Skocz do zawartości

OLED vs QLED


Rekomendowane odpowiedzi

A co masz napisać? Większość Polaków, to tzw szczęśliwi posiadacze, chwalący z urzędu co posiadają. Wieloletnia bytność w sieci nauczyła mnie, żeby zwracać uwagę na nagatywne komentarze i nigdy się na tym nie zawiodłem. Prócz bredni owych posiadaczy, internet jest również zalany ludźmi od marketingu szeptanego, co jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, aby na wszystkie ochy i achy patrzeć z przymrużeniem oka. 

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,3114560.html

 

Zresztą w tematach z forum, które na siłę proponujecie, owi panowie byli zapraszani do domów użytkowników, by się naocznie przekonać jaką kaszaną okazał się zachwalny produkt. 

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to chłopaki nie jeżdżą tak do każdego, bo jak wiadomo nie każdy telewizor da się skalibrować tak jak wyższe modele TV. Większość telewizorów jak pisał kolega wyżej są z wyższej półki, czy to LCD czy OLED, bo z takich da się wcisnąć max możliwości jakie daje telewizor.Ja forum traktuję z przymrużeniem oka, bo opinię są przeróżne w zależności od matrycy i marki.

 

Śmiechu warte to że ty nie jesteś ufny takim opinią, recenzją od chłopaków z HDTV POLSKA lub innym masz prawo ale ja osobiście na ten moment nie znam nikogo kto by tak dawał rzetelną i pełną recenzję. Mają dobry sprzęt do testowania i przede wszystkim drogi i stąd dobre wyliczenia całości. Każdy robi jak uważa a czy zaufać temu portalowi czy innemu to już każdego prywatna sprawa. Jedni są dobrzy od telewizorach a inni w telefonach i niech tak zostanie:) Każdy ma wybór czym się kieruje przed zakupem danej rzeczy czy to telewizor czy coś innego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że należy za każdym razem rozważyć za i przeciw, albo najlepiej kupować TV trochę jak samochód. Taki, który już trochę na rynku jest i wiadomo jaki odsetek się psuje, a jaki nie. Co roku nowe telewizory - to dość szybki i żwawy cykl produkcyjny. Nie za każdym razem uda się wyprodukować dobry model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda technologia ma swoje wady i tego się nie uniknie. Większość osób godzi się na nie, bo nie ma wyjścia . OLED ma swoje wady ale i tez zalety i tak samo z LCD LED. Uważam że i tak jest postęp duży niż z parę lat temu. Ja jestem zwolnikiem OLED i wiem jakie ma wady ale z roku na rok te wady są niwelowane ale może tak być że w tym czasie wyjedzie coś lepszego niż OLED:) Sam jestem ciekaw jak zadziała OLED od LG C8 bo większość recenzentów pisze że między B8 a C8 jest spora różnica ale różnica w cenie również i tu jest pytanie czy warto aż tyle dopłacić między modelami tymi????

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Telewizory Samsung QLED uzyskały certyfikat potwierdzający, że nie występuje w nich efekt wypalenia. Certyfikat przyznany został przez video – uznany niemiecki magazyn o tematyce technologicznej. Testy przeprowadzone wraz z connect Testlab, międzynarodowym laboratorium badawczym o globalnym zasięgu, objęły wszystkie telewizory Samsung QLED z 2018 roku. Wykazały one, że produkty te są wolne od wypalenia i powidoków, potwierdzając jednocześnie, że telewizory QLED 2018 są jednymi z najbardziej wytrzymałych wyświetlaczy dostępnych obecnie na rynku.
Źródło: https://hdtvpolska.com/certyfikat-testlab-potwierdza-brak-efektu-wypalenia-w-telewizorach-samsung-qled/
Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tym, nie wiem co myśleć.

 

Trochę marketingową ściemą mnie zalatuje.

 

Przecież to LED z kwantową kropką, o którym od dawna wiadomo, że się nie wypala.

 

Po co to potwierdzać. Widać, że naprawdę chcą stawiać znak równości między QLED a OLED w wyobraźni klienta. Dla mnie kontrowersyjne zagranie. Chociaż sama technologia kwantowych kropek pchnęła nudny świat LED nieco do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja  mam tak.  LEDa z 2009r  do dzisiaj ani 1  pixela martwego.   Panas z 2014  już mam kilka  . Plasma 2009 tak jak OLED  wypalone logo jest. 

