Skocz do zawartości

Jaki TV kupic? LCD czy CRT?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar kupic TV już byłem zdecydowany na LCD , ale kuzyn który tez kupuje TV wyczytał że CTR są lepsze, prosze o jakies porady w tej sprawie, co do LCD chciałem kupic jakiegoś LG , a ten CTR to Samsung WS32Z419P.

 

wklaje tutaj opinie jednego z posiadaczy samsunga

 

"Grzesiu ze wsi i Arturrro,jeśli uważacie że LCD jest lepszy od CRT to porozmawiamy za cztery lata jak w waszych LCD zaczną siadać kolory obraz zciemnieje a rachunki za prąd przekroczą dawno wartość telewizorka.Jeśli chodzi o półśrodki to technologia LCD jest tego najlepszym przykładem. Wyświetlacze LCD dobre są w telefonach albo aparatach,natomiast w telewizorach i monitorach jedyną ich zaletą jest to że zajmują mało miejsca.Technologia LCD przeminie,a stare CRT będą sobie tu iówdzie spokojnie pracowały przez następnych dwadzieścia lat...Radzę poczytać literaturę fachową lub zasięgnąć wiedzy u fachowców z dziedziny elektroniki.Pozdrawiam "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

8ms lub 6ms daje radę na kinie akcji i sporcie. Nie wiem skąd takie informacje, że te TV nie dają rady :roll: Poza tym teraz coraz częściej TV LCD mają 4ms, a ostatnio nawet czytałem o 2ms :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Ja mam narazie HD Ready, ale w planach mam Full HD. Zależy czy chcesz mieć kanały HD, jeśli tak to w pełni polecam Full HD. Różnica jest potężna w porównaniu do HD Ready. Co ciekawe, nie kupiłbym Samsunga Full HD z kontrastem 2000:1, bo widzałem w sklepie jak on ma coś nie halo z tym kontrastem. Jak słońce świeci, czy lampka, wszystko się w nim odbija jak w lustrze, nie sposób oglądać czegokolwiek. Chyba chcieli zrobić bardzo dobry kontrast i coś im nie wyszło. Jednak z Full HD zdecydowanie najlepszą propozycją jest Sony Bravia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozmawialem z wachowcem od TV i powiedzial ze obecnie CRT'ki sa tak robione zeby po 5latach siadal kineskop a wtedy to zakup nowego TV. Obecnie kazdy LCD ma czas reakcji min. 8ms (BTB) a te 2ms to (GTG) ~ 6ms (BTB).

 

BTB - Black To Black

GTG - Gray To Gray

 

Obecnie LCD sa bardzo dobre, ale zdaza sie tacy co wola siedziec przy 10letnim monitorze CRT i zachwalaja se go a jak usiadziesz to po 10 minutach oczy nie wyrabiaja. ja mam jedynie LCD w kompie bo mam laptopa ale zachwalam sobie go bardzo dobrze. wiadomo czas reakcji 16ms ale przy rozdzielczosci natywnej jest to niezauwazalne. Wybierz to co wedlug ciebie jest dobre oraz na twoja kieszen i nie sluchaj innych co mowia. najlepiej miec pretensje do siebie ze wybrales to czy to a nie ze ktos ci polecil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie że LCD pokażcie mi producenta który jeszcze produkuje CRT???

 

Nastepna sprawa teraz wchodzimy w świat HD który CRT pokaże wam HD?? Nie porównujcie LCD z matrycami TN to jakiś dobrych CRT (flatronów czy cos podobnego) popatrzcie na porządne LCD np. Sony KDL-32S3000 albo KDL-40W3000 to naprawde nie ma co porównywac z CRT-kami i to są TV na lata. A taki LG ktory ma sterownie obrazem jak by porównywać z Sony to taki maluch do mercedesa a już nie mówiac o matrycy (sami sobie zobaczcie na tani monitor a na mointor z matryca S-PVA) Sa LCD i LCD idzie do sklepu zobaczcie sobie normalna TVP1 na LCD Sony KDL-40W3000 a potem zobaczcie na swojej 21' calowym CRT tylko nie zapomnijcie że patrzycie 2 razy większy telewizor więc patrzcie na niego z 2 razy wiekszej odleglosci a potem wlaczcie na obu Discovery HD. I naprawde nie polegajcie na jakis pogladach znawcow zobaczcie sami to jest wazne. Bo to oponie sa czesto z przed 5 lata ktore sie nie zmienily a w LCD sie DUZO zmienilo ale jakos CI fachowcy dalej mysla tak samo..... Albo opieraja swoje zdanie na LG (nie chce nikogo urazic ale przewinela sie ta nazwa na poczatku)

 

A co do czasu reakcji ludzie zauważcie ze material jaki odbieramy ma 50klatek na sekunde podzielcie sobie wiec jedna sekunde na 50 to wyjdzie ze matryca ktora ma 20ms reakcji wystarczy teraz sa modne TV ktore maja algorytm 100Hz wiec im wystarczy 10ms a obecne matryce maja sredni czas na poziomie 8ms (i tu tez trzeba zauzazyc SHARP podaje minimalny czas a nie sredni)

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o CRT to tylko i wylacznie Philips 9551 - jedyny TV kineskopowy, ktory ciagnie rozdzialke 720p - a wiec juz HD Ready. Mam osobiscie to wiem co polecam.

