Skocz do zawartości

OLED vs QLED


Rekomendowane odpowiedzi

Do Asiafan :

 

Może nie tyle że nie wiem co chce kupić, bo wiem co chciałem mieć ale na ten moment OLED dla mnie odpada do póki nie zostanie dopracowany w sposób znaczący,żeby móc oglądać  normalnie telewizję i grać dłużej w konsolę. Na ten moment największy przegrany jest LG ze swoimi matrycami, bo na nie jest najwięcej narzekań a to jakieś zafarby a to martwe piksele i stąd ludzie zamawiają je przez internet żeby oddać je w ciągu 14dni w razie jakiś nie prawidłowości:) Jestem załamany tym co robi LG, bo co roku wychodzą nowe modele i za każdym razem te same błędy poprzedników nie naprawione. Nie wiem jak inne firmy sobie radzą z tymi problemami ale to LG jest tym co obrywa najgorzej. Dziś widziałem matryce AMOLED  w telefonach od Samsunga i  wszystkie ekrany wypale od stałych elementów. Wniosek jest jeden że i w telefonach sobie nie radzą z tą technologią a OLED od LG w v30 też wypalony :)

 

Dziś chce zobaczyć model od SONY z 2018 55XF9005 i moje pytanie miał ktoś okazję zobaczyć jak odbiera ten model na żywo ???

https://hdtvpolska.com/forum/topic/42630-sony-xf90-test-nast%C4%99pcy-xe93xe90-na-2018-rok-kd-55xf9005-z-dolby-vision/

 

Do śmiechu warte :

 

Masz rację w sklepie co innego a w domu jeszcze co innego a zwłaszcza jak ktoś ma zamiar korzystać z telewizji naziemnej. Do takich TV już trzeba zapodać konkretny sygnał żeby docenić walory OLED lub dobrej klasy LCD :)

Ja   powiem tak:   Gdyby nagle się okazało że masz  20tys od tak do wydania i  musiałbyś się zdecydować na TV  to na co byś poszedł?  Na przepłacony   i przereklamowany OLED? Czy jednak topowy niewiele tańszy LED z Direcledem  ( Dodam iż także 2 modele  topowe te za 15tyś już zostały zwrócone]  Czy jednak gamingowy  QLED  ten poniżej 10tyś?

 

Direct LED  a  EDGE LED  to kwestia gustu   bo nawet nie wiadomo w jakim stopniu to wykorzystasz.  Ilość ciemnych scen w danych filmie.

 

 

Tutaj masz  coś co daje do myślenia

 

http://4kmedia.org/real-or-fake-4k/

 

Zobacz sobie  jak nie wiele  tytułów  masz real 4k  HDR/Dolby Vision.   Pytanie zasadnicze który player odtwarza obecnie na OLEdzie  Dolby Vision ? Do dziś nie  widze potwierdzenia.  Czyli  OLED  10+ tyś   + film  do 200zł bo tak się wyceniają   + player UHD z Dolby  do 2000zł   .   Podaje Dolby bo na razie nic innego nie mamy . Na HDR10+ czekamy.

 

No i moje 3 grosze. Z coraz większym dystansem podchodzę  do Gmerosława .Odnosze wrażenie że Gmerosław stał się ostatnio  przepłaconym  promotorem OLEDA LG  i ten jego śmieszny slogan . Poniżej 4k nie schodze.  Ja tego nie kupuje.  Zawsze jak ktoś coś powie o wypalanie LG OLED to zaraz  Gmerosław wsadza swoje 3 grosze że to i tamto.  Gość jest opłacony i tyle.  Czemu nie robi testów  OLED Panasonica   SONY   Philips? 

 

Nie zapominaj  jeszcze o 1 bardzo ważnej sprawie.  W LG OLEdzie  ma określoną  ilość  godzin  sprawnie działających diod. Zapewne Gmerosław  także powiedział ile  h  będzie działać   itd.  Po 50% czasu pracy  tego TV będzie spadać  jakość kolorów i jasności  kontrast   itd.   Potem sobie pomyślisz że tyle wydałeś  i taki FAIL  :D

Mimo tego filmiku ja zdecydowanie preferuję Direct LED - jeśli miałbym wybierać, w tej chwili mam Edge - ale to wybór cenowy.

A niby  jaki  inny.  Za Direct LEd  więcej płacimy  :D. Na rachunku też za prąd  :D

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś, kto zastanawia się nad OLEDem powinien na dzień dobry poprosić w sklepie, by zarzucili jakiś kanał TV w typowym 1080i. Niejeden może się bardzo zdziwić gdy zobaczy obraz z dekodera bądź NTC HD. Myślę, że duża część zwrotów dotyczy właśnie takiego zdziwienia. W sklepie niby wszystko pięknie, bo ze świecą szukać takiego, gdzie na OLEDzie leci tradycyjna TV. Prawie zawsze puszczane w kółko materiały reklamowe w doskonałej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zauważyłem że w tym temacie największymi przeciwnikami oledów są użytkownicy lcd-led...Może dlatego że nigdy nie mieli możliwości zobaczyć jak dobrze ogląda się tv na oledzie w domowych warunkach. Przez kilkanaście lat miałem dwa tv lcd obecnie od kilku tygodni mam sony af8 65cali i porównując jakość obrazu oleda do lcd-led to powiem tak...nie ma czego porównywać.Oled jest zdecydowanie najlepszy i to z każdego źródła sygnału (ntc,kabel czy sat) nie wspomnę o  filmach 4k z hdr. Naprawdę trudno mi uwierzyć w większą bzdurę że ktoś oddał oleda bo nie podobała mu się jakość obrazu z tv. naziemnej jak pisze Rozpisany. 

