Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest. Menu>Preferencje>Inne ustawienia> TVTV EPG> Nieaktywne

U mnie na przykład, ta rada nic nie zmienia.

Druga sprawa; =>enki, nie denerwuj się 8) przecież wiemy, jaka będzie reakcja wiadomej osoby, przerabialiśmy te tematy kiedyś.

Chociaż.... coś się zmieniło, bo już nie widzę złego słowa na temat modułu CP ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak moduł CP ( którego nie mam) jest wspaniały; To dlatego tak ciepło piszą o nim użytkownicy na forum poświęconym modułowi:

Polecam lekturę forum Satkuriera: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=7&t=321&start=960

Tylko na 2 stronach zlazłem informację że moduł CP nie działa albo ma poważne problemy z prawie wszystkimi Fergusonami, Opticum, częścią Topfieldów, Homecastem, zaczyna się sypać sam, albo po włożeniu modułu Aston, Conax albo innych. JAk się komuś nie chce zaglądać to urywki z tylko 2 stron znalezione w około 2 minuty:

-----------------------------

- Wtrące się do dyskusji ,u mnie na topfield 7700 zauważyłem ,że na niclodeon jak przełączyłem też pojaiło się błąd 09 ,ale ja tego programu nie oglądam więc mi to nie przeszkadza ale coś jest na rzeczy Pozdro

------------------------------

Postprzez markar » 8 lut 2010, o 22:10

Faktycznie,testowałem z kartą C+ i bez, z modułem Canal+ HD i bez,modułem TechniCrpyt i bez oraz tylko z samym Camem od CP-efekt zawsze ten sam-błąd 09

-----------------------------

Potwierdzam u mnie ten sam problem na ferdku 7600 i opticum 8000 z info polsatu to nie wina tunerów i nic nie powiedzieli wiecej

-----------------------------

Tylko że CP chce bym im wysłał ten moduł.Nie po to kupuję prepaida na 4 miesiące by 1 miesiąc moduł leżał na półkach w CP.Nie znam wszystkich kodów błedu ale wydaje się on być sensowny

----------------------------

"Wyjaśniam, że Cyfrowy Polsat nie odpowiada za pracę modułu z posiadanym przez Pana dekoderem."

----------------------------

Nowy postprzez VIGO » 11 lut 2010, o 18:46

Dziś przełożyłem moduł do Globo hd s1 i niestety powtarza się sytuacja ja już nie mogę tak żyć z ciągłymi problemami

----------------------------

Z tego modułu to niezły kibel.Dziś włączyłem tuner i przełączałem kanały z paczki polsatu (te które nie są z C+).Po kilku minutach wyskoczył mi komunikat TEGO KANAŁU NIE MA W TWOIM ABONAMENCIE dla wszystkich kanałów z paczki polsatu.Jedynie kanał DLA ABONENTÓW działał.Ustawiłem się na nim na 3 minuty i kanały zaskoczyły

---------------------------

Mam problem z modułem CAM Polsat (Dekoder Opticum 7300v CIC2X vfd). Na kanałach BBC (Knowledge, Lifestyle, Entertainment) pokazuje się komunikat zakodowane i mruga on na przemian z obrazem który się potwornie rwie i przycina.

---------------------------

Postprzez efekt » 6 lut 2010, o 16:30

bigcyc123@ wiesz poszedłem go wymienić i tak godz,17,00 piątek moduł już wsunięty i kanał dla abonentów i tak miał do sobota g.08.00 i napis 04 zablokowany i zadzwoniłem i odblokowali i ok gra ale ponownie pojawia się 09 problem z karta i to jak włączam na boomerang lub nicka wkurza mnie to bo zawsze polsatowski sprzęt tak ma problem mam też inny moduł ale gra i buczy bez problemu tylko ta umowa co mam moduł jest pechowy

---------------------------

 

Jeszcze raz powtarzam. Nie mam modułu Polsatu. Miałem okazję go testować zaledwie w czasie urlopu kolegi. Nie mam jednak powodu nie wierzyć informacjom, że ten moduł kiepsko działa w prawie każdym tunerze HD na Polskim rynku. Dla kolegi 31uisybz jest jasne, że kiepskie działanie modułu CP w większości tunerów na rynku nie ma żadnego wpływu na opinię o tym module.