 

Napinanie sie na Full HD - czyli plazme czy LCD ciagniacy 1080p nie ma obecnie sensu, bo nie ma nadawcow takiego sygnalu - Europa to nie Japonia czy USA :lol::P zreszta w Japonii juz nadaja ekperymentalnie material w jakosci 2 razy wyzszej niz europejskie Full HD

 

Full HD (1080p) najwczesniej wejdzie za kilka lat, poki co to i N i CP nadaja maksymalnie 1080i, a i to po zaledwie kilka kanalow. Na rynek niepredko wejda odtwarzacze Blue Ray czy HD TV - a nawet jak wejda to nie bedzie materialu na nosnikach.

Poki co to producenci musza zarobic na klasycznych DVD, a wytwornie filmowe wypchnac z magazynow zapasy filmow w jakosci SD :lol::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę coś wtrącić od siebie

Ostatnio rozmawialem z wachowcem od TV i powiedzial ze obecnie CRT'ki sa tak robione zeby po 5latach siadal kineskop a wtedy to zakup nowego TV.

Uwielbiam takich fachowców :D Po 5 latach oglądania 3 godz. dziennie czy non stop?

Obecnie LCD sa bardzo dobre, ale zdaza sie tacy co wola siedziec przy 10letnim monitorze CRT i zachwalaja se go a jak usiadziesz to po 10 minutach oczy nie wyrabiaja. ja mam jedynie LCD w kompie bo mam laptopa ale zachwalam sobie go bardzo dobrze. wiadomo czas reakcji 16ms ale przy rozdzielczosci natywnej jest to niezauwazalne.

Większość grafików pracuje na CRT. Dlaczego? Odpowiedz sobie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto jednak LCD:

http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=7451&st=0

A myślałeś o plaźmie?

Aha, CRT są już trochę za małe jak dla mnie i nie da się praktycznie robić większych 16:9, jednak technologia może jeszcze nie całkiem umarła: http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/ ... 30150.html

Oby, bo poza rozmiarami to CRT ma jednak reszte lepszą niż LCD a materiał SD na nich się najlepiej prezentuje. Rozdzielczość przecież dałoby się zrobić większą bez problemu, vide monitory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto zaopatrzyc sie w dobry telewizor CRT gdyz i ceny sa teraz odpowiednio niskie w zwiazku z samymi praktycznie LCD na rynku. Ja 2 lata temu kupilem 29' Panasonica Quintrix 100Hz i naprawdę nie narzekam. Podpialem pod niego kablowke UPC i mam najlepsza jakosc obrazu w bloku a wiekszosc sasiadow ma plazmy i LCD. Wiadomo ze ktos powie ze pod wzgledem obrazu w jakosci HD to CRT nie mozna rownac z LCD. Ale ja posiadam rowniez cyfrowy tuner satelitarny i jakosc obrazu jest naprawde swietna. Wiec jak UPC zacznie cyfryzacje kablowki rowniez z jakoscia obrazu powinno byc dobrze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu.Ja w tak malych tv juz nic nie widze :oops: W zyciu juz nie zejde ponizej 37 cali,nawet do sypialni.Jakosc nie jest juz lepsza w crt,no chybaze porownamy z najtanszymi lcd i plazmami.Dobrej klasy plaski ekran tej samej wielkosci odbiera conajmniej tak samo jak crt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarinho, zgoda, ja telewizor 28" kupiłem kilkanaście lat temu i niech się wszystkie LCD schowają, chociaż to tylko tandetny Trilux był. Tylko że wtedy wszyscy się dziwili po co mi taki wielki kloc, a ja zawsze chciałem mieć cos zbliżonego do kina. No i w końcu można mieć jeszcze coś większego, dlatego CRT dla mnie już umarło a SED jeszcze się nie narodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość grafików pracuje na CRT. Dlaczego? Odpowiedz sobie sam.

 

Kiedys tak teraz jak sa monitory oparte o matryce S-PVA juz wiekszosc grafikow dziala na LCD tylko nie takich o takich smiesznych cenach i tutaj tez wychodzi opinia i argument z przed 2-5 lat a LCD poszly na przod o pare generacji.....