A jeżeli chodzi o wypalanie obrazu to na razie mogę dać przykład oleda sony a1 którego siostrzenica z mężem kupili ponad rok temu i jakoś nie widać śladów wypaleń czy innych powidoków a tv pracuje u nich więcej niż 5godzin na dobę ze względu na dzieci.

Oczywiście Oledy się wypalają bo to jest taka technologia ale ludzkie oko dopiero po kilkunastu latach normalnego użytkowania dostrzeże ten efekt. Warto też poczytać-posłuchać konkluzję osób które przeprowadzały testy na wypalanie oledów. A jest ona taka że jeżeli oglądamy normalnie tv to nie mamy się czego obawiać.

Do Asiafan :

Według twoich teorii oledy zaczynają się wypalać widocznie po roku. Zakładając że sprzedaż ich na masową skalę zaczęła się kilka lat temu to do dzisiaj powinny być masowe zwroty czy reklamacje. A jakoś nie widać tej masowej krytyki na te matryce...(chodzi mi o masową skalę a nie o pojedyncze przypadki które się zdarzają jak wszędzie)

Moim zdaniem największą wadą tv.oled jest ich wysoka cena. Natomiast jeżeli już kogoś stać na wydanie kilkunastu tys. na tv. i zastanawia się jaki wybrać lcd-led(qled) czy oled to zdecydowanie polecam oleda. A jakiej firmy to już do własnego przemyślenia.

Edytowane przez mara68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do śmiechu warte :

 

Niejeden może się bardzo zdziwić gdy zobaczy obraz z dekodera bądź NTC HD. Myślę, że duża część zwrotów dotyczy właśnie takiego zdziwienia

 

 

Powiem tak że dawno tak się nie uśmiałem jak teraz czytając ten tekst. Nikt nie oddaje OLED bo obraz mu nie pasuje a jeśli już oddają to raczej na jakieś wady które wyszły w czasie użytkowania ale gdzie ich nie ma :)

 

Do Asiafan:

 

Powiem Ci tak jak bym miał wydać te 15tyś o których piszesz to raczej to będzie to OLED mimo ich wad jakie występują  ale 55 cali już można kupić za mniej niż 6,5 tyś , mam na myśli serie B7 ale ja celuje w 65 cali bo obecnie mam 42 cale. QLED nie powiem ładnie wygląda zwłaszcza seria Q9 ale koszty 65 cali już kosztuje ponad 14tyś, czyli koszt OLEDA i tu już każdy musi sobie zadać pytanie na co chce wydać i na jaką technologie. W takim sklepie nie dla idiotów MM głownie promują Samsungi LCD z serii NU 8042 bo tylko taki jest godny uwagi. Różnica miedzy 8002 a 8042 jest taka że ten pierwszy ma panel 8 bitowy a ten drugi 10 bitowy, co mało kto wie I NAWET SAM SPRZEDAWCA  nie mówi o tym jak się go zapytamy o różnice jakie są miedzy tymi modelami :)

 

Z coraz większym dystansem podchodzę  do Gmerosława .Odnosze wrażenie że Gmerosław stał się ostatnio  przepłaconym  promotorem OLEDA LG  i ten jego śmieszny slogan

 

 

Z takim podejściem jak piszesz to wszyscy recenzenci musieli  by być opłacani przez firmy które dostarczają im sprzed do testów, żeby nie pisali złych recenzji. Według mnie chłopaki robią dobre recenzje i mają bardzo mają drogi sprzęt do testowania telewizorów i mało tego nikt nim nie dał tego za darmo , tylko musieli wydać własną kasę :)

 

Do mara68:

 

Wszystko ładnie objaśniłeś i tu niema co dalej się rozpisywać, bo bardzo to dobrze napisałeś :)

 

Przez kilkanaście lat miałem dwa tv lcd obecnie od kilku tygodni mam sony af8 65cali i porównując jakość obrazu oleda do lcd-led to powiem tak...nie ma czego porównywać.Oled jest zdecydowanie najlepszy i to z każdego źródła sygnału (ntc,kabel czy sat) nie wspomnę o  filmach 4k z hdr

 

 

Długo użytkujesz tego OLED od Sony ??? Jestem ciekaw jak spisuje się u Ciebie w warunkach domowych ???

Edytowane przez XMAREKK30
Nie KRZYCZYMY na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Długo użytkujesz tego OLED od Sony ??? Jestem ciekaw jak spisuje się u Ciebie w warunkach domowych ???

Jak pisałem wcześniej mam go dopiero od kilku tygodni więc na razie mogę się odnieść tylko do podstawowych kwestii takich jak jakość obrazu która jest bardzo dobra ( bez kalibracji do której nie jestem za bardzo przekonany) oraz jakość dźwięku która jak na telewizor jest wyjątkowo dobra i myślę że kupowanie do niego soundbara to niepotrzebny wydatek.Jeżeli już to tylko kino domowe.U mnie sygnały tv(sat,kabel i naziemna) idą przez Ultimo4K.Na początku tak z ciekawości przeskanowałem kablówkę i naziemną na tv i wszystko co trzeba wynalazł w miarę szybko ale już przełączanie między kanałami pokazuje że to nie jest demon szybkości. Ponad 3s w porównaniu z Ultimo gdzie jest poniżej 1s to jest wieczność.Android 7.0 działa bezproblemowo. Netflix też działa dobrze chociaż jeśli chodzi o af8 nadal brak aktualizacji na tryb Dolby Vision i filmy w tym trybie na netflixie są mocno przejaskrawione a w ustawieniach tv. nie da się wyłączyć trybu HDR kiedy leci film w dolby vision.Do tv. mam podpięte trzy dyski przenośne 2po4TB i 1-2TB do odtwarzania można stosować aplikacje z telewizora Video,Album,Music lub zainstalować w aplikacjach VLC.I tutaj muszę napisać o dużym minusie tego tv. Otóż po wyłączeniu tv. podpięte dyski nadal pracują.Dodam że dyski są tylko do odtwarzania i nie są zarejestrowane do nagrywania.Próbowałem już różnych ustawień wyłączyłem też kilka funkcji które działały w trybie czuwania ale to nic nie pomogło.