Sorry za OT, bo forum nie jest o module CP.

 

Poczytajcie sobie forum o module CP https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=7&t=321&start=960

Powtarzam, nie mam tego modułu, ale jak czytam to forum to raczej jestem pewny, że jak go kupię to będę miał problemy.

I nie dziw się 31uisybz, że ty je masz. Inni właściciel modułu CP w tunerach prawie dowolnej marki też mają problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie,

Drogi grzegorzu, sprostuje Twoje informacje. Jak moze pamietasz mam fergusona 8900 i TT PVR, moduł polsatu działa razem z kartą C+ i nie widzę żadnego problemu.

Miałem juz 4 moduły i nie przypominam sobie komunikatu 09.. Jedyna niedogodność cjak istnieje to dosc dlugi czas przelączania oraz pikseloza na stracie kanałów HD.

I to wszystko

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki mxc78 za słowa otuchy. Wyglada na to że iCord ma kieszen na drugi moduł jedynie dla ozdoby. A tak na marginesie, wywody grzegorzs'a wcale mnie nie powalają. Ma człowiek dużo czasu to czyta wszystkie mozliwe fora i tyle.

A z drugiej strony z Astry nie chce mi sie załadować nowy soft. Tuner był włączony całą noca na któryś z niekodowanych niemieckich kanałów na Astrze 19,2 E i nic sie nie stało. OTA nie zadziałało. Może trzeba ustawić konkretny transponder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie tylko do ozdoby... w mojej konf u gory mam PS z modulem SmarDTV VA, a na dole Aston SECA z Cyfra+, wszystko dziala OK (pisalem to wiele razy)... problem powoduje modul CP, ktory jak widac nie nadaje sie idealnie do wspolpracy z iCordem - na poczatku mialem problemy z org. modulem C+, po zmianie na PowerCAM, obecnie Aston SECA, wszystko OK;

 

niestety CP nie pozwala na uzywanie innych modulow... i tutaj jest pies pogrzebany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki mxc78 za słowa otuchy. Wyglada na to że iCord ma kieszen na drugi moduł jedynie dla ozdoby. A tak na marginesie, wywody grzegorzs'a wcale mnie nie powalają. Ma człowiek dużo czasu to czyta wszystkie możliwe fora i tyle.

Jedno forum enki czytałem, sąsiedni topic na forum.satkurier. Może tobie enki zajmuje to całe dnie. Ale jak napisałeś banialuki o module Polsatu, że taki wspaniały, niezawodny, to zajrzałem na forum o module CP i się ubawiłem z twojej koncertowej niewiedzy. Ale jak widać jak nie masz argumentów i okazujesz się śmieszny to szukasz dziury w całym. Wierz mi, obejrzenie 2-3 ekranów forum o module CP i użycie funkcji kopiuj-wklej (polecam klawisze skrótu CTRL-C CTRL-V kopiowanie idzie szybciej) zajmuje maksimum 2-3 minuty.

@enki: po wypowiedzi marklar'a jedyne co moge Ci radzic to sprzedać Humaxa i kupic Ferguson'a... wszystkie problemy znikna w ulamu sekundy :)

 

Zajrzyjcie prosze na wykaz postów marklara, jest tutaj: https://forum.satkurier.pl/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&author_id=8124&start=15. Zestawienie ataków na cała konkurencję fergusona i wiedza o 65 planszy menuw 11 modelach marki ferguson. Tak marklar to obiektywne źródło wiedzy. Prosto z działu czarnego public relation.

Tak, tak bo marklar ma 11 modeli fergusona i wszyściutkie zna od podszewki. I wszystkie jak twierdzi w domu, a jak ktoś napisze coś dobrego o opticum, topfieldzie czy iCordzie właściwie o wszystkim, to się zaraz marklar znajduje. Ale o marklarze było już na tym forum. Wystarczy kliknąć na posty użytkownika w linku powyżej i wiemy co to jest marklar. Darmowe źródło wiedzy o wspaniałości wszelakich modeli fergusona. Ma ich po prostu cały pokój. Wszytko w domu zapewniam.

