Skocz do zawartości

Pilot od dekodera IPS3000 Multimedia nie reaguje


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od około roku mam przedłużoną umowę z Multimedia Polska na internet, telefon i telewizję cyfrową. Wcześniej miałem zwykły kineskopowy telewizor Elemis - teraz TV Full HD JVC 32VF52K oraz dekoder IPS 3000.
Moim problemem od kilku miesięcy- który występował zarówno na starym TV CRT i LCD jest to, że dekoder nie reaguje na polecenia pilotem. Technik sprawdził dekoder i pilot-baterie są sprawne. Dekodery były sprawdzane w biurze i u mnie na drugim tv - działają. Twierdzą, że to zakłócenia od telewizora, a dodatkowo mówili by kłaść go dalej od telewizora by działał. Troszkę pomogło - ale tylko na chwilę i znów to samo.
TV JVC jest nowy - czy ktoś miał takie problemy kiedykolwiek? Miałem dużo dekoderów od Polsatu i z żadnym nie było takiego cyrku. Problem występował też na starym TV kineskopowym... Teraz dali mi inny dekoder zamiast IPS 3000 i to samo. Ręce mi opadają, bo nie wiadomo w czym problem- kable HDMI też były podmienianie, wpinanie w inne gniazda nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no jest tylko komputer dalej, czasem leza komorki i to w zasadzie tyle. Odsuwałem dekoder od telewizora, kładłem na ziemi i nic .... Dziś podłączyłem telewizor do drugiego dekodera Multimedia (mamy dwa dekodery) i na tamtym bylo to samo - nie reagował pilot.

Mój TV jest nowy - ma dwa miesiące. Jest taka możliwość że nie działa z dekoderami Multimedia Polska? Owszem, te ich IPS 3000 są stare - bo Polsat miał podobne ale HD 3000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie reaguje także jak pilota przyłożysz praktycznie do odbiornika podczerwieni w STB, czy tylko z odległości? Z ciekawości poczytałem teraz trochę na necie i spróbuj wyłączyć funkcję oszczędzania energii w tv jeśli jest ona włączona.

Edytowane przez adrian1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, tą i inne zbędne funkcje wyłączałem, z daleka lub bliska nie działa, czasem po restarcie dekodera działa z 5 minut i tyle. Najgorsze, że Multimedia twierdzi, że to wina telewizora (na potwierdzenie tego - na drugim dekoderze po podłączeniu mojego tv też pilot nie działał), a na obalenie tej tezy- na kineskopie tydzień przed zakupem nowego odbiornika było podobnie....

 

Na necie w innych dekoderach np. od Polsatu lub UPC zalecali wyciągnięcie baterii, naciskanie przycisków aby rozładować kondensatory - nie pomogło. Dekoder przywracałem do ust. fabrycznych- też nic. Kable HDMI, przepinanie wejść, diagnostyka linii światłowodowej - nie pomogło, sprawdzali dekoder w BOK i na innym TV - działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź z ciekawości jeszcze, czy przy włączonym TV i włączonym dekoderze, ale odpiętych kablach łączących TV z dekoderem też problem jest (HDMI, antenowy jeśli jest). Czy STB będzie się włączał i wyłączał pilotem. Może to pomoże w dalszej diagnostyce, czy coś się zwiesza po połączeniu masy STB z masą TV.

Edytowane przez Barti
Wyrażenia skrótowe (tzw. skrótowce) piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem dekoder i TV oczywiście po kilku minutach nie reagował. Nie dało się pilotem go wyłączyć. Odłączyłem kabel HDMI całkowicie - zaczął reagować na pilota, tzn. wyłączanie i włączanie dekodera. Dodam, że kable HDMI kilka dni temu podmieniałem i też nie działało.

Edytowane przez Barti
Wyrażenia skrótowe (tzw. skrótowce) piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego, że problem nie jest spowodowany zakłóceniami podczerwieni. Z opcji, które warto jeszcze sprawdzić to połączenie kablem EURO zamiast HDMI - może jest jakiś problem z HDMI-CEC. Inna rzecz, która przychodzi mi na myśl to obrócenie wtyczki od telewizora w gniazdu, jeśli nie jest ona z uziemieniem - czasem może pomóc, jeśli na masie telewizora jest jakieś napięcie. Jeśli natomiast od TV jest wtyczka z uziemieniem, a gniazdko bez to może na obudowie TV też pojawiać się napięcie, przez które dekoder głupieje w jakiś dziwny sposób, bo dostaje napięcie po masie kabla HDMI. Więcej pomysłów nie mam, może ktoś coś jeszcze wymyśli innego ;)

Edytowane przez adrian1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Włączyłem dekoder i TV oczywiście po kilku minutach nie reagował. Nie dało się pilotem go wyłączyć. Odłączyłem kabel HDMI całkowicie - zaczął reagować na pilota, tzn. wyłączanie i włączanie dekodera. Dodam, że kable HDMI kilka dni temu podmieniałem i też nie działało.

 

Ja bym wyłączył wszytki możliwy sprzęt w pokoju i pozostawił tylko włączony TV oraz dekoder. Jeśli to pomoże to podłączał wyłączone urządzenia po kolei, aby zobaczyć co tak zakłóca komunikacje pomiędzy RCU a STB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji telewizora jest, że posiada on slot CI+. Dlatego najlepiej zamienić dekoder operatora na moduł common interface i po problemie. Oczywiście jeżeli pilot od TV działa niezawodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...