Edytowane przez mara68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolby  na razie to jest  FAIL. Jak ten wymysł  SONY.   SONY jest gorsze niż LG przecież korzystają z paneli  LG . Najlepiej robi to Panasonic tylko coś nie bardzo te OLED ktoś ma. U nich płacisz za logo  SONY.  Po skandalu  https://en.wikipedia.org/wiki/Sony_BMG_copy_protection_rootkit_scandal    dobrze że mam Blu Ray playera nie na Androidzie. Szkoda że tylko SONY i Samsung mają najbardziej wypasiony  SMART.   Testując  HDR   z jednym pracownikiem który sam posiadał SONY    bardzo negatywnie podchodził  do samego SONy jak i Androida.

 

Niestety musimy poczekać aż mara  sobie pokorzysta z tego TV i się więcej dowiemy.


Witam.

Zauważyłem że w tym temacie największymi przeciwnikami oledów są użytkownicy lcd-led...Może dlatego że nigdy nie mieli możliwości zobaczyć jak dobrze ogląda się tv na oledzie w domowych warunkach. Przez kilkanaście lat miałem dwa tv lcd obecnie od kilku tygodni mam sony af8 65cali i porównując jakość obrazu oleda do lcd-led to powiem tak...nie ma czego porównywać.Oled jest zdecydowanie najlepszy i to z każdego źródła sygnału (ntc,kabel czy sat) nie wspomnę o  filmach 4k z hdr. Naprawdę trudno mi uwierzyć w większą bzdurę że ktoś oddał oleda bo nie podobała mu się jakość obrazu z tv. naziemnej jak pisze Rozpisany. 

A jeżeli chodzi o wypalanie obrazu to na razie mogę dać przykład oleda sony a1 którego siostrzenica z mężem kupili ponad rok temu i jakoś nie widać śladów wypaleń czy innych powidoków a tv pracuje u nich więcej niż 5godzin na dobę ze względu na dzieci.

Oczywiście Oledy się wypalają bo to jest taka technologia ale ludzkie oko dopiero po kilkunastu latach normalnego użytkowania dostrzeże ten efekt. Warto też poczytać-posłuchać konkluzję osób które przeprowadzały testy na wypalanie oledów. A jest ona taka że jeżeli oglądamy normalnie tv to nie mamy się czego obawiać.

Do Asiafan :

Według twoich teorii oledy zaczynają się wypalać widocznie po roku. Zakładając że sprzedaż ich na masową skalę zaczęła się kilka lat temu to do dzisiaj powinny być masowe zwroty czy reklamacje. A jakoś nie widać tej masowej krytyki na te matryce...(chodzi mi o masową skalę a nie o pojedyncze przypadki które się zdarzają jak wszędzie)

Moim zdaniem największą wadą tv.oled jest ich wysoka cena. Natomiast jeżeli już kogoś stać na wydanie kilkunastu tys. na tv. i zastanawia się jaki wybrać lcd-led(qled) czy oled to zdecydowanie polecam oleda. A jakiej firmy to już do własnego przemyślenia.

Poczytaj sobie  fora  typu AVS  . Tam są także  testerzy  nie Gmerosławy. On nawet nie ma ani 1 art o innym OLEDZIE jak LG.


Do śmiechu warte :

 

 

Powiem tak że dawno tak się nie uśmiałem jak teraz czytając ten tekst. Nikt nie oddaje OLED bo obraz mu nie pasuje a jeśli już oddają to raczej na jakieś wady które wyszły w czasie użytkowania ale gdzie ich nie ma :)

 

Do Asiafan:

 

Powiem Ci tak jak bym miał wydać te 15tyś o których piszesz to raczej to będzie to OLED mimo ich wad jakie występują  ale 55 cali już można kupić za mniej niż 6,5 tyś , mam na myśli serie B7 ale ja celuje w 65 cali bo obecnie mam 42 cale. QLED nie powiem ładnie wygląda zwłaszcza seria Q9 ale koszty 65 cali już kosztuje ponad 14tyś, czyli koszt OLEDA i tu już każdy musi sobie zadać pytanie na co chce wydać i na jaką technologie. W takim sklepie nie dla idiotów MM głownie promują Samsungi LCD z serii NU 8042 bo tylko taki jest godny uwagi. Różnica miedzy 8002 a 8042 jest taka że ten pierwszy ma panel 8 bitowy a ten drugi 10 bitowy, co mało kto wie I NAWET SAM SPRZEDAWCA  nie mówi o tym jak się go zapytamy o różnice jakie są miedzy tymi modelami :)

 

 

Z takim podejściem jak piszesz to wszyscy recenzenci musieli  by być opłacani przez firmy które dostarczają im sprzed do testów, żeby nie pisali złych recenzji. Według mnie chłopaki robią dobre recenzje i mają bardzo mają drogi sprzęt do testowania telewizorów i mało tego nikt nim nie dał tego za darmo , tylko musieli wydać własną kasę :)

 

Do mara68:

 

Wszystko ładnie objaśniłeś i tu niema co dalej się rozpisywać, bo bardzo to dobrze napisałeś :)

 

 

Długo użytkujesz tego OLED od Sony ??? Jestem ciekaw jak spisuje się u Ciebie w warunkach domowych ???