Tyle.  Można by rzecz  im technlogia lepsza tym więcej problemów z matrycami :mrgreen:

Nie bardzo cię rozumiem o co ci chodzi. To masz tego Oleda z wypalonym logo czy tylko gdzieś usłyszałeś czy gdzieś przeczytałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Asiafan :

 

Ja też mam Plazmę kupioną w 2006r i ma już 13 lat ponad i u mnie nic nie zobaczysz , żadnych wypaleń czy powidoków. Telewizor chodzi normalnie po 5 godz dziennie, TVN 24 oglądam może nie non stop ale z 2 godz chodzi i tu też mi się nic nie wypala. Dla mnie sprawa się ma tak że w tamtych czas jak były Plazmy to się wchodziło do sklepu, kupowało , szło się do domu, rozpakowywało, podłączało i telewizor grał a teraz jak kupujesz TV wymarzony  to oglądasz go z każdej strony a zwłaszcza OLED czy nie nie ma  jakich  ukrytych wad . Ludzie z pendrive przychodzą do sklepów  z zapodają jakieś plansze na OLED i w ten sposób sprawdzają czy wyświetlają równomiernie, czy coś widać na planszach 5% plamy czy [beep]a wie co jeszcze . Czasy się zmieniły i technologia też i jak pisał Asiafan im lepsza matryca tym więcej problemów z nią. Ja osobiście nie miałem nigdy LCD i nie wiem co musiało by mnie przekonać do tej technologi, bo  jak patrze na swoją Plazmę a na te LCD średnio półkowe TV LCD to stwierdzam że moja Plazma lepiej odbiera i nie ma sensu zmieniać na LCD. z OLED jest inna historia , to taka kontynuacja Plazm ale w innym wydaniu. Wczoraj czytałem że z LG OLED C8  to jest loteria, jak się dobrze trawi to ok a jak nie to bujanie z wymianami na nową szt. Wniosek jest jeden że musiało trochę potrwać żeby wyszło się nic nie zmieniło w tym temacie dalej jest kicha a wydawanie 10 tyś na TV i później bujanie się po serwisach albo po sklepach w celu wymiany to nie na moje nerwy.Nadal jestem fanem OLED i będą kibicował tej technologi żeby doszła do tego stanu jak plazmy, że kupujesz TV i po wyjęciu z pudełka się cieszysz z oglądania a nie sprawdzania czy wszystko jest ok. Jak pisałem jak LCD to tylko wyższa półka np: seria Samsung  Q8  albo Q9 ale z tego roku. Są nowe serie NU 8042 i wyżej ale w Łodzi ich nie mogę spotkać żeby zobaczyć jak to się ma w rzeczywistości  :)

 

Jak by nie droga technologia w produkcji to Plazma do dziś była by sprzedawana i jestem pewien że 4K UHD HDR by zagościło w tej technologi na stałe a tak mamy sprzedawane nie dopracowane technologie   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin dziennie to więcej niż ja.  Daj Plazme seniorom  to pojawią sie  wypalenia :D 

Masz plazme  Panasonica zdaje się?   U mnie Samsung i do dziś nie wiem jaki panel to jest.  Bo nie idzie się tego dowiedzieć .

Dla mnie  OLED jest  przepłacony i  przereklamowany.  Ludzie nadal kupując  LEDy  korzystają z Netflixow   Showmaxow   itd itd.    

Z OLEDEm i ich  wypalaniem to może być tak jak z dyskami  SSD. Nie docekamy się zbyt prędko takich SSD  jak talerzowe że możemy  nagrywać   TB   ile chcemy .

 

Dam seniorowi  OLEDA którzy ora po 8h  na dobe . Pierwsze wypalenia będą po niecałym roku a wszystko przez to że mamy kilka kanałów z logiem nie transparetnym.  Pomijam   graczy.

 

Za mało  LEDOw   widziałeś  tyle powiem.  Są takie konkurencyjne LEDy  że sa nawet lepsze od przeciętnych OLEDOów.  Czyli takich z lipnym  kontrastem .  Postaw sobie  OLEDa  i  bok  LEDA z IPS   . Wyłącz światła  i zobaczysz różnice. Może być i tak że to OLED polegnie. Powód?  Nadmiar jasności    przejaskrawienie.   OLED nie jest doskonały . W LED nie wiele się zmienia jedynie konkurencja dla OLED. No i lepsza sprzedaż  LEDA. A to się nie zmieni. 

