teraz wszystko im wygląda źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Wiesz co takie kocopoły piszesz , że głowa mała. Odpaliłem mecz Lecha Poznań z Wisłą Płock z nagrania. Jaki tam jest ciemny obraz??

To ,że nie masz dekodera i coś wypisujesz o dekoderze to już lekko fantazja cię ponosi. Na całe szczęście mam do czego porównywać , kilka meczów mam nagranych.

Problem leży po stronie nadawcy, bo kolekcja Canal+4K oraz BBC 4K w Net VOD jest w 4K HDR. Można sobie to sprawdzić.   To nie wina dekodera.

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

Ale nadal porównujesz z czymś co posiada HDR i jak widać nie ogarniasz że nie wszystko jest nadawane w ten sposób tylko NC Cię faszerowało nim na siłę przy każdej pozycji, teraz przynajmniej wiesz jak coś wygląda w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Pisze o Ekstraklasie tu ma być HDR.

Premier League , Bundesliga , La liga nie ma być HDR.

Najwidoczniej prócz HDR coś technicy namieszali , bo nawet zwykłe mecze które nie mają mieć HDR wyglądają fatalnie.

Mam kolego również nagrania z mistrzostw świata na TVP 4K tam nie było HDR a obraz wygląda 100 razy lepiej od tego co jest obecnie nadawane na Canal+4k bez HDR mowa o La Liga, Premier league. 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...