55 cali  do 4k  słabo. Tutaj musisz mieć  65.   Co do QLED i 14tyś    . Ja powiem krótko  wole QLEDA z Edge Led   mniej wypasiony = mniej awaryjny. Śmiem twierdzić że dłużej pochodzi . No i nie będzie faili z wypalaniem.  Jak to zobaczysz na SONY czy LG to gwarancji nie dostaniesz  bo powiedzą to samo co mówiłeś mi  " nieumniejetne  uzywanie  TV"

 

Wszystkie Samsungi  włącznie z 8000 mają panel 10bit.  Sęk w tym jak chcesz to wykorzystać.  Kiedy filmy Dolby Vision są upscalowane a zawartość Netlfix  to kompresja .

 


Do Asiafan:

 

Z takim podejściem jak piszesz to wszyscy recenzenci musieli  by być opłacani przez firmy które dostarczają im sprzed do testów, żeby nie pisali złych recenzji. Według mnie chłopaki robią dobre recenzje i mają bardzo mają drogi sprzęt do testowania telewizorów i mało tego nikt nim nie dał tego za darmo , tylko musieli wydać własną kasę :)

 

Jakbym czytał  opinie  wszystkich krytyków  filmowych to nic bym nie oglądał jeśli chodzi o filmy. Tak samo z TV. Gmerosław robi recencje głównie pod gry i pod Blu Ray Ultra.


Ktoś, kto zastanawia się nad OLEDem powinien na dzień dobry poprosić w sklepie, by zarzucili jakiś kanał TV w typowym 1080i. Niejeden może się bardzo zdziwić gdy zobaczy obraz z dekodera bądź NTC HD. Myślę, że duża część zwrotów dotyczy właśnie takiego zdziwienia. W sklepie niby wszystko pięknie, bo ze świecą szukać takiego, gdzie na OLEDzie leci tradycyjna TV. Prawie zawsze puszczane w kółko materiały reklamowe w doskonałej jakości.

Mamy dowody

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/39644-lg-oled-c7-problem-i-zwrot-wymiana/

 

Wcale nie takie stare.    Macie swoje OLEDY.

 

https://www.reddit.com/r/OLED/comments/7i2mum/lg_oled65b7a_banding_advicereturn/

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że LG robi matryce OLED na specjalne zamówienie dla Panasonic i tak miało być już dla modelu EZ1000 a jak jest dla modelu FZ950 tego nie wiem.

 

Wczoraj oglądałem TV od Panasonic 55FX780 model na 2018 i obok stał starszy model 58ex780 jedyny model jeszcze z 3D i powiem szczerze że FX780 jest ładniejszy i lepiej odbiera ale chyba jak bym miał wybrać  to model starszy w wersji 65 calach , ze względu na 3D, bo to jest ostatni model z tą funkcją a filmów jest trochę w kolekcjach Blu Ray 3D i cały czas wychodzą z nowościami :)

 

Jeśli chodzi o QLED od Samsunga to Q8 z 2018 robi wrażenie jako całokształt.Sam odbiór jest w porządku jak na LCD i to może być alternatywna dla tych co boją się kupować OLED, bo cena jest podobna. Sam mam problem co kupić, żeby być zadowolony tak jak teraz jestem zadowolony z Plazmy.OLED jest temu najbliższy ale za dużo jest słowa ale żeby kupić tak po prostu.Mam nadzieje że na święta będą jakieś promocje to może decyzja będzie łatwiejsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją  drogą  rezygnują z tego 3D  a Blu Ray nadal są wydawane w 3D?  Bo Ultra Blu Ray już nie.

 

Ja że tak powiem  pomagając z decyzji. Widziałeś te fotki z wypalonym syfem  ?  Widzisz  nowe logo  Eleven Sport?   Większego już zrobić się nie dało?    Na tańszych  LEdach  Panasonica  można zanotować  wypalone pixele.  Mój Panas ma już 4 lata lecz pierwszy rok był uzywany sporadycznie  przez samą naziemną bo znajdował się w innym miejscu bo inny Samsung był w serwisie ale to z innego powodu.  Dodam że w zabytkowym Samsungu  panel 100hz  nie ma ani 1 wypalonego pixa .Ewenement.   

 

Teraz.  Wydasz  te naście  tyś   i co  wykorzystasz połowę potencjału tego TV bo na razie nie ma gdzie i jak.  Za mniejsze $$ masz QLEDa  który wcale nie jest gorszy od OLEDA. Raptem lepsza czerń lecz chyba całymi nocami nie oglądasz ciemnych filmów  :D    . OLED lepszy nie będzie  cały czas jest to samo. A taki Samsung ma lepszy system  bo ma TIZED  . Tyle że czytając  ten art   troche robi się szaro i smutno

 

https://www.oled-info.com/samsung-denies-it-developing-qd-oled-tvs-will-focus-micro-leds-and-qleds

 

https://komorkomania.pl/35767,ekrany-microled-to-przyszlosc

 

Zanim Microledy się pojawią   to w OLED będzie mieć  wypalony syf . Czyli ogólnie mamy na razie i będziemy mieć  monopol na OLED z krótszą żywotnością.  

