Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dzieki za rady.

Sprawdziłem i zrobiłem jak piszecie ale dalej nic.Problem lezy gdzieś indziej.A mianowicie zresetowałem tuner do 0 i przeskanowałem hot birda.Tuner znalazł co miał znaleść i chciałem zeby to zapisał.Niestety postęp zapisywania nowej listy stoi na 0% i nawet niedrgnie.J to tutaj doszukiwałbym sie jakiegoś błedu tylko nie wiem jakiego.Pena sprawdziłem w ten sposób że wgrałem na niego stare hdpvr_13 i to poszło bez problemu.Reasumując; tuner widzi pendriva,można z niego wgrac oprogramowanie ale nie chce wgrać i zapisać listy kanałow ani z pena ani z satelity.Może znacie lekarstwo na taką przypadłość.Dziwne jest również ze pomimo resetu zawsze wraca stara lista kanałow i do niej nie ma problemu aby dopisały sie nowe kanały po przeskanowaniu satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spostrzegłem dziwne zjawisko dotyczące modułu C+. Jak do tej pory pracował bez problemów. Od wczoraj nie dekoduje kanału SCI-FI, znany komunikat iCorda o braku dostępu.

Wszystkie inne kanały, włącznie z Universal który jest na tym samym transponderze, działają bez problemu. Sprawdziłem także na PowerCam dekodowanie bezproblemowe.

Napotkał ktoś podobne zjawisko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum jestem nowy i od razu mam do was pytanie.

Czy icord dekoduje kanały hd cyfry+ na module diablo cam light 2.2 jeżeli tak to z jakim wsadem bo mi ani na diablo ani na orginalnym module cyfry+ kanałów HD nie dekoduje.

Ktoś tu wcześniej pisał że u niego na module diablo działają kanały HD.

Bardzo będę wdzięczny za wszelkie porady.

Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spostrzegłem dziwne zjawisko dotyczące modułu C+. Jak do tej pory pracował bez problemów. Od wczoraj nie dekoduje kanału SCI-FI, znany komunikat iCorda o braku dostępu.

Wszystkie inne kanały, włącznie z Universal który jest na tym samym transponderze, działają bez problemu. Sprawdziłem także na PowerCam dekodowanie bezproblemowe.

Napotkał ktoś podobne zjawisko ?

 

Nie ma co kombinować. Do HD jedyne co działa dobrze to Aston 2 najlepiej w wersji oprogramowania 2,23. Masz inne, opchnij za stówę na Allegro i kup Astona. Też od jakiegoś czasu uzywałem Diablo, miałem od kolegi moduł C+HD a teraz mam tego Astona i jest bez zarzutu.

 

Ostatnio zresztą urządzałem całkiem nowy pokój na telewizję. Zainwestowałem w nową plazmę. Doprowadziłem nowe kable koncentryczne Quad Shield z poczwórnym ekranowaniem i tłumieniem ekranu na poziomie 120 dB. Instalator (porządny, innego nie warto wpuszczać do domu bo na oko to sam antenę ustawię) pomierzył mi wszystko analizatorem widma. Pokazał jakie fusy przepuszcza kabel z 2 warstwowym ekranem szczególnie dla modulacji 8PSK czyli kanałów HD. Zagniótł na tym nowym kablu porządne Fki nie takie nakręcane.

I efekt jest taki, że sygnał jest ideał. Na wskaźniku cały czas co do milimetra stoi w jednym miejscu, na analizatorze jest czyściutki a odstęp sygnału do szumu - dużo większy niż wymagania. I wszystko śmiga jak brzytwa.

Po prostu jak chcecie żeby każdy bit wlazł na dysk bez zarzutu to trzeba wszystko dopracować i nie ma miejsca na prowizorkę.

Był u mnie przedwczoraj kolega. Ma w domu Pioniera za ponad 20k złotych. Podłączył go do n-boxa. Popatrzył u mnie jak wszystko śmiga na prawie 3 razy tańszej od jego Pioniera plaźmie Samsunga z iCordem. I co ? A no zmieniał kanały i milczał, tylko minę miał trochę nietęga. I na koniec jak włączyliśmy Małysza na skokach na Eurosporcie HD przyznał, że jest tip top. Bo prawda jest, że jak ekran dostanie dobry obraz z tunera to 90% zaawansowanych poprawiaczy jakości w telewizorze nie jest potrzebnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś działał, dziś go nie mam bo sprzedałem i mam Astona 2.23.

Najlepiej działał soft stealth ale z tego co wiem po zmianie bitrate transponderów on też daje radę tylko do 58 Mbitów na sekundę. Więc problem w nim jest podobny jak w PowerCam Pro. według mnie nie masz szans go uruchomić z kanałami HD nadającymi na transponderach z bitrate powyżej 58 Mbitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Był u mnie przedwczoraj kolega. Ma w domu Pioniera za ponad 20k złotych. Podłączył go do n-boxa. Popatrzył u mnie jak wszystko śmiga na prawie 3 razy tańszej od jego Pioniera plaźmie Samsunga z iCordem. I co ? A no zmieniał kanały i milczał, tylko minę miał trochę nietęga. I na koniec jak włączyliśmy Małysza na skokach na Eurosporcie HD przyznał, że jest tip top. Bo prawda jest, że jak ekran dostanie dobry obraz z tunera to 90% zaawansowanych poprawiaczy jakości w telewizorze nie jest potrzebnych.

