Skocz do zawartości

CANAL+ 4K Ultra HD


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

https://hdtvpolska.com/obcy-przymierze-dzis-w-4k-na-canal-4k-ultra-hd/

 

Ciekawe jak będzie z jakością:)

 

Film został nakręcony kamerami Arri Alexa 3.4K i ukończony w 2K (co jest częstą praktyką przy dużej ilości CGI). Niemniej jednak koloryzacja, szeroka paleta barw oraz HDR sprawiają, że Przymierze jest jednym z lepszych wydań 4K UHD Blu-ray w ostatnich latach. Szczególnie gdy dodamy także immersyjną ścieżkę audio w Dolby Atmos. Operatorem był tutaj częsty współpracownik Ridleya Scotta, Dariusz Wolski.
 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

 

Godzinę temu, XMAREKK30 napisał:

https://hdtvpolska.com/obcy-przymierze-dzis-w-4k-na-canal-4k-ultra-hd/

 

Ciekawe jak będzie z jakością:)

 

Film został nakręcony kamerami Arri Alexa 3.4K i ukończony w 2K (co jest częstą praktyką przy dużej ilości CGI). Niemniej jednak koloryzacja, szeroka paleta barw oraz HDR sprawiają, że Przymierze jest jednym z lepszych wydań 4K UHD Blu-ray w ostatnich latach. Szczególnie gdy dodamy także immersyjną ścieżkę audio w Dolby Atmos. Operatorem był tutaj częsty współpracownik Ridleya Scotta, Dariusz Wolski.
 

Sprawdzę.  :)

Zlecę sobie zdalne nagrywanie, bo jestem u rodzinki na weekendzie i spędzam weekend z Vectrą 4K. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+4k nie nadaje w trybie HDR10 tylko w wynalazku dla tv.sat  HDR-HLG.

Dzisiaj sobie porównałem wersję tv. tego filmu w HLG i ripa z płyty UHD Blu-Ray w HDR10 i jak dla mnie lepiej wyglądał obraz z płyty w HDR10. Przy tych samych ustawieniach tv. obraz z Blu-Ray był bardziej ostrzejszy no i HDR10 dawał więcej ,,pałera" niż HLG. Podobnie wyglądał u mnie ,,Czas Mroku''.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
9 godzin temu, XMAREKK30 napisał:

Czy ktoś  dziś oglądał Obcy - Przymierze w 4K ??? Jestem ciekaw opinii o jakości 4k i czy był w tym filmie HDR 10  ?? 

Jak ktoś nie widział, a ja również nie widziałem, to poniedziałek i środę jest powtórka. 

@mara68, ma rację w NC+ nie ma HDR 10, wszystko leci w HDR HLG.

Pytanie pozostaje, czy jakakolwiek tv na świecie nadaje w formacie HDR 10 , czy wszystkie jadą na trybie telewizyjnym, czyli HDR HLG?  Orientuje sie ktoś , jak to w SKY wyglada?

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mara68 dzieki za info,  powiem Ci że spodziewałem się tego ze z płyty obrazu będzie lepszy niż z telewizji i tego nie da się przeskoczyć , ale jak na jak  na CANAL 4K UHD napewno jest dobrze a może kiedyś będzie jeszcze lepiej a z tym HDR HLG to tak wszyscy raczej nadają to taki standard telewizyjny. Mam pytanie odnośnie dźwięku CANAL 4K UHD nadaję zwykły DD 5.1 czy jakiś inny 5.1 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Kingofsouth czyli taka podstawa DD 5.1a szkoda czasami jak jest nadawany w innym formacie np DTS 5.1 czy  DTS 7.1 z tego samego filmu a różnica jest znaczna , ale tu już przydałby się amplituner z wyjściem HDMI. Człowiek za dużo wymaga i stąd te pytania:) . Szkoda że jak miałem ma testy OLED 4K nie miałem skąd pożyczyć dekodera 4K NC+  , a bardzo chciałem zobaczyć jak to działa ten CANAL 4K UHD :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie póki co nie ma lepszego kanału niż CANAL 4K UHD w Polsce i trzeba się cieszyć że w ogóle weszli w to i nadają tak dobrą jakość w 4K ,ale tutaj samo 4K nie zrobi roboty a dodatki które towarzyszą je HDR szeroki gamut i innego tego typu. Skoro Obcy przymierze nie nadawał z HDR HLG to nie mogło efektu łał a szkoda. Oglądając filmy na płycie to HDR 10 robi całą robotę w filmie a oto w w tym wszystkimi chodzi. Był w ogóle jakiś film na CANAL 4K UHD gdzie włączał się HDR HLG???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu
HDR HLG jest z automatu na wszystkim co leci na Canal +4K.
Dotyczy tylko użytkowników posiadających urządzenia operatora, posiadając moduł nie ma takiego problemu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał okazję wiele razy podziwiać ten film, bo kolejne emisje 27.03, 1.04, 4.04, 6.04 itd.. I tylko ten bo niestety innego przez najbliższe dwa tygodnie wg obecnie dostępnej ramówki na C+ 4K nie będzie. Pozostanie więc Netflix i Amazon ;).

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

Ostatnio był Pacific Rim i coś tam Greya, więc jak akurat mam wolne to trafiam default_wink.png, jednak ten naprawdę wygłądał fajnie, chętnie bym Lucy obejrzał tutaj, w zeszłym roku chyba albo wcześniej na francuskim C+ 4k leciał

 

Monka aktualnie męcze w wolnych chwilach więc bez 4k ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...