Panasonic  robi dobre  TV  bez 2 zdań.  Ja mam 1 model i jestem  na tak jeśli chodzi o płynność. Bo ja stawiam na idealną płynność kosztem czerni no i dobre nagłośnienie.

 

Ten Q8  to jest dla Gmera  czyli dla graczy rozumiem?  Nie jest  Direct ledem?

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko jest wydany film na 3D to jest na nośnikach Blu- Ray 1080p. Teraz będzie Player One w 3D wydawany :) TV 3D wyginęły ale filmy nie i są nadal :)

 

Czyli wychodzi na to że niema idealnego TV do wszystkiego, każdy ma wady, wypalenia, martwe pixele , zabarwienia inne problemy. Moja Plazma na szczęście działa bez zarzutu już 13 lat i przeżyła nie jedną technologie a nadal nic jej nie dolega a o wypaleniach to ten model nie wie co to jest , no może jedynie powidoki ale to nie wypalenie :) Jak by jeszcze była gdzieś do kupienia nówka szt ostatniej  Plazmy ( VT60) to bym kupił mimo że nie jest 4K.

Powiem szczerze nie wiem czy bym się przyzwyczaił do odbioru z Plazmy na LCD nagle, chyba szybciej do OLED bo to jest najbliższa technologia temu  co odbiera Plazma. Musiałbym mięć takiego QLED Q8  na miesiąc na testy żeby się przekonać do tej technologi i czy warta jest tych pieniędzy w porównaniu z OLED :) Ogólnie jest duży wybór TV niż ja kupowałem swój w tamtym momencie. Teraz jest dużo bardzo ubogich modeli , dla tych co nic nie wymagają od TV a tylko ważne żeby odbierał a jak to już nie ważne, liczy się cena nie jakość.Większość i tak ogląda telewizje naziemna, bo to im wystarcza to po co im TV za 6tyś jak mogą mięć za 2tys i powiedzą ten za 6tys i ten za 2tys też odbiera.

Za nim pojawią sie Microledy to zdążysz wymienić ze dwa razy TV na nowy, ponieważ będzie tak drogi że nie będziemy na niego zwracać uwagi, a LCD i OLED będą się nadal sprzedawać jak się sprzedawały  a w raz nią będą pojawiać się nowe modele i tu mam nadzieje że OLED tak dopracują że nie będzie potrzeby zaprzątać sobie MicroLed :)


I jest microLed ale w dużym rozmiarze 175 calowym wydaniu

https://hdtvpolska.com/ifa-2018-lg-175-telewizor-microled/
https://hdtvpolska.com/ifa-2018-telewizory-4k-z-oferty-panasonic-na-2018-r-aktualizacja-oprogramowania-ukladowego-i-certyfikat-zgodnosci-z-hdr10/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zauważyłem że w tym temacie największymi przeciwnikami oledów są użytkownicy lcd-led...Może dlatego że nigdy nie mieli możliwości zobaczyć jak dobrze ogląda się tv na oledzie w domowych warunkach. Przez kilkanaście lat miałem dwa tv lcd obecnie od kilku tygodni mam sony af8 65cali i porównując jakość obrazu oleda do lcd-led to powiem tak...nie ma czego porównywać.Oled jest zdecydowanie najlepszy i to z każdego źródła sygnału (ntc,kabel czy sat) nie wspomnę o  filmach 4k z hdr. Naprawdę trudno mi uwierzyć w większą bzdurę że ktoś oddał oleda bo nie podobała mu się jakość obrazu z tv. naziemnej jak pisze Rozpisany. 

A jeżeli chodzi o wypalanie obrazu to na razie mogę dać przykład oleda sony a1 którego siostrzenica z mężem kupili ponad rok temu i jakoś nie widać śladów wypaleń czy innych powidoków a tv pracuje u nich więcej niż 5godzin na dobę ze względu na dzieci.

Oczywiście Oledy się wypalają bo to jest taka technologia ale ludzkie oko dopiero po kilkunastu latach normalnego użytkowania dostrzeże ten efekt. Warto też poczytać-posłuchać konkluzję osób które przeprowadzały testy na wypalanie oledów. A jest ona taka że jeżeli oglądamy normalnie tv to nie mamy się czego obawiać.

Do Asiafan :

Według twoich teorii oledy zaczynają się wypalać widocznie po roku. Zakładając że sprzedaż ich na masową skalę zaczęła się kilka lat temu to do dzisiaj powinny być masowe zwroty czy reklamacje. A jakoś nie widać tej masowej krytyki na te matryce...(chodzi mi o masową skalę a nie o pojedyncze przypadki które się zdarzają jak wszędzie)

Moim zdaniem największą wadą tv.oled jest ich wysoka cena. Natomiast jeżeli już kogoś stać na wydanie kilkunastu tys. na tv. i zastanawia się jaki wybrać lcd-led(qled) czy oled to zdecydowanie polecam oleda. A jakiej firmy to już do własnego przemyślenia.

 

Chodzi o to, że nie jesteśmy przeciwnikami, tylko mamy obawy w związku z wiadomymi problemami z OLED. Też mamy oczy i widzimy jakiej jakości obraz jest w stanie wygenerować taki telewizor. Natomiast obawiamy się o dobrze zainwestowane pieniądze. Tak naprawdę jak OLED radzi sobie przez lata użytkowania to do tej pory nie wiadomo, bo to stosunkowo nowy typ telewizora na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak tylko jest wydany film na 3D to jest na nośnikach Blu- Ray 1080p. Teraz będzie Player One w 3D wydawany :) TV 3D wyginęły ale filmy nie i są nadal :)

 

Czyli wychodzi na to że niema idealnego TV do wszystkiego, każdy ma wady, wypalenia, martwe pixele , zabarwienia inne problemy. Moja Plazma na szczęście działa bez zarzutu już 13 lat i przeżyła nie jedną technologie a nadal nic jej nie dolega a o wypaleniach to ten model nie wie co to jest , no może jedynie powidoki ale to nie wypalenie :) Jak by jeszcze była gdzieś do kupienia nówka szt ostatniej  Plazmy ( VT60) to bym kupił mimo że nie jest 4K.