Co począć ja marklarowi wierzę jak dziecko :lol2: Trochę wstyd enki, że sobie taka kompanię dobrałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się z Tobą gadać, grzegorzs!! Odpowiem tylko, że nigdy nie zbierałem głosu na temat modułu Polstau, wyśmiałem jedynia Pro w PowerCam, i tyle. Musi Ci sie jednak bardzo nudzić skoro szukasz zaczepiki i wiecznie robisz osobiste wycieczki do forumowiczów :read: . Przypomina mi to prezesika znanej partii. Już mnie nie sprowokujesz :locked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat dziś dostrzegłam ten wątek - forum znam od 10 dni ...z przyjemnością poczytam posty odnośnie mojego ulubionego dekodera..

Icorda posiadam od października 2009(oprogramowanie niemieckie), bo tam mieszkam i jestem z niego bardzo zadowolona (mam moduł CP )z którym Icord bardzo dobrze współpracuje ...

Nigdy mi się nie zawiesił, jedynie może pilot nie jest najszczęśliwiej rozwiązany, zbyt małe przyciski, w które wieczorem czasami trudno trafić ...

Dodam jeszcze, że moduł CP współpracuje też bez problemu z Kathreinem UFS-922 ( ten dekoder posiada mąż i czasami podkrada mój moduł na mecze bundesligii) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś około 2 tygodni moduł CP jak kolega pojechał na wakacje i mi działał bez większych problemów. Nie dziwię się, że i tobie działa.

A dla enki iCord to "rozklekotane bmw", wszystko w nim nie działa, generalnie pełna frustracja. Więc uważaj z odzywaniem się pozytywnie bo dostaniesz baty. Zaraz usłyszysz, że wszystkim nie działa to jak tobie może działać.

Tylko tych enkowych wszystkich jakoś ani widu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...(oprogramowanie niemieckie), bo tam mieszkam i jestem z niego bardzo zadowolona (mam moduł CP )z którym Icord bardzo dobrze współpracuje ...

Nigdy mi się nie zawiesił, jedynie może pilot nie jest najszczęśliwiej rozwiązany, zbyt małe przyciski, w które wieczorem czasami trudno trafić ...

hello :)

z jakiej czesci Niemiec jestes?? obecnie mieszkam w Mannheim :))

 

Więc uważaj z odzywaniem się pozytywnie bo dostaniesz baty. Zaraz usłyszysz, że wszystkim nie działa to jak tobie może działać.

bez przesady... jedynie ludzie od Fergusona i enki maja problemy ze swoim sprzetem... tzn. zawsze im cos nie dziala, itp, itd... ogolnie od nich mozesz uslyszec, ze Humax jest do bani :) --- u reszty wszystko jest OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrz pan, napisałem, że wyjątkowo brak złych słów na temat modułu CP w jednym poście, a od razu grzegorzs wziął to sobie to serca i nawrzucał cytatów;-)

Trochę pod koniec pomieszało mu się, bo ja nie narzekam na moduł lecz chwalę go sobie. I to zarówno przy współpracy z moim Icordem, jak i z zakupionym niedawno Opticum. I z zakupionym pół roku temu Kaonem. I z Icordem brata, z którym parę razy zamieniłem się na parę dni modułami (on ma Cyfrę+)

No więc powiedzmy sobie tak- większość problemów z modułem wynika zapewne z kiepskiej instalacji- jakości sygnału, kiepskiej znajomości tunerów i ich obsługi, kiepskiej pracy infolinii CP, a zdarzały się i takie kwiatki, że klient nawrzucał bluzgów na forach na moduł no i okazało się po czasie, że wsunął kartę czipem nie w tą stronę co trzeba..

Zapewne grzegorzs znasz te argumenty- stosujesz je w przypadku Icorda.. Zapewne tu i tam są słuszne. Zapewne, jak przy każdej niejednostkowej produkcji, zdarzają się wadliwe egzemplarze. Ale to inny temat.

