Skocz do zawartości

OLED vs QLED


Rekomendowane odpowiedzi

Linia Samsunga Q9 jest bardzo ładna, wygląd i design nic nie można powiedzieć złego ale sam odbiór jak dla mnie nie naturalny kolory, jak by nie rzeczywiste. Nie wiem jak jest w nocy ale widziałem z innej serii to same plamy na ekranie na czarny ekranie i te podświetlenie krawędziowe masakra , wszystko widać te podświetlenie na krawędziach. Dla tego OLED ma przewagę na takimi telewizorami, tylko cena może odstraszać choć i tak już staniały dużo.Teraz jest taki wybór że mino wad LCD i tak ludzie je kupią bo są tańsze od OLED.


Jest już recenzja Q9 od Samsunga zapraszam do lektury

https://hdtvpolska.com/samsung-q9-2018-test-flagowego-qled-lcd-z-technologia-direct-led/ Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście mamy displayspecyfication.com by wiedzieć co Samsung wsadza do swoich TV. Mnie się zdaje, że do większych wkładał VA, do mniejszych IPS, ale mogę się mylić. Szczerze to wolałbym, by udało się osiągnąć tę OLEDową czerń z kwantową kropką, bo w zasadzie ostatnio bastion OLEDa by padł i mielibyśmy dwie sensowne technologię do wyboru. QLED zresztą też jest wpierany przez Philipsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja nie widziałem żeby Gmeru coś pisał o nowej serii Q9 Samsunga coś złego a wręcz mówił że dobrze że Samsung wrócił do tego podświetlenia bo to może być to co będzie ich wyróżniać i mająszanse doścignąć jeśli chodzi o czerń.Jemu bardziej chodzi o to że czerń w OLED jest bardzo dobra i długo jeszcze potrwa zanim dościgną LCD do tego momentu. Czytając forum Gmeru widać że w Samsungach jest loteria jeśli chodzi o matryce VA a IPS w jednym, modelu np: 50 calach jest VA a już 55 IPS choć zdarzały  się sytuacje że i w tym rozmiarze były i takie i takie. Ludzie przed kupnem robią zdjęcia na planszach chyba białych  żeby stwierdzić na 100% jaka jest matryca, jakie są pixele w jakim kształcie.

Ja tam zdania nie zmienię i nie mam zamiaru nikogo przekonywać i  jak będę zmieniał TV starą Plazma to właśnie na OLED albo to będzie Sony seria A albo Panasonic ez950 lub nowsza  :)

Bo obecny Samsung ten flagowy jest  na równi z OLEDEm.  A panele  Samsung  miewał  swoje własne.  Słynna seria  6400   i historia tego panelu  ile to osób oddało ten TV bo był za cukierkowaty.   IPS  to nadal dominuje na telefonach  na bilbordach reklamowych  . Od VA się różni szerszym kątem widzenia i bardziej jasnym od VA ale w dzień i przy mocnym słońcu dużo nie zobaczysz.

Jeśli chodzi o Oledy, to ich brak w ofercie Samsunga nie jest wyborem tej firmy, nie jest chęcią pokazania, że technologia jest zła, tylko po prostu, najlepsze patenty związane z produkcją Oledów posiada lokalny rywal LG, którego nie chcą wspierać finansowo. Oled ma swoje wady, ale LCD mimo upływu lat ma ich dużo więcej. Chcesz mieć dobry kontrast i nasycone kolory na matrycach VA? Siedź na wprost jak wryty, bo w przeciwnym wypadku, już lekkie odchylenie głowy powoduje rozmydlenie obrazu. Kontrast momentalnie traci na wartości, podobnie wspomniane nasycenie kolorów.

Będzie jazz jeśli Samsung stworzy swój własny panel   łączący technologie  OLED i QLED. Wtedy LG będzie oglądać  plecy Samsunga.

Tak w ogóle sprawdzałeś zasięg  widczności  po bokach na TV za tak do 4000zł  a takim za 10000zł?  Ilu z nas ogląda tv pod kątem większym niż  45?