Powiem szczerze nie wiem czy bym się przyzwyczaił do odbioru z Plazmy na LCD nagle, chyba szybciej do OLED bo to jest najbliższa technologia temu  co odbiera Plazma. Musiałbym mięć takiego QLED Q8  na miesiąc na testy żeby się przekonać do tej technologi i czy warta jest tych pieniędzy w porównaniu z OLED :) Ogólnie jest duży wybór TV niż ja kupowałem swój w tamtym momencie. Teraz jest dużo bardzo ubogich modeli , dla tych co nic nie wymagają od TV a tylko ważne żeby odbierał a jak to już nie ważne, liczy się cena nie jakość.Większość i tak ogląda telewizje naziemna, bo to im wystarcza to po co im TV za 6tyś jak mogą mięć za 2tys i powiedzą ten za 6tys i ten za 2tys też odbiera.

Za nim pojawią sie Microledy to zdążysz wymienić ze dwa razy TV na nowy, ponieważ będzie tak drogi że nie będziemy na niego zwracać uwagi, a LCD i OLED będą się nadal sprzedawać jak się sprzedawały  a w raz nią będą pojawiać się nowe modele i tu mam nadzieje że OLED tak dopracują że nie będzie potrzeby zaprzątać sobie MicroLed :)

I jest microLed ale w dużym rozmiarze 175 calowym wydaniu

 

https://hdtvpolska.com/ifa-2018-lg-175-telewizor-microled/

https://hdtvpolska.com/ifa-2018-telewizory-4k-z-oferty-panasonic-na-2018-r-aktualizacja-oprogramowania-ukladowego-i-certyfikat-zgodnosci-z-hdr10/

 

Powidoki to nic innego jak wypalenie. Każda plasma to ma  https://hdtvpolska.com/forum/topic/33245-50st60-powidoki/

W Oledzie też cie to czeka.  Tylko 13 letnia plasma to mega stara  technologia. Nie jest  LED będzie lepszy od tej plazmy.  

Gmerosław  na twitterze  wstawiał  grafike sprzedarzy  OLEDow  do LED  w tamtym roku.    Sprzedał OLED to 2% więc dlatego jest tak mocno opłaconym promotorem. Dlatego wole słuchać  Maćka Kopera. Starszy  i ogarniety.  A nie jak ktoś tutaj mówił  Gmerosław  wiecznie podniecony  " bez sztucznej skromości"  promotor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jak bym miał wybierać średnią półkę cenową LCD to wolałbym zostać przy swojej Plazmie 13 letniej i tu zdania nie zmienię :) Powidoki a wypalenia stałe to chyba jest różnica. Dla mnie wypalenie to jest coś co zostaje na stałe i nigdy nie będzie można to usunąć a powidoki to coś co jest ale znika po wyłączeniu TV albo jak ja robię na planszy takiej jak kiedyś było, jak program się kończył  i zostawiam na 20 minut i wszystko znika :) Nie zwracam uwagi na statystyki sprzedażowe, co się lepiej sprzedaje w danym momencie a bardziej kieruje się tym co ludzie piszę po użytkowaniu tv przynajmniej po pół roku. Bo tak naprawdę to my jesteśmy testerami telewizorów i to od nas wychodzą opnie te negatywne i te dobre. Szkoda że technologia OLED jest jeszcze nie dopracowana na tyle żeby dawać opnie pozytywne, a szkoda bo ja cały czas kibicuje tej technologi :) Masz rację Maciej Koper jest super gość i dzięki nie mu kupiłem Plazmę a sam również posiada Plazmę KURO od Pioneer a Gmeru też ma Plazmę VT60 od Panasonic :) Teraz na czasie u chłopaków jest OLED,bo to jest odpowiednik Plazm ale bardziej dopracowanych przez OLED ale nie znaczy że nie które wady pozostały  :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 30.08.2018 o 07:17, XMAREKK30 napisał:

Jak tylko jest wydany film na 3D to jest na nośnikach Blu- Ray 1080p. Teraz będzie Player One w 3D wydawany :) TV 3D wyginęły ale filmy nie i są nadal :)

 

Czyli wychodzi na to że niema idealnego TV do wszystkiego, każdy ma wady, wypalenia, martwe pixele , zabarwienia inne problemy. Moja Plazma na szczęście działa bez zarzutu już 13 lat i przeżyła nie jedną technologie a nadal nic jej nie dolega a o wypaleniach to ten model nie wie co to jest , no może jedynie powidoki ale to nie wypalenie :) Jak by jeszcze była gdzieś do kupienia nówka szt ostatniej  Plazmy ( VT60) to bym kupił mimo że nie jest 4K.

Powiem szczerze nie wiem czy bym się przyzwyczaił do odbioru z Plazmy na LCD nagle, chyba szybciej do OLED bo to jest najbliższa technologia temu  co odbiera Plazma. Musiałbym mięć takiego QLED Q8  na miesiąc na testy żeby się przekonać do tej technologi i czy warta jest tych pieniędzy w porównaniu z OLED :) Ogólnie jest duży wybór TV niż ja kupowałem swój w tamtym momencie. Teraz jest dużo bardzo ubogich modeli , dla tych co nic nie wymagają od TV a tylko ważne żeby odbierał a jak to już nie ważne, liczy się cena nie jakość.Większość i tak ogląda telewizje naziemna, bo to im wystarcza to po co im TV za 6tyś jak mogą mięć za 2tys i powiedzą ten za 6tys i ten za 2tys też odbiera.