Co do ciekawych uwag na temat pilota ... w moim denerwuje mnie całkowie nieoddzielenie od siebie klawiszy numerycznych od klawisza mode i menu, na klawisze przewijania też trzeba najlepiej przed naciśnięciem spojrzeć, czy aby na pewno to one. No i nieszczęsna "zasuwka" na dole, której nic już nie trzyma- brak zatrzasku.

 

p/s możemy dopisać =>kryniakrynia do niezwykle rzadkiego gatunku zadowolonych z modułu CP 8) Dłużej niż całe 2 tygodnie...Ale....cóż to mi to przypomina... chyba przypisywanie sobie przez grzegorzs przynależności do niezwykle rzadkiego gatunku zadowolonych z Icorda... Podkreślam- przypisywanie sobie wyłączności na ten fakt. Bo np ja po kłopotach na początku zeszłego roku związanych ze zniknięciem tvn7 i niedopracowanym softem jestem od tamtego czasu cały czas zadowolony. Dziwne :shock: Ale nie żądam od innych zadowolenia ani też nie obgaduję za plecami niezadowolonych, jacy to oni "be".. Zachowujmy się poważnie. Każdy może mieć swój pogląd, nawet być może niesłuszny. Ale to własny pogląd użutkownika na swój własny egzemplarz sprzętu. Którego żaden z innych użytkowników forum prawie na pewno nie widział na oczy, nawet z daleka.

p/s nr 2. =>enki, chyba rzeczywiście coś w tym jest, działania "wycieczkowe"w stosunku do forumowiczów i szukanie haków w postaci jakiś wpisów w innych wątkach plus szerokie cytowanie nieznanych nam bliżej autorytetów przypominają działania prezesika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może odpowiem -MXC 78 ...mieszkam w Bremie i pozdrawiam :D

 

A teraz jeszcze nawiąże do tematu pilota i zasuwki ...ja ją po prostu odczepiłam i schowałam, bo po jednym dniu ciągłe przesuwanie klapki mnie wykończyło. Aha pierwszego dnia po rozpakowaniu ICorda, przestał mi działać pilot ...trochę to trwało, kiedy spostrzegłam, że automatycznie po przyciśnieciu klawisza Mode ...zablokował mi się...myślę, że nie byłam pierwsza i ostatnia z tak naraz niedziałającym pilotem ...

 

A w ogóle to to miałam w domu ...tzn dokładnie mój męż testował ICordaHD + (z myślą, że ja go dostanę, a on sobie weżmie mojego ICorda)...ale po tygodniu testów oddaliśmy najnowsze dziecko Humaxa . Po pierwsze przy nagrywaniu, nagrywał 5 minut programu poprzedniego i 5 minut programu następnego (czyli naraz nagrywały mi się trzy programy)...parę razy nam się zawiesił ...a także idea nagrywania programów w HD +...dobiła mnie, trzeba oglądać nagrany program jeden do jednego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrywał 5 minut programu poprzedniego i 5 minut programu następnego (czyli naraz nagrywały mi się trzy programy)

w menu w opcjach nagrywania mozna ustawic ile minut przed programem i ile minut po, ma sie rozpoczac nagrywanie i zakonczyc... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrywał 5 minut programu poprzedniego i 5 minut programu następnego (czyli naraz nagrywały mi się trzy programy)

w menu w opcjach nagrywania mozna ustawic ile minut przed programem i ile minut po, ma sie rozpoczac nagrywanie i zakonczyc... :)

 

 

Tak wiem, ale ICord HD +...nagrywa automatycznie 3 programy ...nawet jak nie ma dodanych tych 5 minut (potem trzeba to wymazywać...bo to były 3 osobne nagrane pozycje, mnie to dererwowało)

 

Aha i ICord HD + ...ma możliwość nagrania tylko 2 programów, nie tak mój (4programów)

Wiadomo, że muszą zgadzać się parametry, ale kiedyś testowałam programy z grupy Polsatowskiej, nagrały się 4 ...piąty mogłam oglądać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze że brak czytania z zrozumieniem to norma na tym forum ;-)

koleżanka powyżej pisze o systemie HD+, który to 'wynalazek' bardzo 'ułatwia' korzystanie z telewizji. Ciekawy jestem czy nowy moduł też będzie miał te funkcje.

