Skocz do zawartości

OLED vs QLED


Rekomendowane odpowiedzi

Można powiedzieć, że QLED, to stary poczciwy LCD na sterydach. Ta sama budowa, te same wady przy lepszej jasności i wyświetlaniu palety kolorów. Nazwa celowa, by tzw Janusz myślał, że ma do czynienia z czymś podobnym do OLEDA. Nie ma, zero podobieństw. Matryca OLED sama emituje światło itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak według mnie jest lepszy :) Sam jak będę zmieniał z Plazma na OLED a jak firma to już każdy wybiera według siebie. Ja chce poczekać na premierę Panasonica i Philips  a jak nie o modele z 2017 będę brał pod uwagę :)

 

https://www.panasonic.com/pl/consumer/telewizory/4k-tv/tx-55fz950e.html  Premiera 4K  następca EZ950 również b.dobry TV

 

https://hdtvpolska.com/lg-c7v-test-plaski-oled-ultra-hd-2017-oled55c7v/ model z 2017 ale b.dobry TV 4K

 

https://hdtvpolska.com/philips-2018-nowe-linie-telewizorow-oled/ seria 803  premiera 4K  a jak nie to model PUS 8602 Z 2017

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie można stwierdzić, że OLED jest lepszy od QLED

 

Generalnie tak, chociaż OLED też nie jest pozbawiony wad, a w zasadzie jednej, potocznie zwanej "powidokami".

Należy jednak pamiętać, że wszystkie cuda na kiju związane z QLEDem dostępne są tylko wtedy, gdy siedzisz idealnie na wprost TV ze względu na kąty widzenia. Wystarczy trochę zmienić pozycję oglądania i momentalnie jedna wielka pupa blada jeśli chodzi o kontrast, nasycenie kolorów itd. 

Przykładowo, ja nie jestem tv maniakiem traktującym pomieszczenie z telewizorem jak salę kinową. Oglądam z różnych pozycji, z różnych miejsc salonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiechu warte  masz racje jak każdy TV ma swoje wady i zalety ale chyba  OLED ma ich mniej niż QLED. Jak ja miałbym teraz wydać kasę nie małą na TV 4K, to byłby to właśnie OLED. Nie wiem jak OLED spisuje się w dzień, jak jest duże naświetlenie,ale tu już musiał by się  wypowiedzieć ktoś kto ma OLED na co dzień. Ja mam Plazmę na co dzień  i ona stoi tyłem do słońca i w tej pozycji jest wszystko ok.

 

Dla mnie zmiana z Plazmy na OLED jest jak najbardziej do przodu tam była i jest super czerń a w OLED jest jeszcze lepsza :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Te nazwy są tylko z nazwy do siebie podobne. OLED to matryca bez podświetlenia tylnego - świeci osobno każdy piksel. QLED to nowy typ matrycy LED - ma podświetlenie tylne, ale zastosowana technologia sprawia, że jest możliwość wyświetlenia dużo większej ilości kolorów. QLED to LED z dopalaczem. OLED będzie miał lepszą czerń, ale gorszą jasność. Generalnie ciut drożej wycenione są OLEDy, ale ja bym się np. zastanawiał, bo Philips 8602 na matrycy OLED ma coś takiego jak wygaszanie strefowe - podświetlenie pod kawałkiem ekranu może się w razie potrzeby wyłączyć - uzyskuje się lepszą czerń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w łodzi w manufakturze tego QLED seria 8 jakość tak i powiem Ci że kolory i sam obraz był dla mnie nie naturalny, taki jakiś sztuczny. To jest takie moje subiektywne odczucie. Ja zostanę przy swoim zdaniu i jak będę zmieniał plazma to na OLED albo LG C7V albo na Panasonica tylko albo na nową serie albo na ez950 zeszło roczną bo na ez1000 to już mnie nie stać.

 

Philips którego wymieniłeś też jest bardzo fajny TV 4K I plus ten głośnik pod spodem :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w łodzi w manufakturze tego QLED seria 8 jakość tak i powiem Ci że kolory i sam obraz był dla mnie nie naturalny, taki jakiś sztuczny. To jest takie moje subiektywne odczucie. Ja zostanę przy swoim zdaniu i jak będę zmieniał plazma to na OLED albo LG C7V albo na Panasonica tylko albo na nową serie albo na ez950 zeszło roczną bo na ez1000 to już mnie nie stać.

 

Philips którego wymieniłeś też jest bardzo fajny TV 4K I plus ten głośnik pod spodem :)

To jak kupisz   OLEDA  to włącz i trzymaj na kanałach takich  jak   TVN24    Eleven   AXN   czyli tam gdzie nie ma loga transparentnego. Następne licz w miesiącach  kiedy zobaczysz pierwsze  powidoki.  Jeśli kupisz od LG to zapomnij że zgodzą się na wymianę matrycy.   Z Panasonic to nie wiem jak to będzie jednak nigdzie nie nikt nie mówił i problemach z tą marką  . Sony to pomijam .

Nie porównuj także nigdy obrazu w salonach  bo tam zawsze będzie ustawienie DEMO. Tak będa ustawiali by TV który się gorzej sprzedaje miał lepsze parametry.