 

Nie doczekaliśmy się plazm  Ultra HD.  Trudno powiedzieć jakby to wyglądało.Se możemy teraz  gdybać. Pretensje do producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senior by nie kupił by OLED bo dla niego byłby za drogi a LCD są tak tanie że wybór jest prosty. W sklepie nie są dobre warunki na testowanie TV, bo tak jest jasno ze wszystko wyglada dobrze. Tylko warunki domowe mogą pokazać wadę danej technologi. Teraz jak się patrzy na TV, to widać że mało firmy przekładają się do jakości swoich telewizorów i dużo jest bubli. Ciężko tu wskazać która technologia jest najlepsza, bo wszystko zależy od tego czego oczekujemy od niej. Najwięcej jest użytkowników OLED od LG i tu jest najwięcej narzekań na jakieś problemy z nimi. Na Sony i Panasanic mniej narzekają bo są dużo droższe od LG i jest mniej opini. Na Philipsy OLED nie było narzekań klientów a czytając różne fora internetowe,to już tak nie jest wesoło. Ja osobiście jestem przed wyborem kupna nowego TV. Wszystko przemawia żeby kupić dobrego LCD VA z Direct LED ale pytanie jaki i w jakiej cenie?? Ile trzeba wydać na dobrego LCD żeby cieszyć jakością podobną do OLEDA ?? Pewnie jest taki ale kosztuje ponad 10 tys w 65 calach bo taki jest optymalny do 4K UHD HDR. Jak pisałem kazda technologia ma swoje wady ale mnie jest bliżej do OLED niż do LCD. Mój ojciec ma Sony A1 OLED w rozmiarze 65 calach i u niego nie ma żadnych powidoków czy wypaleń użytkuje go normalnie a ma 65 lat i wie jak to użytkować. Może dlatego że ma też Plazme 60cali Pionner Kuro ostatni model jak został wypuszczony.

Rozumiem że masz Plazme Samsunga to pewnie wiesz jak ja użytkować żeby nie było wypaleń czy powidoków i tak samo jest z OLED ta sama zasada działania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senior by nie kupił by OLED bo dla niego byłby za drogi a LCD są tak tanie że wybór jest prosty. W sklepie nie są dobre warunki na testowanie TV, bo tak jest jasno ze wszystko wyglada dobrze. Tylko warunki domowe mogą pokazać wadę danej technologi. Teraz jak się patrzy na TV, to widać że mało firmy przekładają się do jakości swoich telewizorów i dużo jest bubli. Ciężko tu wskazać która technologia jest najlepsza, bo wszystko zależy od tego czego oczekujemy od niej. Najwięcej jest użytkowników OLED od LG i tu jest najwięcej narzekań na jakieś problemy z nimi. Na Sony i Panasanic mniej narzekają bo są dużo droższe od LG i jest mniej opini. Na Philipsy OLED nie było narzekań klientów a czytając różne fora internetowe,to już tak nie jest wesoło. Ja osobiście jestem przed wyborem kupna nowego TV. Wszystko przemawia żeby kupić dobrego LCD VA z Direct LED ale pytanie jaki i w jakiej cenie?? Ile trzeba wydać na dobrego LCD żeby cieszyć jakością podobną do OLEDA ?? Pewnie jest taki ale kosztuje ponad 10 tys w 65 calach bo taki jest optymalny do 4K UHD HDR. Jak pisałem kazda technologia ma swoje wady ale mnie jest bliżej do OLED niż do LCD. Mój ojciec ma Sony A1 OLED w rozmiarze 65 calach i u niego nie ma żadnych powidoków czy wypaleń użytkuje go normalnie a ma 65 lat i wie jak to użytkować. Może dlatego że ma też Plazme 60cali Pionner Kuro ostatni model jak został wypuszczony.

Rozumiem że masz Plazme Samsunga to pewnie wiesz jak ja użytkować żeby nie było wypaleń czy powidoków i tak samo jest z OLED ta sama zasada działania:)

Czyli za seniorów  podejmujesz decyzje?  :D   . Są tacy co mają  kaspuste  i mogą sobie pozwolić. 

Na razie OLED  to fail.  Nie wykorzystasz tego. Playery Ultra BD  mają problem z Dolby Vision. A filmów to można liczyć na palcach 1 ręki.   Pomijam już kwestię upscali.  Serwis Gmerosława już podał  kolejne 2 filmy Disneya bez Dolby Vision. No to w takim razie po co OLED  ? Dla samego HDRa statycznego droga sat  lub skompresowanym  Netflixie    wydawać  prawie 20tyś? 