 

Co do innych zaczepek wobec mnie, to drogi grzegorzu poczytaj co napisałem - tylko tyle że na moich fergusonach moduł CP DZIAŁA, jak również kilkuludniowe EPG na polskich platformach, napisy i takie tam inne drobiazgi....

fergusonów używam od dawna i czasami na tym forum coś komuś pomogę, jak również napisze co myśle o innych wynalazkach, które miałem okazje sprawdzić w domu. Chyba mi wolno ??

 

I-cord to bardzo ładny tunek, ale od jego premiery na IFA 2006 minęło już kilka lat i w tym czasie 'udało' sie załatwić EPG (bo cyfra zaczęła stosować standardy), TVN z Polsatu (bo przestał eksperymentowac) i kilka innych gadżetów w końcu działa - jak na 4 lata prac to wspaniały dorobek.

 

PS. mam nadzieje że ktoś sprawdził jak działa ASTON z FEC 5/6 bo jak nie działa to masz kolejny moduł do smietnika...

 

pozdrawiam wszystkich serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak marklar jako bywalec targów branży telewizyjnej wiesz kiedy i co wystawia konkurencja na stoiskach.

Trzeba mieć detaliczną wiedzę żeby dokładnie znać obsadzenie każdego stoiska jednego z tysięcy na IFA. Ja musiałem sobie pomóc googlem żeby dowiedzieć się że IFA to zdaje się największe targi TV w Europie.

Byłem 2 razy w życiu na Cebicie bo to moja branża komputerowa. Ale przy tysiącach stoisk i dziesiątkach hal nie powiem ci co stało na którym stoisku.

Więc lepiej zajmuj się poprawianiem swoich Fergusonów marklar to jedne z najlepszych Chińczyków na rynku ale nadal pozostaje w nich zapewne sporo do poprawienia. Mnie przekonałeś że Fergusona nie należy kupować. Bo jeśli ludzie z tej firmy graja tak "czysto" na forach internetowych to zapewne są równe solidni w obsłudze klienta. Wiem, że cię boli że mam dobrą opinie o iCordzie. To dobrze że cie to boli. Będziesz bardziej zmotywowany do pracy nad poprawą jakości Fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze że brak czytania z zrozumieniem to norma na tym forum ;-)

koleżanka powyżej pisze o systemie HD+, który to 'wynalazek' bardzo 'ułatwia' korzystanie z telewizji.

no wlasnie... kto tu czyta bez zrozumienia... HD+ i iCordHD+ to dwie rozne sprawy :)

iCordHD+ --> http://www.humax-digital.de/products/pr ... d_plus.asp

 

I-cord to bardzo ładny tunek, ale od jego premiery na IFA 2006 minęło już kilka lat i w tym czasie 'udało' sie załatwić EPG (bo cyfra zaczęła stosować standardy), TVN z Polsatu (bo przestał eksperymentowac) i kilka innych gadżetów w końcu działa - jak na 4 lata prac to wspaniały dorobek.

skoro CP i C+ nie stosuja okreslonych standardow (nie stosowaly), to co sie dziwic... chyba firma produkujaca dekodery nie bedzie ich robic specjalnie pod nadawce C+ badz CP... lecz wg okreslonych standardow, tak by byc uniwersalna... jakos Sky DE nie ma problemow z iCordem.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi. CP i C+ nie stosują standardów. Ale ostatnio są im troszkę bliższe. Wystarczy prosta karta DVB/PCI do komputera i darmowy soft do analizy strumieni żeby wiedzieć, że jakość nadawania ( nie mówię tu o jakości obrazu tylko zgodności ze standardem) jest daaaleka od przyzwoitości. Niestety ma to wpływ na każdy tuner, każdy moduł a przede wszystkim na usługi dodane i stabilność dekodowania. Tak naprawdę w Polsce widać wyraźną i zażartą konkurencję między producentami, a konkurencja nazywa się który tuner będzie się mniej chrzanił na chałupniczo nadawanych strumieniach satelitarnych.

Pisałem to już parę razy ale napiszę jeszcze raz. Talk samochód jedzie jak mu droga pozwala. A polskie transpondery mają się tak jak do Niemieckich jak się mają Polskie drogi do dróg w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...