 

OLED ogólnie jest dla tych co  oglądają więcej filmów  a nie Sat  no i gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak kupisz   OLEDA  to włącz i trzymaj na kanałach takich  jak   TVN24    Eleven   AXN   czyli tam gdzie nie ma loga transparentnego. Następne licz w miesiącach  kiedy zobaczysz pierwsze  powidoki.  Jeśli kupisz od LG to zapomnij że zgodzą się na wymianę matrycy.   Z Panasonic to nie wiem jak to będzie jednak nigdzie nie nikt nie mówił i problemach z tą marką  . Sony to pomijam .

Nie porównuj także nigdy obrazu w salonach  bo tam zawsze będzie ustawienie DEMO. Tak będa ustawiali by TV który się gorzej sprzedaje miał lepsze parametry.

 

OLED ogólnie jest dla tych co  oglądają więcej filmów  a nie Sat  no i gry

 

 

 

 

Ale kto ogląda po 7 godzin na jednym kanale a zwłaszcza TVN24 mało kto, także nie ma co na siłę wyciągać że OLED jest bee. Ja mam zamiar kupić OLED i takie coś mnie nie powstrzyma przed kupnem. Ja mam Plazma i bardzo dobrze mi się ogląda czy to sport czy film a tym bardziej gry na konsoli.Na temat OLED LG coś tam słyszałem o tych wypaleniach  ale w tych wcześniejszych modelach ale z tych z 2017 nie słyszałem żeby były takie problemy. W Panasonic to już w ogóle nie słyszałem o takich problemach i pewnie padnie na tą firmę przy kupnie OLED ez950

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie. Jest jakiś czas przewidywany na działanie OLED. Wiadomo, że na 100 % nie wiadomo dopóki się nie sprawdzi. Natomiast feedback, który mamy z neta wskazuje, że faktycznie jest dużo mniej reklamacji, bo co ciekawe tylko na LG ktoś publikował. Na inne TV nie widziałem skarg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak będzie z nowymi pomysłami microLED, nowym IPS. Widać, że nie wszyscy wierzą w OLED, pomimo tego, że sporo marek już przyjęło technologię i oferuje je nawet w przystępnych cenach.

 

Bo dobry OLED kosztuje trochę kasy, dlatego ludzie wybierają inną technologie tańszą. Pewnie jak wejdzie mircoLED to na początku pewnie będziew drogi jak to nowości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ale kto ogląda po 7 godzin na jednym kanale a zwłaszcza TVN24 mało kto, także nie ma co na siłę wyciągać że OLED jest bee. Ja mam zamiar kupić OLED i takie coś mnie nie powstrzyma przed kupnem. Ja mam Plazma i bardzo dobrze mi się ogląda czy to sport czy film a tym bardziej gry na konsoli.Na temat OLED LG coś tam słyszałem o tych wypaleniach  ale w tych wcześniejszych modelach ale z tych z 2017 nie słyszałem żeby były takie problemy. W Panasonic to już w ogóle nie słyszałem o takich problemach i pewnie padnie na tą firmę przy kupnie OLED ez950

Daj jakiemuś fanatykowi  piłki  taki   TV. Ma w sobotę wtedy po 9h oglądania   meczy La Liga   Liga Angielska  i tak co weekend i już mamy 1 logo.  Dodatkowo rozgrywki  LM +LE   + powtórki.   Od spiernia w Polsacie a to logo nie jest transparentne.

 

Gmeru w swojej audycji  ponownie robił  reklame LG OLED  model B6  . Dawał gwarancje na ponad 10 lat używania  przy 6 godzinnym oglądania codziennie.

Czemu  nie robi testów na wypalanie tylko same  TV .

 

 

LG już  po nastu tyg  pokazuje oznaki wypalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedzieli chłopaki kto ogląda przez tygodnie ten sam obraz  non stop ????? Nikt pewnie i ja wieże że w domowych warunkach nie da się tego zrobić co robili w testach przez 9 tygodni oglądali ten sam obraz non stop. Przez tydzień albo więcej nic nikt nie zaobserwował wypaleń ale jak powiedział Gmeru  że wszystko można zniszczyć  jak się chcę:)

 

Mnie nikt nie przekona żeby nie kupować OLED nawet tymi testami :)


Daj jakiemuś fanatykowi  piłki  taki   TV. Ma w sobotę wtedy po 9h oglądania   meczy La Liga   Liga Angielska  i tak co weekend i już mamy 1 logo.  Dodatkowo rozgrywki  LM +LE   + powtórki.   Od spiernia w Polsacie a to logo nie jest transparentne.

 

Gmeru w swojej audycji  ponownie robił  reklame LG OLED  model B6  . Dawał gwarancje na ponad 10 lat używania  przy 6 godzinnym oglądania codziennie.

Czemu  nie robi testów na wypalanie tylko same  TV .

 

 

LG już  po nastu tyg  pokazuje oznaki wypalania.

 

Ok ale jak nawet ogląda w Sobotę mecze tak długo jak mówisz to nie leci non stop ten sam obraz, tylko wątpię żeby się wypalił obraz jak zmienia się obraz, nie jest ciągle statyczny. Jak pisałem w warunkach domowych pewnie nie da się tego zrobić co oni robili przez 9 tygodni oglądając ten sam obraz non stop :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...