 

Proponuje poczekać na HDR10+   pierwsze pozycje.   Teraz kupowanie jest zbędne. Chyba że dla samego HDR10  bez +  .Bo nawet abonenci nc+ krytykują jakość  TVP4k  jak i Canal+ 4k.    Niemieckie HD+ ma się nieco lepiej.

Ja w swojej historii   mam wszystko    kineskop czarnobiały/kolorowy 4:3/ 16:9  . LCD     LCD LED   Plasma  a OLEDa każdy ma w telefonach np Samsunga. Nie wiem jak tablety.

 

SONY A1 OLED  ten z 2017? Pytałeś go co ogląda dłużej niż 1h na danym kanale?

Co to znaczy "wie jak użytkować"   . OLEDa i LEDa  mamy inaczej używać?    Na Ledzie nie ma wypaleń . Mogą się pojawić martwe pixele kwestia matrycy.  

Powiem szczerze że za tą cenę a i jeszcze to jest klasa średnia, to już wolę OLED B7 w tej cenie ,bo biję go na głowę pod każdym względem i wszystko w temacie:)

Samsung ma TIZEN.  LG  ma  g****   :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że za tą cenę a i jeszcze to jest klasa średnia, to już wolę OLED B7 w tej cenie ,bo biję go na głowę pod każdym względem i wszystko w temacie:)

 

Nikt ci nie broni kupić OLEDa od LG, ciszyć się błękitną bielą i cały czas myśleć, czy przypadkiem nie oglądam za długo tego samego, bo jeszcze się coś wypali. Akurat QLEDa też nie kupił, ponieważ poza marketingową nazwą, mającą zmylić Janusza(QLED prawie jak OLED), nie prezentuje nic szczególnego. Celowałbym w tegoroczną serię 9005 od Sony. 

Co do prawdziwego HDRu, to już kiedyś pisałem. Wodotrysk dobry w kinie i w porywach z blu - raya. Kanały telewizyjne czy VOD, to raczej pseudo HDR. Szczególnie TV.

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Asiafan:

 

Ja za nikogo nie podejmuje decyzji ale patrząc co się sprzedaje  to może jedna na dziesięć kupi OLED a reszta LCD bo tak jest łatwiej:) 

 

Co do SONY A1 OLED jest taka sama zasada oglądania co w dawnych Plazm a tak naprawdę wszystko zależy od samego użytkownika jak ogląda i co ogląda. Mój ojciec ma ten TV A1 i nie  ma żadnych wypaleń ( powidoków) a ogląda trochę telewizji i na pewno nie siedzi z zegarkiem w reku zęby za długo czegoś nie oglądał czasem :)  Nie rozumiem tej nagonki na OLED, przecie każdy wie jakie ma wady i zalety. OLED ma tą samom wadę co Plazma ale jak ktoś miał Plazmę to wiem jak oglądać żeby nie dochodziło do takich zdarzeń. Sam użytkuje Plazmę Panasonic 42PV60 i u mnie nie ma żadnych wypaleń ( powidoków ) a oglądam normalnie jak każdy człowiek:)

OLED ma swoje wady a mimo to, ludzie je kupują i są świadomi ich wad ale według mnie mają dużo więcej zalet niż wad, porównując do LCD :)

 

Do śmiechu warte:

 

Nie wiem co mam napisać, OLED ma swoje wady ale pewnie ma więcej zalet niż wad w stosunku do LCD. Według mnie trochę przesadzacie z tym za długim oglądaniem na OLED, bo jak pisałem mój ojciec ma SONY A1 OLED i nic takie nie występuje a ogląda tak samo jak inne, jakie miał do tej pory telewizory a ostatnim był PIONEER KURO 608 bo teraz stoi w sypialni i działa wzorcowo jak na swoje lata  a SONY A1 wylądował w gościnnym :) Nie bronie OLED że jest super bez wad TV , że jest super nie wiadomo jak. Myślę że ta nagonka na OLED  jest od użytkowników LCD , którzy je mają a wytykają wady OLED żeby im było lepiej a jak się dobrze poczyta, to LCD ma również wady ale już ich tak nie wytykają bo musieli by się przyznać do wad jakie posiadają LCD :)

 

Co do SONY serii 9005 z 2018 sam śledzę ten wątek u chłopków, co piszą użytkownicy którzy go mają a póki co jest bardzo dobrze :) Ten model może być najlepszy w swojej cenie i klasie i stąd sam go czytam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci nie broni kupić OLEDa od LG, ciszyć się błękitną bielą i cały czas myśleć, czy przypadkiem nie oglądam za długo tego samego, bo jeszcze się coś wypali. Akurat QLEDa też nie kupił, ponieważ poza marketingową nazwą, mającą zmylić Janusza(QLED prawie jak OLED), nie prezentuje nic szczególnego. Celowałbym w tegoroczną serię 9005 od Sony. 