 

 

Samsung

https://www.forbes.com/companies/samsung-electronics/

LG

https://www.forbes.com/companies/lg-electronics/

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na równi to może nie ale jest bliżej niż dalej :) Chciałem zobaczyć tego QLED  Q9 z tego roku w Łodzi ale są tylko wersje starsze. W wersjach Q jedyne co mnie denerwuje ale rzuca się w oczy to nie naturalne kolory np: trwa jest zielona a w Samsungu jest nie naturalna zbajerowana ale reszta jest na b. dobrym poziomie. Samsung idzie  w dobrym kierunku a seria nowa Q9 2018 pokazuje że można zrobić bardzo dobry telewizor. Do tej pory jak się spojrzy to ile jest kabli z tyłu mnóstwo a Q9 wychodzi jeden, jako prądowy i jako przesył. Sony w A1 też fajnie zrobili maskowanie przewodów ale nadal są w większej ilości. Mam nadzieje ze inne firmy pójdą w ślad Samsunga w kwestii ilości kabli wychodzących z tyłu i doczekamy się tylko jednego wyjścia z tyłu.Czas pokaże czy tej jeden przewód da rade być tym jedynym :)

 

Ja osobiście jestem zwolennikiem OLED ale może dlatego że mam nadal Plazma i jej odbiór nadal mi się podoba a zwłaszcza czerń a OLED daje jeszcze lepszą czerń.Teraz dobre są ceny na OLED firmy LG z serii b7 albo c7, Panasonic znowu ceny trzyma na OLED EZ950 , SONY tak samo za model 55A1 trzeba da 9999 za 65A1 14999 także nie ma co się dziwić że LG jest lepsza alternatywą cenową na ten moment :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś napisałem, że coraz częściej patrzę na ich testy z przymrużeniem oka. Laurki reklamowe, kładące nacisk na zalety, bagatelizujące wady.

Fajnie ktoś podsumował w komentarzach ich reklamowy folklor.

 

 

Jeżeli chodzi o równomierność matrycy, to mówienie o doskanałości jest po prostu nieprawdą. Zdarzają się, i to często, egzemplarze z żółtymi przebarwieniami i bardzo słabą równomiernością(zapewne nie te podrzucane do testów) w OLEdach Panasonica i nie tylko. I pamiętajmy, ze Panasonic to jeden z najgorszych serwisów, który właściwie wszystko zrzuca na garb cech technologii(panasonic polska). Także zalecałbym ostrożność, i to dużą, szczególnie z tą firmą. 

 

 

 

... może pan Maciek wybierze się, np do mnie na kalibracje, i potem zaprezentuje co taka firma jak Panasonic uważa za normę. Myślę, ze po takiej akcji, już nikt nie będzie pisał o the best of the best lub bardzo dobrej równomierności. Zapraszam, za wszystko oczywiście zapłacę. A forum otrzyma czarno na białym prawdę o topowych produktach. Pisze to w kontekście kolejnego topowego tv i zachwytów, które, wg mnie, nie maja zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Zalety na pierwszy plan, a o wadach jak najmniej. A może pisze nieprawdę, zapraszam, przekonamy się.

 

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na równi to może nie ale jest bliżej niż dalej :) Chciałem zobaczyć tego QLED  Q9 z tego roku w Łodzi ale są tylko wersje starsze. W wersjach Q jedyne co mnie denerwuje ale rzuca się w oczy to nie naturalne kolory np: trwa jest zielona a w Samsungu jest nie naturalna zbajerowana ale reszta jest na b. dobrym poziomie. Samsung idzie  w dobrym kierunku a seria nowa Q9 2018 pokazuje że można zrobić bardzo dobry telewizor. Do tej pory jak się spojrzy to ile jest kabli z tyłu mnóstwo a Q9 wychodzi jeden, jako prądowy i jako przesył. Sony w A1 też fajnie zrobili maskowanie przewodów ale nadal są w większej ilości. Mam nadzieje ze inne firmy pójdą w ślad Samsunga w kwestii ilości kabli wychodzących z tyłu i doczekamy się tylko jednego wyjścia z tyłu.Czas pokaże czy tej jeden przewód da rade być tym jedynym :)

 

Ja osobiście jestem zwolennikiem OLED ale może dlatego że mam nadal Plazma i jej odbiór nadal mi się podoba a zwłaszcza czerń a OLED daje jeszcze lepszą czerń.Teraz dobre są ceny na OLED firmy LG z serii b7 albo c7, Panasonic znowu ceny trzyma na OLED EZ950 , SONY tak samo za model 55A1 trzeba da 9999 za 65A1 14999 także nie ma co się dziwić że LG jest lepsza alternatywą cenową na ten moment :)