Za nim pojawią sie Microledy to zdążysz wymienić ze dwa razy TV na nowy, ponieważ będzie tak drogi że nie będziemy na niego zwracać uwagi, a LCD i OLED będą się nadal sprzedawać jak się sprzedawały  a w raz nią będą pojawiać się nowe modele i tu mam nadzieje że OLED tak dopracują że nie będzie potrzeby zaprzątać sobie MicroLed :)


I jest microLed ale w dużym rozmiarze 175 calowym wydaniu

https://hdtvpolska.com/ifa-2018-lg-175-telewizor-microled/
https://hdtvpolska.com/ifa-2018-telewizory-4k-z-oferty-panasonic-na-2018-r-aktualizacja-oprogramowania-ukladowego-i-certyfikat-zgodnosci-z-hdr10/

 

Wiadomo coś o przeszkodach microLED przed stanięciem się pogromcą OLED?

 

Z tymi OLEDami tak naprawdę śpiewka trwa już tyle lat - od początku było przepalanie się i zmiana barwy kolorów. To mimo miliardów pompowane w rozwój tej technologii nigdy nie stanie się absolutnie wolne od tych przykrych efektów.

 

A microLED jakby wjechało do sklepów to będzie ciekawie dopiero. Nawet LG ponoć się interesuje tym microLEDem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2018 o 01:17, asiafan napisał:

Powidoki to nic innego jak wypalenie. Każda plasma to ma  https://hdtvpolska.com/forum/topic/33245-50st60-powidoki/

W Oledzie też cie to czeka.  Tylko 13 letnia plasma to mega stara  technologia. Nie jest  LED będzie lepszy od tej plazmy.  

Gmerosław  na twitterze  wstawiał  grafike sprzedarzy  OLEDow  do LED  w tamtym roku.    Sprzedał OLED to 2% więc dlatego jest tak mocno opłaconym promotorem. Dlatego wole słuchać  Maćka Kopera. Starszy  i ogarniety.  A nie jak ktoś tutaj mówił  Gmerosław  wiecznie podniecony  " bez sztucznej skromości"  promotor.

 

Dla czego uważasz że każda Plazma się wypala ??? Ja mam swoją, użytkuje  ją normalnie i nic nie znalazłem powidoków czy wypaleń. To że gdzieś się wypaliła, to nie znaczy że wszystkie i tak samo jest z OLED. Nie masz Plazmy a mówisz jak byś miał ten sam problem :) Jesteś przeciwnikiem OLED i Plazmy to wiem i a może napisz  wady LCD LED ????? Bo nie wiem czy nie jest ich więcej a jak nie więcej to tyle samo, także każda technologia ma swoje wady. Każdy ma wybór co chce kupić, jeden woli wady OLED a drugi wady  LCD :) Jeśli uważasz że LED jest lepszy od Plazmy, to najwidoczniej nie widziałeś jak odbiera dobra Plazma:)

 

Do Raab :

 

Cytat

Z tymi OLEDami tak naprawdę śpiewka trwa już tyle lat - od początku było przepalanie się i zmiana barwy kolorów. To mimo miliardów pompowane w rozwój tej technologii nigdy nie stanie się absolutnie wolne od tych przykrych efektów.

 

Jeden model OLED to ma drugi  nie i dlatego ludzie kupują przez neta żeby w razie czego wymienić na dobry model :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2018 o 22:26, XMAREKK30 napisał:

 

Dla czego uważasz że każda Plazma się wypala ??? Ja mam swoją, użytkuje  ją normalnie i nic nie znalazłem powidoków czy wypaleń. To że gdzieś się wypaliła, to nie znaczy że wszystkie i tak samo jest z OLED. Nie masz Plazmy a mówisz jak byś miał ten sam problem :) Jesteś przeciwnikiem OLED i Plazmy to wiem i a może napisz  wady LCD LED ????? Bo nie wiem czy nie jest ich więcej a jak nie więcej to tyle samo, także każda technologia ma swoje wady. Każdy ma wybór co chce kupić, jeden woli wady OLED a drugi wady  LCD :) Jeśli uważasz że LED jest lepszy od Plazmy, to najwidoczniej nie widziałeś jak odbiera dobra Plazma:)

 

 

Czy ja mówie że nie mam Plasmy?