Co do prawdziwego HDRu, to już kiedyś pisałem. Wodotrysk dobry w kinie i w porywach z blu - raya. Kanały telewizyjne czy VOD, to raczej pseudo HDR. Szczególnie TV.

W kinach  to teraz jest  lipa nawet z ostrością.  To ja nie wiem czyja to wina.  Lipne  projektory?  Czy źródło.  Nawet napisy  nie ostre. Niestety ludzie nie narzekają. Robia z nas idiotów z tym Ultra Blu ray  ilość upscali.

Do Asiafan:

 

Ja za nikogo nie podejmuje decyzji ale patrząc co się sprzedaje  to może jedna na dziesięć kupi OLED a reszta LCD bo tak jest łatwiej:) 

 

Co do SONY A1 OLED jest taka sama zasada oglądania co w dawnych Plazm a tak naprawdę wszystko zależy od samego użytkownika jak ogląda i co ogląda. Mój ojciec ma ten TV A1 i nie  ma żadnych wypaleń ( powidoków) a ogląda trochę telewizji i na pewno nie siedzi z zegarkiem w reku zęby za długo czegoś nie oglądał czasem :)  Nie rozumiem tej nagonki na OLED, przecie każdy wie jakie ma wady i zalety. OLED ma tą samom wadę co Plazma ale jak ktoś miał Plazmę to wiem jak oglądać żeby nie dochodziło do takich zdarzeń. Sam użytkuje Plazmę Panasonic 42PV60 i u mnie nie ma żadnych wypaleń ( powidoków ) a oglądam normalnie jak każdy człowiek:)

OLED ma swoje wady a mimo to, ludzie je kupują i są świadomi ich wad ale według mnie mają dużo więcej zalet niż wad, porównując do LCD :)

 

Do śmiechu warte:

 

Nie wiem co mam napisać, OLED ma swoje wady ale pewnie ma więcej zalet niż wad w stosunku do LCD. Według mnie trochę przesadzacie z tym za długim oglądaniem na OLED, bo jak pisałem mój ojciec ma SONY A1 OLED i nic takie nie występuje a ogląda tak samo jak inne, jakie miał do tej pory telewizory a ostatnim był PIONEER KURO 608 bo teraz stoi w sypialni i działa wzorcowo jak na swoje lata  a SONY A1 wylądował w gościnnym :) Nie bronie OLED że jest super bez wad TV , że jest super nie wiadomo jak. Myślę że ta nagonka na OLED  jest od użytkowników LCD , którzy je mają a wytykają wady OLED żeby im było lepiej a jak się dobrze poczyta, to LCD ma również wady ale już ich tak nie wytykają bo musieli by się przyznać do wad jakie posiadają LCD :)

 

Co do SONY serii 9005 z 2018 sam śledzę ten wątek u chłopków, co piszą użytkownicy którzy go mają a póki co jest bardzo dobrze :) Ten model może być najlepszy w swojej cenie i klasie i stąd sam go czytam:)

Sam sobie wymyśliłeś te wady od  userów  którzy mają  LCD? 

 

OLED  tanieje bo się nie sprzedaje

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-philips-65oled873,id-1114831?gclid=EAIaIQobChMIlK755Z3d3AIVFBQbCh18XAoYEAQYBSABEgL0CfD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CLid4pWe3dwCFRJZGAodEN4B3A#tab_description

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-panasonic-oled-tx-65ez950e,id-821476?gclid=EAIaIQobChMIlK755Z3d3AIVFBQbCh18XAoYEAQYASABEgLre_D_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CMLEiuqd3dwCFQa_GAodITEFzA#tab_opinions

 

Zamknęli by ciebie w pokoju  ciemnym.  Postawili  4 TV    LED  QLED i OLEDy  z zasłoniętym LOGO  marki i śmiem twierdzić  byś wszystkie technologie pomylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) A co według Ciebie się sprzedaje najlepiej  jak nie OLEDY ???? Czytając wypowiedzi to najwięcej narzekają na OLED Ci co ich nie mają i Ci co ich  na oczy nie widzieli :)
 