Stale gadasz o tym co widzisz w salonie a tam wszystko jest ustawione tak i tak. A porównywanie  do OLEda  u kogoś [kto zapewne nie ma skalibrowanego  bo tak mu się podoba]  kto nie ogląda  SD     ani Ultra Blu Ray      jakie tam źródło w ogóle jest?  OLEDa  to nawet nie ma na czym sprawdzić.    Patrząc na tego Qleda z direct ledem od razu przypomina mi się   edge led vs  direct led    i że i jeden i drugi ma swoje wady i zalety.

Obecnie ten flagowy Samsung to 14900zł.    Warto sobie poczekać   aż potanieje  jak nie będzie schodził.   OLED  ma tylko mistrzowską czerń   niema za to dobrego kontrastu a to było pokazane na testach u Gmera.

Ja mam w domu plazme z 2009  oraz swojego Panasia z 2014. Wole płynność  Panasia.  Jednak OLEDA nie wybiore. Stawiam to tak jak Philips i jego ambilight  przerost formy nad treścią.  A ludzie będą kupować TV  4k  za 2000-4000zł bo zobaczą reklam i to do nich trafi  a potem narzekania  że ma 60hz  :wink:.

Już kiedyś napisałem, że coraz częściej patrzę na ich testy z przymrużeniem oka. Laurki reklamowe, kładące nacisk na zalety, bagatelizujące wady.

Fajnie ktoś podsumował w komentarzach ich reklamowy folklor.

Na tym to polega.  Tony  funkcji które i tam potem wyłączysz.   Reszta to bełkot dla Janusza.

 

 

Zdarzają się, i to często, egzemplarze z żółtymi przebarwieniami i bardzo słabą równomiernością(zapewne nie te podrzucane do testów

Zapewne muszą coś sprzedać  nawet lipnego a tak by się pozbyć.

Najgorszy serwis  to raczej LG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że w salonach telewizory są tak ustawione żeby jak najlepiej wyświetlały dany obraz ale gdzie jak nie u nich obejrzysz telewizor przed zakupem ??? Dla tego pozostają mi właśnie recenzję od ludzi którzy się na tym znają a nie sprzedawców co w salonach lub sklepach nie mają pojęcia co sprzedają i czytają z opisów jakie mają przy każdym telewizorze.

 

Też mam Plazme w domu z 2006r i nie ma nawet Full HD a tylko skanuje do Full HD i powiem Ci że tylko OLED da taką czerń jak dawały Plazmy. Żaden LCD nie ma takiej czerni jak OLED, bo chyba o to w tym wszystkim chodzi. Znajomy ma Philipsa z serii 65cali 9002 OLED i tam czerń i HDR jest na najwyższym poziomie ponad 750 nitów (candeli) także tu HDR jest widoczny. Każdy kupuję jak mu pasuje ale nikt nie zastanawia czy te specyfikacje są tyle na dobrym poziomie żeby wykorzystać te dobra 4K i jego dodatki jak HDR czy Dolby Vision:)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tu masz rację, bo rzadko zdarza się żeby coś było dobre,no może jeszcze bym dołączyć OLED od Panasonic OLED 4K TX-55EZ950E, bo sam telewizor jest bardzo dobrze oceniany i nie slyszem nic aby ktoś narzekał na matrycę, na jakieś wypalenia:)

 

Nie dawno była recenzja OLED od LG C8 inni tak samo, wszystko na wysokim poziomie i C8 ma lepszą matrycę od C7

 

http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/137962-lg-oled-65c8-test-umarl-krol-niech-zyje-krol-tworzymy-historie-czyli-pierwszy-inteligentny-telewizor-na-rynku.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup OLED'a.

LG OLED65B7V - mam go już dwa tygodnie i jestem bardzo zadowolony.