 

poza rozmiarami to CRT ma jednak reszte lepszą niż LCD a materiał SD na nich się najlepiej prezentuje. Rozdzielczość przecież dałoby się zrobić większą bez problemu, vide monitory.

 

NIe zgodze się jak zobacze sobie na stary telewizor panormiczny 28cali i na np. Sony KDL-32D3000 to lepszy jest na tym drugim a jest o 4 cale wiekszy (wiekszy TV gorszy obraz powinien byc bo wiecej widac) nie porównujcie dobrych CRT do LG z niskiej polki!!! I mowie tutaj o porównaniu odbioru z dobrej anteny naziemnej i o np. odtwarzaniu DVD ten TV jest pod kazdym wzgledem lepszy od kazdego CRT

 

Jedynym argumentem tutaj jest cena bo przy schylku CRT sa one tanie jak barszcz i tego argumentu nie moge podwazyc kazdy inny tak.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam teraz konkretny TV jaki chcialbym kupic i napiszcie mi czy bardziej sie oplaci go kupic niz tego CRT ktrego podalem na poczatku, wiec chce kupic LG 32LC52 , widzialem troche straszy model i mi odpowiada jakosc obrazu, chodzi mi tylko czy te TV sa trwale czy po 2-3 latach cos sie nie zepsuje lub czy jakosc obrazu sie eni pogorszy.Ogolnie nie chce bardzo duzo kasy wydawac na TV potrzebuje poogladac filmy na DVD czasem mecz na C+ i jakis film(narazie w formacie SD, pozniej chce kupic dekoder HD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma zamiar kupować LCD i potem płakać, że piksele z 20cm widzi, to niech lepiej weźmie CRT za grosze to przynajmniej się nie będzie denerwował, że nowoczesna technologia nie spełnia jego wymagań :P

Za 2-3 lata będzie można przecież zmienić telewizor, który przez ten czas sporo stanieje (kupno tych dwóch telewizorów będzie tańsze niż tego LCDka).

Potem ten stary telewizor będzie można do sypialni, czy pokoju dziecka dać :)

 

Jednak jeśli ktoś jest wyrozumiały i nie wgapia się w TV by szukać pikselów tylko po to by narzekać, to może sobie kupić LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie artykułu do telewizor KDL-32V2000 jest to telewizor 2 generacje starszy (ze starą matryca PVA z tego co pamiętam) niz obecnie proponowane. Miedzy KDL-32V2000 a KDL-32V2500 byla przepaść w jakości obrazu a teraz kiedy sie pokazały modele KDL-32S3000 albo KDL-32D3000 to następna przepaść i znowu powracam do słów że dużo się mówi o LCD ale jak się LCD zmieniają to zdania już nikt nie zmienia...

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTV to też zależy bo jeśli nie masz zamiaru przez następne pare lat w ogóle nie oglądać czegoś HD (zauważ że to nie tylko 7 kanałów satelitarnych to także Blu-Ray, PS3, aparaty teraz maja wyjścia HD, nagrywarki potrafią upscalować do HD, kamery są HD i to niewiele droższe od tych SD) to za małe pieniądze nabędziesz dobrej klasy odbiornik CRT który będzie lepiej chodził niż LCD z niskiej półki. Z tym że to też będzie działało zaporowo czasy się zmienią Blu-Ray będzie kosztował tyle co DVD a dalej będzie ta zapora nie mam TV HD więc po co mi Blu-Ray i tak w kółko. Ale jeśli zamierzasz mieć coś z tych rzeczy w najbliższym czasie (za 2-3 lata) to myslę że warto zainwestować w pożadne LCD i to najlepiej w miare duży TV (ceny spadaja więc coraz więcej ludzi stać na większe TV) To tylko takie małe podsumowanie bo aspektów jest dużo więcej np. zużycie energii jest po stronie LCD wiec jak dużo oglądasz to też jest ważne, żywotność też dyskusyjna sprawa.... Następnie ile kosztuje 1m^2 mieszkania?? No a mniej więcej tyle albo i więcej zyskuje się przy LCD jeśli zawiesi się go na ścianie. W sumie dość logicznym rozwiązaniem wydaje się kupno taniego CRT (do tysiąca) i po 2-3 latach wymiana na LCD które będą tańsze i jeszcze lepsze skoro teraz nie masz zamiaru oglądać nic HD

 

A czy będzie widać zmiany ja powiem że jak porównać jakąś nowy 32 calowy odbiornik CRT a np. KDL-40W3000 to na pewno komfort oglądania będzie lepszy na tym drugim ale cena będzie tu pewnie 4-7 razy większa...

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...