2) Nie ma sensu dalsza dyskusja skoro jesteś negatywnie nastawiony do tej technologi a tylko LCD jest najlepsze  :)

 

3) Wszystko możliwe że tak by było , nie twierdzę że było by inaczej :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLED jest  technologia  przepłaconą   dużo zwrotów.  Zobacz obniżki.  Ktoś wsadził w to kapuste i nie może sprzedać i jest do tyłu. Na razie takie typ TV  przyniesie straty.   U nas standardowo  patrzą na  rozmiarch  50  i więcej  . Większość weźmie LEDa natuarlniej bo jest tańszy i znany.    Jaki %  Kowalskich zna  HDR zmienny?    lub  Dolby Vision?   

 

Może by się wypowiedzieli   ci co nie widzieli OLEDa na oczy. Ja się do nich nie zaliczam.  Mnie ta technologia nie rusza.   Jest  niedopracowana.  OLED wcale nie jest idealny jeśli chodzi o jasność. Powiedz mi czemu jak się chodzi po Marketach to na OLEDzie zobaczysz klipy  UHD  jako dema  specjalnie zrobione pod OLEDy. Czemu nie puszczą  nic innego.

 

Nie mówie że  LCD  jest najlepsze  bo nie jest.     

Zobacz   na co polujesz jeśli chodzi o Direct LED.

Tu masz wyjaśnienie  różnicy   ogólnie mówiąc  ani Direct nie jest lepszy od Edga  ani w drugą strone

 

 

"Wszystko możliwe"    tym komentarzem  podsumowałeś  że nie wiesz czego chcesz.   Przypominam   Panasonic to HDR10+  a Philips to Dolby Vision.    

Ja czekam na pierwsze  pozycje  Ultra Blu Ray z HD10+  . Playery Ultra mają być z Dolby  oraz HDR10+ a  TV  niet  i to jest ta bolączka.  

 

https://www.rtvmaniak.pl/9555504/panasonic-ub820-hdr10/

 

Dodam iż   Ultra Blu Ray  od LG  nie widzi płyt BDXL zapisywalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wystarczy poczytać forum portalu, którym twój adwersarz się tak zachwyca. Ludzie boją się kupować OLEDy, bo trafią do nich przeważnie sztuki z 14-dniowych zwrotów. Mnóstwo osób kupiło i po kilku dniach odesłało. Wszystko pięknie w sklepach na wyselekcjonowanych materiałach pokazowych. Jednak szybko czar pryska po podłączeniu do dekodera czy kablówki. Zresztą ochy i achy tych co kupili, dotyczą właśnie jakiś materiałów pokazowych. Jak zapytasz o tradycyjną TV, to zaczyna się kluczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Asiafan :

 

Może nie tyle że nie wiem co chce kupić, bo wiem co chciałem mieć ale na ten moment OLED dla mnie odpada do póki nie zostanie dopracowany w sposób znaczący,żeby móc oglądać  normalnie telewizję i grać dłużej w konsolę. Na ten moment największy przegrany jest LG ze swoimi matrycami, bo na nie jest najwięcej narzekań a to jakieś zafarby a to martwe piksele i stąd ludzie zamawiają je przez internet żeby oddać je w ciągu 14dni w razie jakiś nie prawidłowości:) Jestem załamany tym co robi LG, bo co roku wychodzą nowe modele i za każdym razem te same błędy poprzedników nie naprawione. Nie wiem jak inne firmy sobie radzą z tymi problemami ale to LG jest tym co obrywa najgorzej. Dziś widziałem matryce AMOLED  w telefonach od Samsunga i  wszystkie ekrany wypale od stałych elementów. Wniosek jest jeden że i w telefonach sobie nie radzą z tą technologią a OLED od LG w v30 też wypalony :)

 

Dziś chce zobaczyć model od SONY z 2018 55XF9005 i moje pytanie miał ktoś okazję zobaczyć jak odbiera ten model na żywo ???

https://hdtvpolska.com/forum/topic/42630-sony-xf90-test-nast%C4%99pcy-xe93xe90-na-2018-rok-kd-55xf9005-z-dolby-vision/

 

Do śmiechu warte :

 

Masz rację w sklepie co innego a w domu jeszcze co innego a zwłaszcza jak ktoś ma zamiar korzystać z telewizji naziemnej. Do takich TV już trzeba zapodać konkretny sygnał żeby docenić walory OLED lub dobrej klasy LCD :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...