 

Ten kolega chyba nie widział dobrego obrazu skoro mu się tak podobał przeskalowany z SD Małysz na Eurosporcie HD. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znow to samo.... jeden drugiemu bedzie skakac do gardla.... Panowie: albo piszemy na temat iCord'a, albo nic nie piszemy... przechwalanie sie, jak i skakanie do gardla bylo OK, kiedy bylismy w podstawowce....... a raczej kazdy z nas ma kilka lat na karku.....

 

pozdr!!

mX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie dziwię. Każdy ma jakiś problem z iCord'em, tylko grzegorzs nie, nigdy!!!. Wszystko extra klasa, sprzęcik "najlepszy na świecie". Myślę, że większość ma extra kabelki (np.400 zł za 85 cm), super instalatora i tv z najwyższej półki itd. Tylko, że niestety w tych naszych zestawach, tuner iCoprd to najsłabsze ogniwo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma jakiś problem z iCord'em, tylko grzegorzs nie, nigdy!!!

 

jak przestawilem sie na PowerCam, pozniej Aston Seca - dla C+ - problemow nie mam zadnych... z tego co idzie zauwazyc czytajac forum, to problemy pojawiaja sie praktycznie tylko w konfiguracji CP plus C+;

 

osobiscie posiadam sama C+ i wszystko dziala bez problemu... w drugim slocie jest VA... zadnych problemow, zadnych zwisow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie dziwię. Każdy ma jakiś problem z iCord'em, tylko grzegorzs nie, nigdy!!!. Wszystko extra klasa, sprzęcik "najlepszy na świecie".

 

Masz prawo do swoich poglądów i je miej. Prawda jest taka, że korzystam głownie z Cyfry+ a moduł Polsatu jak miałem to od kolegi w czasie jego urlopu. Nie wypowiadam się na temat współpracy tych modułów bo ich teraz nie mam.

Problemów nie mam albo mam ich minimalną ilość. I przepraszam Cię enki za to, że nie mam problemów bo jak widać wywołuje to twoją furię. Przyjmij to do swojej szanownej świadomości, że każdy ma prawo do swojego zdania. Więc miej swoje zdanie ale nie terroryzuj i opluwaj tych co mają inne. Ja wiem jak się coś komuś w iCordzie podoba to zaraz dostanie baty od ciebie. Zdaję sobie sprawę że iCord nie jest urządzeniem idealnym. Takich idealnych urządzeń nie ma i na pewno na świecie są lepsze tunery niż iCord. Nie zmuszaj jednak wszystkich do przyjęcia TWOICH poglądów i nie atakuj każdego kto ma inne.

Człowieku jak tylko ŚMIAŁEM napisać, że zrobiłem nową instalację, porządnie ją pomierzyłem i że po tej przebudowie wszystko działa bardzo dobrze. Bo działa. Pogadałem sobie z praktykiem, popatrzyłem na pomiary sygnału w kablu satelitarnym i uzmysłowiłem sobie jaki to może mieć wpływ na jakość i stabilność transmisji szczególnie HD. Wiedz enki, że nie dotyczy to tylko iCorda. Jakość sygnału dostarczanego tunerowi będzie miała wpływ na każdy tuner. Musisz sobie zdać sprawę z tego, że mamy dookoła siebie dziesiątki nadajników różnego rodzaju fal i , że te fale bardzo często pokrywają się z częstotliwościami idącymi w kablu.

 

Czego jeszcze nie wolno pisać żeby nie wywołać twojej furii?? Po każdym twoim ataku furii odzywają się nieśmiało osoby piszące, że im też iCord śmie działać dobrze, więc to nieprawda że iCord tylko u mnie działa dobrze.

 

Jeszcze raz powtórzę enki miej poglądy jakie chcesz, ale nie atakuj ludzi tylko za to, że mają inne. Nie pisz półprawd typu wszyscy tylko nie grzegorzs. Ty nie jesteś wszyscy i ja też nie. W innym wypadku wychodzisz na demagoga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja sie wtrącę:) Mam tuner ICORD od dwoch miesiecy.Po przeczytaniu postów udało mi sie wszystko poustawiać.Mam Cyfre+ plus Aston.Nie mam jakiejkolwiek zawiechy.Chociaz mam pytania.Czasami rano tuner jest w stanie czuwania i na wyświetlaczu jest napis Check system.Żeby chodził po włączeniu bez problemu Musze go wyłączy i włączyć.Później już jest Ok. Jest na to jakaś rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...