 Mi się wydaje że na prawde  sam nie wiesz czego chcesz  :)    widać po postach.     OLED   moge zabić  w szybszym czasie niz  LEda.   Po  50%  czasu  użytkowania tracimy na kolorach i jasności   . W Ledach tego nie ma. Już  wole  banding  ghosting  niż  wypalenia   a nie żadne powidoki.  Sama nazwa z na forach   Burned      czyli  wypalenie.   OLED  to nie plasma   to połączenie 2 technologii.   Na razie chce sobie poczekać  na kogoś kto ma inny niż LG.  Jednak jak tutaj ktoś pisał  że nie  należy używać  dłużej niz 2h na 1 kanale to odpada.  2 mecze np  to 2h + studio.  Na Eleven.    Chyba że  doczekamy się transparentnego loga tak jak Canal+. Wtedy możemy inaczej rozmawiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na siłę to wszystko może zrobić ale w warunkach domowych to z tego co piszą ludzie na forach użytkujący OLED nie widzą wypalonego znaczka TVN24 . Sam Szafa który testował OLED przez pół roku od Philipsa model 55PUS9002 w warunkach domowych nie zaobserwował żadnych problemów z wypalonym ekranem. Oglądał po 6 godzin dziennie przez pół roku i nic nie znalazł. W LG jest taka funkcja która załącza się po wyłączeniu telewizora przy założeniu że oglądam ponad 4 godzin dziennie i ma za zadanie wykonać oczyszczanie ekranu z różnych tam niby wypaleń. Ręcznie podobno też można ją uruchomić. Slyszalem też że po 2000 godzin oglądania telewizora też jest załączona funkcja wyrównywania matrycy i  nie tylko. Sony podobno wydało aktualizacje w OLED że jak jest oglądany statyczny obraz to ściemnia się obraz. Nie wiem czy tu nie jest problem z byt dużym ustawieniem jasności panelu OLED i stąd pojawia problem. Większość ludzi ma ustawione podświetlenie panelu OLED  na 100 i jest w ten czas mocno podświetlony. Ja mam S9+ i słyszałem że ludziom się wypalaja ekrany na tej samej zasadzie co w OLED. Tylko sęk w tym że oni jadą na ustawieniach nie Auto a pod kręcone mają jasność na opór a ja np mam na Auto i nic się nie dzieje. 

Nie wieżę że nagle wszystkim się wypala ekran w OLED i to jest skala ogromna. Problem jest ale w małym stopniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie że konkurencja tylko pozamiata OLEDA.   Tutaj ciekawy materiał.  Ludzie z LG zawitali do tych z Rtings  bo sprawa z wypaleniami coraz głośniejsza.  

 

 

 

Chętnie wezme od nich takiego LG do siebie na test.  Pochodzi codziennie na TVN24 HD a potem zaproszę  ludzi z LG

 

T7Ewn5z.jpg

 

Zobacz  taki mniejszy  telewizor w środku. 25% panelu zajmuje. Tak pięknie padają  OLEDy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te plansze to zmora dla podglądu jaka jest matryca dla danego modelu a ta jest loterią. Widziałem modele wolne od wad ale i są takie że na dzień dobry nadają się do wymiany albo matryca albo cały TV do wymiany. Tylko bardzo dobre modele LCD są godne uwagi żeby dorównać OLED np: SONY XF 9005 albo QLED Q9. Wiem że modele Panasonica FZ800 i FZ950 nie mają tyle problemów co LG OLED B8 i C8 choć Panasonic bierze matryce od LG. Najwidoczniej matryce dla Panasonic są produkowane na specjalne  zamówienie dla tej firmy i stąd mniej problemów i same bebechy są lepsze :) Niebawem wychodzą nowe modele LG B9 i C9 z HDMI 2.1 z 120 kl/s z 2 generacją ALPHA  7 i 9. Może tym razem będzie lepiej do póki Micro LED nie będzie w masowej produkcji i ceny spadną do takich żeby każdy mógł kupić a to pewnie potrwa z dobrych parę lat. Zastanawiam się jaki będzie najmniejszy rozmiar Micro Led  ???

 

Takie ciekawostki z Las Vegas :

 

https://hdtvpolska.com/ces-2019-lg-signature-oled-r-pierwszy-rolowany-tv/

 

 

 

 

I 98 cale QLED 8K z HDMI 2.1 czyli blisko 100 cali nadchodzi :)

 

 

I nowe serie od Sony :)

 

https://hdtvpolska.com/ces-2019-nowe-ogromne-telewizory-sony-master-series-zg9-8k-hdr/

Edytowane przez XMAREKK30
dodanie linka do artykułu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, ładnie, tylko do tych dużych przekątnych jest potrzebny odpowiedni obraz. Kiedy nasi nadawcy dojdą do tego poziomu ? Mam 65", jak będzie okazja to chętnie bym wymienił na 75-80" ale wtedy nie zerknę już nigdy na HBO GO (już teraz się do tego zmuszam) czy Canal+ (dużo lepszy niż HBO GO ale przy 85-100" obraz bedzie kiepski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w zupełności racje do takich rozmiarów  od 65 do 85 trzeba bardzo dobrego sygnału i tu jedyna nadzieje w konsolach ( grach ) i na filmach Blue ray UHD 4K HDR , bo póki co nic innego nie ma , co mogło by dać dobrą jakość na tak duże ekrany :)

 

I jest nowa seria OLED od Panasonic z Dolby Vision :) 

 

Panasonic zaprezentował na CES 2019 swój najnowszy flagowy model OLED, GZ2000. Jest on kompatybilny z HDR10+, Dolby Vision a także posiada głośniki Dolby Atmos Technicsa.
 

 

https://hdtvpolska.com/ces-2019-oled-panasonic-gz2000-hdr10plus-dolby-vision/

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i  fajnie . Panasonic  jako pierwszy ma oba standardy. Na razie jednak tylko w OLED. Pytanie czy będzie też w LED.    Jest to jedna z moich lubianych marek rynku TV. 

Ci co chcą zobaczyć  poczuć  Ultra HD z Dolby nie FAKE a REAL to raczej powinni iść w 65 a nawet wyżej.  

Ja nie chce OLED.    A SONY nic nowego nie pokazał.  Tyle hajsu co oni zarobili  mają przecież swoją wytwórnie filmów.  Ich telewizory to w sumie takie  BMV jeśli chodzi o cennik a tu nic wciąż to samo.

 

HDMI 2.1  nie potrzebujesz. Nie wykorzystasz teraz i w najbliższej przyszłości.

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...