 

 

Gratuluje zakupu a jeśli można wiedzieć , jaka jest data produkcji tego telewizora ?? Pytam się bo większość osób która kupiła w Media Markt ma z 2018 i podobno jest nowsza matryca z tego roku :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I super, bo chłopaki z HDTV POLSKA mówili że jak brać LG OLED B7 to z produkcji 2018 ( nowsza matryca podobno ) a np: w Saturn Łodź w Manufakturze na pudełku jest napisane produkcja 2017 i tu widać że są jeszcze zapasy z 2017 i trafiły do Łodzi do Saturn :)

 

Samsung: telewizor i soundbar, czyli wymarzony zestaw dla gracza tu i  można mieć fajny  zestaw do grania :)
 
Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Philips faktycznie miał mega recenzje. Było o nim wiadomo na długo przed jakąś dostępnością w sklepach. I to jeden z niewielu modeli ostatnio, który można było kupować w ciemno. :)

 

Nie wierz w bajki recenzentów. W Polsce mało kto potrafi napisać prawdę w komentarzach, bo przeważają zakompleksieni tzw "szczęśliwi posiadacze" potocznie zwani fanbojami, ale mimo to, nawet u nas jest mnóstwo narzekań na ten model.

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam lepszych recenzentów niż chłopaki z HDTV POLSKA i komu jak komu ale ja im wieże a co do komentarzy  pod recenzją, zawsze znajdą się przeciwnicy danej marki. Na 10 sprzedanych zawsze znajdzie się jakiś wadliwy sprzęt i na tej podstawie wydawane są opinie negatywne i nie ważne jaka by to nie była firma :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiiia, wystarczy poczytać komentarze pod ich recenzją. Komentarze użytkowników, a nie twoje lanie wody i ochy oraz achy na ich temat. Co innego przetestować na szybko przez kilka dni, co innego użytkować przez kilka miesięcy i więcej. Poza tym do testów też mogą dawać wyselekcjonowane egzemplarze. 

 

Kupować w ciemno...  :rofl:

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/40245-philips-pos9002-test-najnowszego-oled-2017-z-ambilight-i-android-tv/?do=findComment&comment=434342

 

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/40245-philips-pos9002-test-najnowszego-oled-2017-z-ambilight-i-android-tv/?do=findComment&comment=430910 

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co podałeś nie zmieni mojej opinii o nich, bo ja nie kupowałem pod wpływem forum czy opinii a bardziej dzięki rozmowie z samym Gmeru. Dzięki niemu mam telewizor  który do dnia dzisiejszego działa i nawet nie zbliżył się do zużycia matrycy która po jakimś tam czasie traci 50% swojej jasności.U Maćka był kalibrowany telewizor i jak pisałem Plazma dostał drugie życie, co większość mówiła po co to robić jak to nic nie daje.Mówią tylko te osoby co nigdy  nie miały z tym styczności i nie wiedzą jak to jest po kalibracji. Jak będę miał kupować to na pewno odezwę się ponownie do Gmeru a do Maćka oddam do kalibracji i wszystko w temacie. Możesz mówić co chcesz na nich ale jak dla mnie nie ma  większych fachowców niż oni w recenzjach telewizorów :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że mają wiedzę, to jedno. To, że taką wiedzę można używać w różny sposób, np manipulować, to drugie. Pisałem wcześniej w innym temacie, że od pewnego czasu, każdą zaletę nad wyraz uwypuklają, natomiast wady bagatelizują. Obecnie ich testy prezentują poziom testów pana z czarnego forum przyklejonego do sklepu. Fachowo, niby wyglądają lepiej, ale jeśli chodzi o konkluzje, ten sam styl, tzn: super, ekstra itd itp. Każdy, kto się choć trochę interesuje rożnymi testami zamieszczanymi w sieci, doskonale wie, dlaczego znalezienie naprawdę wiarygodnego testu graniczy z trafieniem 6-ki w totka.

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Ty tych recenzji nie czytasz w całości? Bo ja widziałem nieraz jak punktują testowane modele. Inną sprawą jest to, że na warsztat biorą często TV z wyższej półki, czyli autentycznie lepsze TV. Kolejna sprawa to interpretacja wyników - często podają dane w tabelach i nie każdy umie to prawidłowo czytać.

Ja ufam ich recenzjom - m.in. dlatego posiadam bardzo dobry telewizor Philipsa, która ma wady, ale świadomie się na nie zgodziłem.

Ale jakość obrazu nie odstaje od dużo droższych ówcześnie TV - a mnie chodziło właśnie o to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...