Jump to content

Recommended Posts

@Tokić

Przecież oni nadają tylko tryb HDR HLG, ale to nie znaczy ,że każda pozycja jest nagrana/pokazywana z HDR. To tak jak kiedyś z HD nie każdy materiał był nagrany w HD, mimo że było logo ze znaczkiem HD.

Znów się zaczyna ustawianie telewizorów przez godzinę, zamiast oglądania meczu i screeny z komórek na których obraz wygląda jak dobre SD i nie jest to jakimkolwiek materiałem do porównania.

Wedle dostępnych źródeł, Premier League nie jest realizowane w HDR i to nie dziwi bo.. Sky Q Box HDR nie obsługuje ;)..

https://www.trustedreviews.com/news/sky-q-hdr-release-date-3516413

Edited by bugmenot

Nie wiem co ci mam powiedzieć... No u mnie jest rożnica jeśli mam hdr,a jak go nie mam załączonego. Może moj tv sztucznie podbija materiał tak by wyglądał jak w hdr

Edited by Tokić

Guest kingofsouth

Znów się zaczyna ustawianie telewizorów przez godzinę, zamiast oglądania meczu i screeny z komórek na których obraz wygląda jak dobre SD i nie jest to jakimkolwiek materiałem do porównania.

Czy ty masz Canal+4K ? Czy oglądasz ten mecz teraz w tej jakości??

Edited by kingofsouth

Podobno miałem zły telewizor "znawcy". :wink:

Skoro nie wyłapuje hdr hgl to rewelacyjny nie jest :)

Czy ty masz Canal+4K ? Czy oglądasz ten mecz teraz w tej jakości? Czy jesteś abonentem NC+?

Jestem abonentem Orange o czym pisałem wielokrotnie. Aktualnie nie mam dostępu Canal+ 4K - oglądam na działce na starej 50" plaźmie Mistrzostwa w Berlinie na TVP Sport z DVB-T ;).

Mimo tego, że nie widzę meczu mój post, podparty źródłem jest najbardziej wiarygodnym z ostatnich kilku i pozwala spojrzeć realnie na sprawę HDR.

Jeszcze chcesz się o coś doczepić?

Nie trzeba być Abonentem nc+ żeby stwierdzać fakty, że mecze PL nie są realizowane w HDR, wystarczy wiedzą w tym temacie.

To fakt, że zamiast skupiać się na szczegółach meczu to spieracie się czy kanał nadaje w HDR czy nie.

Ja nie wyobrażam sobie, żeby w czasie meczu poświęcać więcej uwagi na ustawienia telewizora, czy piłka jest bardziej wyraźna w HDR czy nie albo wrzucanie screenów na forum wówczas, gdy mogę skupiać się na detalach rozgrywanego meczu.

Edited by Krzysiek11:)

@Tokić

Brak słów ty myślisz, że jak bym mój ty nie obsługiwał trybu HDR HLG to bym się o tym wypowiadał.

Guest kingofsouth

@bugmenot, osoby oglądające ten kanał widzą co mają za obraz. Ty nie masz o tym pojęcia bo tego nie masz przed oczami. 

Audio do poprawy, mecz nie najgorszy. (+ sprawdziłem i obsługuje mój TV HDR HLG)

Edited by SatZnawca

@kingofsouth

Tak, widzisz flagę "HDR", którego realnie nie ma w przekazie bo nigdzie nie ma informacji, ze Premier League jest robiona w 4K/HDR (w przeciwieństwie do Mistrzostw Świata, gdzie było to trąbiane wszem i wobec)..

Z dźwięku mono też można zrobić stereo, ale nadal to nie będzie prawdziwe stereo. W Sky nie ma HDR, ale NC+ specjalnie dostała, serio tak myślisz? ;)

To, że TV zmienia obraz przy włączeniu flagi HDR to nie jest nic nowego - zrobi Ci to byle program graficzny z dowolnego zdjęcia..

Edited by bugmenot

Guest kingofsouth

Nie myślę , bo w przerwie odpaliłem sobie "Gran Turismo" w HDR. Tutaj , już mam pewność że jest i to nie HLG tylko coś lepszego. :cool:

Podsumowując troszkę nas nc+ w balona robi :mrgreen: z tym HDR. P.S w GT jest ryb HDR 10.

Edited by waldek1979

Tak się zastanawiam z tym HDR to chyba nie jest aż tak super że wy nawet nie wiecie czy jest czy go nie ma...

Guest kingofsouth

Coś w tym jest, może Canal+4K UHD został z automatu w HDR.

To jest "szyte grubymi nićmi"  ;)

Edited by kingofsouth

Tak flaga jest na sztywno, chociaż tylko ten ich dekoder pokazuje HLG, moduł we własnym tunerze w ogóle nie pokazuje HDR, a wpięty w TV pokazuje że HDR ale bez HLG i tak od zawsze :)

Niestety wnosząc po wypowiedziach niektórych użytkowników, skutecznie działający a na horyzoncie opłata z canal+4K.

Guest kingofsouth

Powinni przestać nam serwować z automatu HDR.
Ciekawe, czy technicy nc+ zdają sobie z tego sprawę?